- x
köpek taşımak için uygun otomobil/vasıta
114 Cevap8579 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

7417 Mesaj
9 Şubat 2012; 1:27:44 

arkadaşlar..... ilginç bir soru olacak belki çoğumuz için.... işte dünyanın 1001 hali var...
benim köpeğim artık büyüdü ve arabamda taşımak sorun olmaya başladı....
köpeğim için arabamdan vazgeçemiyorum elbette sadık dostum köpeğim içinde uygun bir çözüm yaratmaya çalışıyorum
arabamdan çok memnunum ve onu değiştirmeyeceğim için iri bir cins olan köpeğimi taşımak için ikinci bir otomobil almayı düşünüyorum...
arabam (bmw5) sedan olduğu için ergenleşip irileşen köpeğimi artık arka koltukta taşımak uygun ve köpek için rahat olmuyor
detaylı bir araştırma yapmadan önce forumda sorayım istedim.... sizlerin başından geçmiş ve tecrübesi olanlar ilginç önerilerde bulunabilir...
ikinci arabam olacağı için arabadan beklentilerimde çok fazla değil... yani gezmek ve keyif için zaten bir arabam var, bu ikincinin amacı belli....
sadece köpek taşımak için büyüklük ve kullanım imkanları olarak yeterli ve uygun olsun diyorum
bir dostum köpek için v60 çok uygun diyip bana köpek taşırken sağlayacağı bazı avantajlardan bahsetti, köpeğin konforu ve kaza güvenliği anlamında da avantajları bana cazip gelldi bu nedenle volvo v60 düşündüm ama arabanın tarzı ve havası anlamında bmw 5 ile kısmende olsa kesişir bir durum var.... bmw 5 varken de v60 anlamsız ve gereksiz masraf gibi geldi....yani şimdilik v60 1-2 numara büyük gibi duruyor.... (diğer alternatiflere göre çok büyük avantajlar yaratıyor ise ve şahsına münhasır özelliklerdeki tek otomobil ise ciddi alternatif olarak düşünebilirim de)
ticari amaç ile kullanılan araçlardan istemiyorum....caddy, doblo gibi araçlar önermeyin
ancak skoda yeti fena değilmiş gibi duruyor....üzerinde çalışmam ve araştırmam gerekiyor...ya da sizlerin bu noktada yorumları faydalı olacaktır...
dizel veya benzinli olabilir.....yeni nesil otomatik vites (robotic vites) tercih ederim ama seçeneklerde yok ise manuel viteste olabilir...
taşıma meselesi basit gibi görünsede bir iri ırk köpek ve iki yetişkin insanın senede 10000km ye yakın uzak mesafe seyahatleri olacak bu otomobil ile....az buz değil...
sizler neler önerirsiniz???? teşekkkürler....

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoSöDoKöKo -- 10 Şubat 2012; 13:22:21 >

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

7840 Mesaj
9 Şubat 2012; 3:28:41 

biraz eski model, 7 koltuklu bir suv mesela pathfinder gibi, kar-arazi vs hobi amaçlı da kullanılır çünkü.

563 Mesaj
9 Şubat 2012; 4:06:01 

Bir tanıdığımda Passat Variant vardı. Çok tatlı da bir köpekleri vardı. :(

Highline'ı : http://www.dod.com.tr/V...d.aspx?vehicleID=358542
Comfortline'ı: http://www.dod.com.tr/V...d.aspx?vehicleID=352815

Sıfırı dizel motor seçeneklerinde V60'dan aşağı kalmıyormuş. EN ucuz 1.4lt TSI 122 PS DSG şanzıman sıfır comfortline'ı da 72bine veriyorlar.

Sunduğu iç hacmin size yetip yetmeyeceği konusunda fikir sahibi olmak için bakmakta bir yarar var.

Hangi Kur'an? Cehaletin elinde teberrük edilip kutsanan bir nesne olan Kur'an mı? Cinayetin mızraklarının ucundaki Kur'an mı? Yoksa çeyrek yüzyıldan daha az bir sürede, çölün dağınık ve düşman kabilelerini birleştirerek, dünyanın egemen güçlerini -Bizans, Sasani- çökerten, insanlığın kaderini ele geçiren, devrimci yapısıyla insanlık tarihinde yepyeni bir medeniyet ve kültür meydana getiren bir kitap olarak mı Kur'an?

