Şimdi Ara

YURTDIŞINDAN ALIŞVERİŞTE PAYPAL ÇOK GÜVENLİDİR. HADİ CANIM SENDE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar forumda bir paypaldır aldı başını gidiyor. herkes paypalla alışveriş yapmayı aşırı güvenli zannediyor. Amacım bu konuda doğruları paylaşmak.
    Ne firmanın avukatıyım ne düşmanıyım. Bu konuda paypalla yaşadıklarımı bizzat anlattım öncelikle burayı ve tartışmaları okuyun.

Buyrun konu

Paypalın avantajları şudur:
    1 bir sorun anında satıcıyla paypal üzerinden iletişim kurabilirsiniz. paypal üzerinde hem konuşma geçmişiniz saklanır hemde paypal üzerinden satıcılarla ve paypalla iletişim kurmuş olursunuz.

2 kredi kartınızı bilmediğiniz sitelere vermemiş olursunuz. Özellikle yurtdışı alışverişlerinizde öneririm.

dezavantajları
    1-Sadece %100 haklı olduğunuz zaman sizi savunur. ve siz de kendinizi paypal benden yana diye zannedersiniz. %100 haklı değilseniz satıcıdan tarafa olur ki asıl gelir kapısı satıcılardır zaten . Kendine para kazandıranı korur.
    Mesela benden bir paypal davası durumunda olmayan bir rapor istedi:polis raporu
    3 karakola gittim böyle bir rapor verebilen yok. raporu vermediğim için davam düştü

Paypala sayısız mesaj attım. polis raporu verilmiyor dedim. Keyfi olarak bir tane cevap verdiler:"Türkiyeden alan kullanıcılarımız var"
    Dedim o zaman bana numune bir rapor gönderin. İsim vs. olmasın sadece neye benzediğini göreyim. Bana verilen cevap:" Öyle birşey yapamayız"

Yani davayı zorla bana kaybettirdi. Sorarım size: var mı polis raporu diye birşey?

2- paypal şifreniz çalındığı anda isteyen istediği kadar harcama yapabilir. O yüzden tam güvenlik sağlamaz. Bununla ilgili sıkıntı yaşayanlar forumda mevcut
    Paypal şifrenizi koruyun. Pcnizde virus trojan keylogger olmasın. En tehlikelisi keyloggerdır. Dediğim gibi paypal şifreniz çalınırsa isteyen istediği kadar harcar...
    Parayı geri almanız çok zor. Bu işi yapanlar yurtdışında olduğu için ve elinizde ne kimlik ne birşey olduğu için dava vs. açamıyorsunuz.

Bu keyloggerlardan kaçmak için bir firefox ve ie de çalışan program var.
    http://www.qfxsoftware.com/download.htm
    keyscrambler bastığınız her tuşu şifreler. bu programı kullanın ve aktif olduğundan emin olun.

Aslında şifreleriniz kredi kartı 3D secure ile alışverişte daha güvenlidir.
    O yüzden yurtiçinde kredi kartıyla 3D secure daha güvenlidir

3- komisyon alır. Bazıları almıyor banka kur dönüşüm komisyonu alıyor dese bile aslında durum şu:
    Türkiyeden bir kitap sitesinden 78 tllik(herşey Türklirası üzerinden ve Türkiyede gerçekleşiyor) alışveriş yapıp paypalla ödedim. Paypalda 78 tl verdim gözüküyor ama kredi kartımdan 80 tl çekildi.

Daha sonra bu siparişi iade ettim ve kredi kartıma 78 tl yattı. 2 tl nereye gitmiş olabilir

4- Hükümetler wikileaks e karşı tavır alınca paypal wikileaksın hesaplarını dondurmuştu. Yani böyle bir geçmişi de var Her zaman güçlüden yana.

Paypal %100 güvenli olmamasına rağmen halen Yurtdışı alışverişlerimiz için elimizdeki en iyi alternatif.

Şimdilik bu kadar sizin eklemek istediğiniz birşey varsa beklerim.

Not: Ben x kadar alışveriş yaşadım sorun yaşamadım, demek ki paypal güvenlidir tadında mesajların değeri yoktur. boşuna forumu işgal etmeyin. Bizzat örneğiniz varsa ordan konuşalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celalcaner2 -- 25 Mart 2012; 0:43:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

2- paypal şifreniz çalındığı anda isteyen istediği kadar harcama yapabilir.

