Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (304. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M1Abrams

Arkadaşlar binada tp11 var fakat maksimum ulaşılabilir hız 28 mb. Nasıl bu kadar düşük olabiliyor

modem arayüzündeki değerleri koyarmısın buraya?
  • TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

1 yıldır 24 mb kullanıyordum ama son 2 aydır akşamları ping ve hız problemi olunca 16ya çektiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M1Abrams

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

1 yıldır 24 mb kullanıyordum ama son 2 aydır akşamları ping ve hız problemi olunca 16ya çektiler.

Slm.

Binanın altında TP11 varsa sizin VDSL (HiperNet-Fibernet) hatına geçmeniz, ona uygun modem edinmeniz gerekiyor.

Ben sözleşme sürem bitince VDSL bağlantısı için gittim başvurdum (binaya 1 yıldır TP11 kutusu konmuştu).

Başvuru sonrası akşam eve gittim yeni modemi taktım.
    Hat değerlerine baktım. ADSL olarak görünüyordu ve maksimum hız 24MB yazıyorken birkaç saat içinde VDSL sinyali verdiler.
    Hat adı VDSL olarak değiştiğinde maksimum hız 140 MB olarak yazmaya başladı.

Bu arada, ADSL ile zaten maksimum 24MB hız alabilirsiniz.

• fiber değil normaldir vdsl veriyolar çakma fiber.. gerçek fiberde bu durumlar nadir olur.. ya bu ttnet kadar ahlaksız bi kurum varmı bilmiyorum.. şuan Türkiye'de internet sorunlarının %90'ı ttnet kaynaklı.. insanlara şu kadar hız vericem deyip veremiyo ama parayı gene üst tarifeden alıyo herkese komik kotalar veriyo.. mesela akk ve 3 mbps olayı da ttnet in btkya baskısı sonucu getirildi.. bu tekelden kurtulmak lazım izin verirlerse tabi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kickboxer_18 -- 19 Ocak 2015; 20:54:49 >
  • Teşekkürler cevabınız için. Vdsl modemim var fakat vdsl sinyal vermiyorlar. Diğer komşulara baktım onlarda da durum aynı herkes adsl sinyal alıyor. Büyük ihtimal vdsl masraflı bir şey ise zaten 24den fazla hız alamayacaklar diye adsl üzerinden verelim demiş olabilirler.
  • TTNET ile herşey mümkün

DSL Durum ve İstatistikleri
    DSL Bağlantısı: Bağlı
    Veri Gönderme Hızı(Kb/s): 2046
    Veri Alma Hızı(Kb/s): 83260
    Mod: VDSL2
    Gelen Veri Hattı Zayıflaması (dB): 11.3
    Giden Veri Hattı Zayıflaması (dB): 0.0
    Gelen CRC hataları: 19491
    Giden CRC hataları: 176

DSL Hızı(Kb/s): 83260 2046
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 84314 43996
    SNR Sınırı (dB): 8.3 31.6
    Hat Zayıflaması(dB): 11.3 0.0
    Güç (dB): 13.9 0.7

100mb fiber paketi tam 2 ay oldu sorun üstüne sorun.İlk 2 yıldır kullandığım 100mb artık hattınız desteklemiyor oldu 95-90-85 derken hız buralara kadar geldi.Şimdide 2 saatlik kullanım sonucunda CRT hataları 19.491 artık yuh diyorum başka bir şey değil.50 mb pakete de düşürsem SNR değeri 10 nun üstüne çıkmıyor.Hattı 3 kez port değiştirttiler yeni kablo ile denediler nafile hep aynı sıkıntılar.Sabah 6:00 ile 11:00 arası düzgün öğlen 12:00 den gece 12:00 ye kadar çok kötü. Dl değeri öğleden sonra 300 klb kadar düşüyor pingler Avrupa batı 180-200 avrupa doğu 100-166 arası geziyor.Ne yapacağım bilmiyorum artık sinir küpüne dönüyorum her akşam.

• HERKESE MERHABALAR SORACAĞIM SORULARIMA FİBER KULLANANLAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.
    Ben şuanda hiper net kullanıyorum VDSL yani 47.000 download upload da 1.90 mb civarı.yanlız upload öyle gözüksede gerçek 1.90 performansı vermiyor.Fiberle 2 uploadla misler gibi twitch ten yayın yapan arkadaşım var aynı ayarlarda ben yapamıyorum.Galiba bu fiberin kalitesinden kaynaklanıyor.Sonuçta bizdeki bakır tel.Bu sıkıntı neden kaynaklı olabilir.Düşük ayarlarda yayın yapmaya çalışmama rağmen ping uçuyor..
    Asıl soruma glecek olursam bizim telefon ve internet kabloları koca kablolar koptu gitti.Birtane tanker damperi açık geçince herşeyi koparttı ne telefon kaldı ne internet 5 gündür kaldı tüm bina dımdızlak.GELMELERİNİ BEKLİYORUZ EKİBİN,EN BAŞTAN KABLOLAR DEĞİŞTİRİLECEK .Acaba bu aşamada fibere de müracat edebilirmiyiz? Apartman 10 kişi ve karşımızdada büyük bir işletme var.talebimizi kabul ederlermi? Fiber döşeme işlemi kaç günde sonuçlanıyor bitiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Z3A -- 20 Ocak 2015; 0:06:39 >

• Alkımm kullanıcısına yanıt
    Benim durumumda senden farklı değil hatta dahada kötü.