5626 Mesaj
9 Şubat 2012; 6:03:19 

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

arkadaşlar..... ilginç bir soru olacak belki çoğumuz için.... işte dünyanın 1001 hali var...
benim köpeğim artık büyüdü ve arabamda taşımak sorun olmaya başladı....
köpeğim için arabamdan vazgeçemiyorum elbette sadık dostum köpeğim içinde uygun bir çözüm yaratmaya çalışıyorum
arabamdan çok memnunum ve onu değiştirmeyeceğim için iri bir cins olan köpeğimi taşımak için ikinci bir otomobil almayı düşünüyorum...
arabam (bmw5) sedan olduğu için ergenleşip irileşen köpeğimi artık arka koltukta taşımak uygun ve köpek için rahat olmuyor
detaylı bir araştırma yapmadan önce forumda sorayım istedim.... sizlerin başından geçmiş ve tecrübesi olanlar ilginç önerilerde bulunabilir...
ikinci arabam olacağı için arabadan beklentilerimde çok fazla değil... yani gezmek ve keyif için zaten bir arabam var, bu ikincinin amacı belli....
sadece köpek taşımak için büyüklük ve kullanım imkanları olarak yeterli ve uygun olsun diyorum
bir dostum köpek için v60 çok uygun diyip bana köpek taşırken sağlayacağı bazı avantajlardan bahsetti, köpeğin konforu ve kaza güvenliği anlamında da avantajları bana cazip gelldi bu nedenle volvo v60 düşündüm ama arabanın tarzı ve havası anlamında bmw 5 ile kısmende olsa kesişir bir durum var.... bmw 5 varken de v60 anlamsız ve gereksiz masraf gibi geldi....yani şimdilik v60 1-2 numara büyük gibi duruyor.... (diğer alternatiflere göre çok büyük avantajlar yaratıyor ise ve şahsına münhasır özelliklerdeki tek otomobil ise ciddi alternatif olarak düşünebilirim de)
ticari amaç ile kullanılan araçlardan istemiyorum....caddy, doblo gibi araçlar önermeyin
ancak skoda yeti fena değilmiş gibi duruyor....üzerinde çalışmam ve araştırmam gerekiyor...ya da sizlerin bu noktada yorumları faydalı olacaktır...
dizel veya benzinli olabilir.....yeni nesil otomatik vites (robotic vites) tercih ederim ama seçeneklerde yok ise manuel viteste olabilir...
taşıma meselesi basit gibi görünsede bir iri ırk köpek ve iki yetişkin insanın senede 10000km ye yakın uzak mesafe seyahatleri olacak bu otomobil ile....az buz değil...
sizler neler önerirsiniz???? teşekkkürler....

Zaten Volvoya bakmışsınız.
Sıfır değil de ikinci el v70 yada xc70 tavsiye ederim.Bu iş için biçilmiş kaftan.
Tabi bütçe elveriyorsa bmw satılıp ,yine 5 serisi touring de alınabilir.Borusan 2000 motor 4 çeker 525xd olarak getirmeye başlamış.
Bir de Chrysler G.Voyager var.O kadar büyük birşey istermisiniz bilemiyorum ama bizim akraba koltuklar yatıkken atv bile taşıyor.

Bir kişi kıvırıyorsa o kimseye "kıvır kıvır" yazmayın.
"Yan çizme" yazın.
Kişileri aşağılayıcı, alaycı, küçümseyici mesaj kapsamına giriyormuş.

2205 Mesaj
9 Şubat 2012; 6:38:53 

Ne diyeceğimi bilemedim şimdi. Siz köpeğinizi taşırken bile güvenliği ve onun hayatını ön planda tutarak seçim yapacaksınız fakat milletimiz hala yakıt, vergi, parça, 2.el konusunu çoluk çocuğunun hayatından daha ön planda tutuyor araç seçimi yaparken.

Ayakta alkışlıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

'07 Honda Civic HB 1.8 I-Shift - Nighthawk Black Pearl
'02 Alfa Romeo 156 - Alfa Rosso
'08 Fiat G.Punto(dualogic) - Exotic Red
'97 Fiat Marea ELX - Sienna Red

8176 Mesaj
9 Şubat 2012; 8:07:37 

Megane Tourer düşünebilirsiniz. Yalnız araç fazla yüksek olmamalı, köpeğin binmesi zor olur.

