Şimdi Ara

Sony yeni nesil akıllı telefonlarını 26 Şubat'ta duyuracak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
4.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Sony Ericsson ortaklığındaki Ericsson hisselerini 1 milyar doların üzerinde bir bedelle satın alarak akılı telefon üretiminde yoluna tek başına devam eden Sony, İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi'nde yeni nesil akıllı telefonlarını duyurmaya hazırlanıyor. Hazırlanan etkinlik davetiyesi yeni modeller hakkında herhangi bir ipucu veriyor olmasa da Nypon, Pepper ve Kumquat kod adlarını taşıyan yeni modellerin lanse edilmesi bekleniyor.

Sony Mobile Communications markası altında lanse edilecek yeni telefonların, modeline göre çift çekirdekli işlemci, 3.5-inç ile 4-inç arasında değişen boyutlarda ekran ve 5-8MP kamera gibi detaylarla gelmeleri ve yazılım tarafında Android 4.0 işletim sistemini kullanmaları bekleniyor. Mobil teknolojilere yönelik olarak gelecek stratejisini yeniden şekillendiren Sony, kendi markasını taşıyan akıllı telefon ve tabletlerle zirve mücadelesine ortak olmayı hedefliyor. 

• 2012 yılı itibarıyla Sony shov'a başlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 8 Şubat 2012; 17:41:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxx1

2012 yılı itibarıyla Sony shov'a başlar...

Emin misin?

Ancak simdi, rakipleri olmayan yenilikler pesinde kosarken, rakiplerin mevcut modellerine denk urunlee cikariyor. 4 cekirdek ve hd ekranlari gectim, samsung ve apple liquipel teknolojiyle gelmeye hazirlaniyorlar. Uygularlarsa modelleri suya tamamen dayanikli olacak. Batarya kapaklari cikarilsa bile su altinda calisabilcekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vala bu teknolojıyı daha yeni duydum liquipel nasıl bir teknolojidir bu birisi anlatırsa sevinirimmm
  • Sony her zaman geriden ve emin adimlarla ilerliyor,

• Geriden gelsin sorun degil. her allahın günü özensiz bir sekilde telefon cıkarmaktan daha iyidir. şuan piyasada olup alınabilecek en iyi telefon arc s dir.
  • Sony'i ben her zaman şuna benzetirim...özellikle son dönemlerdeki politikası At yarışçılığı ile ilgilenen arkadaşlar ne demek istediğimi anlayacaktır...

2400 yada daha yukarı koşan uzun sikletli ingiliz Atları vardır,bu safkanlar başı çeken ilk bir kaç atı takip eden sprinter kaliteli taylar son 100 m.gelinde mermi gibi sprinte çıkarlar...Sony bana sürekli takipte kalıp o son düzlükte sprinte cıkıp işi bitiren safkanlara anımsatıyor...

bu benzetmeyi arkadaş geriden geliyor ama sağlam geliyor dediği için onu doğrulamak adına yaptım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eray89

Geriden gelsin sorun degil. her allahın günü özensiz bir sekilde telefon cıkarmaktan daha iyidir. şuan piyasada olup alınabilecek en iyi telefon arc s dir.

Neden? 512 mb olan düşük ram için mi yoksa kullanıcıya ayrılan 326 mb çok düşük dahili hafızası için mi ya da rakiplerinin piyasada çift çekirdekli modelleri varken tek çekirdekli olmasıyla mı? Tasarım olarak en iyi telefon arc s ama donanım olarak rakiplerinin oldukça gerisinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robertofiole -- 8 Şubat 2012; 19:35:10 >
  • Bas Sony yürü önündeki engelleri ortakları kaldır yolundan kendin olarak devam et bu yolda ve asıl yapabileceklerinin en iyisini yap..! :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: robertofiole

quote:

Geriden gelsin sorun degil. her allahın günü özensiz bir sekilde telefon cıkarmaktan daha iyidir. şuan piyasada olup alınabilecek en iyi telefon arc s dir.

Neden? 512 mb olan düşük ram için mi yoksa kullanıcıya ayrılan 326 mb çok düşük dahili hafızası için mi ya da rakiplerinin piyasada çift çekirdekli modelleri varken tek çekirdekli olmasıyla mı? Tasarım olarak en iyi telefon arc s ama donanım olarak rakiplerinin oldukça gerisinde.

bahsettigin mevcut donanımla genel anlamda en iyi işi cıkardıgı için. 2 yada 4 cekirdekli işlemci koyup bir günü bile cıkaramayan telefonlar üretmek pek marifet degil. ekran boyutuna göre çözünürlügü yeterli. ram de ise sıkıntı oldugunu düsünmüyorum o da yeterli boyutta. dahili bellek sıkıntısı vardı ama uygulamaları sd karta tasıma yöntemiyle bu sorun da ortadan kalktı diyebiliriz. işlemcisi zaten tek çekirdekli olmasına ragmen son derece hızlı. bazı durumlarda sgs2 den hızlı calısabiliyor.

