Şimdi Ara

Samsung Galaxy S 2 Ekran Kırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
10.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefon yerdeyken farketmeden üstüne sandalyeyi çektim ve ekran kırılıdı.Tam olarak ahizenin olduğu yerden ekranın başlangıcının tam üstüne kadar kırıldı içerideki ekranda birşey yok gibi ama üstteki camı gitti.Şimdi değişim olursa sadece üstteki cam değişiyor mu yoksa ekrana birleşik ve tümden mü değimesi gerekir?Sadece cam değişirse ne kadar tutar?Telefonun durumu ise usb kabloyla bağlanıp verilere rehbere filan ulaşılıyor alarmı çalıyıor açılıp kapanıyor ama ekranda hiçbir görüntü yok.Telefon sigortalıydı cepkask hasarı karşılar mı?

• Kullanıcı hatası. Ekranda görüntü yoksa, sadece camdan kaynaklanmıyor demektir. Bence ekran komple değişir. Yaklaşık maliyet 400-450TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Al PaC

Kullanıcı hatası. Ekranda görüntü yoksa, sadece camdan kaynaklanmıyor demektir. Bence ekran komple değişir. Yaklaşık maliyet 400-450TL.

o kadar para verip yaptırdığım sigortası karşılar m
  • Karsilamasi lazim.
  • sigorta karşılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Buğra.

Telefon yerdeyken farketmeden üstüne sandalyeyi çektim ve ekran kırılıdı.Tam olarak ahizenin olduğu yerden ekranın başlangıcının tam üstüne kadar kırıldı içerideki ekranda birşey yok gibi ama üstteki camı gitti.Şimdi değişim olursa sadece üstteki cam değişiyor mu yoksa ekrana birleşik ve tümden mü değimesi gerekir?Sadece cam değişirse ne kadar tutar?Telefonun durumu ise usb kabloyla bağlanıp verilere rehbere filan ulaşılıyor alarmı çalıyıor açılıp kapanıyor ama ekranda hiçbir görüntü yok.Telefon sigortalıydı cepkask hasarı karşılar mı?

ekran gorilla glass diye yapmadığınız şey kalmadı lan şu telefonlara. gorilla glass diye gorilla gibi davranıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetivet -- 7 Şubat 2012; 15:02:50 >

• Sigorta varsa karşılar yani en azından sigorta yaptırtmak için zorlarken karşılar diyorlar.
  • aklıma eti canga reklamı geldi bi an

• Üç ay önce Samsung Galaxy S2 cep telefonu aldım. Geçen aya kadar telefondan memnundum. Fakat geçen ay başında telefonu cebimden çıkardığımda iç (LED) ekranında çatlama olduğu gördüm ve çok şaşırdım. Telefon pantolonumun sağ ön cebindeydi, LED ekranın üzerindeki camda da herhangi bir hasar yoktu ve bu çatlamanın nasıl olduğunu anlayamadım.

Telefonu Samsung yetkili servisine götürdüm, bunun kullanıcı hatası olduğunu, ekranın garanti kapsamında tamir edilmeyeceğini, ekran değişim bedelinin 380 TL olduğu söylendi. Telefon LED ekranının cebimde çatlamasına çok şaşırmıştım, servisin bunun kullanıcı hatası olduğunu söylemesine daha çok şaşırdım. Bu cep telefonunu cepte kullanmak nasıl bir hatadır hala anlamıyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENGlNEER

Üç ay önce Samsung Galaxy S2 cep telefonu aldım. Geçen aya kadar telefondan memnundum. Fakat geçen ay başında telefonu cebimden çıkardığımda iç (LED) ekranında çatlama olduğu gördüm ve çok şaşırdım. Telefon pantolonumun sağ ön cebindeydi, LED ekranın üzerindeki camda da herhangi bir hasar yoktu ve bu çatlamanın nasıl olduğunu anlayamadım.

Telefonu Samsung yetkili servisine götürdüm, bunun kullanıcı hatası olduğunu, ekranın garanti kapsamında tamir edilmeyeceğini, ekran değişim bedelinin 380 TL olduğu söylendi. Telefon LED ekranının cebimde çatlamasına çok şaşırmıştım, servisin bunun kullanıcı hatası olduğunu söylemesine daha çok şaşırdım. Bu cep telefonunu cepte kullanmak nasıl bir hatadır hala anlamıyorum?

Aynı iç led ekranında çatlama bende de oldu arkadaşlar. Araba da telefonla konuştum. İnince ön cebime koydum 300-400 metre yürüdüm. Bankaya girip ön cebimden telefonu çıkartığımda boydan boya iç ekran da 2 adet çatlak vardı. Kesinlikle düşürme, darbe v.s söz konusu değil. Servise gönderdim cevap bekliyorum. Kullanıcı hatası derlerse direk Tüketici hakem heyetindeyim. Cihazda darbe yokken ve üst ekranda hiç bir iz yokken iç led ekran nasıl çatlar onlar izah etsinler

• quote:

Orijinalden alıntı: sissente

quote:

Üç ay önce Samsung Galaxy S2 cep telefonu aldım. Geçen aya kadar telefondan memnundum. Fakat geçen ay başında telefonu cebimden çıkardığımda iç (LED) ekranında çatlama olduğu gördüm ve çok şaşırdım. Telefon pantolonumun sağ ön cebindeydi, LED ekranın üzerindeki camda da herhangi bir hasar yoktu ve bu çatlamanın nasıl olduğunu anlayamadım.

