Şimdi Ara

Mebden verilen tablet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
5.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu günlerde tablet dağıtılmakta bildiğim kadarıyla general mobile tarafından yapılmış son sistem özelliklere sahip olmasına rağmen alette bir usb girişinin bile bulunmaması bu gerçekten beni şaşırttı fotoğraf çekme özelliği olan bu alette fotoğraf çekme yazılımı yok kısıtlanmış aynı iphone nin ilk sürümü gibi aynı zamanda sadece kodu girilen yerdeki internete bağlanmakta başka bir interneti tanımamakta.Sizlerden yardım bekliyorum en azından tablette vikipediye girebilecek hale nasıl gelebilir getirebilirim?

• bu tabletler bizim vergilerimizle siz ders calisin bizim zamaninda okula gittigimiz gibi 20 kilo cantalarla gitmeyin diye verildi alinda oyun oynayin otograf cekin diye degil sonuc itibariyle benim gorusum bu tabletler oyun yada internet araci degil sadece e-book tur ve ole kullanilmalidir.oyun amaciyla degil umarim iyi kilitlemislerdir ve amacinin disinda kullanilmaz.
  • Gazellewishe katılıyorum. Bu tip ihtiyaçlar ortaya çıktıkça (wikipedi vs.) yine merkezi sistemden bu tip güncellemelerin yapılacağına inanıyorum.
    Daha önemli bir konu olan hırsızlığın önüne geçmek için de umarım ilk dijitürk receiverlerinde olduğu gibi donanımsal olarak kısıtlamalara gidilmiştir. Yani öğrenci bunları sadece kitap ve defter olarak kullanabilmeli. Çalınsa bile kimsenin işine yaramamalı bu cihazlar.
    Ayrıca pil ömrü ve garanti konusu da benim için bilinmezlerden (iki çocuğum var okuyan, durduk yere sakata gelmek istemem )
  • quote:

Orijinalden alıntı: SSA

Gazellewishe katılıyorum. Bu tip ihtiyaçlar ortaya çıktıkça (wikipedi vs.) yine merkezi sistemden bu tip güncellemelerin yapılacağına inanıyorum.
    Daha önemli bir konu olan hırsızlığın önüne geçmek için de umarım ilk dijitürk receiverlerinde olduğu gibi donanımsal olarak kısıtlamalara gidilmiştir. Yani öğrenci bunları sadece kitap ve defter olarak kullanabilmeli. Çalınsa bile kimsenin işine yaramamalı bu cihazlar.
    Ayrıca pil ömrü ve garanti konusu da benim için bilinmezlerden (iki çocuğum var okuyan, durduk yere sakata gelmek istemem )

Kesinlik katiliyorum bende size. tamam ben verdim ne yaparsa yapsin cocuklar denmemeli, gereken onlemler alinmali ve umarimda alinirlar. eksiklikler bu pilot uygulamalarda gorulur boylece kimse kafasina gore is yapmaz. aksi akdirde derslerde tabletler oyun araci olurlar ve amaclarindan saparlar. egitim olarak ileri gidecegimize geri gideriz.

• sanıyorum yazarken oyundan bahsetmedim böyle de bir amacım yoktu zaten ben vikipedi diyorum araştırma diyorum siz oyundan bahsediyorsunuz :S şu an izin verilen tek şey kitap olarak kullanmak bu kadar özelliği olan bir aleti neden daha iyi verimli kullanmayalım?Bir filtre getirilebilir veya 5-6 site seçilebilir diye düşünüyorum siz direk oyun gözüyle bakmışsınız hiç hoş değil
  • o tablet ben o yaşlardayken benim elime geçmiş olsaydı büyük ihtimalle custom rom için gün sayıyor olurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: p4r4d0x41x

sanıyorum yazarken oyundan bahsetmedim böyle de bir amacım yoktu zaten ben vikipedi diyorum araştırma diyorum siz oyundan bahsediyorsunuz :S şu an izin verilen tek şey kitap olarak kullanmak bu kadar özelliği olan bir aleti neden daha iyi verimli kullanmayalım?Bir filtre getirilebilir veya 5-6 site seçilebilir diye düşünüyorum siz direk oyun gözüyle bakmışsınız hiç hoş değil

Üzerinize alınmayın; fakat bir çok öğrencinin (normal olarak) amacı bu olacaktır. Birbirimizi kandırmaya gerek yok, o çağlarda insanların büyük bir çoğunluğu eğlenceyi derse tercih etmiştir ve etmeye de devam edecektir. Yeter ki o açığı görsünler. Size muhalifmiş gibi görünen ben ve diğer arkadaş (muhtemelen o da okul sayfasını kapatalı bir hayli olmuş) sizin şu an yaşadığınız dönemleri yaşamış birileri olarak, olaylara biraz daha dışarıdan bakabilme imkanına sahibiz. O yüzden sözümüz size değil, böylesine bir imkanı heba etmeye niyetlenenleredir.

