Şimdi Ara

G.Skill düşük profilli baskılı devre kullanan yeni bellek kitlerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

G.Skill düşük profilli yeni bellek kitlerini duyurdu. Ares serisi altında lanse edilen kitler, 8GB x 4, 8GB x 2 ve 4GB x 4 olmak üzere üç farklı kapasite alternatifi ve 1333MHz ile 2133MHz arasında değişen saat hızı seçenekleriyle geliyor. 3.2cm uzunluğunda mavi veya turuncu renkli soğutucu ile alınabilen belleklerin tamamına yakını 1.5v geriliminde görev yaparken 2133MHz'de çalışan kitlerin ise 1.6v/1.65v çalışma gerilimine ihtiyaç duydukları ifade ediliyor.

Modeline göre CL8, CL9, CL10 ve CL11 zamanlamaları ile gelen bellek kitleri hem AMD hem de Intel sistemler ile kullanılabiliyorlar. Intel XMP (Extreme Memory Profile) desteği de sunan Ares serisi düşük profilli yeni bellek kitlerinin kısa süre içerisinde raflardaki yerini alması bekleniyor. 

• gskill son dönemlerde favorim corsair sevgimden vazgececeğim bu gidişle :))
  • 2x8 16gb 1866mhz cl10 hosuma gitti :)
    Cpu soğutucular ile arası iyi olucak gibi duruyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1600mhz CL8 4x2GB olanından baya bi hoşlandım
  • uygun fiyatlı :)
  • GSkill aldı başını gitti. 1866MHz CL9'lar güzel duruyor.
  • Rem dediğin 2x8gb olur.zamanlama sonra gelir.onlar güzel
  • 1866 CL9 4*4gb iyi duruyor :)
  • Soğutucusunu çıkartmadan Silver Arrow ile kullanabileceğim artık
  • Düşük profilden kasıt nedir ? Ucuz mu olacak bu ramler ? Yoksa performans bakımından hiç te düşük gibi durmuyorlar ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erai

Düşük profilden kasıt nedir ? Ucuz mu olacak bu ramler ? Yoksa performans bakımından hiç te düşük gibi durmuyorlar ??

yanlış bilmiyorsam düşük profil olan ramin soğutucu boyutu

yani geniş işlemci soğutucular ile kullanılabilicek tipte...

Bu aralar G.Skill çok yayıldı... Yıllardır başka marka ram kullanmıyorum, şu an kullandığım ramler default hızlarda bile win7 den 7.9 tam puan alıyor... : G.Skill RipjawsX 2x4gb 1600mhz cl9

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 9 Şubat 2012; 18:16:10 >

• @Erai, soğutucularından dolayı öyle denilmiş. Önceki belleklerde yukarıya doğru olan çıkıntı işlemci soğutucusuna çarpabiliyordu. Bunlarda soğutucuyu düz yapmışlar ve çok güzel olmuş bence. Böylece her işlemci soğutucusuyla rahatlıkla kullanılabilirler.
  • G.skill iyi marka ve ram'lerdede gelişim olması güzel...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

quote:

Orijinalden alıntı: Erai Düşük profilden kasıt nedir ? Ucuz mu olacak bu ramler ? Yoksa performans bakımından hiç te düşük gibi durmuyorlar ??
    yanlış bilmiyorsam düşük profil olan ramin soğutucu boyutu yani geniş işlemci soğutucular ile kullanılabilicek tipte... Bu aralar G.Skill çok yayıldı... Yıllardır başka marka ram kullanmıyorum, şu an kullandığım ramler default hızlarda bile win7 den 7.9 tam puan alıyor... : G.Skill RipjawsX 2x4gb 1600mhz cl9

e bende 7.9 alıyorum kingston 2x2 gb 1333mhz cl9 ram ne iş :D

• Teşekkürler cevaplar için, hiç o bakımdan düşünmemişim

Bu arada, ben de 7.9 alıyorum, 2133mhz ve cl9 ...
  • birde uygun fiyatlı 1600 cl8 ramlar olsa süper olacak
  • Gskill'in güzel Bellek'leri var, bende Ripjaws 1600 Cl9 kullanıyorum.

Şu Bellek çok iyiymiş.

GSKILL F3 ECO DDR3-1600Mhz CL8 4GB (2x2GB) 1,35V DUAL (8-8-8-24)

1.5 Volt ile CL9'da 2000 Mhz görür mü acaba. Keşke 8 GB olanı bu fiyata olsaydı
    http://www.netsiparis.com/detay/12283364018/GSKILL-F3-12800CL8D-4GBECO-4GB--2X2GB--1600MHZ-CL8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 9 Şubat 2012; 22:02:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.