Şimdi Ara

Google Chrome adım adım Android'e geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Google Chrome adım adım Android'e geliyor

Google'ın 2008 yılında internet tarayıcı pazarına girdiği Chrome ürünü 3 yıl gibi kısa bir sürede Internet Explorer'ın ardından ikinci sıraya yerleşme başarısını gösterdi. Ancak Google'ın başarılı olduğu diğer bir alan olan Android platformunda Chrome tarayıcısının eksikliği yıllardır hissediliyor ve eleştiriliyordu. Nihayet geçtiğimiz yıl somut bir adım atan Google, üzerinde çalıştığı Android için Chrome tarayıcısında sona yaklaşmak üzere.

Android için Chrome tarayıcısı projesinde en somut adım bugün atıldı. Resmi blogunda bir duyuru yayınlayan Google, Android için Chrome tarayıcısının beta olarak Android Market üzerinden indirmeye sunulduğunu açıkladı. 

Beta sürümü şimdilik Android 4.0 ve üzeri cihazlara yönelik olarak sadece belirli ülkelerde indirilebiliyor. Bunlar Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, İspanya, Avustralya, Japonya, Güney Kore, Meksika, Arjantin, Brezilya şeklinde.

Android için Chrome tarayıcısı önemli özellikleri de beraberinde getiriyor. Bunlardan en önemlisi masaüstünde sunduğu basitlik ve hız. Ayrıca Chrome ürününe giriş yaparak masaüstü bilgisayarınızda açmış olduğunuz sekmeleri Android cihazınızda da açabiliyor ve buradan gezinmeye devam edebiliyorsunuz. 

Masaüstü bilgisayarınızdaki Chrome ürününden en çok ziyaret ettiğiniz siteler Android cihazınızda adresini yazarken sizin için otomatik olarak tamamlanıyor. Bunun yanında yer imleriniz artık tablet, akıllı telefon ve masaüstü PC arasında senkronize de olabiliyor.

Diğer bir özellik ise linkleri önizleme imkanı. Aynı Google arama sonuçları sayfasında olduğu gibi linklerinizin kaynağını önizleme yoluyla görebiliyorsunuz. 

• Chrome gerçekten hızlı indirdiğimden bu yana diğer tarayıcıları neredeyse hiç kullanmıyorum ama ff ve ie ninde kendine has bazı avantajları var..
  • Güzelmiş...
  • Kullanmama rağmen tek endişem bunların kayıt altına oluyor olması, belki benim paronayaklığım olabilir ama hesap açılan biryerde arattıklarım sanki kayıt oluyor gibime geliyor. Google'a güvenmek gelmiyor içimden.
  • Sadece ICS için mi? Sana dünyanın parasını kazandıran 2.x ler ne olacak ey Google?
    WP7.5 a daha çok yaklaşmaya başladım.
  • basitlik ve hız mı??? Sanki androidde kullandığımız opera çok karmaşık.. Ama yinede masa sütünde ki getirdiği yeniliklere bakarsak akıllı cihazlara da çok şey katacağı düşüncesindeyim..
  • Şimdiden papucu dama atıldı 2.3.x lerin
  • ben suan ingilteredeym ingliz hattimda var oooo yasadik
  • çok geç kalınmadı mı? google'a ait bir işletim sisteminde yine google'a ait bir internet tarayıcısının standart tarayıcı olması gerekmez mi?
  • su an indirdim ve kullaniyorum.ilk izlenimler guzel.gayet hizli ve en onemlisi bilgisayardaki chrome ile senkrinize olup tun yer imlerini telefona aktariyor bu cok hos olmus.flash destegi su an icin yok.
  • anlatılmaz yaşanır bence
  • Az önce denemek için kurdum apk dosyasını. Gerçekten çok hızlı arkadaşlar. Youtube'da mesela video açılırken yükleniyor yazıyor ya diğer tarayıcılarda, bunda yazmadı zart diye açtı videoyu. Ama eksikleri çok. Donanımhaberin anasayfasında çok hızlı ama bazen kayıyor yazılar falan. Full yapsınlar hepsinden iyi olacak; gibi.
  • Yaşasın Google-Dh kardeşliği
  • sicak sicak browsermark skoru:)

Google Chrome adım adım Android'e geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe -- 8 Şubat 2012; 0:13:34 >
  • geç bile kaldı ..
  • Bence de.. Google, mobil chrome için geç bile kaldı.
  • Beyler bence 3-4 yılda Google kendi sistemini üretecek, aynı windows ve iMac gibi ve bu sistem cok tutulacak.

Marketlerde Windows yerine Google'nin yazılımı satılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blue Dragon Ready -- 8 Şubat 2012; 0:53:07 >
  • Chorome gibi bir ürünün var şu zamana kadar marketine koymuyorsun Google!..Chorome Webte keşfettiğim günden bu yana istisna durumlar haric diğerlerine asla bakmadım ihtiyaç duymadım,bikere herşeyde önce Ferrari hissini vermesi bile kullanmak için yeterli...

Android'e değer katacağını düşünüyorum fazlasıyla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 8 Şubat 2012; 1:20:33 >
  • güzel olmuş.
  • iphone'a da gelsin :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.