- x
"Para sizi mutlu etmez, çünkü mutluluk da zengindir" Bunu Anlamadım...
51 Cevap2032 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Şubat 2012; 2:32:45 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

"Para sizi mutlu etmez, çünkü mutluluk da zengindir" Bunu Anlamadım arkadaşlar biri açıklasın, uykum geldi diye toplayamadım vallah düşündüğümü.

3541 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:34:20 

Para mutluluk getirmez. Ben bunu anlayabildim şu anda.

1250 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:35:28 

Muhtemelen parayla mutluluga ulasamayacagini anlatiyor...Yani senin ne kadar paran olsa, mutluluk da zengin senin paranin bir anlami yok mutluluk karsinda...baska yaklasimlar da verebilirim de en sade ve mantiklisi bu...

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

4122 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:35:50 

aç ayı oynamaz ama bizim ayı aç değil zevk için oynuyor demiş şair burda

EU-WEST Jungler Carry

833 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:36:30 

Mutluluğu parayla satın alamazsın.
Ama sana birşey söyleyeyim.
Alırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

315 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:36:55 

Mutluluk zaten zengin senin parana ihtiyacı yok diyor...

fakir avuntusu

Düşünebilen her canlının insan olması,insan olan herkesin düşünebildiği anlamına gelmiyor ne yazık ki.

896 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:38:00 

Para her şey demek değildir.
Paran olunca da sıkılırsın. Ki şu tekdüzlülükte rahatça yaşayan insanları hiç anlayamadım zaten.
Her şeyin para olduğunu söyleyenlerde asimile olmuş kişilerden başkaları değil. Kendi düşünceleriniz olsun.

Sosyopat

"Beni tutan bu vücut
Ölümsüzlüğümü hatırlatıyor bana
Bu anı kucakla, hatırla ki
Sonsusuz biz ve tüm acılar yanılsama!

—Maynard James Keenan

Uzaklaştırılmış
5 Şubat 2012; 2:38:27 

quote:

Orijinalden alıntı: WhiteSword

Mutluluk zaten zengin senin parana ihtiyacı yok diyor...

fakir avuntusu

Senin imzanda dünyada çok önemli bir insan olacağını zanneden ergen avuntusu dostum haberin olsun

3827 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:38:30 

quote:

Orijinalden alıntı: lifeisdh

Alırsın.

çok doğru.artık para olmadan mutluluk bile olmuyor

“Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız forum imzasından okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı ve inanç beslediğin otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Apartmanından dışarı çık. Karşı cinsten biriyle tanış. Lüzumsuz alışverişi ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl. Bir kavga başlat. Yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksın."
Artık uyarıldın.

48 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:38:39 

Sen ne kadar zengin olursan ol mutluluk paraya doymuş onu n.. alın diyor.

2064 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:39:28 

money talks gençler, paranın alamayacağı şey yoktur, mutluluk dahil

315 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:39:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ObsesifKompulsif

Senin imzanda dünyada çok önemli bir insan olacağını zanneden ergen avuntusu dostum haberin olsun

ben zaten önemli bir insanım

Düşünebilen her canlının insan olması,insan olan herkesin düşünebildiği anlamına gelmiyor ne yazık ki.

390 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:39:46 

Öncelikle bence zengin kelimesi size ne ifade ediyor onu anlamak lazım. Bu gün 1 Trilyon parası olan zengin mi oluyor? Adam lüks yaşıyorsa 5 yılda biter parası.
Mutluluk o kadar üst bir kavramdır ki para sadece onu iyileştirir. (Çorbada tuzu olur yani) Ama fazla para da çorbanızı içilmez hale getirir bence.

3531 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:40:52 

Az para değil de çok para mutluluğu getirir. Aslında bu senin ne ile mutlu olacağına da bağlı.