...

3098 Mesaj
9 Şubat 2012; 8:07:58 

Ford ranger.

HTC One M7
Msi Ge60-0ND 602xtr

8176 Mesaj
9 Şubat 2012; 8:25:47 

quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

Ford ranger.

Yüksek olduğu için köpeğin binmesi zor olur.
Arka makaslı olduğu için zıplar.
Açık olduğu için köpek atlayabilir.
Şehir merkezine girmez.

...

18966 Mesaj
9 Şubat 2012; 8:26:15 

D sınıfı SW bir araç işinize iyi görecektir, köpeklere özel çözümler de var (kabin, kafes, muşamba vb.)

0

0

0

0

1879 Mesaj
9 Şubat 2012; 8:59:44 

PASSAT VARRIANT...

2012 MODEL FORD CONNECT GLX 110 PS METALİK SİYAH ( PLUS PAKETLİ )

2116 Mesaj
9 Şubat 2012; 9:19:47 

Bu köpekten başka hiç bir hayvanı arabama almam,

Yakında benim de böyle bir ihtiyacım olabilir ve aklıma QQ geliyor.

0

Ekteki dosya (1)

VW Golf mk7 1.4 TSI BMT Highline MT Derin Siyah 2014

3139 Mesaj
9 Şubat 2012; 9:23:56 

Turbo motor denk gelirse test sürüşüne köpekle gidin ve köpeğin turbo peformansı konusunda fikirlerini alın. Ciddiyim. Bazıları turbo sesiyle çıldırıyor. Daha fenası, ne oluyor bu hayvancağıza diye anlayana kadar aylar geçiyor.

2942 Mesaj
9 Şubat 2012; 9:32:14 

C-max , 5008 , Scenic vb. tarz araçlar hem yolculuk için hem de köpek taşımak için uygun olur bence.

2011 C3 HDi

195 Mesaj
9 Şubat 2012; 10:06:57 

Duster nasıl olur?bagaji köpek icin ideal gibi fakat bavul koyacak yer nasil olur bilemiyorum.

Ford FİESTA 1.4TDCi Titanium X
Sony 40D3500 Lcd TV,Samsung 46C750
XBOX 360 Arcade Pack,Samsung 971p
Samsung Galaxy S2

4180 Mesaj
9 Şubat 2012; 10:32:57 

Megane Sport Tourer. Diğerleri gibi yüksek değil, güvenli ve donanımlı. En üst donanım ve ek paketlerle işinizi fazlasıyla görecektir. Hem fiyat olarak da diğerleri kadar yüksek olmaz.

Daha da ucuz araç için Logan MPV derim ancak bmw den sonra fazla boş gelir.

Megane II HB Faz I
1.5 dCi Authentique

Continental Premium Contact 5 Lastik | Mutlu Akü | Bosch Filtreler | Castrol Edge Turbo Diesel Yağ | Shell V-Power Nitro+ Diesel Yakıt

2833 Mesaj
9 Şubat 2012; 10:49:04 

Ben Volvo XC60 veya xc70 Öneriyorum adeta seyahat için yaratılmış araçlar her ikiside.. Xc60 suv olanı

0

0

Peugeot 308 1.6Hdi 120.000 KM - 135 HP 300Nm

4355 Mesaj
9 Şubat 2012; 10:50:58 

Bende ingiliz pointer var yolcu koltuğunu sonuna kadar geri çekiyorum yattığı yere ve koltuğun bir kısmına battaniyesini seriyorum birde ayak ısıtmasını açtığım zaman köpek kedi gibi yerinden kıpırdamıyor.

8176 Mesaj
9 Şubat 2012; 10:51:29 

Arakdaş V60 anlamsız demiş, neden XC70 falan alsın ki?
Ayrıca Duster, 5008 gibi yüksek araçlar hangi mantıkla öneriliyor? Köpek sırıkla yüksek atlama yapmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahrikk -- 9 Şubat 2012; 10:53:02 >

...

4324 Mesaj
9 Şubat 2012; 10:54:45 

Madem ikinci araç olacak ve özellikleri pek önemli değil, bunu tavsiye ederim.

Hem de atmosferik, turbo sesi yok.