• xperia s çıksında gerisi önemli değil :)
  • quote:

quote:

quote:

bahsettigin mevcut donanımla genel anlamda en iyi işi cıkardıgı için. 2 yada 4 cekirdekli işlemci koyup bir günü bile cıkaramayan telefonlar üretmek pek marifet degil. ekran boyutuna göre çözünürlügü yeterli. ram de ise sıkıntı oldugunu düsünmüyorum o da yeterli boyutta. dahili bellek sıkıntısı vardı ama uygulamaları sd karta tasıma yöntemiyle bu sorun da ortadan kalktı diyebiliriz. işlemcisi zaten tek çekirdekli olmasına ragmen son derece hızlı. bazı durumlarda sgs2 den hızlı calısabiliyor.

Sanilanin aksine cift cekirdekler ayni is yukunu daha dusuk frekans dolayisiyla daha dusuk voltajda gerceklestirdigi icin daha az enerji harciyorlar. Esas enerji kiyimi tek cekirdek daha fazla guc icin yuksek frekansda calistiginda gerceklesiyor ki, bu acidan arc s in 1.4ghz tek cekirdeginin savununabilcek bir yonu yok.

512mb kabul edilebilir olsada androidlerin uygulamalari denetlenmezse 512mb yi sisirebiliyorlar. Ramlerin bu kadar ucuz oldugu bir devirde amiral gemisine yakisan bir ozellik degil.

320mb rom tam bir facia. Kabul edilebilir hic bir yani yok. Uygulamalarin bir kismi sd karta atilabilse bile hepsi atilamiyor. Arc kullannan arkadaslar bu yuzden inim inim inliyorlar. Hangisine sorsam sikayeti ve pismanligi bu oluyor.

Arc serisi ne kadar dis tasarim ve kamera olarak basarili olsalarda, geri kalan donanimlari icin ayni seyi soylemek cok guc. Hele s2 ile karsilastirmak tam komedi

• Hayırlısı olsun. Bundan sonra bir tökezleme olmaz umarım sony de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

quote:

quote:

Sanilanin aksine cift cekirdekler ayni is yukunu daha dusuk frekans dolayisiyla daha dusuk voltajda gerceklestirdigi icin daha az enerji harciyorlar. Esas enerji kiyimi tek cekirdek daha fazla guc icin yuksek frekansda calistiginda gerceklesiyor ki, bu acidan arc s in 1.4ghz tek cekirdeginin savununabilcek bir yonu yok.

512mb kabul edilebilir olsada androidlerin uygulamalari denetlenmezse 512mb yi sisirebiliyorlar. Ramlerin bu kadar ucuz oldugu bir devirde amiral gemisine yakisan bir ozellik degil.

320mb rom tam bir facia. Kabul edilebilir hic bir yani yok. Uygulamalarin bir kismi sd karta atilabilse bile hepsi atilamiyor. Arc kullannan arkadaslar bu yuzden inim inim inliyorlar. Hangisine sorsam sikayeti ve pismanligi bu oluyor.

Arc serisi ne kadar dis tasarim ve kamera olarak basarili olsalarda, geri kalan donanimlari icin ayni seyi soylemek cok guc. Hele s2 ile karsilastirmak tam komedi

Dedigin dogru frekans arttikca pil tuketimi artar ama sony ne yapiyor bilmiyorum ama senelerdir urettigi telefonlar emsallerine gore daha uzun batarya sureleri sergiliyor. Sgs2 nin donanim ustunlugu asil ICS guncellemesi ile ortaya cikacak.

• Sony tek başına çok sağlam geliyor tahminimce htc ve samsung u geride bırakıcaklar.

• Hadi hayirlisi :)
  • Sony den güzel cihazlar bekliyorum.
  • Şu sar değerini düşük tut artık Sony !
  • GELSİN BAKALIM KİM GELİRSE GELSİN YİNEDE NOKİA . koskoca nokia boş boş oturduğunu sanıyorsunuz ama herkesin yanıldığını gösterecekler birgün , alt segment nokianın zaten hemde açık ara üst segment telefonlar için çalışmalar devam ediyor ağır ilerliyor acele etmeden orta segment telefonlar çıkartıyor zaman kazanıyor bombayı patlatıcak birgün. cemimde bilgisayar taşıyor olacağım hemde windows hemde nokia bilgisayarda yaptığım herşeyi telefonda yapabileceğim...
  • donanım düşkünü arkadaşlar google bile çift çekirdek telefonun yeni çıkardı bu ne çekirdek sevdasıdır böyle? sony doğrusunu yapıyor. ayrıca tasarım olarak arc'a benzeyen modeli sanırım burada tanıtıcak ben asıl onu bekliyorum.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.