Şimdi Ara

94 model 325 TDS alınırmı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
5.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

18 bin TL bütçe ile alınabilecek Diesel modelleri araştırıyordum. Citroen, Peugeot, ford, fiat gibi bu konuda fanatikleri oluşmuş modeller arasında gezerken birde BMW ye bi göz atayım dedim. 94 Model 325 TDS çıktı karşıma. Ama araç Bildiğiniz Kapalı kutu.. Türkiye şartlarında bu araç nasıldır? ne gibi Kronik Arızaları vardır? Şehir içi/Şehir dışı Yakıt tüketimi nedir? Motor eski versiyon Diesel; motordaki olası arızalarda parça sıkıntısı yaşatırmı? Vergisi ne kadardır?

Bilgisi olan, Daha Önce Bu Aracı kullanmış yada hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan bilgi bekliyorum..

• merhaba. ben de 1 ay önce bmw 3 serisi dizeli araştırmıştım. bmw bu araçların dizelini türkiyeye ihraç ettiğinde araçlarda euro dizel değilde normal motorin kullanılmış. buda pompa enjektör ve elemanlara ciddi zararlar vermiş. yani o zamnlar kötü mazottan dolayı çok tutulmamış. ama bi mercedes 190 veya 200 dizellerin pompası bmw ye göre daha dayanıklı olduğu için mercedeslerde sıkıntı çıkmamış. alırsan euro dizel kullanırsan bence sıkıntı çekmezsin. ama şimdiki dizeller common rail euro 4 olduğu için modelli alsan daha iyi olabilir. dizel bmw lerede çok uçuk rakamlar çekiyorlar. rahatlığına diyecek yok ama 2 eli sıkıntı.
  • TDS versiyonunda turbo ve intercooler vardır, 150 hp olması lazım
    bakımlıysa alıp binilir vergisi uygundur senelik 300 dür en fazla daha düşükte olabilir
    illa dizel binilcekse aynı paraya alınacak 206 ya c3 e 10 basar
    enjektör veya turbo arızası olursa cep yakar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.