Şimdi Ara

Cosina'dan Micro Four Thirds destekli manuel objektif: Nokton 17.5 mm f/0.95

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Fotoğraf meraklılarıyla buluşturduğu birbirinden başarılı manuel objektifleriyle yakından tanıdığımız Cosina, Micro Four Thirds standardını destekleyen modeli Voigtländer Nokton 17.5 mm f/0.95'in duyurusunu gerçekleştirdi.

80 mm uzunluğunda, 63.4 mm çapında ve 540 gram ağırlığında dizayn edilen objektif, 9 grup içinde 13 katmandan oluşan optik yapısıyla, 0.15 metre minimum odak mesafesiyle, 58 mm filtre çapıyla ve 10 tane diyafram bıçağıyla dikkat çekiyor. Objektifin diyaframı f/0.95'e kadar açılabiliyor, f/16'ya kadar kısılabiliyor.

Cosina'nın yeni objektifi için belirlediği fiyat ise 1500$.

• 0.15 m yazilmak istendi sanirim minimum focus'a, hata olmus.

Keske e-mount icin ciksa da soyle 24 veya 35mm'lik ve 0.95 diyaframli, hic usenmem parayi biriktirir alirim genel amacli kullanim icin :)) Yanina bir de sony'nin yeni cikacak 50mm f1.8 lensini de koydun mu tamamdir benim icin set :)

Four thirds lensleri aps-c sensorlerde baya bir vignetting'e sebebiyet veriyor, kullanilir olmuyor fotolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChangeOrBeCrushed -- 9 Şubat 2012; 22:06:42 >
  • Hatırladığım kadarıyla bu tip birşey daha yapmıştı başka bir firma ama çok işe yarar ve iyi bir alet gibi gözüküyor..:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChangeOrBeCrushed

0.15 m yazilmak istendi sanirim minimum focus'a, hata olmus.

Keske e-mount icin ciksa da soyle 24 veya 35mm'lik ve 0.95 diyaframli, hic usenmem parayi biriktirir alirim genel amacli kullanim icin :)) Yanina bir de sony'nin yeni cikacak 50mm f1.8 lensini de koydun mu tamamdir benim icin set :)

Four thirds lensleri aps-c sensorlerde baya bir vignetting'e sebebiyet veriyor, kullanilir olmuyor fotolar.

M4/3 NEXler'e takilabiliyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

Orijinalden alıntı: ChangeOrBeCrushed

0.15 m yazilmak istendi sanirim minimum focus'a, hata olmus.

M4/3 NEXler'e takilabiliyor mu?

Evet. Mesela Voigtländer 25mm f0.95 icin asagidaki linke bir goz atin. Nex uzerinde nasil sonuclar verdigini gorebilirsiniz.

http://suwenchee.blogspot.com/2011/03/voigtlander-25mm-f095-for-sony-nex-e.html

• Adaptorle her lens hemen her makineye takilir ama deger mi bilmem. Lens ucuz olsa anlarim da...
  • @ozturert, dedigin gibi ozellikle nex icin neredeyse her markanin adaptoru var. Bahsettigim lens de tabii ki sadece adaptorle kullanilabilir, cunku farkli mount icin uretilmis. Ki alinan sonuclar da gorundugu gibi, ucuz olsa da almam. Voigtländer'in e-mount icin de lens cikaracagini duymustum bir ara ama ne oldu bilemiyorum.

MFT'ler icin lens yelpazesi cok genis, kiskandiracak kadar.
  • Nokton 25mm F0.95
  • f/0.95 mükemmel bişeydir bu :O
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.