Aynı iç led ekranında çatlama bende de oldu arkadaşlar. Araba da telefonla konuştum. İnince ön cebime koydum 300-400 metre yürüdüm. Bankaya girip ön cebimden telefonu çıkartığımda boydan boya iç ekran da 2 adet çatlak vardı. Kesinlikle düşürme, darbe v.s söz konusu değil. Servise gönderdim cevap bekliyorum. Kullanıcı hatası derlerse direk Tüketici hakem heyetindeyim. Cihazda darbe yokken ve üst ekranda hiç bir iz yokken iç led ekran nasıl çatlar onlar izah etsinler

Darbeyi 300-400 metre yürüyerek vermiş olma ihtimaliniz olamaz mi? Pantalonda sıkışması, bacak ve pantalon arasına kalması falan?

• Telefon ceketimin iç cebindeydi. Masaya yaslanmış şekilde oturuyordum. Bir anda telefonun masa ile vücudumun arasında sıkıştığını fark ettim. Çıkarttığımda telefonun dış camında bir şey yoktu ama iç cam çatlamıştı. Bu tür ürünlerde eğilme, bükülme ve basınca dikkat etmek lazım.

Eski bir tarihte de, telefon kılıflı bir vaziyette pantolonun ön cebindeydi. Masaların arasından geçerken tam cep kısmını masanın kenarına çarpmıştım. Bir kaç saat sonra telefonu kullanmak üzere cebimden çıkardığımda ekranın kırıldığını fark ettim. Jeton sonradan düşmüştü tabi. Ekranın masaya çarptığımda kırıldığını anlamıştım.

Benimkiler kullanıcı hatasıydı tabiki. Arkadaşların durumlarını bilemeyeceğim. Fabrikasyon hatası vb. durumlar olabilir.
  • Arkadaşlar bildiğiniz gibi telefon ince vede kırılması çok doğal,hele ki kot pantalonun cebinde 2 büklüm olur telefon bide oturdunmu oh deme keyfine telefonun.Sonra da forumda "Cebimde tel patladı/hopladı/zıpladı"
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamamtammam

Arkadaşlar bildiğiniz gibi telefon ince vede kırılması çok doğal,hele ki kot pantalonun cebinde 2 büklüm olur telefon bide oturdunmu oh deme keyfine telefonun.Sonra da forumda "Cebimde tel patladı/hopladı/zıpladı"

Hocam sen telefonu nerende taşıyorsun? Nasıl doğal? Adı zaten "cep telefonu". Ben bugün değil 1993 yılından beri kullanıyorum ve hep kot arka cebimde taşıyorum. Belki 100 tane cihaz değiştirdim. Bugüne kadar bir tanesinin bile camı çatlamadı. Kaldı ki bu cihazı ön cebimde taşrdım hep. Bu kadar basit mi bu iş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TqMaqe

quote:

Orijinalden alıntı: sissente

quote:

Darbeyi 300-400 metre yürüyerek vermiş olma ihtimaliniz olamaz mi? Pantalonda sıkışması, bacak ve pantalon arasına kalması falan?

Önce şunu belirteyim ben elektronik mühendisiyim. Bunu şunun için söylüyorum işim gereği ben de müşterilerle muhattabım ve müşteri psikolojisini iyi bilirim. Şu noktada emin olun kendimi haklı çıkarma gibi bir derdim yok. Yaptıklarımı çok net hatırlıyorum. Telefonla konuşmamı bitirdimöteli ön cebime koydum belli bir mesafe yürüdüm cebimden çıkarttığımda lcd panel sağ üst köşeden sol alt köşeye kadar iki yerden çizgi halinde çatlaktı.
    İşim gereği lcd paneller ve touch screen lerle uğraşıyorum.Örnek olarak Migroslarda ki kioksları bilirsiniz. Cep ekranları ile aynı mantıktalar. Onun üzerine yumruk atanları atm ekranına taşla vuranları panelleri defalarca yere düşüren teknisyenleri gördüm. Ama darbeler de çatlayan hep touch screen olmuştur. Lcd ekranın çatlaması için çok büyük darbe alması lazım. Bir de arka cepte üzerine oturmuşsun bükülmüştür diyenler var. Kaldı ki öyle olsun. Bu telefonun çevresi çelik barla çevrili değil mi? Elle bir deneyin bakalım bükebilecek misiniz. Velhasıl kelam 1500 tl. verip aldığınız cihaz düşmeye bir şey demiyorum; cebimde masaya çarptı kırıldı, üzerine oturdum ekran çatladı olmamalı.

• sissente son durum nedir? Benim de benzer şekilde iç taraftan ekran kırıldı. Telefon sessizdeydi, telefon titreyince telefonu cebimden çıkardım kim arıyor diye bakmak için; ekran dediğiniz gibi kırıktı. Herhangi bir zorlama veya bir darbe yok. Garanti kapsamına aldılar mı sizin telefonu?
  • Arkadaşlar inanılmaz ama bnde 1 hafta almış olduğum s2 aynı sorum cebimdeyken hiç bir yere çarpmadığıma o kadar eminimki çıkarıp müzik açacağım zaman ekranın açılmadığını daha dikkatli bakınca ekranın çatlamış olduğunu gördüm aldığım telefoncu en az 350 - 400 tl masrafa yaparım dedi bnde garanti dışı kalsın istemiyorum o yüzden yapan arkadaşlar telpamı yoksa başarıdan mı yaptırdılar aceba yaptırdıysa ne kadara servis yapıyor lütfen yazarmısınız Şimdiden Teşekkürler ...
  • arkadaşlar bunları okyunca s2'den soğudum. almayı planlıyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozay

arkadaşlar bunları okyunca s2'den soğudum. almayı planlıyordum

s3 e hiç bulaşma o zaman.
  • ekran kırılacak korkusu çok kötü bir şey. teli taşıyanların taşıma yöntemi nedir? telefon kılıfları işe yarıyor mu ekran için?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.