Şimdi Ara

iPad 3'e ait olduğu iddia edilen kasa görselleri internete sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
8.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPad 3'e ait olduğu iddia edilen kasa görselleri internete sızdırıldı

Apple'ın bu yıl içinde tanıtması beklenen yeni iPad modeli için dedikodular hız kesmezken parçalarına ait olduğu iddia edilen görseller de internete sızdırılıyor.

Bu kez 9to5Mac ve Apple.pro siteleri tarafından sızdırılan görseller yeni iPad modelinin kasasına ait. Üstteki fotoğrafta eski iPad modellerinin kasaına benzer bir tasarım görülüyor. Ancak daha büyük bir batarya, yeniden elden geçirilmiş mantıksal çevrim kartı, yeni kamera ve farklı bir ekran için değişiklikler yapıldığı göze çarpıyor. 

Alttaki fotoğrafta ise yine arka kasa ve Smart Cover için geliştirilen mıknatıslar göze çarpıyor. Ancak bunun bir iPad 2 kasası olup olmadığı meçhul. Fotoğrafı yayınlayanlar tedarik zincirindeki isimsiz kaynaklarına atıfta bulunuyor.

Yeni iPad modeli ile ilgili bugüne kadar ortaya atılan iddialar 4 çekirdekli Apple A6 işlemcisi, 2048 x 1536 piksel çözünürlükte ekran, 1mm daha ince kasa, daha gelişmiş GPU çevresinde odaklanıyor. Ancak sürpriz bir iddia da A6 işlemci hakkında. 

Kaynaklar yeni iPad modelinde saat hızı artırılmış çift çekirdekli bir A6 işlemcisi kullanılacağını belirtiyor. Oysa A6 hakkında yapılan haberler 4 çekirdekli ve LTE uyumlu olduğu yönündeydi. Apple'ın 4 çekirdekli A6 işlemcisini iPhone 5 için saklarken, 2 çekirdekli A6 işlemcisini yeni iPad modelinde kullanması muhtemel görünüyor. Ancak bunların hepsi birer iddiadan ibaret.

Yeni iPad'in tanıtılacağı tarihle ilgili varsayım ise iPad modellerinin tanıtım günü olan Çarşamba'nın bu yıl 29 Şubat'a denk gelmesi nedeniyle tanıtımın 29 Şubat'ta, piyasaya çıkışın ise 9 Mart'ta yapılacağı yönünde. 

Bununla birlikte yeni iPad'in tanıtımına sayılı günler kaldığı ve yakında merak edilen herşeyin açıklanacağı da bir gerçek.

iPad 3'e ait olduğu iddia edilen kasa görselleri internete sızdırıldı

• kesinlikle doğru haber. baksanıza arka kısmında ısırılmış elma var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erci501 -- 9 Şubat 2012; 10:27:54 >
  • yinemi pilav:(
  • pacman'e benzemiş elma...
  • En fazla 1 ayı kaldı, bekleyelim görelim. Benim İpad 3 için beklediğim en önemli şey retina ekran, işlemci ve gpu zaten değişecek, güçlenecek... İpad almak için beklemedeyim, eğer 3 istediğim gibi çıkmazsa ipad 2 alıcam...
  • Kasa değil içi önemli..
  • Bunuda mı barda unutmuşlar?
  • Hayırlı olsun. Yeni iPad, iPad 3 değil iPad 2S olacak gibi duruyor.

Apple'ın bu "S" takısıyla ilgili Twitter'da şuna benzer bir yorum vardı; "Apple yüzünden kafam çok karışık. 2012 yerine 2011S'e girmekten çok korkuyorum" gibi bir tivitti işte. Apple'ın politikası ancak bu kadar güzel taşlanabilir. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnlyChaos

Hayırlı olsun. Yeni iPad, iPad 3 değil iPad 2S olacak gibi duruyor.

Apple'ın bu "S" takısıyla ilgili Twitter'da şuna benzer bir yorum vardı; "Apple yüzünden kafam çok karışık. 2012 yerine 2011S'e girmekten çok korkuyorum" gibi bir tivitti işte. Apple'ın politikası ancak bu kadar güzel taşlanabilir. :)

Adi'nin iPad 2S olmasi iPad 3th olmadigi anlamina gelmiyor. Ordaki S harfi hizin speedi, kasanin same'i gibi bircok anlam iceriyor.

