Şimdi Ara

Exper'den Windows ve Android işletim sistemli iki yeni tablet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
6.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Exper'den Windows ve Android işletim sistemli iki yeni tablet

Geçen yıl piyasaya sürdüğü EasyPad adlı modelleriyle tablet pazarında iyi bir satış başarısı elde eden Exper firması serinin devamı niteliğinde 2 yeni modelini daha piyasaya sürdü.

Exper Genel Müdürü Orhan Korkusuz tarafında basına tanıtılan yeni modeller Easypad P10EMS ve Easypad P10MAN. 

Easypad P10EMS, serinin Windows 7 Home Premium işletim sistemine sahip olan modeli. 10.1 inçlik LED aydınlatmalı kapasitif ekran, 1.5GHz hızında çalışan Intel Atom Z670 işlemci, 1GB DDR2 RAM, Intel SM35 Express Chipset, 32GB SSD, WiFi, Bluetooth 3.0, 1.3MP kamera, mini HDMI ile 857TL+KDV fiyat etiketine sahip. Modelin 3G modülüne sahip versiyonu Easypad P10EMS 3G ise 1053TL+KDV olarak belirlenmiş.

Easypad P10MAN serinin Android 3.2 Honeycomb işletim sistemi yüklü modeli. 9.7 inçlik WXGA 1024 x 768 piksel çözünürlükte kapasitif IPS ekran, 1GHz hızında çalışan NVIDIA Tegra 2 işlemci, 512MB DDR2 RAM, 32GB depolama kapasitesi, WiFi, Bluetooth, GPS, HDMI, 5MP arka kamera, 2MPön kamera özellikleri ile 686TL+KDV seviyesinde. Modelin 3G'li versiyonu Easypad P10MAN 3G ise 773TL+KDV fiyatına sahip.

Modeller tüm perakende mağazalarında bir süredir satışta bulunuyor.

Exper'den Windows ve Android işletim sistemli iki yeni tablet 

• Ekran kaliteli ise (galaxy tab gibi mesela ) alabilirim.
  • Bende reklamda gördüm şaşırdım exper-exper tablet çıkarmış ha hayırlısı görücez ne kadar satılacağını ama yaptığı reklamlar sayesiinde satuış epey yükselice k haliyle..Tablete gelincede İntel Atom kullanması ilginç geldi tabi tasarım sıradan depolama iyi denilebilir.:)
  • windows 7 olan pil süresi de iyi ise alınabilir
  • Daha önce çıkardığı tableterden kaç tane satmışlar merak ediyorum Windowslusu ve Androidlisi ...

Yeni çıkan eskisine göre pek bir artısı yok... ÖZellikle windows tabalı tablet nerdeyse dandik olan bir önceki ile aynı... Bari ekranı IPS olsaydı ama
    Android li olanın ekranı IPS imiş... Her IPS aynı kalite vermezde bakmak gerekir...

Windwoslarda HDMI çıkışı varsa Atom işlemcilerinden uzak durulmalı... FULL HD LCD TV görüntü aktarımında epey kasılacaktır...

Androidli tablet RAM 512 MB ve HoneyComb Android 3.2 hayal kırıklığı...

En büyük hayal kırıklığı 512 MB RAM de ! 512 MB RAM anca kendi uygulamalarına yeter..... Bari 1.5 GB veya 2 GB RAM olsaydı.... Bari olmayacak 1 GB RAM olsaydı?

Ne yapalım Exper çıayı düşük tutuyor diyorsanızo zaman bu vasatlığa göre fiyatu nedir diyoruz bakıyoruz o da ne FİYATLARI ile uçmuşlar...

Ayrıca BATARYAları kaç mAH (mili amper saat) bunlar niye belirtilmemiş?!.. Tüm markalar batarya gücünü belirtir kaç mah se belirtilmeliydi..

Exper tabletimnde özellile windows olanında digitizer kalemi olsaydı.. Hatta Androidli tabletinde bile kalem olsaydı fena olmazdı...

Kapasatif dandik kalın tebeşir olanlardan bahsetmiyorum.. Wacom Digitiser kalemlilerden bahsediyorum...

Exper bu piyasada bir fark yaratamamış... Kendi hedef çizgisi belli... Yeni modellerinde ciddi bir yenilik malesef yok işte...

Exper fiyaskosu..

• x86 nın tabletlerde kullanılması çok saçma geliyor bana laptoplar bile cayır cayır yanarken hiç ısınmıyor mu bu windows 7 li tabletler Acer in de var bitane windows lu tableti ama pek mantıklı gelmiyor sonuçta dokunmatik kullanım için pek iyi değil windows windows 8 çıkınca kurulabilir ama gerek yok sonuçta windows 8 arm da destekleyecek
  • 2. tablet easypad e çok benziyor. 9.7 inç 4.3 ekran kullanmışlar o var.
    1 gb ram bence artık şart
  • işlemci neyse de ram de değişikliğe gitmemesi enteresan olmuş P10MAN de
  • Çin malı tablet alın daha bundan kat kat iyi özellikleri var.
  • yha bence tabletler güzel genelde f/p oranı iyi oluyor ama güncellemyiorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Daha önce çıkardığı tableterden kaç tane satmışlar merak ediyorum Windowslusu ve Androidlisi ...

