Şimdi Ara

Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.199
Cevap
15
Favori
105.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk defa amd işlemci kullanıyorum soğutucuyu takmak intelde zordu ama amdde dahada zormuş yada benim soğutucu tam uymadı o klipsi takıpta yerine oturtana kadar ne çektim en son dedim ya kırılır yada olur öyle yaptım ancak elimide kestim :(
    sistemi açar açmaz bios update yaptım sondan bi önceki sürüm yüklüymüş en güncel sürümü yükledim. 10 dk prime95 çalıştırdım bi sorun yoktu ama o/c sonrası windows derecelendirme puanını tamamlayamadı bi türlü hata verdi 17*200 olan işlemciyi hiç voltajsız 20*200 @ 4 ghz yaptım öyle kullanıyorum. test sırasında kuzey köprüsü sogutucusunda elimi tutamıyordum yakıyordu ama sıcaklıklar normal görünüyor sanırım sensörlerde hata var.

Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü

• baya bi tutmuş konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bhazer

Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü  Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü

hayırlı olsun hocam güle güle kullanın

• quote:

ilk defa amd işlemci kullanıyorum soğutucuyu takmak intelde zordu ama amdde dahada zormuş yada benim soğutucu tam uymadı o klipsi takıpta yerine oturtana kadar ne çektim en son dedim ya kırılır yada olur öyle yaptım ancak elimide kestim :(
    sistemi açar açmaz bios update yaptım sondan bi önceki sürüm yüklüymüş en güncel sürümü yükledim. 10 dk prime95 çalıştırdım bi sorun yoktu ama o/c sonrası windows derecelendirme puanını tamamlayamadı bi türlü hata verdi 17*200 olan işlemciyi hiç voltajsız 20*200 @ 4 ghz yaptım öyle kullanıyorum. test sırasında kuzey köprüsü sogutucusunda elimi tutamıyordum yakıyordu ama sıcaklıklar normal görünüyor sanırım sensörlerde hata var.

Gigabyte 990XA-UD3 Kullanıcıları Kulübü

hocam en garantisi biostan bakın

• quote:

Orijinalden alıntı: onurddcn@gmail.com

sistem çöp olma yolunda yardım eden yok mu

hocam bios'u açın sol en üsteki sekmeyi açın oradan dram e.o.c.p sekmesine enterlayın bir oradan deneyin zaten oradan farklı çalışma frekansları listelenmiş durumda ama tabi kontrol falan ayarları var onları manuel yapın.memory clock sekmesine de bir bakın.dram configration'a girin oradan da set memory clock yazan yerin karşısından manuel yapın veya tam tersini deneyin.kaydedip çıkın.bunları manuel-auto gibi farklı konfigrasyonlarla yapmayı deneyin.eğer yanlışsa lütfen düzeltin yanlış bilgilendirme olmasın.

• evet bios en sağlamı ama benim için aslolan değerler yük altındakiler, ancak testi kapatıp biosa girene kadar zaten değerler normale dönecektir.
  • quote:

evet bios en sağlamı ama benim için aslolan değerler yük altındakiler, ancak testi kapatıp biosa girene kadar zaten değerler normale dönecektir.

haklısınız hocam,
    HW monitor bazen saçmalayabiliyor.
  • hayırlı olsun. rev 3 de'de aynı sorun var demekki. kuzey köprüsü çok ısınıyor bu modellerde malesef ama bir sorun yaratmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz42

hayırlı olsun. rev 3 de'de aynı sorun var demekki. kuzey köprüsü çok ısınıyor bu modellerde malesef ama bir sorun yaratmıyor.

rev 3'ün kuzey köprüsünün üzerindeki pasif soğutucusu daha iyi gibime geldi.
    bu arada hocam bir önceki sayfada bana sorduğunuz soruları cevapladım sorunuma bir baksanız?
  • Ürünü iade almamak için, Gigabyte Türkiye elinden gelen herşeyi yapıyor. Bütün gelişmeleri buradan sonra paylaşacağım, inşallah teknik servisine işiniz düşmez, benim yaşadıklarımı yaşamazsınız...
  • dün dikkat etmemiştim ama bugün farkettim pcyi açarken fanlar dönmeye başlıyor 2 saniye sonra susuyor ve ve 2 saniye sonra tekrar harekete geçiyor ve sonrasında sorunsuz açılıyor ama bu başdaki duraksama canımı sıktı sizdede varmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: bademli1969

quote:

hayırlı olsun. rev 3 de'de aynı sorun var demekki. kuzey köprüsü çok ısınıyor bu modellerde malesef ama bir sorun yaratmıyor.

bu arada hocam bir önceki sayfada bana sorduğunuz soruları cevapladım sorunuma bir baksanız?