0

0

Ekteki dosya (2)

T.C.
Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir.
İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, DAHİLİ ve harici BEDHAHLARın olacaktır.
Mustafa Kemal ATATÜRK

3091 Mesaj
9 Şubat 2012; 11:18:03 

12836 Mesaj
9 Şubat 2012; 11:25:48 

Diğer özellikleri beklentilerinizi karşılar mı bilmem ama Honda Jazz da değişken ve ferah iç mekanı ile çok başarılı bir araçtır.

0

Cam tavanı ile içerisin ferahlık katsayısı yüksektir. :)

0

Koltukları öne de yatabilir, sinema koltuğu gibi de katlanabilir.

0

Paran varsa Japon, yoksa alman.

7417 Mesaj
9 Şubat 2012; 15:13:58 

arkadaşlar... hepinize çok teşekkür ederim...
benim tahmin edemeyeceğim kadar fazla bir katılım olmuş, şaşırmadım desem yalan olur, bu kadar ilgi beklemiyordum

herkesin önerisini tek tek inceleyip değerlendireceğimden kuşkunuz olmasın
hepinize ayrı ayrı cevap yazıp post kalabalığı yapmıyayım....

önerilerde biraz büyük araçlarda öneren var...yani SUV, MPV veya JEEP gibi.... bu tarz bir araba düşünmüyorum...
uzun süredir köpek besliyorum....şu anki daha önceki değerli dostumun oğlu :)) .... köpek besleme konusunda yeterli tecrübelerim var
grand cherokee, pajero, freelander kullanmışlığım var, ancak o tip yerden yüksek araçlarda köpeği indirip bindirmek sorun oluyor.....
bu seferkinde yere yakın olması köpeğin inip binmesini kolaylaştıracağından fazla yüksek olmamasına dikkat ediyorum

taner beyin ifade ettiği gibi köpek taşımak için kullanabileceğim değişik aksesuarların olması tercih nedeni olabilir, en kötü ihtimal ile en cazip alternatifler arasına girebilir.... v60 ve v70 içinde aksesuar seçenekleri açısından benzeri bir durum söz konusu olduğundan bana cazip geliyor

bir arkadaşın dediği gibi arabamı satmayı onun yerine iki işi görecek bir araba almayı maalesef düşünmüyorum....

v60 dan daha ucuz bir seçenek ile çözüm oluşturayım desem de beklentilerim ve olanaklar v60 ı cazip hale getirmekte...
volvo v70 yerine v60 seçip bu işi daha fayda/maliyet oranını yüksek bir seçenek ile çözmek daha mantıklı duruyor.....
v60 için düşündüğüm seçenekler t4 advance veya d3 advance.... v60 tasarım olarak v70 den daha sportif ve genç işi o nedenle de ilginç olabilir....
bmwyi sat v60 d5 advance veya v70 d5 awd al diyen dostlarım oldu ama ben kendi arabamdan son derece memnunum, ikinci bir araba ile çözüm oluşturmak konusunda kararlıyım ve bu işi mümkün olan en yüksek fayda/maliyet oranı ile çözmek istiyorum...
ayrıca işe stationwagon ile gidip gelmeyi ve misafirlerimi stationwagon veya bu tarz bir araba ile gezdirmeyi düşünmüyorum.... :))

ancak yine de v60, passat gibi alternatiflerin yanı sıra skoda yeti gibi seçenekleri de göz ardı etmediğimi belirtmek isterim....
d sınıfı veya c sınıf veya başka bir sınıf konusunda alternatifler oluşturabilirsiniz.....

sevgili bir arkadaşımızda köpeğimin emniyet ve konforunu düşündüğüm için tebrik etmiş..... öncelikle çok sağolsun...
olaya köpek diye bakmayınız..... bu dünyada sevdiğimiz varlıkların sağlık, emniyet ve konforunu düşünmek bir insanlık gereğidir bence...
onlar hastalanınca, kaza geçirince ve Allah Korusun ölünce üzüntümüz farklı olmuyor, bir insan için ne kadar üzülüyor isek onlar içinde o kadar üzülüyoruz ve hatta çoğu kere bu üzüntümüz daha fazla oluyor..... Allah sevdiklerimizi korusun ve kimseyi sevenlerinden ayırmasın......

öneri ve yorumlarınızın devamını bekliyorum..... çok sağolun çok faydalı oluyorsunuz..... teşekkürler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoSöDoKöKo -- 9 Şubat 2012; 20:04:09 >

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

72 Mesaj
9 Şubat 2012; 16:36:12 

Şahane konu, şahane tavsiyeler .Ufkum genişledi özellikle honda jazz etkiledi beni.