Ibanez Prestige RG1451 + Marshall Amfi

Lenovo Y500 SLI

197 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:48:25 

para bal gibi de mutlulugu getirir kim demisse kendini avutmak icin demis

Bir asosyal yaşamına nasıl devam edebilir ?
Yemeği, temizliği, kalacak yeri başkası tarafından sağlandığı için. Bu ihtiyaçları karşılandığı için asosyal olarak yaşayabilir. Asosyal olarak yaşamak aslında bir lüks. Yemek, temizlik ve kalacak yeri sağlanmasa ölmeye karar vermediyse çalışmaktan başka şansı yok.
Zamanımızı diğer insanları anlamak, onlar gibi olmak yerine kendimizi anlamlandırmaya çalışsaydık dünyada asosyal insan kalmazdı.

390 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:48:49 

quote:

Alırsın.

Zengin bir insanın bu soruya cevap vermesi ile zengin olmayan bir insanın vereceği cevap ters ilişkili olucaktır. Bu yüzden dediğin saçma.

3789 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:50:43 

Mutluluğu para ile satın alamazmışsın çünkü mutluluğun parası varmış
Saçma bi laf.Biri sallamış ortaya.

Psn : Myhtic
No problem.Everything's fine

2665 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:51:14 

Mutluluk görecelidir.
Ama en doğru mutluluk
Allah aşkına giden yolda bulunur.
Kıdem kıdem
Sen ona ulaşırsın
Ama o sana can damarından daha yakındır ?
Varmı ötesi
Paraymış felan kağıt parçası mürekkeb renk..
Hikaye.
Ağacı verende Allah Kağıdı verendde..

3800 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:52:36 

Paran varsa mutlu olamazsın. Paran varsa zengin de olamazsın.
Mutlu olursan, mutlusundur. Mutluysan ve paran varsa zenginsindir.
Ek olarak, mutluysan, paran yoksa, yine zenginsin.
Yani mutlu olmazsan, senden bi b*k olmaz git yat yarın okul var demiş yazar burada.

Macbook Air 13.3 Mid 2012
HTC One M7
HF-FM066SL - Ultegra 6800 - Dura-Ace 9000 - Token C28A

46 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:55:32 

Mutluluk da zengindir : Yani mutluluk da çok çeşitlidir... Bir tek para değildir mutluluk veren... Mutlu olmanın çok yolu vardır... demek istiyor kanımca

2862 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:57:35 

quote:

Orijinalden alıntı: ObsesifKompulsif

Vay canını yediğim nasıl bir laf çakmadır öyle

Tekseker

2665 Mesaj
5 Şubat 2012; 2:59:36 

quote:

Ama yinede en büyük mutluluk şükretmektir..

704 Mesaj
5 Şubat 2012; 3:02:02 

SAĞLIK dışında PARAYLA mutlu olursun elde edemeyeceğin hiç bir şey yoktur

770 Mesaj
5 Şubat 2012; 3:02:29 

Basitleştirmek gerekirse.

Örneğin sen aylık 500 lira alıyorsan maaşın 5000 lira olduğu zaman mutlu olacağını düşünürsün ama maaşın 5000 lira olduğu zaman giderlerin de artar ve zamanla o para da yetmemeye başlar. 10000 lira olsa diye bakarsın. Mutlu olmak için artık 10000 lira gerekir. Böyle sürüp gider...

Ben böyle anladım.

4587 Mesaj
5 Şubat 2012; 3:04:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Mutluluğu para ile satın alamazmışsın çünkü mutluluğun parası varmış
Saçma bi laf.Biri sallamış ortaya.

Aynen böyle bişey anladım.

"ENTERESAN SİTELER" için TIKLA !

833 Mesaj
5 Şubat 2012; 3:04:22 

quote:

Orijinalden alıntı: BurdaPunklarVar

Zengin bir insanın bu soruya cevap vermesi ile zengin olmayan bir insanın vereceği cevap ters ilişkili olucaktır. Bu yüzden dediğin saçma.

