Şimdi Ara

Windows 8 Beta'da Başlangıç Butonu yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
7.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Microsoft'un son yıllardaki en radikal işletim sistemi olarak gösterilen Windows 8'in resmi beta sürümü için geri sayım başladı. Bu ayın sonuna doğru genel kullanıma sunulması beklenen beta sürüm, Eylül ayında yayımlanan Tüketici Önizleme Sürümü'nden bu yana çıkan tüm güncellemeleri ve yeni özellik eklentilerini içeren çok daha olgun bir yapı sunacak. Tüketici Önizleme Sürümü olarak tanımlanan beta versiyon ile birlikte dünyada en çok kullanılan  görsel arayüz özelliklerinden birisi olan "Start Button" yani "Başlangıç Butonu"na veda edeceğiz.

Microsoft tarafından şu ana kadar yapılmış resmi herhangi bir açıklama olmasa da Çin kaynaklı yeni haber ve görsellere göre, Eylül ayında çıkan Geliştirici Önizleme Sürümü'nde yer alan ve Windows 95'den  bu yana yani son 15 yıldır Microsoft tarafından aralıksız olarak kullanılan Başlangıç Butonu, Redmond merkezli şirket tarafından ilk defa bir sürümden çıkartılmış olacak. Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere Windows 8, Microsoft tarafından dokunmatik ekran kullanım deneyimini en yüksek seviyeye çıkartacak şekilde geliştiriliyor. Hem ARM hem de x86 işlemcilere yönelik versiyonları olacak Windows 8 işletim sisteminin yaz aylarına doğru altın sürüme ulaşarak üretime girmesi ve Sonbahar döneminde de pazara sunulması bekleniyor. 

• Desktop zaten start menüsü start tuşuna gerek yok ki...
  • ilginç olmuş alışılması zor bir durum olacak gibi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Desktop zaten start menüsü start tuşuna gerek yok ki...

işte bu mantıkla pc kullanan arkadaşlarımız pcleri çöplük olup şişiren kullanıma neden oluyorlar.Sonrasında mac şişmiyo yaaaa diyen arkadaşlarda gene bu grupdan çıkar.Masaüstün ne kadar boş ise sanal belleğin o kadar boştur dostum.çalışmalarını vs belirli yerlerde düzenleyip desktop unda en fazla 1 satır doldurursan hızın önemli ölçüde farkeder uzun vadede.Kolay gelsin.Start butonu gittiğine göre farklı bişeyler hazırlamış olmalılar.bekleyip göreceğiz.
  • Hay ben böyle işin ne yapcaz şimdi
  • Yıllardır olan alışkanlığımızı değiştirmeye çalışmak? Karşılığında kötü tepki alacaklar eminim. Başlat kullanmıyorum fazla ama alışkanlık yapmış :) Başlatsız Windows tuhaf gelecek
  • windows 8 den sona ne gelecek ben onu merakediyorum ?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoXeD

quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit Desktop zaten start menüsü start tuşuna gerek yok ki...
    işte bu mantıkla pc kullanan arkadaşlarımız pcleri çöplük olup şişiren kullanıma neden oluyorlar.Sonrasında mac şişmiyo yaaaa diyen arkadaşlarda gene bu grupdan çıkar.Masaüstün ne kadar boş ise sanal belleğin o kadar boştur dostum.çalışmalarını vs belirli yerlerde düzenleyip desktop unda en fazla 1 satır doldurursan hızın önemli ölçüde farkeder uzun vadede.Kolay gelsin.Start butonu gittiğine göre farklı bişeyler hazırlamış olmalılar.bekleyip göreceğiz.

Benim masaüstüm "d:\desktop" konumunda ve şuan baya karışık durumda. Benim windowsum da bu yüzden mi şişiyor. Gerçi ben pek hissetmiyorum bu şişmeyi.

• en azından tercih hakkı tanısınlar isteyen kullanır isteyen kullanmaz
  • neden radikal ya madem öyle bunuda söyleyiniz.
  • bence bu dokunmatik tablet pcler için yapılmış olabilir. zaten windows 8 yeni Metro arayüzüyle gelecekti.

bakınız: Metro arayüzünde programlar
    Windows 8 Beta'da Başlangıç Butonu yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snomask -- 6 Şubat 2012; 14:52:33 >
  • Hahahahahahahaa baslat butonunu unutmuslarrrrrrr :-)
  • Metro arayüzü bilgisayarda Microsoft'un ikinci Vista'sı olur bence. Tablet alanını bekleyip göreceğiz.
  • Windows 7 de nasıl sağ alt köşe masa üstünü gösteriyorsa Windows 8 dede sol alt köşe başlat menüsünü açar bence
  • Bence Windows 8 en çok tabletlere yarıyıcak daha özel ve güzel hazırlanıcak. ;) Görürsünüz..
  • Ben yazın okul bitince Temmuz gibi iyi şöyle ömrü bitene kadar kullanıcağım dizüstü bilgisayar alıcaktım ama Win8 kafamı karıştırdı.Beklemeye değicek mi yoksa Vista gibi mi olucak PC de.YORUMLARINIZI BEKLIYORUM.
  • zaten şu programlar bölümünü değiştirmeleri gerekiyordu. klasörler içinde programları çalıştıracak ikonları bulmak çok zahmetli bir iş olmuştu XPden sonra. gerçi arama özelliği çok faydalıydı zaten o olmasa kullanılacak gibi değilde şimdi hiç olmazsa daha iyi bir sistem oluşturabilirler ama öyle dokunmatik arabirimini masaüstüne getirmesinler fare ile kullanmak çok kötü...
  • benim için kötü bir durum olmuş, alışmak zaman almaz umarım.
  • çok fena bir durummuş gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoXeD

quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Desktop zaten start menüsü start tuşuna gerek yok ki...

Şişmeyen işletim sistemi yoktur arkadaşım istersen masaüstüne ömür boyu program ekleme yine şişecektir... Benim demek istediğim microsoft' un mantığı idi yeni çıkacak işletim sistemi masaüstü ve start menüsü bütünleşik olarak tasarlanıyor o yüzden onların mantığı ile start menüsüne gerek yok... Yine de bir ayar olarak isteyenler eski start menüsü+desktop tasarımını kullanabilecekler... Yani tamamen eskiden vazgeçilmiş değil. Kişinin isteğine bağlı olacak...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.