Yeni çıkan eskisine göre pek bir artısı yok... ÖZellikle windows tabalı tablet nerdeyse dandik olan bir önceki ile aynı... Bari ekranı IPS olsaydı ama
    Android li olanın ekranı IPS imiş... Her IPS aynı kalite vermezde bakmak gerekir...

Windwoslarda HDMI çıkışı varsa Atom işlemcilerinden uzak durulmalı... FULL HD LCD TV görüntü aktarımında epey kasılacaktır...

Androidli tablet RAM 512 MB ve HoneyComb Android 3.2 hayal kırıklığı...

En büyük hayal kırıklığı 512 MB RAM de ! 512 MB RAM anca kendi uygulamalarına yeter..... Bari 1.5 GB veya 2 GB RAM olsaydı.... Bari olmayacak 1 GB RAM olsaydı?

Ne yapalım Exper çıayı düşük tutuyor diyorsanızo zaman bu vasatlığa göre fiyatu nedir diyoruz bakıyoruz o da ne FİYATLARI ile uçmuşlar...

Ayrıca BATARYAları kaç mAH (mili amper saat) bunlar niye belirtilmemiş?!.. Tüm markalar batarya gücünü belirtir kaç mah se belirtilmeliydi..

Exper tabletimnde özellile windows olanında digitizer kalemi olsaydı.. Hatta Androidli tabletinde bile kalem olsaydı fena olmazdı...

Kapasatif dandik kalın tebeşir olanlardan bahsetmiyorum.. Wacom Digitiser kalemlilerden bahsediyorum...

Exper bu piyasada bir fark yaratamamış... Kendi hedef çizgisi belli... Yeni modellerinde ciddi bir yenilik malesef yok işte...

Exper fiyaskosu..

Getirdikleri stoğun hepsini bitirdiler, gayet başarılı ve karlı bir cihaz olduğu için devamını getirmişler. Bir ara Exper Türkiye vergilerine rağmen neredeyse dünyanın en ucuz, en hızlı çift çekirdekli tabletini satıyordu. Fiyasko demek oldukça abes kaçar. Bu seri için de fiyatlar özelliklerine göre normal olsa da düşer yakında (özellikle Androidli modeller için). Düşmezse geçen serinin başarısını yakalayamaz zaten.

Çok eleştiri yapmış olmak için zorlamışsınız. 512 Ram az kalıyor artık doğru (tabii 1.5-2GB ram da gereksiz, onu da ekleyelim) ama kaç cihazda digitizer var ki eksik olarak yeni cihaz yorumuna koyalım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 9 Şubat 2012; 10:52:05 >

• quote:

Daha önce çıkardığı tableterden kaç tane satmışlar merak ediyorum Windowslusu ve Androidlisi ... Yeni çıkan eskisine göre pek bir artısı yok... ÖZellikle windows tabalı tablet nerdeyse dandik olan bir önceki ile aynı... Bari ekranı IPS olsaydı ama Android li olanın ekranı IPS imiş... Her IPS aynı kalite vermezde bakmak gerekir... Windwoslarda HDMI çıkışı varsa Atom işlemcilerinden uzak durulmalı... FULL HD LCD TV görüntü aktarımında epey kasılacaktır...Androidli tablet RAM 512 MB ve HoneyComb Android 3.2 hayal kırıklığı... En büyük hayal kırıklığı 512 MB RAM de ! 512 MB RAM anca kendi uygulamalarına yeter..... Bari 1.5 GB veya 2 GB RAM olsaydı.... Bari olmayacak 1 GB RAM olsaydı? Ne yapalım Exper çıayı düşük tutuyor diyorsanızo zaman bu vasatlığa göre fiyatu nedir diyoruz bakıyoruz o da ne FİYATLARI ile uçmuşlar... Ayrıca BATARYAları kaç mAH (mili amper saat) bunlar niye belirtilmemiş?!.. Tüm markalar batarya gücünü belirtir kaç mah se belirtilmeliydi..Exper tabletimnde özellile windows olanında digitizer kalemi olsaydı.. Hatta Androidli tabletinde bile kalem olsaydı fena olmazdı... Kapasatif dandik kalın tebeşir olanlardan bahsetmiyorum.. Wacom Digitiser kalemlilerden bahsediyorum...Exper bu piyasada bir fark yaratamamış... Kendi hedef çizgisi belli... Yeni modellerinde ciddi bir yenilik malesef yok işte...Exper fiyaskosu..

