Şimdi Ara

Yurtdışından cihazınız kaç günde gelir burdan öğrenin (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.601
Cevap
82
Favori
358.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ptt sanırım fiyatlarıyla (her ne kadar zam gelmiş de olsa) ve yaygınlığıyla halen en çok tercih edilen kargo şirketi. Mükemmel olmasa da idare eder. Başıma gelen acı olaydan sonra yine de ptt kargoyu kullanıyorsam hala bir cazibeleri var sanırım. Bir perakende firmasına gönderdiğim koliyi amcam , 32 tane koliyi dağıttığı bir önceki müşteriye bırakmış. Ne çileler çektim bunun üzerine.

1-kolinin ulaşmadığı bilgisi 1 hafta sonra geldi
    2-koliye ne olduğunu öğrenmem 1 günümü aldı
    3-kolinin 3 gün boyunca bana geri gönderilmesini talep ettim.
    4-pes ettim. koli ve içindekileri kim almışsas helal ettim. Yaklaşık 200tl lik ürün vardı içinde.

Her neyse en azından kargo takibi daha eğlenceli hale gelebilecek Ptt kargoyla çalıştığım sürece. Artık harita üzerinden takip edebiliyor olacağız kargolarımızı.
    Deneme kodu da koymuşlar siteye, bayağı kullanışlı olmuş. Keşke saniyelik olarak da takip edebiliyor olsak.
    Link: Ptt Kargo Takip
  • Arkadaslar bugune kadar yurtdisindan biton alisveris yaptim hic dolandiriciya falan denk gelmedim genelde dhl ve ptt kullaniyorum dhl 5 gune china post 12 ye falan getiriyodu ama simdi bi sikinti var adam 12 sinde kargoya verdim dedi tracking no atti tracking no sunu siteye girine bilgi yok diye nedendir bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

quote:

Orijinalden alıntı: zorbey27

EE677157672cn takip numarası ems in sitesinde bakınca böle bişe yazıyor anlamadım :S

Sizin öğeden) (toplandı 2012/03/28 16:40:00

En sonda adı yazan şehirden çıkmış, büyük ihtimalle uçağa yüklenmeye gidiyordur. Hala Çin'de kargonuz.

Yurtdışından cihazınız kaç günde gelir burdan öğrenin

Bu ekran görüntüsü hangi siteden acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: merttuna34

Pandawill sitesinden bir tablet aldım ama yaklaşık 15 gün oldu hala kargoya verilmedi. Daha önce bu siteden alışveriş yapan oldu mu acaba? Kargo takip numarası felan veriyorlarmı?

KESİN STOK TA YOKTUR YOKSA GÖNDERİRLER BEN ÇOK ÜRÜN ALDIM EN AZINDAN BİLDİRMELERİ GEREKİR CHETE BAGLAN
    PADAWİLL BUNU HEP YAPIYOR STOKTA OLMAYAN İLANLARIDA KALDIRMIYOR BUNU ÖZELLİKLE YAPMAKTA
    MAKSAT MÜŞTERİ ALSİN
    EN GÜZELİ DUCKROCK EN AZINDAN TÜRKÇE CHET VAR ŞİMDİYE KADAR ALDIGIM ÜRÜNLERDE 15 GÜN BEKLEMEDİM 3 GÜNDE KARGO
    http://www.tr.duckrock.com/
  • CİN POSTASI YOGUN OLUYOR BAZEN ÇİKMAMAKTA
    http://intmail.183.com.cn/item/trace/itemTraceAction.do?action=Enter
  • Arkadaşlar PTT 'nin sitesinde üst kısımda " Gönderi gümrüğe sevk edildi" diyor ancak alt kısımda da " Torbaya eklendi" yazısı mevcut. şimdi bu paket gümrüğe takıldı mı takılmadı mı? Eğer takıldıysa ne yapmam gerekir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhank52

arkadaşlar pandawill den ainol novo 7 tornado ya da mars şipariş edeceğim, tornado için 15mayıs,mars için 18mayıs da stokta olacagını yazmıslar,ben universite ogrencisiym ve 15haziran da Eskişehirden ayrılıp memleketim Orduya gıdeceğim,sizde 15-18mayıs gıbı verdıgım sıparıs 15hazırana kadar bana ulasırmı,yoksa garantıye alıp memleket adresinimi vermeliyim

tanıdığın başka birisi varsa ben yerinde olsam onun adresini veririm en azından gelince o sana kargolar,

riske gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuoresportivo

quote:

Orijinalden alıntı: orhank52

arkadaşlar pandawill den ainol novo 7 tornado ya da mars şipariş edeceğim, tornado için 15mayıs,mars için 18mayıs da stokta olacagını yazmıslar,ben universite ogrencisiym ve 15haziran da Eskişehirden ayrılıp memleketim Orduya gıdeceğim,sizde 15-18mayıs gıbı verdıgım sıparıs 15hazırana kadar bana ulasırmı,yoksa garantıye alıp memleket adresinimi vermeliyim

tanıdığın başka birisi varsa ben yerinde olsam onun adresini veririm en azından gelince o sana kargolar,

riske gerek yok.

hocam mesaj eskıdı baya, urunu aldım 14unde sıparıs verdım 16mayıs kargo ve 1hazıran abana ulasma tarıhı yıne de tesekkurler
  • yurt dışından onda vi 40 tablet aldım 1.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    27/07/2012 12:10:56 böyle bir gönderi aldım istanbul dışındayım kaç günde gelir aceba bekletilirmi.
  • Arkadaşllar bende bir tablet aldım, geçen cuma Çin postahanesine verildiği söylendi, 5 iş günü 7 gün oldu Ptt Yurtdışı sorgulama sayfasında bir bilgi yok.

