Şimdi Ara

Asus özel tasarımlı Radeon HD 7970 DirectCU II TOP modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Asus güncel ürün gamına AMD tarafından dünyanın en hızlı ekran kartı olarak lanse edilen Radeon HD 7970'in özel tasarımlı DirectCU II TOP modelini duyurdu. AMD'nin 28nm üretim teknolojisiyle hazırladığı DirectX 11.1 ve PCI Express 3.0 destekli Tahiti XT grafik yongasından güç alan ekran kartı,  geliştirilmiş tasarım detayları ve arttırılmış GPU hızıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 

384-bit bellek veri yolu desteğine, 2048 paralel işlem birimine ve 3GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan ekran kartına 128 doku ünitesi ve 32 ROP birimi eşlik ediyor. 1GHz GPU ve 5600MHz bellek hızında çalışan ekran kartı 12 fazlı güç tasarımı ve yüksek kapasiteli komponentleri ile hız aşırtma tutkunlarına da göz kırpıyor. Asus tarafından en sessiz ve serin HD 7970 modeli olarak gösterilen Radeon HD 7970 DirectCU II TOP, referans tasarım ile kıyaslandığında özellikle GPU ile doğrudan GPU ile temas kuran ısı boruları ve 100mm çapındaki çift fanı ile soğutma konusunda çok daha efektif bir yapı sunuyor. 

Anakart üzerinde üç slotluk alan kaplayan Radeon HD 7970 DirectCU II TOP, performans anlamında daha fazlasını isteyenler için Crossfire ile çoklu GPU kurulumuna da olanak tanıyor. 3D destekli Eyefinity ile çoklu monitör konfigürasyonu sunan ekran kartının yakın zamanda raflardaki yerini alması beklenirken, tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı hakkında henüz açıklanmış herhangi bir bilgi bulunmuyor. 

• Soğutma performansı çok iyi olabilir, çok sessiz olabilir. Ancak 3 slot yer kaplayan kartlara karşı çıkmaya devam edeceğim ben. Kasada yer kalmıyor yahu. Hem alt tarafı evde kullanılacak bir PC'ye donanım alıyoruz. Yani biraz daha ufak boyutta olmalı. Teknoloji saçma bir hâl alıyormuş gibi geliyor bana, bu tip gereğinden fazla büyük donanımlar görünce. Keza telefonlar da öyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

Soğutma performansı çok iyi olabilir, çok sessiz olabilir. Ancak 3 slot yer kaplayan kartlara karşı çıkmaya devam edeceğim ben. Kasada yer kalmıyor yahu. Hem alt tarafı evde kullanılacak bir PC'ye donanım alıyoruz. Yani biraz daha ufak boyutta olmalı. Teknoloji saçma bir hâl alıyormuş gibi geliyor bana, bu tip gereğinden fazla büyük donanımlar görünce. Keza telefonlar da öyle.

+

Gigabyte windforce ler 2 slot, oc performansları iyi, serin ve sessizler mesela.
  • Ben yine herzamanki gibi MSI TF3 diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Soğutma performansı çok iyi olabilir, çok sessiz olabilir. Ancak 3 slot yer kaplayan kartlara karşı çıkmaya devam edeceğim ben. Kasada yer kalmıyor yahu. Hem alt tarafı evde kullanılacak bir PC'ye donanım alıyoruz. Yani biraz daha ufak boyutta olmalı. Teknoloji saçma bir hâl alıyormuş gibi geliyor bana, bu tip gereğinden fazla büyük donanımlar görünce. Keza telefonlar da öyle.

+

Gigabyte windforce ler 2 slot, oc performansları iyi, serin ve sessizler mesela.

Orası öyle ama Asus'un hızaşırtma başarısı göz ardı edilemez. 3 slotu hak ediyor.Zaten adamlar keyiflerinden bu kadar kalın yapmıyorlar. Yarısı soğutma mekanizması.