Öncelikler hangi tablette 1.5 yada 2 gb ram var onu bir söyler misin ? 1gb olsa daha güzel olur desen ne ala ama seninki düpedüz cıhazı yermek için yapılmış bir yorum.. Sonra 512 mb ramla honeycomb çokta iyi çalışır sen hiç merak etme..

• Bu tür cihazların haberi yapılırken kaç gram ağırlıkta olduğuda belirtililmeli mutlaka.
    düşünsenize elinize aldığınız tablesin 700-800 gr olduğunu. gülle gibi.. bakınız ipad2.
    Patronum aldı ayarların yaparken dikkatimi çekti şöyle elinizde yarım saat tutun kollarınız ağrır valla.

Experin tabletlerinde durum ne merak ettim..
  • Netbook'ta windows kullanmak gobi bir performans sunacak gibime geliyor. En azindan ram yukselmedikce almam.
  • Bu donanımda bir Android tablet olsa alınır da Windows için yetersiz.
  • Ya tabi firmada kendi çapında birşeyler yapıyor elbet..)
  • Exper e vereceğiz paranın daha uygununa daha iyisi hem de daha uygunu Türkiye de vardır işte :
    http://www.androidtabletler.com/7-inc-ainol-aurora-ips-kapasitif-1-5ghz-1gb-ram-8gb-android-4-0-urun61.html

7 inç Ainol Aurora IPS Kapasitif 1,5Ghz 1GB Ram 8GB Android 4.0

Görüldüğü gibi Android 4 ( ICS) yüklü olarak var...

Reklam gibi oluyor ama gerçekte bu. Ayrıca Galaxy Tab 10.1 ve Galaxy Note sahibiyin. Şimdi elimdekilerine göre kıyas yaptırmam haksızlık olur..

Wacom Digitiser Kalem HTC Flyer da geçen yıldan beri var satışı yapılıyor... Yani Android li tabletlerde düzgün kalemliler var...

Exper 2012 de ürün çıkartıyorsa 2012 deki Androidli tableterle başedebilecekse en az 1 GB RAM olmalıydı...

Exper i muhakkak beyenen olacaktır ama beyenenler fiyatına olacak ama ben de derim ki daha iyi fiyata daha iyi daha hafif olanı var diyorum...

İşte :
    7 inç Ainol Aurora IPS Kapasitif 1,5Ghz 1GB Ram 8GB Android 4.0http://www.androidtabletler.com/7-inc-ainol-aurora-ips-kapasitif-1-5ghz-1gb-ram-8gb-android-4-0-urun61.html

Eminim kısa sürede Türkiye de daha iyi birsürü marka model çıkacaktır...

Exper yedek parçaları da kazık olduğunu hatırlatırım. Yani kullanıcı hatası yüzünden bir parça değişecekse ürünün yarın fiyatına masraf çıkartırlar. İnanmayan Exper Android kullanıcıların başlığına bakabilir...

Exper oltaasına gelmeyin... Aman dikkat.

Kimseye sanalda zorla al veya alma denilemez ama gerçekler bu...

• Androidtabletler sitesi Türkiye'de stoktan satmıyor, sadece Çindeki siteye ödeme için size aracılık yapıyor, garanti vermiyor. Yeni nesil Çin tabletleri gerçekten fiyatlarına göre çok iyiler ama getirip Türkiyede yasal ve garantili olarak satan yok. Zaten Experin yeni tabletinin fiyatı şu anda sadece normal, sıcak değil. İlk Easypad gibi kısa zamanda düşeceğini varsayarak konuşuyorum, yoksa orta halli bir cihaz olarak kalır.
  • 1 yil garanti var.

http://www.androidtabletler.com/sss_sp.html

Stoklama sistemi de far site

http://www.androidtabletler.com/kargo-ve-tasima-bilgileri-sID3.html

Yigidi oldur hakkini yeme....
  • quote:

1 yil garanti var.

http://www.androidtabletler.com/sss_sp.html

Stoklama sistemi de far site

http://www.androidtabletler.com/kargo-ve-tasima-bilgileri-sID3.html

Yigidi oldur hakkini yeme....

Garanti dediği Çin firmasının verdiği sözde 1 yıl garanti, zaten yasal olarak Türkiye'de 1 yıl garanti verilemez, 2 yıl olması lazım.

Depo vs. dediği de yine Çindeki depo. Dropship denen sistemle çalışıyor bu siteler, boşuna komisyon vermeyin, stoktan falan gönderi yok.

İmkan olsa ben de Ainol vs. modellerini denemek isterim ama yok, yasal olarak mümkün değil (Çine gitme imkanınız yoksa), ya da gümrük ve vergisiyle uğraşmanız lazım. Exper'in eski Android modellerini övmemin nedeni de firmaya sempati duymamız filan değil elbette, sadece ucuz olması. Yoksa bu yeni modelleri kim Çin fiyatlarıyla aşırı fark olmayacak şekilde ithal ederse insanları ona yönlendiririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 9 Şubat 2012; 23:58:40 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.