Paypal'e sanal kartınızı tanımlarsanız 5 kuruş bile harcayamaz şifreyi eline geçiren kişi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: isok

quote:

Paypal'e sanal kartınızı tanımlarsanız 5 kuruş bile harcayamaz şifreyi eline geçiren kişi..

sanal kart kullanınca paypal kullanmaya ne gerek varki ?
  • quote:

quote:

çok emin yazmışsınız:

PAYPAL üzerinden DOLANDIRILDIM, 200$ borçlu görünüyorum!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: laider

quote:

quote:

çok emin yazmışsınız:

quote:

1- adam benim paypal hesabıma bir kredi kartı ekliyor,
    2- sonra birinin paypal hesabından benim hesabıma para gönderiyor,
    3- bu parayı eklediği kredi kartına aktarıyor.

buraya kadar dolandırıcı işbaşındaydı.

4- parası çekilen kişi itiraz ediyor,
    5- paypal inceleme başlatıyor,
    6- parası çekilen kişiye parayı iade ediyor.

buraya kadar da paypal ve parası gönderilen kişi hareket ediyor.

7- para hem iade edilip, hem de dolandırıcının kredi kartına yatırılınca bende "Negatif" bir hesap çıkıyor.
    bu negatif hesap yaklaşık 200dolar. nasıl olur, bunu benden nasıl tahsil ederler bilemiyorum.

Bunları bilmiyordum doğrusu.. peki o "negatif" bakiyeyi tahsil edebildiler mi sizden?

• henuz edemedıler.
    sanal kredı kartımı da ıptal ettım.

Ama adım sanım adresım hepsı onlarda var.
    Paypal Turkıye subesıne maıl attım defalarca,
    Yardım edemeyız, yabancı bır tel no verdıler, onu arayın dedıler.

Sımdı bu durumu nasıl anlatırım,
    Ingılızce paragraf yazmam gerekecek,
    Telefon faturası da cabası.

maıllere cevap verselerdı, sorun cozulecektı ama adamlar o kadar kayıtsız kı sızın aramanızı beklıyorlar.

sonucta paypal %100 guvenlı degıl arkadaslar, aman dıkkatlı olun.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

çok emin yazmışsınız:

quote:

1- adam benim paypal hesabıma bir kredi kartı ekliyor,
    2- sonra birinin paypal hesabından benim hesabıma para gönderiyor,
    3- bu parayı eklediği kredi kartına aktarıyor.

buraya kadar dolandırıcı işbaşındaydı.

4- parası çekilen kişi itiraz ediyor,
    5- paypal inceleme başlatıyor,
    6- parası çekilen kişiye parayı iade ediyor.

buraya kadar da paypal ve parası gönderilen kişi hareket ediyor.

7- para hem iade edilip, hem de dolandırıcının kredi kartına yatırılınca bende "Negatif" bir hesap çıkıyor.
    bu negatif hesap yaklaşık 200dolar. nasıl olur, bunu benden nasıl tahsil ederler bilemiyorum.

Bunları bilmiyordum doğrusu.. peki o "negatif" bakiyeyi tahsil edebildiler mi sizden?

Geçmiş olsun dostum

Bu olayı da biliyorum dostum çok sık yapılan birşey araştırıp koyacaktım.

paypalda - bakiye olunca biri paraiadesi yaptığı anda, yada kredi kartınızın limiti olduğu anda parayı çekiyor.

Şimdi paypal Türkiye de açıldı. Asıl korkum bu borcu tahsil etmeye girişmeleri. Sonuçta siz paypala borçlu gözüküyorsunuz. araştırın ilerde haciz vs. gelmesin.

maillere cevap vermiyorlar hocam laf anlamıyorlar resmen...

• sanal kredi kartı nasıl oluyor ben de bunu anlayamadım.
    yani sanal kart olunca bizden onaymı isteniyor.
  • bankanın internet şubesinden kredi kartına (yada bazı bankalarda normal hesabına ) bağlı limitini sizin belirlediğiniz kart oluyor. mesela internetten 50 tl lik alışveriş mi yapacaksınız. o an için 50 tl limit belirliyorsunuz kartınıza ve o alışverişte kullanıyorsunuz. bunun dışında başka biri o karttan para çekmek istediğinde doğal olarak hesapta para olmadığı için çekim yapamıyor.

eksi limit e düşen varsa bence kredi kartına tanımlı sanal karttan kaynaklanıyordur. onlarda limit nasıl oluyor bilmiyorum ama benim bir bankadan hesabıma tanımlı sanal kartım var. alışverişte ihtiyacım kadar limit belirliyorum sadece bu şekilde eksiye düşme riskinden de kurtuluyorsunuz.
    ş
  • ben fazla alışveriş yapmıyorum ama paypalı 2008den beri kullanıyorum, genelde **** steam ebay gibi yerlerden alışveriş yaptım şu ana kadar hiç sıkıntı yaşamadım, bir de paypal bana 2$ lık bonus para yolluyo ara sıra

edit: **** = rapid şeyr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armutcan -- 12 Şubat 2012; 19:11:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: miyankizu

bankanın internet şubesinden kredi kartına (yada bazı bankalarda normal hesabına ) bağlı limitini sizin belirlediğiniz kart oluyor. mesela internetten 50 tl lik alışveriş mi yapacaksınız. o an için 50 tl limit belirliyorsunuz kartınıza ve o alışverişte kullanıyorsunuz. bunun dışında başka biri o karttan para çekmek istediğinde doğal olarak hesapta para olmadığı için çekim yapamıyor.