Konudaki bir linkten girdiğimde şu bilgiye ulaştım;

Şimdi bu cihaz daha dün mü Postahaneye verilmiş?
  • beyler pandawill den tanlet aldım chinpost seçtim kargo takib nosunu ne zaman gelir bugün verdim siparışı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diosfer

beyler pandawill den tanlet aldım chinpost seçtim kargo takib nosunu ne zaman gelir bugün verdim siparışı

Pazartesi girilir, en erken.
  • arkadaşlar 15 inde kargoya verildi bu durum normalmidir sizce?

• Arkadaşlar merhaba,

23 Ağustos'ta Aliexpress'ten bir tablet siparişi verdim. Ayın 26'sında "China Post Air Mail" ile "RA202196075CN" traking numarası ile kargoya vermişler.
    PTT yurt dışı kargo üzerinde herhangi bir bilgi yer almıyor.
    http://www.17track.net vehttp://www.sao.cn/ adreslerinden takip ettiğim zaman

Number:[RA202196075CN] Track and Trace Events
    [China] Country/Area Postal Records
    2012-08-29收寄局收寄 ( kabul ofisi )
    2012-08-30出口总包互封开拆, Location:上海国际
    2012-08-31出口总包互封封发, Location:上海国际
    2012-09-03出口总包互封开拆, Location:北京国际
    2012-09-04出口总包直封封发, Location:北京国际 ( Pekin Uluslararası )

status: Overseas

olarak gözüküyor.
    Bu mesajı yazdığım 13 Eylül tarihi gözönüne alınırsa 29 Ağustosta kabul ofisinden geçip, 4 Eylül'den bu yana da hala taşıma durumunda olması normal mi sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dxvxn

Arkadaşlar merhaba,

23 Ağustos'ta Aliexpress'ten bir tablet siparişi verdim. Ayın 26'sında "China Post Air Mail" ile "RA202196075CN" traking numarası ile kargoya vermişler.

olarak gözüküyor.
    Bu mesajı yazdığım 13 Eylül tarihi gözönüne alınırsa 29 Ağustosta kabul ofisinden geçip, 4 Eylül'den bu yana da hala taşıma durumunda olması normal mi sizce?

Sanırım normal. benim 2 eylül'de çinden yola çıkan paket bugün itibariyle hala ptt sayfasında görünmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgay75x

quote:

Orijinalden alıntı: dxvxn

Arkadaşlar merhaba,

olarak gözüküyor.

Sanırım normal. benim 2 eylül'de çinden yola çıkan paket bugün itibariyle hala ptt sayfasında görünmüyor.

Acaba diyorum çin postasında grev var da panik olmayalım diye bize haber vermiyorlar mı
    Çinden buraya 10 günde nasıl olurda ulaşmaz diye merak etmiyor değilim.
    Arkadaşlara sordum tabletiniz kaç günde ulaştı diye, 12 günde ulaşan da var 21 günde ulaşan da.
    Biz onlardan biraz daha fazla sabredeceğiz demek ki, gerçi atasözümüz bile var sabrın sonu selamettir diye.
    Selamete selametle kavuşuruz inşallah
  • 21/08/12 03:44 2012-08-21 03:44:00 Gonderi musteriden alinmistir CHINA (Yurt Disi)
    02/09/12 13:17 2012-09-02 13:17:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) CHINA (Yurt Disi)

benimkide bu durumda ve bugün 14ü oldu hala türkiyeye giriş yapmamış durumda. acaba gümrüğe takılma durumu var mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tshoba

21/08/12 03:44 2012-08-21 03:44:00 Gonderi musteriden alinmistir CHINA (Yurt Disi)
    02/09/12 13:17 2012-09-02 13:17:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) CHINA (Yurt Disi)

benimkide bu durumda ve bugün 14ü oldu hala türkiyeye giriş yapmamış durumda. acaba gümrüğe takılma durumu var mı.

02/09/12 13:06 2012-09-02 13:06:00 Insert item into bag (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) CHINA (Yurt Disi)

Ne tesadüf. Benim kargo da aynı dakikalarda kargolanmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygtgdc

arkadaşlar 15 inde kargoya verildi bu durum normalmidir sizce?

Takip numarasını bi daha girmeyi dene harf harf rakam rakam. Gene aynı şey çıkıyorsa geçmiş olsun arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutkop

quote:

Orijinalden alıntı: ygtgdc

arkadaşlar 15 inde kargoya verildi bu durum normalmidir sizce?

Takip numarasını bi daha girmeyi dene harf harf rakam rakam. Gene aynı şey çıkıyorsa geçmiş olsun arkadaş.

Hocam şimdi ben ptt de takip no mu girdiğimde karşıma şu bilgiler çıkıyor ayin 5 inde takip no m verildi şimdi takip no mu girip su bilgiler çıkıyor ayin 8 inde gönderi Musteriden alindi yazıyor ayin. 13 unde gönderi yurt dışına sevk edildi diyor onların yanında china(yurt dışı) yazıyor. Soruma geleyim hocam. Benim kargom trenlemi yoksa uçaklami geliyor. İkincisi nereden öğrenebilirim ne ile geldigini üçüncüsü bu kargo normal şartlarda hangi gün elime ulaşır.?
    Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.