Şimdi Ara

Hitachi 25nm SLC NAND Flash yongaları kullandığı yeni SSD'lerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Western Digital tarafından satın alınan Hitachi GST, dünyanın ilk 25nm SLC NAND Flash bellek yongalarını kullanan SSD sürücülerini duyurdu. Ultrastar SSD400S.B olarak isimlendirilen seri altında 100GB, 200GB ve 400GB olmak üzere üç farklı kapasite seçeneği sunuluyor. Intel ve Micron ortaklığında kurululan IMFT üretimi 25nm SLC (Single Level Cell) tipi yongaların kullanıldığı sürücüler, bu sayede MLC tipi çözümlere nazaran daha yüksek yazma hızı ve dayanıklılık sunabiliyorlar.

6Gbps SAS kontrolcüsü ile donatılan SSD sürücüler için özel firmware geliştirildiği ve sıralı transfer hızının en yüksek seviyede tutulacak şekilde optimize edildiği ifade ediliyor. Açıklanan bilgilere göre seri altında sunulan 400GB kapasiteli SSD sürücü, 35 Petabyte'a kadar rastgele yazma ömrü sunabiliyor ki bunu başka bir ifade ile 5 yıllık kullanım ömrü için günlük 19.2 Terabyte veri yazımı olarak ifade edebiliriz. 536MB/saniye okuma ve 502MB/saniye yazma hızlarını destekleyen sürücüler, aynı zamanda 57,500 sürekli okuma ve 25,500 sürekli yazma IOPS değerleri sunuyor.

Yüksek performans, uzun ömür ve veri güvenliği göz önünde bulundurularak geliştirilen Ultrastar SSD400S.B serisi SSD'lerin OEM üreticilere sağlanmaya başladığı ifade edilirken, fiyatlar konusunda ise şu an için açıklanmış net bir bilgi bulunmuyor. 

• Macbook air ile aynı teknoloji sanırsam ? 600 uzerinde yazma okuma saglayan bi ssd yokmu hepsi 600 aşagisi
  • Oldukça güzel görünüyor. Tebrikler WD&Hitachi
  • Fiyatlar aylardır 256 GB 279$, 512 GB 619$, rastladığım en ucuz fiyatlar ve düşmüyor. SSD'lerin fiyat konusundaki gidişatı iyi değil, adamlar HDD'lerdeki fiyat artışını bile değerlendirmediler. Şu anda yapılacak ciddi bir indirim SSDlere çağ atlatır.
  • bunun fiyatları bayağı uçuk olur.
  • Alıcan 128Gb SSD C: yapıcan 536MB/saniye okuma ve 502MB/saniye yazma mükemmel.
  • fiyat belirgin değil,ssd ler bu sayede ucuzlayabilecek; gönlüm 200 gb kapasiteli bir diski 300 tl ye alabilme taraftarı ama bekleyelim bakalım daha neler görücez
  • SSD'dileri bildim bileli hep Hitachı vardı şu aralar ortalıkta olmasada iyi bir SSD okuma/yazmada güzel..Çoğu firma ve kullanıcı tarafından tercih edilir heralde.:)
  • güzele benziyor. Test sonuçlarını beklemek lazım.
  • 100gb en az 1000 $
  • Fiyatlar şahane
  • Ben SDD lerin hala neden bu kadar pahalı olduğunu anlayamıyorum. Kaç senedir üretiliyorlar hala bir oturma odası bilgisayarı kadar pahalılar. Nedenini bilen bir arkadaş varsa anlatabilir mi? Böyle giderse fiyatların anlınabilir seviyeye gelme ihtimali yok... 10 sene geçsede ben ucuzlayacağını zannetmiyorum...
  • aman ellemeyin de bol bol çıkarsınlar rekabet artar sonuçta kalite ve ucuzluk olur
  • Ne kadar cok farklı marka o kadar iyidir. Fiyatı bir iki srneye makul hale gelir. Bu SSD nin üzerinde İntel yazıyor yoksa hitachi fason mu yaptırıyor. İops degerleride yerlerde sürünüyor ocz, force ssd lerde 80.000 civarında iops. Bu hali ile 550mb yazma oranına yaklasamaz.
  • fiyatlarda bir dusse,ama bir seneye kalmaz duser cunku cok firma oldu ssd disk piyasasinda ama hepsi icindeki malzemeleri ayni tedarikciden aldiklari icin fiyat dusmuyor.
  • Yıllara, aylara göre ssd 'lerin fiyat seyri gibi birşey aradım ama bulamadım...
  • Her sene adı fiyatları düşecek.Şimdiden yine başladık fiyatları seneye düşer diye.Hiç gören oldumu fiyatların düştüğünü.
  • Iyi olmus hitachinin piyasaya dahil olmasina sevindim bi rakip daha olmasi bu alanda fiyatlari assaya cekecektir ... bu diskler icin benim tahminim beklenenden daha ucuz olacaklar .. intel yazmasinin sebebi intel cipini kullaniyor anladigim kadariyla ... bu ssd lerin pahali olmasinin sebeplerinden biride bu, bunlar icin cipset ureten firmalarin kendi tekniklerini kullanmalari icin patent ucretleri istemeleri tabi bu firmalar simdilik tekel gibi zaten inteli biliyosunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: fendur

Ben SDD lerin hala neden bu kadar pahalı olduğunu anlayamıyorum. Kaç senedir üretiliyorlar hala bir oturma odası bilgisayarı kadar pahalılar. Nedenini bilen bir arkadaş varsa anlatabilir mi? Böyle giderse fiyatların anlınabilir seviyeye gelme ihtimali yok... 10 sene geçsede ben ucuzlayacağını zannetmiyorum...

300 liralık yerine 1000 liralık ekran kartı.

300 liralık yerine 500 liralık işlemci.

250 liralık yerine 500 liralık anakart.

Hiçbiri 170TL ye alacağın 60GB SSD kadar parasını haketmeyen bir şey.

120GB lar 700-800 lerden 350TL lere indi ya. O da yeter şimdilik.

• quote:

Orijinalden alıntı: jibe
    Alıcan 128Gb SSD C: yapıcan 536MB/saniye okuma ve 502MB/saniye yazma mükemmel.

O 128Gb SSD yi merdiven altında kendin ürettin herhalde.
    Haberi okumamışsın her halde arkadaş. Bak bakalım yukarıdaki habere.
    128Gb diye bir şey var mı diye...

100, 200 ve 400 Gb var...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.