Şimdi Ara

Microsoft, Windows 8 Tüketici Önizleme sürümü için özel bir sayfa hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
5.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft, Windows 8 Tüketici Önizleme sürümü için özel bir sayfa hazırlıyor

Microsoft'un yeni adlandırmasıyla Windows 8 Tüketici Sürümü yani açık betası yayınlanmak üzere ve Microsoft test sürümü için özel bir promosyon hazırlıyor.

Microsoft sürüm için Bing arama motorunda özel bir sayfa hazırladı. Sayfanın adresihttp://www.bing.com/?win8start=1 olarak belirlenmiş. Sayfaya girdiğinizde Windows 7 betasından hatırladığımız betta balığı animasyonu sizi karşılıyor.

Sayfanın en alt kısmında Windows Store, Windows Geliştirici Sayfası ve Windows 8 Yenilikleri ile ilgili 3 adet linke yer verilmiş. Ancak bu linkler şu an boş.

Sayfa içerisinde ise 4 farklı nokta bulunuyor ve bu noktalarda Windows 8, Internet Explorer, sık sorulan sorular ve Windows geliştirici ekibi ile ilgili bilgilere linkler veriliyor. Bu linkler de şu an boş durumda.

Bu linkler ay sonuna doğru test sürümü yayınlandığında doldurulmuş olacak. Windows 8 Tüketici Sürümü bazı klavye ve fare geliştirmeleri, başlangıç ekranında yapılan yenilikler ve Windows Store betası ile bu ay sonunda dağıtılmaya başlanacak.

• bakalım bu sürümde çökme, donma, yavaşlama gibi sorunlara çözüm getirebilmişler mi.
  • Bugün Windows 8 yükledim ama inanın bir halt anlamadım.

Uygulamaları kullanamıyorum, başlar menüsü diye birşey yok, başlata basınca metro mu tramvay mı nedir, işte o ekran geliyor... Uygulamalar kapanmıyor sanki. Bilgisayarı power off ile kapattım, iki saat sonra geldim açtım, internet explorer açtım, en son açtığım site ile birlikte açıldı explorer.

14 aydır iPad kullanıcıyım.

Kısacası, Windows 8 notebookta ekrana dokunamama işkencesi yaratıyor. Öyle bir his var ki, her an elim bilgisayarın ekranına dokunmak istiyor. En kötüsü ise mouse ile işleri halledemediğiniz hissi oluşuyor insanda. Ben bu işten birşey anlamadım.

Allah'tan C:Windows7 _ D:Windows8 _ E:Depo, şimdilik Win7 den devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas dv6196

Bugün Windows 8 yükledim ama inanın bir halt anlamadım.

Uygulamaları kullanamıyorum, başlar menüsü diye birşey yok, başlata basınca metro mu tramvay mı nedir, işte o ekran geliyor... Uygulamalar kapanmıyor sanki. Bilgisayarı power off ile kapattım, iki saat sonra geldim açtım, internet explorer açtım, en son açtığım site ile birlikte açıldı explorer.

14 aydır iPad kullanıcıyım.

Kısacası, Windows 8 notebookta ekrana dokunamama işkencesi yaratıyor. Öyle bir his var ki, her an elim bilgisayarın ekranına dokunmak istiyor. En kötüsü ise mouse ile işleri halledemediğiniz hissi oluşuyor insanda. Ben bu işten birşey anlamadım.

Allah'tan C:Windows7 _ D:Windows8 _ E:Depo, şimdilik Win7 den devam.