5804 Mesaj
9 Şubat 2012; 18:20:28 

Bütçe meselesi birazda.Binek araçlarda bile taşındığını gördük.Fakat sw araç,maddi durum iyi ise jeep tarzı araç daha uygun olur.

Feqiye Teyran

3492 Mesaj
9 Şubat 2012; 19:36:28 

7417 Mesaj
10 Şubat 2012; 2:40:48 

quote:

Orijinalden alıntı: kudal

http://www.renault.com....ane-sport-tourer/galeri

bence sizin aracınız bu.

tipini beğenmiyorum...birde ayrıca reno...alternatfiler arasında bile yeralması mümkün değil...

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

7417 Mesaj
10 Şubat 2012; 2:43:13 

quote:

Orijinalden alıntı: dogukan21

Bütçe meselesi birazda.Binek araçlarda bile taşındığını gördük.Fakat sw araç,maddi durum iyi ise jeep tarzı araç daha uygun olur.

sedan otomobilde sorun oluyor.... köpek rahat etmediği gibi fren esnasında köpek koltuk arasına düşüp sakatlanabilir.... özel bazı örtüler filan var ama kurma kaldırma işi zahmetli oluyor ve görüntü olarak çirkin..... sw veya suv, mpv daha uygun köpek taşımak için...

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

2101 Mesaj
10 Şubat 2012; 2:54:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Aybars Mert

Bu köpekten başka hiç bir hayvanı arabama almam,

Yakında benim de böyle bir ihtiyacım olabilir ve aklıma QQ geliyor.

0

eğer toprak zemin büyük bir bahçeniz yoksa ve günde en az 1 saat gezdirme fırsatınız yoksa mümkünse sibirya kurdu (husky) beslemeyin hocam. sizin için de köpek içinde iyi olmaz.

çok mükemmel bir hayvan ve çok sadık bir yapısı var. fakat aynı zamanda asi ve de yapısı gereği çok enerjik. her gün yorulacak derece de gezdirmeniz ve egzersiz yaptırmanız gerekir yoksa çok huysuzlaşır, işiniz zorlaşır. köpeğe de eziyet olur.

konuyla alakası yok ama bilgi vermek istedim. göz zevkimiz doğrultusunda hayvan almaya ya da beslememeye dikkat edelim. onlarında bir çok özelliği ve ihtiyaçları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altunay2 -- 10 Şubat 2012; 2:56:10 >

... Yaşam, aldığımız soluklarla değil, soluk kesen anlarla ölçülür ...

2101 Mesaj
10 Şubat 2012; 2:57:36 

hocam sizin içinde herhangi bir d sınıfı sw işinizi görecektir. bu tarz ulaşım için kullanılan bir kaç aparatla da güvenli ve de sağlıklı yolculuklar yapabilirsiniz.

82 Mesaj
10 Şubat 2012; 3:21:20 

Renault grand scenic

TODAY TOMORROW TOYOTA

4321 Mesaj
10 Şubat 2012; 3:33:31 

Meriva olabilir. Tavanı yüksek, koltukların ayarlanması pratik, dostunuzu indirip bindirirken grand cherokee vs gibi araçlarda yaşayacağınız sorun kadar yerden yüksek değil, performansı tatmin edici. Hemde fiyatı uygun

2011 Mazda 6 2.0 Sport
2013 Ford Focus 1.6 TDCI Titanium Sunroof + Smart Paket

563 Mesaj
10 Şubat 2012; 8:49:04 

quote:

Orijinalden alıntı: altunay2
eğer toprak zemin büyük bir bahçeniz yoksa ve günde en az 1 saat gezdirme fırsatınız yoksa mümkünse sibirya kurdu (husky) beslemeyin hocam. sizin için de köpek içinde iyi olmaz.

çok mükemmel bir hayvan ve çok sadık bir yapısı var. fakat aynı zamanda asi ve de yapısı gereği çok enerjik. her gün yorulacak derece de gezdirmeniz ve egzersiz yaptırmanız gerekir yoksa çok huysuzlaşır, işiniz zorlaşır. köpeğe de eziyet olur.

konuyla alakası yok ama bilgi vermek istedim. göz zevkimiz doğrultusunda hayvan almaya ya da beslememeye dikkat edelim. onlarında bir çok özelliği ve ihtiyaçları var.