eksi limit e düşen varsa bence kredi kartına tanımlı sanal karttan kaynaklanıyordur. onlarda limit nasıl oluyor bilmiyorum ama benim bir bankadan hesabıma tanımlı sanal kartım var. alışverişte ihtiyacım kadar limit belirliyorum sadece bu şekilde eksiye düşme riskinden de kurtuluyorsunuz.
    ş

paypal bakiyen 0 iken biri senden para alırsa paypalda bakiyen eksiye düşer. Eğer limiti olan bir kredi kartın varsa paypal bunu hemen çeker.
    eğer sanal kartının limitini sıfır yaptıysan veya kredi kartı limitin dolduysa paypal para çekemez. bu yüzden eksi bakiye olur paypala borçlu olmuş olursun.

kredi kart tanımladığın anda veya başka biryerden iade geldiği anda paypal o parayı çeker

• bunu bilmiyordum işin doğrusu paypal hesabımı hiç kullanmadım ama bilgi verdiğiniz iyi olmuş teşekkürler
  • Ben iş bankası sanal kart kullanıyorum genelde ama paypalı bypass edip direk almak istiyorum bu sanal kartlara geri ödemelerde sorun oluyor mu merak ediyorum problem çıkıyor mu? Daha önce geri ödeme olayı yaşamadım hiç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byrd

Ben iş bankası sanal kart kullanıyorum genelde ama paypalı bypass edip direk almak istiyorum bu sanal kartlara geri ödemelerde sorun oluyor mu merak ediyorum problem çıkıyor mu? Daha önce geri ödeme olayı yaşamadım hiç.

yurtdışı mı yurtiçi mi?

yurtdışı iadelerde sorun oluyor. Çünkü bir sorun yaşarsanız muhatabınız yok.
    Şu saydıklarımın yetkisi yok düşün.

Savcılık, ticaret mahkemesi konsolosluk, emniyet, sanayi-ticaret müdürlüğü, tüketici hakları, belediye

Bunlar dışında varsa bağlantın deneyebilirsin.

ama para iadesinde olsa da olmasa da dert etmeyeceğin ucuz birşeyse paypalı hiç katma derim

paypal hesaplarımız aslında ipin ucunda. Laider arkadaşın yaşadığı olay gibi şifrelerimiz kırıldığı anda istedikleri kadar alışveriş yapabilirler.
    Şahsen paypal şifremin çalınmaması için antivirus-güvenlik duvarı dışında ekstra programlar kullanıyorum. Bende antivirus var bişey olmaz demeyin

• quote:

quote:

quote:

çok emin yazmışsınız:

sanal kart bakiyesi kadar harcar dese daha iyi olur tabi o sıfır bakiye tutuyorsa 3/1 kalır...

• quote:

Orijinalden alıntı: nevrotikstar

quote:

quote:

quote:

çok emin yazmışsınız:

sanal kart bakiyesi kadar harcar dese daha iyi olur tabi o sıfır bakiye tutuyorsa 3/1 kalır...

hocam tamam sanalkartınızın limiti sıfırdı paypal para çekemdi burası kabul.

Ama eksi bakiye gözükürken, bir arkadaşınızdan paypal hesabınıza para gelse veya bir alışverişinizden iade yatsa hemen keseler atıyorum -250 dolar borçlusunuz. 50 $ hesabınıza yatıyor. hoooop kesiyorlar.

Veya sanalkartınıza para yükleyince limit sıfır bile olsa para çekiliyor. burasını kontrol edin.
    Bir ara finansbanka fazla para yatırmıştım kredi kartı alacagım vardı.
    limitim sıfır olduğu halde para çekildi...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nevrotikstar

quote:

quote:

quote:

çok emin yazmışsınız:

hocam tamam sanalkartınızın limiti sıfırdı paypal para çekemdi burası kabul.

Ama eksi bakiye gözükürken, bir arkadaşınızdan paypal hesabınıza para gelse veya bir alışverişinizden iade yatsa hemen keseler atıyorum -250 dolar borçlusunuz. 50 $ hesabınıza yatıyor. hoooop kesiyorlar.

Veya sanalkartınıza para yükleyince limit sıfır bile olsa para çekiliyor. burasını kontrol edin.
    Bir ara finansbanka fazla para yatırmıştım kredi kartı alacagım vardı.
    limitim sıfır olduğu halde para çekildi...

paypal hırsıza çalışıyor yada bankalar hırsız olmuş... + müşteriye sormadan kredi kullandıran banka var...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.