Şimdi Ara

116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığına düşenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
58.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba beyler 92/1 ler için buraya düşenleri bilgilendirmek amacı ile bişiler karalıyalım dedım çünkü bende 91/4 geldım ve gidiceğim yer ile ilgili pek bırsey ogrenemedım.
    Oncelıkle burası cezaevi jandarması yetiştiriyor yanı 30 gün standart her yerde yapılan acemı egıtımı yemın torenınden sonra brans egıtımı cezaevı ıle ılgılı aklınıza gelebılıcek tum konularda sankı okuldaymıssınız gıbı egıtım verılıyor sıze. Cok rahat acemılık yapılıyor dayak olayı yok alay komutanı acemıyı cok koruyor oyle erken gıtmenıze gerek yok yanı 5-6-7 gıbı teslım olsanızda sorun olmaz cep telefonu girdiginizde bıle sokabılırsınız ayagınızın altına koyun detaylı arama yapılmıyor ben gırdıgımın 4. gununde zıyaretcı ıle getırttım cok rahat kullanılabılıyor. Arama son 1 hafta yapıldı o da mıllet bokunu cıkarmıstı onda da komutan telefonu olan versın eger ben bulursam tutanak tutarım fln dedı herkes verdı telefonu vermeyıp yakalananlarada acemılıgın sonunda gerı verdı. Ben 6.ncı bolukteydım 1 den 4 e kadar kotu dıyorlar benım bolugum baya keyıflıydı.
    Eger cezaevıne gıtmek ıstemıyorsanız usta asker olarak ki gıtmek ıstememe normaldır cunku 8 saat nobetın oluyor RDM olucaksın esrar hap fln ıcıyorm gıbı sallıcaksın muayenede ve RDM ler cok rahattı acıkcası paso yatıştaydı benım usta bırlıgım yıne 116 çıktı bakalım ustadayken karsımıza neler cıkıcak, Sorularınızı buraya yazabılırsınız elımden geldıgınce cevaplamaya calısırım

• merhaba kupes ben uğur malatyadan benim acemi birliğim 116 çanakkalaeye düştü 92/1 gideceğim yazdıklarını okudum benim aklıma takılan bi kaç sey var onları soracam sana bi kaçgündür internetten bakıyorum herkes farklı şeyler söylüyo yok meslekçi seçilme kesin doğuya düşersin fln diye benim için doğuya düşüp düşmemem sorun değil bne şöför adayı olarak gideceğim sanırım daha sülüsümü kesmedim ama başvuru yaparken ehliyetimi işletmiştim. Gidince meslekçi seçileyim mi şöför olarak seçileirsem bi avantajı olur mu bide dağıtım yerleri sadece ceza evlerine mi yapılıyo silgin varsa cevap yazarsan sevinirim şimdiden teşekürler.
  • Hocam oncelıkle bızım boluk 300 kısıydı yaklasık bunun 100 e yakını İstanbul gerı kalanlarda Ankara, İzmir , Bursa yanı buyuk sehırler hep doguda vardı ama toplasan 15 kısı. Eğitim cezaevı egıtımı verılıyor yanı sen ustabırlıgıne gıdıyosun ornek verıyorum istanbula dustun orada kı İl jandarmaya gıdıyosun senı cezaevlerıne gonderıyorlar heaa tabı herkes cezaevıne gıtmıyor o da su sekılde oluıyor cezaevınde yeterınce asker var ıhtıyac yok senı bı karakola gonderıyorlar jandarma olarak karakolda kalıyosun o da en guzelı. Meslekcılerın doguya dusme ıhtımalı su sekılde sımdı meslekcı yazınca heryere gıdebılme ıhttımalın var nerde ıhtıyac varsa oraya gonderılıyorsun belkı bı karakola gıdersın sofor olarak belkı bı alaya bellı olmaz yanı bana sorucaksan meslekcı yazdırma zaten sana orda soruyolar ehlıyetı olanlar versın dıye sülüste yazsa bıle sıkıntı yok benımde 2007 den berı ehlıyetım var sormuslardı ben vermedım ehlıyetımı daha sonrada kımse gelıp sormadı ehlıyetın varda nıye vermıyosun dıye. Eger ılk sofor secımlerınde gıdemezsen ıkıncı sevkte bılecıge gıdıyorsun söğüte yanı orda soforluk egıtımı alıyorsun 15 gun ordan dagıtıma gıdıyosun gerek yok yanı. Ama 116 on numara yer ya benı cok korkutmuslardı askerlık soyle boyle bılmem ne hepsı faso fıso ben bı askere bukadar deger verıldıgını gormedım ınanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kupes -- 9 Şubat 2012; 0:40:11 >