+42

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgealp.ozturk -- 10 Şubat 2012; 8:49:31 >

Hangi Kur'an? Cehaletin elinde teberrük edilip kutsanan bir nesne olan Kur'an mı? Cinayetin mızraklarının ucundaki Kur'an mı? Yoksa çeyrek yüzyıldan daha az bir sürede, çölün dağınık ve düşman kabilelerini birleştirerek, dünyanın egemen güçlerini -Bizans, Sasani- çökerten, insanlığın kaderini ele geçiren, devrimci yapısıyla insanlık tarihinde yepyeni bir medeniyet ve kültür meydana getiren bir kitap olarak mı Kur'an?

2116 Mesaj
10 Şubat 2012; 9:22:42 

quote:

Orijinalden alıntı: altunay2

Husky hakkında fazlasıyla bilgim var, Pendik sahile yakın ikamet ediyorum ve akşamları kendim 1,-1,5 saat sahilde yürüyüş yapıyorum. Evimizin arkasında da köpeğin barınabileceği yeterlilikte alan var. İlgilenmeyince vs sabaha kadar uluduğunu (hatta ağladığını) biliyorum.

Bu köpeğe hayranım, zekası sadakati çocuklara karşı hissiyatı vs harika. Söylediklerinize de katılıyorum, benim düşündüğüm sıcak yaz günlerinde ne yapmam gerektiği, klübesine klima takacak değiliz ya =)

VW Golf mk7 1.4 TSI BMT Highline MT Derin Siyah 2014

502 Mesaj
10 Şubat 2012; 12:03:43 

ilginç ve ilgi çekici bir konu. Takibe devam...

7417 Mesaj
10 Şubat 2012; 13:21:01 

arkadaşlar.... SKODA YETI için bir yorum yapılmamış....
ne diyorsunuz? skoda yeti ile köpek taşıma ve seyahat olayına?... tabiiki skoda yeti nasıl bir araçtır, artısı ve eksisi?

0

0

0

skoda yeti 1.6 tdi 105hp (düz vites) elegance cam tavan = 61.000 tl
skoda yeti 1.2 tsi 105hp DSG elegance cam tavan = 58.000 tl
skoda yeti 1.4 tsi 122hp (düz vites) elegance cam tavan = 57.000 tl

hangisini seçerdiniz ve neden?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoSöDoKöKo -- 10 Şubat 2012; 20:52:10 >

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

1008 Mesaj
10 Şubat 2012; 13:34:04 

Eğer illaki ikinci araç ihtiyacınız yoksa bence bmw5i satın.

Volvo v60 yada orta segment suvlara bakın; bmw x3, volvo xc60 gibi.

Ama ikinci araç olacaksa bence çok para vermeden ikinci el octavia sw alınabilir. Sıfır olarak ise yeti mantıklı görünüyor.

1008 Mesaj
10 Şubat 2012; 13:37:55 

0

1788 Mesaj
10 Şubat 2012; 13:42:36 

0

bence ticari araçlar olabilir sadece it taşınacaksa .

doblo kango vs hem ucuza gelir hemde diğer araçlarda olmayan bagaj var.

beyler imza niye yok 6 satır yok bilmemene .saçmalık değilmi.
tonla reklam parası alıyorlar hem sırtımdan para kazanıyorlar hemde yok o öle bu böle.zaten imza görmek istemeyen kapatıyor imzayı .

bende adblok kuruyorum madem imzam uygun değil bunda sonra hiç bi reklamınızı görmücem.bizim imzayı kurallara bağlıyorsanız o zaman reklamlarınızıda bağlayın eşşek kadar açıp gözümüze sokuyorsunuz.

2530 Mesaj
10 Şubat 2012; 14:27:49 

Subaru Forester gayet güzel olur.

