- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
D-SMART+Smile İnternet Kampanyası İle İlgili Herşey
1132 Cevap109173 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

24 Mesaj
4 Şubat 2012; 13:12:59 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

arkadaşlar merhaba bugün d smartın sitesinde böyle bir kampanya gördüm 8mb(25akn) sınırsız internet+dsmart maxi paket 55 tl diyor ama smile adsl ile kafamda soru işaretleri var. Smile adsl nasıldır telekomla arasında hız sorunu varmıdır cevap verirseniz sevinirim bu arada kampanyanın

linki http://www.dsmart.com.t...smart-limitsiz-internet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seemon38 -- 26 Şubat 2012; 1:35:34 >

2306 Mesaj
4 Şubat 2012; 21:21:37 

smile ads tttnet aynı hizmet ağına sahip.hiç bi fark yok yani.

dün dsmart sayfasında bu kampanyayı dile getirmiştim ama kimseden cevap gelmedi.daha kimse farkında değil sanırım.ben bu kampanyanın hd paketli olanında yararlanmayı düşünüyorum.anladığım kadarıyla hd ve maxi paket 65 tl ye geliyor.

fiat palio 1.3multijet-LG-G2

211 Mesaj
5 Şubat 2012; 11:56:10 

İnternet + maxi paket + kablosuz modem= 59 TL'ye 24 ay sözleşme imzaladık. D-smart 1 gün sonra geldi ve kurulumu gerçekleştirdi. D-smart gayet güzel maxi paket de bence yeterli. Kanal geçişleri donma vb gibi sıkıntılar yok. Dün akşam saat 7 gibi internetim smile adsl oldu hız konusunda bir problem yaşamadım, 6 mbit e kadar güzel çekiyor. Umarım sorun yaşamam. 2 senelik bir yola girdik başımızı ağırtmasınlar birde gizli kota nedeniyle internet hızımız düşmesin yeterli...

2306 Mesaj
5 Şubat 2012; 21:04:55 

quote:

Orijinalden alıntı: THE LAZ

İnternet + maxi paket + kablosuz modem= 59 TL'ye 24 ay sözleşme imzaladık. D-smart 1 gün sonra geldi ve kurulumu gerçekleştirdi. D-smart gayet güzel maxi paket de bence yeterli. Kanal geçişleri donma vb gibi sıkıntılar yok. Dün akşam saat 7 gibi internetim smile adsl oldu hız konusunda bir problem yaşamadım, 6 mbit e kadar güzel çekiyor. Umarım sorun yaşamam. 2 senelik bir yola girdik başımızı ağırtmasınlar birde gizli kota nedeniyle internet hızımız düşmesin yeterli...

hd paket fiyatı modemsiz 65 tl değilmi?birde full pakette olupta maxide olmayan kanallar neler?

211 Mesaj
5 Şubat 2012; 21:17:30 

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

hd paket fiyatı modemsiz 65 tl değilmi?birde full pakette olupta maxide olmayan kanallar neler?

Hocam modemsiz 65 TL ise çok iyi fakat o konuda bana bilgi verilmedi maalesef arayıp öğrenmek lazım. D-smart'ın sitesinde paketlerde hangi kanalların olduğu detaylı şekilde yazıyor ordan bakabilirsiniz...

2306 Mesaj
5 Şubat 2012; 21:20:34 

quote:

Hocam modemsiz 65 TL ise çok iyi fakat o konuda bana bilgi verilmedi maalesef arayıp öğrenmek lazım. D-smart'ın sitesinde paketlerde hangi kanalların olduğu detaylı şekilde yazıyor ordan bakabilirsiniz...

sitesinde kampanyanın olduğu yerde altta paketler fiyatlar falan yazmışlar ordan anladığım kadarıyla hd paket li alırsan internetle beraber 65tl diye anladım.full paketin hd side 75 tl yazıyor.

2927 Mesaj
5 Şubat 2012; 22:26:24 

paketler güzel paketler de 24 ay içinde iptal etme durumunun olmaması lazım. İptal ettirirsen bayağı bir fatura biner

773 Mesaj
6 Şubat 2012; 2:11:21 

quote:

Merhaba arkadaşım.Cumartesi günü aynı pakete bende başvurdum.Sadece normali,hd maxi paket yaptım.Hd kanallar güzele benziyordu.resmi sitesinden baktım.İnternetinin ttnetle aynı hızla ve aynı altyapıda olduğunu herkes söylüyor zaten.Peki resmi sitede maxi paket için yazan bütün kanallara ulaşabiliyormusun ? Performansı nasıl sence.Vaad edipte çıkmayan bi kanal varmı ? Ayrıca seninki SD sanırım HD değil ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wachowski X -- 6 Şubat 2012; 2:16:37 >

24 Mesaj
6 Şubat 2012; 2:57:41 

arkadaşlar cumartesi günü mail yolladım aradılar başvurduk bakalım internetle ilgili sonucu yazacam buraya kaflarında soru işaretleri olan arkadaşlar olursa yardımcı olur.