Hiç geçmeyelim biz o zaman şimdiden betaymış vs denemeyelim boşa

• quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas dv6196 Bugün Windows 8 yükledim ama inanın bir halt anlamadım. Uygulamaları kullanamıyorum, başlar menüsü diye birşey yok, başlata basınca metro mu tramvay mı nedir, işte o ekran geliyor... Uygulamalar kapanmıyor sanki. Bilgisayarı power off ile kapattım, iki saat sonra geldim açtım, internet explorer açtım, en son açtığım site ile birlikte açıldı explorer. 14 aydır iPad kullanıcıyım. Kısacası, Windows 8 notebookta ekrana dokunamama işkencesi yaratıyor. Öyle bir his var ki, her an elim bilgisayarın ekranına dokunmak istiyor. En kötüsü ise mouse ile işleri halledemediğiniz hissi oluşuyor insanda. Ben bu işten birşey anlamadım. Allahtan C:Windows7 _ D:Windows8 _ E:Depo, şimdilik Win7 den devam.
    Hiç geçmeyelim biz o zaman şimdiden betaymış vs denemeyelim boşa

Bence denemelisin, ben memnun kaldım işletim sistemi çok hafif geldi bana. Açılış ve kapanış süreleride hoşuma gitti. Tek sorun başlata basınca kendimi masaüstündeymiş gibi hissetmem ve arkadaşın dediği gibi programları kapatamamak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cidelee -- 5 Şubat 2012; 0:23:24 >

• Basit Bir Registry Hilesi İle Başlat Menüsü'nü Görebilirsiniz.Aratın Google'da ''Windows 8 Metro Arayüzünü Kapatma'' !
  • quote:

Orijinalden alıntı: MiraçSu

Basit Bir Registry Hilesi İle Başlat Menüsünü Görebilirsiniz.Aratın Googleda Windows 8 Metro Arayüzünü Kapatma !

Hatta Bu Hileyi Uygulayınca Sistem Tıpkı Win 7 Gibi Oluyo Görünüm,Kullanılış Vs.Ve Henüz Geliştirici Arayüzü Beta Bile Değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

quote:

Orijinalden alıntı: MiraçSu

Basit Bir Registry Hilesi İle Başlat Menüsünü Görebilirsiniz.Aratın Googleda Windows 8 Metro Arayüzünü Kapatma !

Hatta Bu Hileyi Uygulayınca Sistem Tıpkı Win 7 Gibi Oluyo Görünüm,Kullanılış Vs.Ve Henüz Geliştirici Arayüzü Beta Bile Değil.

O zaman ne gerek var SEKİZ'ee....
  • Metro arayüzü şahane!
  • orijinal windows 7 kullananlar ücretsiz olarak geçebilecek mi acaba bu yeni windows 8 e???
  • windows 8 geçmeye değer mi ?
  • enver328

bakalım bu sürümde çökme, donma, yavaşlama gibi sorunlara çözüm getirebilmişler mi.

Sen doğru donanım bileşenlerini kullanma yazılımlardaki uyumsuzlukları dikkate almadan düz mantık ile kullandığın sürece hiçbir ms, unix, ve mac ürününde ne stabilite nede düzen tutturamazsın.

windows 7 ile microsoft çok büyük yol katemiştir. eskisi gibi bilinçsizce ortaya çıkan blue screen olayları yaşanmamaktadır sistemdeki donanım ve kaynaklarda sıkıntı yoksa.
  • yeni çıkancak sürümde dediğinizsorunlar ortadan kalkacak.
  • XP forvever :))
  • Microsoft hizmet veriyo tabi bu nu kullanma kullanıcıdan kullanıcıya değişir beta veya başka adıyla ilk sürümünü kulanmak bana göre ön yargı doğuruyor tam tamına adam gibi çıkınca kullanmak daha iyi olur bence..:)
  • 7.x kernel nereye kadar
  • Daha işletim sistemin betası dahi çıkmadan iyi olup olmadığı donanımhaber uzmanları bildi. Bence microsoft o kadar uzmanlara para verecegine bu foruma baksın bi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

enver328bakalım bu sürümde çökme, donma, yavaşlama gibi sorunlara çözüm getirebilmişler mi.