Zengin olmayan bir insan parasız mutlu olamaz. Zengin insan zaten mutludur. Bu olay aslında insanın iç ve dış güzelliğinde etkilidir. Zenginsin, tipsizsin ama çok başarılı ve iyi bir insansın. Herkes tarafından sevilir, örnek gösterilir. Zenginsin yakisiklisin ama züppenin tekisin. Gene mutlu olur. Fakirsin, mutlusun ve çok iyi bir insansın. Paran olmadıgı için başarısızsın. Kimse tarafından sevilmezsin. Yakışıklı olsanda para olmadan yasayamaz. Mutluluğun paraya ihtiyacı vardır. Para olduktan sonra mutsuz olmanın imkanı yok. TV'de izlediğiniz diziler hariç gercek hayatta zengin ama mutsuz insan göremezsin. Bu sözde fakir ve mutsuz biri tarafından söylenir genelde.

4797 Mesaj
5 Şubat 2012; 3:08:52 

para nasıl mutluluk getirmiyor altına bir ferrari çekeyim de gör :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1 HiT u DowN -- 5 Şubat 2012; 3:09:02 >

Scirocco White Edition
Bilkent Üniversitesi

315 Mesaj
5 Şubat 2012; 3:15:56 

şunlar benim olsun bir daha mutsuz olursam şerefsizim
0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhiteSword -- 5 Şubat 2012; 3:18:24 >

2306 Mesaj
5 Şubat 2012; 3:20:23 

quote:

0

0

Ya gaz pedalına basıcak ayağın, o güzelim havuzda kulaç atıcak kolların, o ilik gibi kadını görmek için gözlerin olmasa? Yine böyle düşünür müydün?

!'^ %&/()=?_>£#$½{[]}\|@<>
bniem sdaık yriam kraa tporktaır

315 Mesaj
5 Şubat 2012; 3:26:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Alejàndro
Ya gaz pedalına basıcak ayağın, o güzelim havuzda kulaç atıcak kolların, o ilik gibi kadını görmek için gözlerin olmasa? Yine böyle düşünür müydün?

Öyle bir durumda olsam belki mutluluk getirmezdi ama bir özürüm ve hastalığım olmadığına göre para bana mutluluk getiriyor.Demek ki paranın getirdiği mutluluk duruma göre değişir.

2 Mesaj
5 Şubat 2012; 3:27:47 

ne kadar zengin olursan ol mutluluk daima senden daha zengindir senin parana ihtiyacı yoktur ama sen ne kadar iyiysen sana o kadar cömert davranır!

Architectur

Uzaklaştırılmış
5 Şubat 2012; 3:30:58 

quote:

niye gözü olmuyor ki, "bunlar olsun ama gözüm olmasın" mı demiş adam? cevap vermiş olmak için cevap vermeyin yahu.

464 Mesaj
5 Şubat 2012; 3:33:30 

quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

niye gözü olmuyor ki, "bunlar olsun ama gözüm olmasın" mı demiş adam? cevap vermiş olmak için cevap vermeyin yahu.

Allah bir yandan verir bir yandan alir. Yani o evin olsaydi sakat olacaktin.
Bak sabancinin ogluna?

私はすべてを憎む

Uzaklaştırılmış
5 Şubat 2012; 3:34:12 

söz üretmeye çalışıp saçmalayan birine mi ait bu? çok saçma geldi bana. edebiyat parçalamış sadece.

315 Mesaj
5 Şubat 2012; 3:44:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Faunus
Allah bir yandan verir bir yandan alir. Yani o evin olsaydi sakat olacaktin.
Bak sabancinin ogluna?

sabancının torununun okula porsche la gittiğini bizzat gördüm gayette sağlıklıydı

deit:gülücüğü görmediydim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhiteSword -- 5 Şubat 2012; 3:58:17 >

2164 Mesaj
5 Şubat 2012; 3:44:52 

Mutluluğu satın alamazsın , Mutluluk seni satın alır.