Yaklaşık 1,5 yıldır sorunsuz kullandığım 24 mbit hızı seninki gibi hat değerlerinin kötüleşmesinden 20mbite düşmüş, üstelik önceden rokete geçtiğimde 70-80 mbiti sorunsuz alıyordum. Şimdi 24mbit bile alamıyorum hiçbir çözümde yapamıyorlar.
  • ByAdmin kullanıcısına yanıt
    DSL Hızı(Kb/s): 99976 4093
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 130010 40600
    SNR Sınırı (dB): 20.1 29.4
    Hat Zayıflaması(dB): 0.0 0.0
    Güç (dB): 15.3 1.4

bozulmadan önceki hat değerlerim.Rezillik yeminle saat 1:00 gibi anca düzeliyor mesela şuan düzeldi.Oyun oynamak için ya gece yarısını bekleyeceğim yada işten gelince sinir küpüne dönüp ttnette söylenerek bilgisayar başından kalkacağım başka seçenek yok.Bilgisayara harcadığım paraya acıyorum kimi zaman 3 kuruşluk kablo yüzünden paramla rezil oluyorum. En fenası da sorunu anlatınca hat değerleriniz normal demiyor mu hepten fıttırıyorum.

DSL Hızı(Kb/s): 83642 2046
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 85178 44112
    SNR Sınırı (dB): 8.2 31.7
    Hat Zayıflaması(dB): 11.3 0.0
    Güç (dB): 13.9 0.6

şuan ki değerler Ben hızında değilim derdim hat bozulunca ping te hali ile fırlıyor.Dota oynuyorum herolar skill atarken atmakla atmamak arasında kalıyor.War thunder oynuyorum uçaklar bir anda önümden ışınlanıyor Yarın paketi 24 mb kadar düşürüp hat değerlerinin yükselip yükselmeyeceğine bakacağım oda olmazsa artık bilmiyorum ne yapacağım.

• Arkadaşlar biraz cahilce bir soru olabilir ama size bir soru yöneltmek istiyorum. Öncelikle bizim sokağımızdan geçen aktif bir Superonline Fiber Optik bağlantısı mevcut.Hemde tam bizim binamızın önünde. Fakat bizim binada Fiber Optik bulunmuyor.Yan binada var bunu bizim binaya getirme sürecimiz nasıl olur tavsiyeleriniz nelerdir?
  • Bulunduğum yerde sadece ttnet'in fiber altyapısı olduğu için superoline fibere veda ettim. Aklıma takılan şu: eski evde tek modem ve kabloyla 100 mbit internet kullanıyordum. Şimdi ise 3 tene cihaz ile 24 mbit internetin speed test yaptığımda 16 mb gözüküyor. TTnet'in daha çok çalışması gerekiyor gibime geliyor.
  • Bugün telekoma gittim vdsl2 50 mbit için, ttnet fiber kutu gelince beni dönüşüm paketine atmış ama ne paketi olduğu belli değilmiş, hiçbir tarifeye geçiş hakkım yokmuş, ttnet geçebilirsiniz diyor telekom geçemessiniz diyor bıktım artık vallahi bunların sorumsuzluklarından.
  • Selam
    Bulunduğum yerde alt yapı tamamlandı. Hipernet alabileceğim söylendi bende 24mpbs tarifeye geçtim. modem de ki değer şu şekilde. masaüstünde hız baya düşük ama latopta kablosuz 25 mpbs kadar çıkıyor
  • Masa üstündeki hızı nasıl artırbilirim. bu arada modemim airtes air5650 6H43 ttnetten kampanyalı aldım. ayarlar otomatikmiş galiba yapabileğim başka birşeyler var mı modemle ilgili
  • kablo ile bağlan.
  • Arkadaşlar fiberin kralı kampanyasından faydalanmak üzereyim büyük ihtimal "FİBERNET Limitsiz 50 Mbps'e kadar 200 GB TL76,90" bu paketi seçeceğim sormak istediğim birkaç husus var bilgi sahibi arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim. Öncelikle hali hazırda kullanmakta olduğum modem Airties 5452 ayrıca ev iki katlı olduğundan birde Airties 4340 router kullanıyorum. Biraz kurulum işinde engelli olduğumdan routerı modeme tanıtana ve kuruluma tamamlayana kadar canım çıkmıştı:) şimdi sormak istediğim bahsettiğim 50mb fiber paketini mevcut modemimle kullanabilirmiyim? zira yeni modem alırsam sanırım router da değiştirmem gerekecek ve tekrar modem router eşlemesi yapmak benim için zulüm olacak ondan soruyorum. Diğer sorumda bu paketler kapsamında ttnetin verdiği vdsl modem airties 5650 midir acaba?
  • sakgoz79 kullanıcısına yanıt
    Fiberin türü nedir, sayfanın başında bilgiler yazıyor?
  • IsO6 kullanıcısına yanıt
    Hocam resmini çektim
  • sakgoz79 kullanıcısına yanıt
    Hocam fiber türü derken hangi sistem var sizde?

Binada T11 kutusu ya da sokakta fiber dolabı gibi?

Konu başında bilgiler yazıyor.
  • IsO6 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam ilk sayfaya baktım orda söyleyebileceğim binamın girişine yakın o dolaplardan var ama ttneti aradığımda 70 mb e kadar fiber bağlatabildiğimi söylediler benim sorum modem üzerineydi ama fiberin türüne göre modem sorumun cevabı farklılık mı gösteriyor acaba anlayamadım ?
  • 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.