Bir önceki mesajımda da söylediğim gibi, muhtemelen ilk zamanlar o elinizdeki cihazlar elektronik ders kitabı olmaktan öteye gitmeyecektir. Bir süre sonra da peyderpey imkanları arttırılacak, erişim imkanları rahatlatılacaktır.

Sanırım ilk sahip olanlardan birisisiniz. Bize biraz anlatır mısınız? Kırılırsa, bozulursa, arıza verirse vs. ne olacakmış? Zimmet mi yaptılar, sene sonunda alacaklar mı vs.

Sevgiler
    SSA

• Arkadaslar ben ozel bir lisede ingilizce hazirlik okuyorum.ancak prisedurde 5. ve 9. siniflara verilecegi yaziyordu.sizce bizim okul bundan yararlanirsa bizde yararlanabilir miyiz ?bu arada okul bahcesehir koleji.(bahcesehirdeki)yani okul meble baya baglantili e-okul falan varmis.ben beklemiyodum okula yazilirken :)fikirlerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazellewish

bu tabletler bizim vergilerimizle siz ders calisin bizim zamaninda okula gittigimiz gibi 20 kilo cantalarla gitmeyin diye verildi alinda oyun oynayin otograf cekin diye degil sonuc itibariyle benim gorusum bu tabletler oyun yada internet araci degil sadece e-book tur ve ole kullanilmalidir.oyun amaciyla degil umarim iyi kilitlemislerdir ve amacinin disinda kullanilmaz.

Katılıyorum

Lütfen amacı doğrultusunda kullanın. En verimli şekilde değerlendirenlere ders çalışıp başarınızı arttırın diye verildi

çok ciddi masraf yapıldı. düşünsenize her öğrenciye çat diye 700 tllik tablet.
    2-3 seneye batarya problemi vs. de çıkacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

quote:

bu tabletler bizim vergilerimizle siz ders calisin bizim zamaninda okula gittigimiz gibi 20 kilo cantalarla gitmeyin diye verildi alinda oyun oynayin otograf cekin diye degil sonuc itibariyle benim gorusum bu tabletler oyun yada internet araci degil sadece e-book tur ve ole kullanilmalidir.oyun amaciyla degil umarim iyi kilitlemislerdir ve amacinin disinda kullanilmaz.

Katılıyorum

Lütfen amacı doğrultusunda kullanın. En verimli şekilde değerlendirenlere ders çalışıp başarınızı arttırın diye verildi

Umarim bu tabletler ayagina cebe giren para yoktur. Ayrica bence egitim sistemi dusecektir alismalari cok zor olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kornburak

quote:

quote:

Katılıyorum

Umarim bu tabletler ayagina cebe giren para yoktur. Ayrica bence egitim sistemi dusecektir alismalari cok zor olacak.

hocam ihale yapıldı ama genede birilerinin cebine büyük para girdi

general mobileye tablet başına 700 tlye ihaleye girdiğini okudum bir kaynaktan(kesin emin değilim)
    700 tlde o tabletler için çok fazla üretim maliyetleri düşük bir cihaz için çok yüksek kar var

• quote:

quote:

quote:

quote:

Katılıyorum

general mobileye tablet başına 700 tlye ihaleye girdiğini okudum bir kaynaktan(kesin emin değilim)
    700 tlde o tabletler için çok fazla üretim maliyetleri düşük bir cihaz için çok yüksek kar var

hani tablet olarak daha iyi markarlar var. 700 tl hiçde düşük bir fiyat değil. van depreminde bile yardım edilmedi para yok diye bilmem kaçtane cihaz dağıtıldı. valla çok ilginç. 1.3 motor arabam var umarım vergim yükselmez neyse konuyu dağıtmayalım teşekkürler hocam verdiğin bilgiler için

edit: ayrıca neden türkiyede üretilmiyor çok zor değil. ne yani bu kadar cihazı ithalmi edeceğiz kaç milyon öğrenciye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greyblack -- 7 Şubat 2012; 1:50:39 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Katılıyorum

hani tablet olarak daha iyi markarlar var. 700 tl hiçde düşük bir fiyat değil. van depreminde bile yardım edilmedi para yok diye bilmem kaçtane cihaz dağıtıldı. valla çok ilginç. 1.3 motor arabam var umarım vergim yükselmez neyse konuyu dağıtmayalım teşekkürler hocam verdiğin bilgiler için

edit: ayrıca neden türkiyede üretilmiyor çok zor değil. ne yani bu kadar cihazı ithalmi edeceğiz kaç milyon öğrenciye?

hocam 700 tlye ne dahil ne dahil değil yanlış bilgi vermiyim. Sadece cihaz için 700 tl çok ama yanında ne gibi hizmetlerin verildiği önemli.

belki 4-5 sene batarya garantisi vermişlerdir(hergün şarj edilceği düşünülürse 2-3 yıla bataryaların çoğu ölür.)

Aslında ram bellek gibi ürünlerinde üretimi çok kolay ama üretilmiyor malesef.