Anime ListManga List
3DS FC: 0001 - 3679 - 0813
Anime çevirmeni aranıyor.

2903 Mesaj
5 Şubat 2012; 3:54:18 

Şuan parayla mutlu olabileceğimi düşündüğüm şeyler var mı? var. Demek ki para beni mutlu edebiliyormuş

* Dexter * Lost * Arrow * House M.D * Friends * How I Met Your Mother * Prison Break * Spartacus * Game of Thrones * Da Vinci's Demons * The Mentalist * The Walking Dead * Revolution * Shameless * Sherlock * Breaking bad * Suits * The Big Bang Theory * Chuck * Person Of Interest * Southpark * Kyle XY * Two and Half Man * Blue Mountain State * Community * Supernatural * Fringe * The Blacklist * Hannibal

2306 Mesaj
5 Şubat 2012; 4:55:31 

quote:

Şu forumdaki herkesten beklerdim, rdsden bile düşün yani, senden beklemezdim. Olmadı

!'^ %&/()=?_>£#$½{[]}\|@<>
bniem sdaık yriam kraa tporktaır

Uzaklaştırılmış
5 Şubat 2012; 5:06:45 

quote:

Şu forumdaki herkesten beklerdim, rdsden bile düşün yani, senden beklemezdim. Olmadı

abi yapma Allah aşkına. yani kendimi bildim bileli şu düşünceden nefret ederim.
"o ilik gibi kadını görmek için gözlerin olmasa? Yine böyle düşünür müydün?"
yani, gözler olmaması koşulu nereden çıkıyor onu anlamıyorum. şunun gibi,

0

0

yani, ayakkabı isteyen bir insana "ayakların olmasaydı daha mı iyiydi" diye sormak mesela. iyi bir şeyin yanında niye kötü bir şeyi de illa öne sürüyorsunuz?

her noktada şükretmeyi hatırlatmak anlamsız. en azından kendi adıma, nefes aldığım sürece şükredecek bir şeylerimin olduğunu bilirim, ama bu karikatür mantığında önermelerle karşılaşmaktan da hiç hoşlanmam.

temel olarak, şu arkadaşın biraz da abartı ve muhabbetine koyduğu resme de böyle bir yorum yapılması bence gereksiz.

4323 Mesaj
5 Şubat 2012; 5:12:23 

Laftan bir şey anlamadım da, mutluluğun da paranın da sınırı yok; onu söyliyim. Giyecek bir şeyi olmayan, giyecek istiyor; giyeceği olan daha iyi giyecek istiyor; daha iyi giyeceği olan, takı istiyor; takısı olan istiyor istiyor istiyor. Şu kapitalist dünya'da sonu yok bunun. Çünkü insanlar paralarına göre yargılanıyor.

@hashus Sana da sonuna kadar katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0RK -- 5 Şubat 2012; 5:15:12 >

Thomas Aquinas

Uzaklaştırılmış
5 Şubat 2012; 8:00:52 

quote:

Orijinalden alıntı: mX-L4S3R

para bal gibi de mutlulugu getirir kim demisse kendini avutmak icin demis

Hee, sakıp sabancıya bir sorsaydık para sağlık getirebilirmi diye! İşte insanoğlu neyi olsa nefsi doymaz, bugün çok zengin insanlar senden benden daha çok çalışıyor neden çünkü daha çok para için ama bu para kimin için kazanılıyor, gene kendimiz için! Peki ben mutlu olabilmek için kendime vakit ayıramıyorsam nasıl para mutluluğu satın alacak. Para sana ancak atomlardan oluşmuş maddeyi verir, ve inan hayatın boyunca neyin peşinde koşup elde edersen et sen ve senin gibiler mutlu olmaktan uzaktırlar çünkü matbaada mutluluğu basamıyorsun.

1116 Mesaj
5 Şubat 2012; 8:19:40 

quote:

0

0

Bunlarin hepsini mi yoksa kötürüm mü kalmak isterdin?