1582 Mesaj
10 Şubat 2012; 14:48:26 

Sadece köpeğinizi taşımak için kullanacaksanız hafif ticari bir araç olabilir sanırım

Yaş 16
BİR DAMLA KAN BİR CAN DEMEKTİR www.turkiyekanbankasi.com
BİR DAMLA KAN BİR CAN DEMEKTİR https://twitter.com/trkykanbankasi
BİR DAMLA KAN BİR CAN DEMEKTİR https://www.facebook.com/groups/turkiyekanbankasi/

59 Mesaj
10 Şubat 2012; 20:14:16 

ben v60 yerine ikinci el xc70 öneririm. v60 t4 fiyatına ikinci el temiz xc70 alabilirsiniz yeni kasaları dizel 90-95 arası değişiyor.

v60'ın iç hacmi sizi ve köpeğinizi pek tatmin etmeyebilir. ayrıca xc70 lerde köpek için kafes de var diye biliyorum en azından benim arabada var.

saygılar

2002 volvo v70 2.0 T (07.09- 02.10)
2006 volvo s60 T5 (02.10-08.10)
2007 volvo xc70 d5 (10.11-05.14)
2008 volvo xc70 d5 (05.14_.....

7417 Mesaj
10 Şubat 2012; 20:39:14 

quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

Subaru Forester gayet güzel olur.

subaru forester tasarım olarak çok kötü bir araba... ya da en azından benim için çok kötü bir tasarımı var.... diyebilirim....

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

7417 Mesaj
10 Şubat 2012; 20:40:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan G.

Sadece köpeğinizi taşımak için kullanacaksanız hafif ticari bir araç olabilir sanırım

hafif ticari araç düşünmüyorum....

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

7417 Mesaj
10 Şubat 2012; 20:50:26 

quote:

Orijinalden alıntı: eczek

ben v60 yerine ikinci el xc70 öneririm. v60 t4 fiyatına ikinci el temiz xc70 alabilirsiniz yeni kasaları dizel 90-95 arası değişiyor.

v60'ın iç hacmi sizi ve köpeğinizi pek tatmin etmeyebilir. ayrıca xc70 lerde köpek için kafes de var diye biliyorum en azından benim arabada var.

saygılar

hay arkadaşım eline sağlık.... tam diyecektim ki sen yazmışsın...

bugün v60 t4 ile test sürüşü yaptım... söz verdikleri gibi uzun bir test yapmama izin verdiler, sağolsunlar....altunizadeden ağvaya kadar bir hayli gittim geldim....dedğin gibi aracın içi yolcu kabini açısından tahmin ettiğimden daha ufak geldi.... köpeği koyacağım yer ise o arabanın cüssesine göre çok daha ufak... orantısız şekilde iç hacimin ufak olması beni çok şaşırttı.... test sürüşü sonrası showroomda v70 gördüm ve onun içini bu anlamda v60 ile karşılaştırabilirim.... arada çok ciddi fark var... v70 iç hacim olarak çok daha ferah ve kullanışlı....v60'ın arka kısmında oturan heleki bagaj kısmında seyahat eden sıkıntıdan patlar ve hatta sinir krizi geçirir.... v70 de ise arkla koltuklar ve bagaj kısmı konfor ve ferahlık olarak çok ciddi olarak daha başarılı, sanki iki arabayı üreten aynı firma değil.... şaşırdım, bu kadar fark beklemiyordum.... dediğiniz gibi v60'a o kadar para verilmez diye düşündüm ben de bugün... skoda yetiyi de önümüzdeki hafta test edeceğim....showroomda gördüğüm kadarı ile çok fazla inceleyemedim ama skoda yetinin bagajı v60 dana daha ferah bir atmosfere sahip...

heleki xc70 çok daha konfor ve rahatlık sağlayacağı kesin.... kesinlikle sıfır araç almayı düşündüğüm için tek sorun benim o kadar para vermeye razı olmam

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

192 Mesaj
10 Şubat 2012; 21:20:34 

skoda yeti en dogru secimlerden biri olur kesinlikle. arka koltuklarin pratik bir sekilte tamamen ve kolayca cikabiliyor olusu buyuk avantaj saglar size ki bagaj ust bolgesini kaldirmak da yeterli olur bence. diger taraftan yeti'nin otomobil ozelliklerine gelecek olursak; keyifli DSG sanzimani, hacmine gore yuksek beygir guclu ve yuksek torklu TSI motoru, vw malzeme kalitesi ve eksiksiz guvenlik donanimlariyla (manuel active model haric) kesinlikle cok kaliteli ve keyifli bir arac. daha kucuk alternatif icinse jazz uygun bir alternatif olur.