Bu tabletler sanırım sadece Türkiyede montajlanacak. (artık montajlamanın ne önemi varsa.. getirin bana 30-40 tane hayrına montajlayayım sizin için)

Umarım ilerde üreteceğimiz yerli tabletler için aşama olur sadece montajda kalmayız.

benim asıl korkum şu:
    tabletler aşırı karla satılıyor. 1200 tlye aslında hiçbirşey yapamayan bir cihaz alıyoruz. düşünsenize çift çekirdek 700 tlye laptop var. bu tabletin tek farkı dokunmatik olması.
    ekran büyüklüğü, hız, klavye, teknik özellikler, bilgi üretme kapasitesi olarak laptoplar çok daha üstün.

İpad önderliğinde şişirme fiyatların olduğu bir piyasadayız. herkes moda olmuş alıyor..aslında satılması gereken fiyat çok düşük .bakınız exper kısa süreliğine çok ucuza tablet sattı.
    2-3 yıla fiyatlar düşecek diye tahmin ediyorum. umarım TC yüksek fiyattan kazık yediğiyle kalmaz eğitim adına başarı olur

• quote:

sanıyorum yazarken oyundan bahsetmedim böyle de bir amacım yoktu zaten ben vikipedi diyorum araştırma diyorum siz oyundan bahsediyorsunuz :S şu an izin verilen tek şey kitap olarak kullanmak bu kadar özelliği olan bir aleti neden daha iyi verimli kullanmayalım?Bir filtre getirilebilir veya 5-6 site seçilebilir diye düşünüyorum siz direk oyun gözüyle bakmışsınız hiç hoş değil

arkadaşa çok yüklenmişiz haklı. Sonuçta wifilı internete girilmesi içi tasarlanmış bir cihaz.
    sadece kitap okumaya olmamalı.

öğrenciler ödevlerini de yapabilmeli. Bunun için girilebilecek siteler koymalılar, okul siteleri başta bazı bilgi paylaşım sitelerinin açılması şart.
  • Madem internet engeli koyulacaktı , ozaman kindle verseydiniz.
    Hem gözü yormaz.

Android verildiyse ya kırılacak , ya kırılacak .
    İnternet'e girsin cocuklar bişey olmaz.
  • filtre olsaydı çok iyiydi internete giremeyince teknoloji çağının bir anlamı yok
  • Tablet yerine iyi bir ebook reader verilmeliydi. Oyun derdi yok, internete girmeye çalışsan bir kaç sayfa gezdikten sonra bıkkınlık gelir ve pil sorunu olmaz, tek şarj ile haftalarca dayanıyor ve en önemlisi ufak yaşta gözler zarar görmez. Tablet işi çok mantıksız ve böyle mantıksızlık olunca birilerinin cebi dolacak mı diye ister istemez düşünüyor insan...
  • quote:

aynen öyle gerekli kısıtlamalar getirilecektir diye umuyorum.
    Bunları kırmaya çalışanlar olur tabi ama onla uğraşıcak zamana sınavlara derslere çalışılsa ilerde rahat rahat tablet alacak parayı kazanbilceğiniz işlere girebilirsiniz.
  • Bu ülkeye her zaman bir şeylerin kültürü gelmeden kendisi geldi pat diye,saçmasapan özentilikler yüzünden gençler bilgisiz ve kültürsüz yani cahil bir şekilde modernleştiriliyor yozlaştırılıyor,kardeşim madem kitapları taşımasın istiyorsun yap her sınıfa güzel kilitli bir dolap çocuklar kkoysunlar eşyalarını oraya.
    Çocukların gözlerini bozduracaksın,kitap kokusundan uzaklaştıracaksın,oturup bunun sonucu ne olur nasıl olur diye sistemli çalışmadan,çocuklara ön bilgilendirme yapmadan dayatacaksın sonra da biz moderniz çağdaşız bak öğrenciler okula tabletle gidiyor diyeceksin,kim inanır bunlara...

Dünyanın tek akıllısı biziz zaten,tüm dünya uyuyor bu teknolojileri okullara sokmayarak,evet...
  • quote:

Orijinalden alıntı: krocker09

Bu ülkeye her zaman bir şeylerin kültürü gelmeden kendisi geldi pat diye,saçmasapan özentilikler yüzünden gençler bilgisiz ve kültürsüz yani cahil bir şekilde modernleştiriliyor yozlaştırılıyor,kardeşim madem kitapları taşımasın istiyorsun yap her sınıfa güzel kilitli bir dolap çocuklar kkoysunlar eşyalarını oraya.
    Çocukların gözlerini bozduracaksın,kitap kokusundan uzaklaştıracaksın,oturup bunun sonucu ne olur nasıl olur diye sistemli çalışmadan,çocuklara ön bilgilendirme yapmadan dayatacaksın sonra da biz moderniz çağdaşız bak öğrenciler okula tabletle gidiyor diyeceksin,kim inanır bunlara...

Dünyanın tek akıllısı biziz zaten,tüm dünya uyuyor bu teknolojileri okullara sokmayarak,evet...

parmaklarına sağlık hocam olayı çok güzel özetlemişsin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.