"Lady Luck is Smiling"

LoL Nickname: Cremiesto
Server: EU-West
League of Legends Wallpaper Editor Tıkla!

1116 Mesaj
5 Şubat 2012; 8:26:33 

quote:

abi yapma Allah aşkına. yani kendimi bildim bileli şu düşünceden nefret ederim.
"o ilik gibi kadını görmek için gözlerin olmasa? Yine böyle düşünür müydün?"
yani, gözler olmaması koşulu nereden çıkıyor onu anlamıyorum. şunun gibi,

0

0

yani, ayakkabı isteyen bir insana "ayakların olmasaydı daha mı iyiydi" diye sormak mesela. iyi bir şeyin yanında niye kötü bir şeyi de illa öne sürüyorsunuz?

her noktada şükretmeyi hatırlatmak anlamsız. en azından kendi adıma, nefes aldığım sürece şükredecek bir şeylerimin olduğunu bilirim, ama bu karikatür mantığında önermelerle karşılaşmaktan da hiç hoşlanmam.

temel olarak, şu arkadaşın biraz da abartı ve muhabbetine koyduğu resme de böyle bir yorum yapılması bence gereksiz.

Hiçbirşey 4 4lük değildir şöle düşün fakir adamin 100TL borcu vardır Zenginin 1 Milyon TL yani hep bir problem elbet olucaktır. Göz falan örnek yani bence şükretmek lazım herzaman tamam şu konuda haklısın beterinde beteri var diye gidersek bedevilere kadar gideriz. Ama yani okadar param olup sağlık problemim olucak aile içi problemlerim çocuğum özürlü doğucak yada okadar param olup beni param için tercih eden hatunlarla takılıcağıma daha az param olsun bu sorunlardan 1 tanesi olsun

"Lady Luck is Smiling"

LoL Nickname: Cremiesto
Server: EU-West
League of Legends Wallpaper Editor Tıkla!

27 Mesaj
5 Şubat 2012; 8:29:21 

senin çok paran var zenginsin diyelim ama mutlulugun senden cok parası var zengin olmassın onun karşısında olay bu

HUKUK

5080 Mesaj
5 Şubat 2012; 9:13:55 

Çoğu ergen mutluluk ile hevesi ayıramıyor.Araba,kız falan heves bunlar

492 Mesaj
5 Şubat 2012; 9:33:29 

quote:

0

0

Sonuncu haric ilk ikisine de sahibim ama yinede mutlu degilim. Para belli bir noktaya kadar huzur veriyor.

Uzaklaştırılmış
5 Şubat 2012; 9:45:03 

Mutluluğun zaten zengin olduğunu ve bu yüzden para karşılığında kendini satmayacağını anlatıyor. Eğer mutluluk fakir olsaydı, para karşılığında zengin olan her insanın peşinden ayrılmazdı.

Kısaca parayla mutluluğu satın alamazsın diyor.

Bu düşünceye de sonuna kadar katılıyorum. Parayla iyi bir hayatı satın alabilirsin, o aldığın şey mutluluk değil lükstür. Eğer her insan eşit düzeyde zengin ve her istediğini satın alabiliyor olsaydı tüm insanlar mutlu mu olurdu? Mutluluk bu kadar basit bir şey değil. Olaya diğer açıdan bakalım, bu sefer tüm dünya fakir olsun. Bir ekmek almak için tüm gün çalışıyor olsunlar. Bu dünyada mutluluk diye bir kavram kalmaz mıydı? Mutluluğun paraya eşit olduğu bir denklem yok bizim dünyamızda. Aynı örnek üzerinden devam edelim, paranın icadından önceye, yerleşik hayatla başlayan özel mülk kavramından önceye gidelim. O zamanlar mutluluk daha icat edilmemiş miydi?