• Asus Amd'den ekmek yiyor galiba.:) bu kaçıncı özelkard AMD çıakrdıktan sonra Asus daha özel ve güzel yapıyor doğrusu tekerine taş koyuyor bence..:)Ama Asus yine başarı yakalamış.
  • Son kullanıcı satış fiyatını kalp krizi geçirmeyelim diye mi henüz açıklamadılar acaba? :) Merakla beklediğim karttı bu kart. Ancak fiyat konusunda endişelerim var açıkçası
  • new.gg sitesinde referans ürünler 559-579$ arasında seyir ederken bu ürün 599$ dan satışa sunulmuş.ülkemizdeki fiyatı da referans üründen çok çok pahalı olmaz.bu modelin tek rakibi tf3 olur.o da çıktığı zaman ikisi arasında güzel bir rekabet olacaktır.
  • asus ne yaptın sen yaa xd
  • Önceleri oyun oynamak için ekran kartı alırdık.Şimdilerde ise ekran kartlarını oyuncak yaptık ve sonucunda da böyle kasalara sığmayan,pahalı kartlar ortaya çıktı.Konsol-PC dengesi kurulana kadar bu kartlar gerçek gücünü göstermekten yoksun kasalarımızda birer süs eşyası olarak eskiyecekler.Kaç FPS aldığına bakmaktan oyunun zevkini çıkaramayan insanlar var artık.Neden ekran kartı aldığımızı düşünmemiz gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Önceleri oyun oynamak için ekran kartı alırdık.Şimdilerde ise ekran kartlarını oyuncak yaptık ve sonucunda da böyle kasalara sığmayan,pahalı kartlar ortaya çıktı.Konsol-PC dengesi kurulana kadar bu kartlar gerçek gücünü göstermekten yoksun kasalarımızda birer süs eşyası olarak eskiyecekler.Kaç FPS aldığına bakmaktan oyunun zevkini çıkaramayan insanlar var artık.Neden ekran kartı aldığımızı düşünmemiz gerek.

+1
    Ayrıyetten adamlar ne çıkarsalar peynir ekmek gibi satıyorlar saygı duymak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predatoreren -- 6 Şubat 2012; 19:29:39 >
  • tuğla gibi olmuş.
  • kasam geniş aşağı doğrı başka slot kullanmıyorum. beklediğim kart :). Türkiyeye bi gelsin Bu kartla rahat 1100mhz ramleri de 6000 mhz yaparım artık.
  • kasaya destek lazim bu kart icin.
  • 3 slot :O
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Önceleri oyun oynamak için ekran kartı alırdık.Şimdilerde ise ekran kartlarını oyuncak yaptık ve sonucunda da böyle kasalara sığmayan,pahalı kartlar ortaya çıktı.Konsol-PC dengesi kurulana kadar bu kartlar gerçek gücünü göstermekten yoksun kasalarımızda birer süs eşyası olarak eskiyecekler.Kaç FPS aldığına bakmaktan oyunun zevkini çıkaramayan insanlar var artık.Neden ekran kartı aldığımızı düşünmemiz gerek.

Ekran kartı üretmek çok zor bir iş kabul etmek gerek.Tüm dünyada topu topu 2 firma bununla mücadele edebiliyor.Bunun sebebi boyuta önem vermeyen sadece performans açı ekran kartları. 80-90 derece banamısın demiyor performans göstermek için kendini yırtıyor kartlar. Zamanında ne fan vardı ne ek güç girişi. Sadece iyi optimize oyunlar ve yeterli seviyede işinizi gören ekran kartları.
    Ekran kartlarının böyle hal almasının sebebi oyunlarda önemli olanın grafik olduğunu sanmamız.Film gibi oyun yapıyorsun tamam da sonradan sadece grafik olan içi boş vasat oyunların sayısı artıyor.(similasyon oyunları hariç) Eskiden oyunlar eğlence amaçlı yapılırdı.Zevk alarak oynardık bunun en büyük örneği yapımcıların tasarladığı sırf eğlenelim diye bir kod yazarak FIFA 2000'de sahaya uzaylı indirirdik,futbolcunun başına yıldırım indirtirdik,sırf keyifli vakit geçirelim diye oyun firmaları bunları yaparlardı. Şimdi günümüzde bu halden eser yok.Şimdi boyuna grafik yapan ama oyuna 3-4 saatlik senaryo koyup 3 basamaklı sayılarla satan oyun firmaları(Nintendo bundan etkilenmedi,bu yüzden en çok satan konsol)hiç birimize yetmiyen daha fazlasının istiyen bir oyuncu kitlesi,performans verecem diye boyutu büyüyen,f/p dan eser kalmamış,soğutması bi dert olan,sesi rahatsız eden milyarlık ekran kartları yerini aldı.
    Yeni ekran kartları başarısızdır. İyi FPS sunar ama üstte saydığım yan etkileri daha fazladır.

• Alanlara kasaya gitmeden önce trinitrin hediye ediyorlarmış. :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Gigabyte winforce oldukça iyi.

Üst seviye ekran kartlarının soğutucularında 2-3 fan olması lazım bence. Sonuçta aynı tip 3 adet 1000 rpm fan, 1 adet 1300 rpm fandan çok daha performanslı ve sessizdir.
  • İncelemenizi 4 gözle bekliyorum :)
  • quote:

+1

Yakında kasaya önce bu ekran kartlarını, sonra da diğer parçaları takmaya başlayacağız herhalde.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.