• Selamın aleyküm kupes kardeş bende 93/3 olarak 116. jandarma er eğitim alayına çıktım 5 veya 6 gün geç gitme konusunda sıkıntı olmaz diyorsun yani sonradan bir ceza yada geç çıkma gibi durumlar oluyormu yani 1 e 3 gün 5 gün gibi
  • Yok kardesim olmaz. Sadece nkdar gec gidersen okadar gec yparsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kupes ben kastamonu acemilikden sonra usta birliği için çanakkaleye geleceğim. Usta birliğinde neler yaptırıyorlar. not:(Kısa dönemim)
  • Boluklere dusersen rahatsin. Acemi askerlere cavusluk yapiyosun, bunun disinda gazino, karargah, hizm mhafz gibi yerleri var hangisine dusersen orda nobet fln. İnsallah muhafiza dusmessin

• kupes kullanıcısına yanıt
    sağolasın kardeşim ama muhafiza düşmezsin inşallah dedin tedirgin ettin :)
  • 8 saate kadar nobet tutuyorsun, ayrica baska islerde kitliyolar

• kupes, özele msj attım konuyu takip ediyorsan bir bakıver
  • Arkadaşlar 94/4 Olarak bende 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığına düşmüş bulunmaktayım. Kasım 3 - 4 teslim olucam , giden gören bilen varsa deneyimleri paylaşsın. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: atayferhat

Arkadaşlar 94/4 Olarak bende 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığına düşmüş bulunmaktayım. Kasım 3 - 4 teslim olucam , giden gören bilen varsa deneyimleri paylaşsın. Teşekkürler

Benimde aynı şekilde bro, bende cevaplarınızı bekliyorum. Araştırdığım kadarıyla herkes çok rahat olduğunu söylüyor umarım dediklerimi gibidir.
  • Bende oradayım. 2 kasım gecesi yola çıkcam 3 kasım sabahı teslim olurum. tecrubeli arkadaşlar bilgilerini aktarırsa iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolkan_1905

Bende oradayım. 2 kasım gecesi yola çıkcam 3 kasım sabahı teslim olurum. tecrubeli arkadaşlar bilgilerini aktarırsa iyi olur.

90/4 yaptım acemiliğimi, 116'da... ne merak ediyorsan sorabilirsin:)
  • 1993/4 yaptim 1.Boluk
    CANAKKALE CANDIR.
    BOL BOL YEMEKLERIN TADINI CIKARIN
    USTA BIRLIGINDE COK ARARSINIZ :)

• 95/3 tertip.istanbuldan gidecegim ne gibi isler yaparim almam gereken tedbirler nelerdir sofor olurmuyum usta birligine nereye duserim sizce?

• Carpediem2 C kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ALLAH yardımcın olsun 116 çok rahat yer gittiginde anlıcaksın bende 95/2 olarak bitirdim çok rahattım ilk başlarda zorluk çekiyorsun sadece alıştıktan sonra vaktin nasıl geçtigini anlamıyosun interney kafe var içeride bide pes salonu açıldı rahat vakit geçirecegin yer her yerde sıra beklersin yapacak bişey yok it durmazın tadını çıkart ben şimdiden özledim düşecegin bölük önemli ben 5. bölükteydim ALLAH razı oşsun komutanlarımız çok iyidi hele ki ilker uzman adamın dibi idi ilk başta geçmicek gibi geliyor ama 2 ay nasıl geçti anlamadım hiç aklına takılan bişey olursa sorabilirsin

• vay be.. kaç sene olmuş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kupes

Yok kardesim olmaz. Sadece nkdar gec gidersen okadar gec yparsin
    bende çanakkaleye gidicemde ben doğuda yapmak istiyorum hani cezaevi zor diyorlar nöbetler felan yokmu komando eğitimi felan bişey bilgi verirmisin bunun için doğuya gitmek için ne yapmak gerek istanbuldan geliyorum beni istanbula atmazlar büyük ihtimal orda komutanlarada söylesem bir işe yararmı bunu öğrenmek istiyorum
  • 95/4 geliyorum 116 ya mesleğim beraberlik mesleğimi söyleyeyim mi acemilikte sıkıntı olur diyorlar bide berberleri usta birliği genelde nereye gönderiyor bilginiz var mı ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.