sıcaklık konusuna diyorsanız korkulacak bir durum yok ama yük altındaki sıcaklığa bakmak lazım.
  • quote:

dün dikkat etmemiştim ama bugün farkettim pcyi açarken fanlar dönmeye başlıyor 2 saniye sonra susuyor ve ve 2 saniye sonra tekrar harekete geçiyor ve sonrasında sorunsuz açılıyor ama bu başdaki duraksama canımı sıktı sizdede varmı acaba

yok hocam.kasa fanlarınız direk anakarta mı bağlı eğer bağlıysa direk psu'dan güç alsınlar.oraya bağlayın.daha önce buna benzer bir fan sorunu duymuştum birisi kasa fanlarını anakarta bağlamış ama anakart da tabii fanları besleyememiş fanlar dönmemiş vs.bu sorunla pek bir alakası yok gibime geldi ancak bence bir deneseniz iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi northwood -- 5 Mayıs 2013; 9:16:45 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bademli1969

quote:

sıcaklık konusuna diyorsanız korkulacak bir durum yok ama yük altındaki sıcaklığa bakmak lazım.

ne zamandır pc'de oyun oynayamıyorum ve ayrıca oynayacak oyun da yok:sadece just cause 2 var :) o yüzden pek zorlayamıyorum ama prime 95'ten de açıkçası biraz tedirginim ramlere,işlemciye,ekran kartına,hatta hard diske de yükleneiyordu galiba,dolayısıyla anakartımı baya bi zorlayacaktır ve psu'mu da öyle zorlayacaktır.

• prime95 işlemci ve ram'e yükleniyor tabi yüklenince güç kaynağı devreye giriyor ve ısı yükseliyor. oyun ve zorlayıcı uygulamalar kullanmıyorsanız ısınız sorun oluşturmaz ama stabilite olsun diye test edin derim ilerde daha büyük bir sorun olmasın.
  • Tiz sorunu vardı uzun zman sesi tespit için uğraştım ve sesi tespit ettim. Anakartta olduğundan korkuyordum ancak Ses PSu dan güç kaynağından geliyordu. Bugün değişim için uğraştım olmadı. Kasayı Corsair servise yollamak üzere orada bıraktım, dilerim çözüme ulaşır. ORada 750 var coolermaster PSU denedik çıt ses yoktu sevindim çünkü diğer tüm parçalar çıt ses çıakrmadan sorunsu uyum içinde çalıştığını anlamış oldum. Corsairin çoğu modelinde bu tiz ses sorunu varmış ve içindeki Capasitörden geliyormuş. Belki bir umut servis yapar dediler. Servis yapamazsa sanırım değişim verirler değil mi?

(konunun yeri burası değil ama tiz ses sorunu yaşayanlar sadece anakarta bakmasınlar PSU ya da baksınlar.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can_Ordu

Tiz sorunu vardı uzun zman sesi tespit için uğraştım ve sesi tespit ettim. Anakartta olduğundan korkuyordum ancak Ses PSu dan güç kaynağından geliyordu. Bugün değişim için uğraştım olmadı. Kasayı Corsair servise yollamak üzere orada bıraktım, dilerim çözüme ulaşır. ORada 750 var coolermaster PSU denedik çıt ses yoktu sevindim çünkü diğer tüm parçalar çıt ses çıakrmadan sorunsu uyum içinde çalıştığını anlamış oldum. Corsairin çoğu modelinde bu tiz ses sorunu varmış ve içindeki Capasitörden geliyormuş. Belki bir umut servis yapar dediler. Servis yapamazsa sanırım değişim verirler değil mi?

(konunun yeri burası değil ama tiz ses sorunu yaşayanlar sadece anakarta bakmasınlar PSU ya da baksınlar.)

bir ara videosunu izlemiştim galiba corsair'indi psu tiz ses çıkarıyordu.

• quote:

prime95 işlemci ve ram'e yükleniyor tabi yüklenince güç kaynağı devreye giriyor ve ısı yükseliyor. oyun ve zorlayıcı uygulamalar kullanmıyorsanız ısınız sorun oluşturmaz ama stabilite olsun diye test edin derim ilerde daha büyük bir sorun olmasın.

quote:

prime95 işlemci ve ram'e yükleniyor tabi yüklenince güç kaynağı devreye giriyor ve ısı yükseliyor. oyun ve zorlayıcı uygulamalar kullanmıyorsanız ısınız sorun oluşturmaz ama stabilite olsun diye test edin derim ilerde daha büyük bir sorun olmasın.

sorun orada işte hocam oyun da oynuyorum.
  • hwmonitor programını açın ve prime95 programını çalıştırın. sıcaklık 60 dereceyi geçmez ise sorun yok geçerse sorun oluşturabilir.
  • arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce bir ssd disk alıp taktım ve f3 olan bios sürümümü f13e yükselttim. 3-4 defa
    mavi ekran hatası aldım internette dolaşırken. sonra f12 yükledim yine mavi ekran veriyor. sonra f11 yükledim yine mavi ekran. gnelde internet browserlarından bir video felan izlediğimde oluyo. nedir bunu çaresi yükeldiğim biostanmı kaynaklanıyor? yardımcı olacak kimse yok mu?
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.