Mutluluk paradır diyen arkadaşlar, bir gözlerinizi yumup geçmişte yaşadığınız mutlulukları aklınızdan geçirin. Hepsi parayla elde edilmiş mutluluklar mıydı? Eğer sadece parayla mutlu olan insanlarsanız, üzgünüm ama zavallısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duygusal Yamyam -- 5 Şubat 2012; 9:54:59 >

61 Mesaj
5 Şubat 2012; 9:58:22 

quote:

Alırsın.

+++aynen.

442 Mesaj
5 Şubat 2012; 10:06:27 

İşte mutlu olursan zaten zengin olursun, parayla zengin olmana gerek, falan filan.

197 Mesaj
5 Şubat 2012; 11:12:44 

quote:

Orijinalden alıntı: commodore63

Hee, sakıp sabancıya bir sorsaydık para sağlık getirebilirmi diye! İşte insanoğlu neyi olsa nefsi doymaz, bugün çok zengin insanlar senden benden daha çok çalışıyor neden çünkü daha çok para için ama bu para kimin için kazanılıyor, gene kendimiz için! Peki ben mutlu olabilmek için kendime vakit ayıramıyorsam nasıl para mutluluğu satın alacak. Para sana ancak atomlardan oluşmuş maddeyi verir, ve inan hayatın boyunca neyin peşinde koşup elde edersen et sen ve senin gibiler mutlu olmaktan uzaktırlar çünkü matbaada mutluluğu basamıyorsun.

Bir kişi istediği mesleği olamamış da onun yerine başka bir meslek olmuş ama yine de fazla para kazanıyorsa o adam mutsuzdur tabii. Söylerken kriterlerini koymam lazımdı aslında haklısın. Sen sevdiğin bir mesleği yaparak çok para kazanıyorsan kendine vakit ayırmana zaten gerek yoktur çünkü sen istediğin mesleği olmuşsundur zaten mutlusundur. Bir de o kazandığın parayla daha da mutlu olacak şeyler alabilirsin veya almayıp seni mutlu edecek şeyler yapabilirsin. Ama sağlık faktörü işin içine girdi mi...

Bir asosyal yaşamına nasıl devam edebilir ?
Yemeği, temizliği, kalacak yeri başkası tarafından sağlandığı için. Bu ihtiyaçları karşılandığı için asosyal olarak yaşayabilir. Asosyal olarak yaşamak aslında bir lüks. Yemek, temizlik ve kalacak yeri sağlanmasa ölmeye karar vermediyse çalışmaktan başka şansı yok.
Zamanımızı diğer insanları anlamak, onlar gibi olmak yerine kendimizi anlamlandırmaya çalışsaydık dünyada asosyal insan kalmazdı.

390 Mesaj
6 Şubat 2012; 2:44:41 

quote:

Zengin olmayan bir insan parasız mutlu olamaz. Zengin insan zaten mutludur. Bu olay aslında insanın iç ve dış güzelliğinde etkilidir. Zenginsin, tipsizsin ama çok başarılı ve iyi bir insansın. Herkes tarafından sevilir, örnek gösterilir. Zenginsin yakisiklisin ama züppenin tekisin. Gene mutlu olur. Fakirsin, mutlusun ve çok iyi bir insansın. Paran olmadıgı için başarısızsın. Kimse tarafından sevilmezsin. Yakışıklı olsanda para olmadan yasayamaz. Mutluluğun paraya ihtiyacı vardır. Para olduktan sonra mutsuz olmanın imkanı yok. TV'de izlediğiniz diziler hariç gercek hayatta zengin ama mutsuz insan göremezsin. Bu sözde fakir ve mutsuz biri tarafından söylenir genelde.

Siz zengin misiniz?
Zengin olmadan bu soruya net bir cevap vermeniz yalnış bence.

Uzaklaştırılmış
7 Şubat 2012; 2:37:30 

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » "Para sizi mutlu etmez, çünkü mutluluk da zengindir" Bunu Anlamadım...
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.250