Cok olmadi, daha gecen iPhone 5th cikti, buyuk gelismeler olmasina ragmen sirf kasa ayni diye almayanlari biliyorum. Birde iPhone 5'i bekliyorum diyenler falan var, neyse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diffriend

quote:

Orijinalden alıntı: OnlyChaosHayırlı olsun. Yeni iPad, iPad 3 değil iPad 2S olacak gibi duruyor. Appleın bu S takısıyla ilgili Twitterda şuna benzer bir yorum vardı; Apple yüzünden kafam çok karışık. 2012 yerine 2011Se girmekten çok korkuyorum gibi bir tivitti işte. Appleın politikası ancak bu kadar güzel taşlanabilir. :)
    Adinin iPad 2S olmasi iPad 3th olmadigi anlamina gelmiyor. Ordaki S harfi hizin speedi, kasanin samei gibi bircok anlam iceriyor. Cok olmadi, daha gecen iPhone 5th cikti, buyuk gelismeler olmasina ragmen sirf kasa ayni diye almayanlari biliyorum. Birde iPhone 5i bekliyorum diyenler falan var, neyse.

konu dışı ama 3th olmaz 3rd olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OnlyChaosHayırlı olsun. Yeni iPad, iPad 3 değil iPad 2S olacak gibi duruyor. Appleın bu S takısıyla ilgili Twitterda şuna benzer bir yorum vardı; Apple yüzünden kafam çok karışık. 2012 yerine 2011Se girmekten çok korkuyorum gibi bir tivitti işte. Appleın politikası ancak bu kadar güzel taşlanabilir. :)
    Adinin iPad 2S olmasi iPad 3th olmadigi anlamina gelmiyor. Ordaki S harfi hizin speedi, kasanin samei gibi bircok anlam iceriyor. Cok olmadi, daha gecen iPhone 5th cikti, buyuk gelismeler olmasina ragmen sirf kasa ayni diye almayanlari biliyorum. Birde iPhone 5i bekliyorum diyenler falan var, neyse.

konu dışı ama 3th olmaz 3rd olur :)

Evet kusura bakmayin mobilden girdigim icin pek imlaya dikkat etmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Suç Apple'ın. Zaten yılda bir tane model çıkarıyorsun ona da faklı bir tasarım yap. 3. jenerasyon olabilir ama insanlar dışarıdan baktığında bu iPad 3 diyebilmeli. "Yahu bu iPad 2 mi yoksa iPad 2S mi?" dememeli.

Ayrıca ben sıradaki iPhone'un isminin ve cisminin "6" olacağını söylüyorum ama insanlar 5'i aldıkları halde dediğiniz gibi daha iPhone 5'i bekliyorlar.

• mantik karti cevirisi sacma olmus...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BraVe_06

Bunuda mı barda unutmuşlar?

yok bunu ırak savaşında kaybetmişlerdi en sonunda bulundu
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnlyChaos

quote:

quote:

Suç Apple'ın. Zaten yılda bir tane model çıkarıyorsun ona da faklı bir tasarım yap. 3. jenerasyon olabilir ama insanlar dışarıdan baktığında bu iPad 3 diyebilmeli. "Yahu bu iPad 2 mi yoksa iPad 2S mi?" dememeli.

Ayrıca ben sıradaki iPhone'un isminin ve cisminin "6" olacağını söylüyorum ama insanlar 5'i aldıkları halde dediğiniz gibi daha iPhone 5'i bekliyorlar.

insanlarin disardan baktiginda 3. nesil urun oldugunu soylemeleri neden onemli? o zaman daha mi hizli calisiyor alet? yada fonksiyonlari mi artiyor?

Birde haberde gelistirilen miknatis diyor, o da yanlis kullanim, hazirlanan, uretilen olmali. ipad icin gelistirilen tek teknoloji ios denilebilir, ama yazilimi da teknolojiden saymamiz gerekir mi ona birsey diyemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zengier -- 9 Şubat 2012; 12:35:35 >

• 2048 x 1536 çözünürlük mü ? Gerçek dışı gibi gözüküyor bana...
  • eveett başlıyoruz demekki. yakında bu haberler hızlanır. sonra birinin amcası , daysı , akadaşı apple da çalışıyor olur. ondan detaylar gelir. iddalara girilir. böyle sürüp gider bu
  • Merdiven altı üretime benziyor.
  • allah beni bir daha apple ürünü almaya mecbur etmesin
    tek duam budur
  • quote:

Orijinalden alıntı: eeevrim

2048 x 1536 çözünürlük mü ? Gerçek dışı gibi gözüküyor bana...

teknoljik olarak mumkun, ancak ekonomik olarak mumkun degil su anda. paneller bu cihazlardaki en pahali bilesenler, yuksek cozunurluklu panellerin uretim maliyetleri digerlerine gore cok daha fazla. eger paneli uygun fiyata ve yuksek sayilarda uretebilirler ise eyvallah, cpu ve gpu yeterli seviyeye geldi. simdilik hayal, en azindan eski fiyat araliginda hayal . yani bu ekrani koyup 500 dolardan fiyatlarini baslatmasi zor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.