Sen doğru donanım bileşenlerini kullanma yazılımlardaki uyumsuzlukları dikkate almadan düz mantık ile kullandığın sürece hiçbir ms, unix, ve mac ürününde ne stabilite nede düzen tutturamazsın. windows 7 ile microsoft çok büyük yol katemiştir. eskisi gibi bilinçsizce ortaya çıkan blue screen olayları yaşanmamaktadır sistemdeki donanım ve kaynaklarda sıkıntı yoksa.

mavi ekran hatası almıyorum. benim sorunum, belli bir süre kullandıktan sonra sistemde yavaşlama olması ve sisteme virüs vs. girerse ya da çok fazla program yüklenirse hem açılış hem de sistemin aşırı yavaşlaması ve bol bol kilitlenip reset gerektirmesi.eğer virüs sistem dosyalarına bulaşırsa, o dosyaları silince windowsun doğru düzgün bir onarma sistemi olmadığı için mecburen yeniden yüklemek gerekiyor.bilgisayarda donanım uyumsuzluğu yok, içerisinde win7 yüklü gelen bir laptop kullanıyorum ve kullandığım tüm programları yüklerken netten en son sürümünü(dolayısıyla windows 7 için uyumlu sürümleri) indirip yüklüyorum. antivirüs de kullanıyorum ancak nedense 3 4 aydan fazla gitmiyor. optimize programları süreyi biraz uzatıyor. bu arada windowsun dışında çökme sorunu olan başka bir işletim sistemi de görmedim ya da duymadım. yüklenen programlarda sorun olsa bile işletim sisteminin bu duruma karşı bir önlem alması lazım. mesela bsd de programlardan birinde çökme meydana gelirse, diğer programlar ya da işletim sistemi bundan etkilenmiyor.

• Başlat menüsü,açılış,kapanış koskoca işletim sistemi bumudur ? bi 15-20 tane program kuralım 3-5 oyun oynayalım,birazda zaman geçsinki anlayalım mevzuyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enver328

quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

enver328bakalım bu sürümde çökme, donma, yavaşlama gibi sorunlara çözüm getirebilmişler mi.

Sen doğru donanım bileşenlerini kullanma yazılımlardaki uyumsuzlukları dikkate almadan düz mantık ile kullandığın sürece hiçbir ms, unix, ve mac ürününde ne stabilite nede düzen tutturamazsın. windows 7 ile microsoft çok büyük yol katemiştir. eskisi gibi bilinçsizce ortaya çıkan blue screen olayları yaşanmamaktadır sistemdeki donanım ve kaynaklarda sıkıntı yoksa.

mavi ekran hatası almıyorum. benim sorunum, belli bir süre kullandıktan sonra sistemde yavaşlama olması ve sisteme virüs vs. girerse ya da çok fazla program yüklenirse hem açılış hem de sistemin aşırı yavaşlaması ve bol bol kilitlenip reset gerektirmesi.eğer virüs sistem dosyalarına bulaşırsa, o dosyaları silince windowsun doğru düzgün bir onarma sistemi olmadığı için mecburen yeniden yüklemek gerekiyor.bilgisayarda donanım uyumsuzluğu yok, içerisinde win7 yüklü gelen bir laptop kullanıyorum ve kullandığım tüm programları yüklerken netten en son sürümünü(dolayısıyla windows 7 için uyumlu sürümleri) indirip yüklüyorum. antivirüs de kullanıyorum ancak nedense 3 4 aydan fazla gitmiyor. optimize programları süreyi biraz uzatıyor. bu arada windowsun dışında çökme sorunu olan başka bir işletim sistemi de görmedim ya da duymadım. yüklenen programlarda sorun olsa bile işletim sisteminin bu duruma karşı bir önlem alması lazım. mesela bsd de programlardan birinde çökme meydana gelirse, diğer programlar ya da işletim sistemi bundan etkilenmiyor.

Sistem yavaşlamasını istemiyorsan SSD kullan sistem açılırken 2 GB lik veri yukleniyor ve HDD bunu kaldıramıyor
    Ben 10 ay Win7 kullandım kendim format çektim yeni sistem almıştım yeni sistem işletim sistemini tanımadı yani bir sene rahat gidiyor
    İyi bir ativirus kullan birdefender veya kaspersky gibi beleş yazılımlar sistemi dogru koruyamaz ve sistemi korumak senin elindedir nedemek istedigi almışsındır açık saçık sitelere girimiceksin hacı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.