Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
13.113
Cevap
124
Favori
727.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 100mbps 'a kadar FTTH Fiber kullanmaktayım

Evde bir adet Tilgin modem var -ikinci el sanırım üzeri çizik dolu- ve wifi'da aşırı yavaş , ikinci sorun ise upload 1,97mbps üzerine çıkmıyor.

Tilgin modemi değiştirebilmenin yolu var mı?
    Upload hızım normal midir?
  • coaxem kullanıcısına yanıt
    ttnet tüm paketlerine 2 mbps veriyor. Turbo açılınca bazılara 4mbps veriyor. wi-fi yavaşlığı için 5ghz destekli bir router hat hızınızın tümünü verimli şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır.
  • _A_N_I_L_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,

Xiaomi mini wifi var 5ghz destekli ancak ona yeniden ağ kablosu çekmek durumunda kalıyorum. Bu tilgin'den kurtulmanın bir yolu yok mudur acaba?
  • coaxem kullanıcısına yanıt
    malesef yok gibi fiber sistemlerde size verilen ürünlerin mac adreslerini kendi sunucularına girip o şekilde abone doğrulaması yapılıyor, Kimi abonelerde bu sistem aktif olmayabiliyor. Siz yinede wan portu üzerinden gereken ayarları yapıp çıkış verdirmeyi deneyin. Sonuç hüsransa geriye kalan tek çözüm ethernet ile alıp 5ghzden kullanım sağlamak
  • herkese merhaba
    yardimci olursaniz sevinirim

bende ttnetin verdigi Tilgin HG1332 modem var. Buna Western Digital my cloud disk alip ethernet ile baglamayi dusunuyorum.

1. calisir mi?

2. hizli calisir mi?

3. wd de gigabit ethernet var, ama modemde var mi bilmiyorum. Bilginiz var mi? Eger yoksa transfer hizi cok yavas mi olur?

Ne onerirsiniz?

Simdiden tesekkurler
  • Arkadaşlar yeni apartmana taşındık.Apartman girişinin 15-20m mesafede beyaz dolap var.Apartmanın telefon hat bağlantısı yapılmamış.TT ile görüştük fakat kablo olmadığından dolayı işlem yapmadılar.Bu kabloyu TT mi yoksa elektrikçiler mi bağlacak ?
    TTnet sayfasından sorgulama yaptığımda hipernet alabileceğim görünüyor.
  • Durmak yok TTNETi sömürmeye devam!!!

Siz de sömürün beyler

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confuest -- 6 Aralık 2015; 23:23:02 >

• Türk telekom çekicek müdürlükten başvuru yapıldımı ?
  • Başvuruda bulunduk ve binaya kontrole geldiler.Hattın çekilmesi gerektiğini söyleyip gittiler.Bir daha gelen olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrar gidin

• Arkadaşlar merhaba /Lütfen hat değerlerimi incelermisiniz Teşekkürler ..
    http://i.hizliresim.com/XqbAy6.png

*şuan Hipernet 24 mpbs ye yakın alıyorum,bu değerlerle 35mpbs ye çıkabilirmiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lene -- 7 Aralık 2015; 23:04:04 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lene kullanıcısına yanıt
    Rahat çıkarsın.
  • Teşekkürler /Demek değerler güzel. Yalnız kafamı kurcalayan bir şey var.Download 22 mpbs ama Upload 2 mpbsye yakın.Bu youtubedeki 1080p videolar için sorun teşkil edermi.yani 35 mpbsye çıktığımda uploadda artarmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lene -- 7 Aralık 2015; 23:12:43 >
  • Lene kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz upload ne yazıkki halen 2 mbit yükseltmeyide pek düşünmüyorlar gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 8 Aralık 2015; 9:46:49 >
  • Anladım -Teşekkürler.

• TTnet Fiber kullanıyorum Eskişehirdeyim.Vaziyet çok kötü her akşam ping oyunlarda 150-200 .Arayıncada dalga geçer gibi laflar ediyorlar (pinge ttnet bakmıyor vs vs ) .Ne yapacağımı şaşırdım benzer durumu yaşayan varsa ulaşabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper_town

TTnet Fiber kullanıyorum Eskişehirdeyim.Vaziyet çok kötü her akşam ping oyunlarda 150-200 .Arayıncada dalga geçer gibi laflar ediyorlar (pinge ttnet bakmıyor vs vs ) .Ne yapacağımı şaşırdım benzer durumu yaşayan varsa ulaşabilir.

Bende aynı durumdayım. istanbul-üsküdar. 35 mbit hipernet vdsl kullanıcısıyım. Normalde çok iyi olan ping süresi akşam 20:00 ile 24:00 arası 4 kat artıyor ve hız düşüyor. Santral ile konuştum. Yoğun kullanımı kaldıramıyor saha dolabı diyor. E madem kaldıramıyor satmayacaksın başka portu. Şu durumda vodafone a geçeyim diyorum ama dolap aynı dolap olacağı için çözüm olmaz diye düşünüyorum. Bilgisi olan varsa cevap verirse sevinirim.
  • Merhaba bizim binaya böyle bir kutu koymuşlar. Gelen kablo turuncu yani fiber kablo. Binaya dağılan kablolarda ise cat 5E yazıyor. Şimdi bu şartlarda bana ttnet fibernet mi verecek yoksa hibernet mi verecek. Bağlantımda düşme olur mu olursa ne kadar olur. Bir de binaya gelen internetin belli bir sınırı var mı yani 1 kullanıcı olursa binada rahat kullanır da atıyorum 35 kullanıcı olursa hız düşer gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bl@Ck[Dr@GoN] -- 10 Aralık 2015; 19:01:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bl@Ck[Dr@GoN]

Merhaba bizim binaya böyle bir kutu koymuşlar. Gelen kablo turuncu yani fiber kablo. Binaya dağılan kablolarda ise cat 5E yazıyor. Şimdi bu şartlarda bana ttnet fibernet mi verecek yoksa hibernet mi verecek. Bağlantımda düşme olur mu olursa ne kadar olur. Bir de binaya gelen internetin belli bir sınırı var mı yani 1 kullanıcı olursa binada rahat kullanır da atıyorum 35 kullanıcı olursa hız düşer gibi.

Kapaga yazmislar mdu diye dikkat ederseniz Size de bizim bina gibi ericsson marka mdu koymuslar soldaki mavi sey. Oraya fiber kablo girmis hatta.

Baglanti turunuz fttb gpon yani fibernet hizmet alabilirsiniz. Cakma fiber degil yani superonline in uyguladigi fiber sekli sizdeki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 10 Aralık 2015; 19:04:41 >

• çok teşekkür ederim. Peki bina içindeki cat5 kablosu nedeniyle çok fazla hız kaybı olur mu? yoksa istediğim neti kayıpsız alabilecekmiyim
  • 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.