7417 Mesaj
10 Şubat 2012; 21:50:21 

quote:

Orijinalden alıntı: ersoyozbek

skoda yeti en dogru secimlerden biri olur kesinlikle. arka koltuklarin pratik bir sekilte tamamen ve kolayca cikabiliyor olusu buyuk avantaj saglar size ki bagaj ust bolgesini kaldirmak da yeterli olur bence. diger taraftan yeti'nin otomobil ozelliklerine gelecek olursak; keyifli DSG sanzimani, hacmine gore yuksek beygir guclu ve yuksek torklu TSI motoru, vw malzeme kalitesi ve eksiksiz guvenlik donanimlariyla (manuel active model haric) kesinlikle cok kaliteli ve keyifli bir arac. daha kucuk alternatif icinse jazz uygun bir alternatif olur.

jazz'ı biliyorum.....bir kız arkadaşımın arabası...... jazz olmaz, yeti (ancak) yetebilir

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

706 Mesaj
10 Şubat 2012; 22:26:41 

6 Yaşında 30 kg lık bir köpeğim var.
O hayatıma girdikten sonra araçlarımı sw olarak almaya başladım polo variant. sonuçta b sınıfı olunca pek rahat olmuyordu. sonrasında megan II vagon aldım. arayada köpek filesi ile her yere gidip geliyorduk. benim size tavsiyem d sınıfı sw almanız olucaktır, bu iş için en uygunlarından biri volvo http://www.sahibinden.c...000km-de-73877268/detay

Zenginlik ne kadar sahip olduğunda değil ne kadar verebildiğinde...

88 Mesaj
10 Şubat 2012; 22:47:26 

Volkswagen Polo 1.6 TDI DSG
LENOVO IdeaPad Z500
Iphone 5 16Gb
Ipad 2 16Gb

2101 Mesaj
10 Şubat 2012; 22:47:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Aybars Mert

Husky hakkında fazlasıyla bilgim var, Pendik sahile yakın ikamet ediyorum ve akşamları kendim 1,-1,5 saat sahilde yürüyüş yapıyorum. Evimizin arkasında da köpeğin barınabileceği yeterlilikte alan var. İlgilenmeyince vs sabaha kadar uluduğunu (hatta ağladığını) biliyorum.

Bu köpeğe hayranım, zekası sadakati çocuklara karşı hissiyatı vs harika. Söylediklerinize de katılıyorum, benim düşündüğüm sıcak yaz günlerinde ne yapmam gerektiği, klübesine klima takacak değiliz ya =)

eğer bir önceki nesli de yani annesi de bulunduğunuz yerde doğup büyüdü ise adaptasyonda pek zorlanmıyorlar.

çok daraldıkları zaman ya bir su birikintisine yatıyorlar yada toprağı eşerek alttaki serin kısmını ortaya çıkartıp yatarak kendilerini serinletiyorlar.

eğer güzel bir bahçeniz ve çimenleriniz varsa muhtemelen veda edeceksinizdir. :)

126 Mesaj
11 Şubat 2012; 16:47:50 

öncelikle merhaba,
başlangıçta başlık ve ik mesaj dikkatimiçekti.sonrası bir solukta sayfa sonunda buldumkendimi.Kendimde şaşırdım demeden geçmek istemiyorum.
Araç seçiminiz neolursa olsun,netiecelendiğinde görüşmek isterim sizinle.aracınız modeli ne olursa olsun aşağıdaki ekipmanlar konusunda bilgilendirmek isterim.hem sizin hem köpeğiniz için...

0

0

0

Ekteki dosya (3)

www.portbagaj.info Dümen suyunda kalanlar.. 2000 Renault Scenic 1.6 RXT-BURSA

2149 Mesaj
11 Şubat 2012; 18:23:29 

d sınıfı sw araçlar tam size göre o zaman ya da Mercedes R serisini düşünebilirsiniz (sınıfını bilmiyorum büyük ihtimal MPV dir)

18966 Mesaj
11 Şubat 2012; 19:09:59 

quote:

Orijinalden alıntı: burakonur

mondeo sw
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-mondeo-1-6-selective-sw-ozel-uretim-full-72817545/detay

Bu araba bu fiyata bedava sayılır, üstelik de LPG'li ve 2010 model.

Şu anda nedense www.ford.com.tr sitesinde 2012 model FORD MONDEO yok...

0

2747 Mesaj
11 Şubat 2012; 19:53:15 

roomster olabilir hemde ucuz bi seçenek