Şimdi Ara

western union OTOMOBİL DOLANDIRICILIĞI AMAN DİKKAT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
7
Favori
30.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkdaşlar buraya yazmıycaktım ama aynı duruma düşen olur biz yandık başkası yanmasın diye yazıyorum

eniştem internetten araba bakıyor sahibinden.comdan bir skoda octavia gözüne takılıyor 2005 model 1,9 tdı 105 beygir 120,000 km de 17800 para yazıyor beni aradı yanına gittim baktım araba beyaz bir problem gözükmüyor hani kazası falanmı var niye bu kadar uygun yazıyor diye içimize kurt düştü açıklama kısmına baktık yine birşey yok

neyse adamı aradım açmadı telefonunu akşam saat 11 gibi +43 lü bir numara aradı beni

açtım telefonu abi octavia içinmi arıyorsun dedi evet dedim abi sen beni arayınca çok para yazıyor onun için açmıyorum ben FRANSADAYIM dedi arabayı burda tanıdık biri varsa gelsin araca baksın okey verirse bende çıkar gelirim dedi
    NİYE BUKADAR uygun satıyorsun dedim abi burda ikinci el araçlar çok uygun orda pahalı bende onun için uygun satıyorum dedi bende tanıdık kimsemiz yok dedim telefonu kapadım

durumu enişteme anlattım sonra o aramış satıcı demişki ABİ BURDAN ORAYA GELİCEM DÜNYANIN YOLU YA ARACI ALMAZSAN SEN western union TANIDIĞIN BİRİNİN HESABINA 3000 EURO YATIR HANİ PARAN VARMI YOKMU BENDE ONA GÖRE GELİM NEYSE

ENİŞTEMDE EŞİNİN ADINA PARAYI YATIRIYOR dekontu bu adama mail atıyor sonra adam arıyor abi aracın bakımlarını yapıyorum akşam yola çıkıcam diyor eniştem tamam diyor dün hiç haber alamayınca bugün paraya bakıyor para çekilmiş gözüküyor

durumu anlıyor ÇOK ÜZÜLDÜM YA LANET OLSUN BU ŞEREFSİZLERE AMA BUNUN ÖBÜR TARAFIDA VAR NASIL YİYCEK BU PARAYI ÇOK MERAK EDİYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 2 Nisan 2012; 16:35:53 >

• Aslında deneme amaçlı şöyle yapılabilir, Adam eşinin adına para yatırır WU'ya, dekont aldıktan sonra eşi hemen parayı geri çeker. Para çekildikten sonra çakallara mail ile dekontu yolla gitsin. Uğraşsın dursun pislik herifler. Sırf ne tepki verecekler görmek için bunlarla uğraşırdım ama hiç denk gelmedim bu tiplerle.
  • parayı başkasının adına yatırmış nasıl çekmişler anlamadım
  • Western dolandırıcılığı bilinen birsey.
    Kesinlikle saticinin iyi olabilme ihtimalini düşünmeyin.

Sahtekar çok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok geçmiş olsun, büyük hata gerçekten ama insanın bazen basireti de bağlanabiliyor büyük konuşmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soda23

Western dolandırıcılığı bilinen birsey.
    Kesinlikle saticinin iyi olabilme ihtimalini düşünmeyin.

Sahtekar çok

sorma hocam sinirimden ağlıycam
  • WU ile gönderdiğiniz için yaptırım şansınız da yok. Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

parayı başkasının adına yatırmış nasıl çekmişler anlamadım

Forumda daha önce bu yöntemle dolandırilan 2-3 kisi oldu.
    Konular vardı.Sayfa sayfa konulardı.

Gecmis olsun biraz o konuları inceleyin derim

• quote:

Orijinalden alıntı: sienaumut

Çok geçmiş olsun, büyük hata gerçekten ama insanın bazen basireti de bağlanabiliyor büyük konuşmamak lazım.

google yazsam kırtana aynı olay olmuş basiretimiz bağlandı resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: soda23

quote:

parayı başkasının adına yatırmış nasıl çekmişler anlamadım

Forumda daha önce bu yöntemle dolandırilan 2-3 kisi oldu.
    Konular vardı.Sayfa sayfa konulardı.

Gecmis olsun biraz o konuları inceleyin derim

hiç denk gelmedi ya başka türlü dolandırıcılık oluyordu

bankayada sordum parayı başkası çekemez dedi
  • Boyle hata yapilirmi allah askina
    +43 lu numarayi acmaniz bile hata,hata ustune hata

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killer_Elite -- 4 Şubat 2012; 13:36:40 >
  • Hocam geçmiş olsun, defalarca yazıldı çizildi forumda böyle konular, keşke uyarsaydınız eniştenizi.Polise, savcılığa filan şikayette bulundunuz mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer_Elite

Boyle hata yapilirmi allah askina
    +43 lu numarayi acmaniz bile hata,hata ustune hata

Hocam ne bilim ya hatamiz buyuk farkindayim
  • geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkagan

Usta kusura bakma ama hatanın büyüğü sizde. Görmediğiniz araba için tanımadığınız birine 3000 euro vermemeliydiniz. Geçmiş olsun.

Sen durumu anlamamissin

Biz adama gondermedik parayi enistem esinin hesabina yatirdi parayi

Parayi cekemez baskasi dediler

• Kapora gönderilmesi garip zaten bir de 3000 Euro nedir Allahaşkına Cihan
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burakkagan

Usta kusura bakma ama hatanın büyüğü sizde. Görmediğiniz araba için tanımadığınız birine 3000 euro vermemeliydiniz. Geçmiş olsun.

Sen durumu anlamamissin

Biz adama gondermedik parayi enistem esinin hesabina yatirdi parayi

Parayi cekemez baskasi dediler

Olan olmuş Cihan ama o an insan aklı donuyor gibi olabilirde en azından 300 euro yerine 300-500 euro uçak bileti parası kadarda yatırsa yeterliydi bence.
    Geçmiş olsun.
  • Western Union dolandırıcılığı bu olay çok geçmiş olsun ama mutlaka aklınızda bulunsun Western Union'u sadee gerçekten paranın birinin eline geçmesi için kullanın teminat kapora vb. durumlar için kullanmayın....
  • western unionda kendi adına olmayan parayı nasıl alıyor adam? benim adımın 1 harfini eksik yazdıkları için 2 saat uğraştım ben
  • Bu arada siz hatayı bastan yapmışsınız.

+43 Avusturya kodu

+33 Fransa kodu

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.