773 Mesaj
6 Şubat 2012; 3:30:52 

Bende senın gıbı yaptım dostum nette gelcek.hepimiz yazarız buraya.umarm hayırlısı olur bızım ıcın

2306 Mesaj
6 Şubat 2012; 12:36:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Wachowski X

Merhaba arkadaşım.Cumartesi günü aynı pakete bende başvurdum.Sadece normali,hd maxi paket yaptım.Hd kanallar güzele benziyordu.resmi sitesinden baktım.İnternetinin ttnetle aynı hızla ve aynı altyapıda olduğunu herkes söylüyor zaten.Peki resmi sitede maxi paket için yazan bütün kanallara ulaşabiliyormusun ? Performansı nasıl sence.Vaad edipte çıkmayan bi kanal varmı ? Ayrıca seninki SD sanırım HD değil ?

bende şuan teknosanın verdiği 2 ay full hd paket var.1 hafta sonra bitiyor.hd kanallar gerçekten iyi ve sayı olarak en fazla hd kanal d smartta.maxi paketle full arasında erotik kanallar ve sinema kanallarının hd olanlarından 4 tanesi eksik sitesinden baktığım kadarıyla.sinema kanallarını pek kullanmıyor zaten çünkü filmler pek iyi değil ayda 3-4 sefer anca izlediğim film oluyor.onun dışında görüntü dediğim gibi iyi.özellikle hd kanallarda.benim ttnete taahütüm var martta bitcek.bitince buna geçmeyi planlıyorum hd olanına

129 Mesaj
6 Şubat 2012; 14:49:48 

önemli nokta şu ;

ben 25akn ttnet kullanıyorum geçen ay 95 gb trafiğim varmış hala da 8 mbit kullanıyordum.. bu aylardırda böyle..

kampanyayı görünce düşündüm ama 25 gb a gelince intrenetim 1mbit e düşecekse o zaman 3 hafta 1 mbit kullanıcam zaten ben.. ne anladım o işten..

1586 Mesaj
6 Şubat 2012; 14:57:22 

Merhaba arkadaşlar bende konuya dahil olmak istedim yeni konu açmaya gerek kalmasın ohalde, ben eski bir d-smart üyesi olduğum için maxi paket full hd ve cihazıyla birlikte 24 ay taahütlü kullanıyorum, aylık ücreti 22.99 Tl.gibi bir ffatura gelmekte. Şuan evimde 8mbs kadar 12gb.limitli ttnet adsl kullanıyorum, aylık 39.00Tl. ödüyorum, şimdi ben smile adslye geçmek istesem yine limitli düşünüyorum 12gb.lık olanından kaç lira ödeme verirler bana acaba bi indirimi olurmu ki ? limitsiz de olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemal1982 -- 6 Şubat 2012; 14:59:14 >

SİSTEMİM:Anakart Asus P8H77-V LE Cpu:İntel İ5 3470 3.20ghz.Kingston HyperX 12GB.DDR3(4x3)1600mhz. SamsungEvo SSD-240GB.+1TB.Sata3 64MB.Seageta, Ekran kartı: Asus R9 270 2GB.256bit GDDR5, Windows7 Ult.Sp1 64bit, Akasa Cobra 850Watt kasa, Samsung 2270DVİ 22"lcd.wide...
2.SİSTEMİM: Asus M5A97 R2.0 Amd 970, cpu;Amd FX-8320 4.20Ghz. Kingston ddr3-10gb.1600mhz, Sapphire HD7850 1GB. 256bit GDDR5. HightPower600W+80Bronze. WDigitalhdd 1TB.SATA3 64mb. Philips 190V4LSB/01 DVI VGA Led 19"win7-sp1ult64bit.

773 Mesaj
6 Şubat 2012; 15:39:35 

quote:

Orijinalden alıntı: cemal1982

Merhaba arkadaşlar bende konuya dahil olmak istedim yeni konu açmaya gerek kalmasın ohalde, ben eski bir d-smart üyesi olduğum için maxi paket full hd ve cihazıyla birlikte 24 ay taahütlü kullanıyorum, aylık ücreti 22.99 Tl.gibi bir ffatura gelmekte. Şuan evimde 8mbs kadar 12gb.limitli ttnet adsl kullanıyorum, aylık 39.00Tl. ödüyorum, şimdi ben smile adslye geçmek istesem yine limitli düşünüyorum 12gb.lık olanından kaç lira ödeme verirler bana acaba bi indirimi olurmu ki ? limitsiz de olabilir?

Dostum yeni kullancılar için olabilir o kampanya.Ve şimdi burdan sorsan her kafadan ayrı bi ses çıkar.Bence en net cevap için direk d-smartı ara

211 Mesaj
6 Şubat 2012; 17:12:02 

quote:

Hocam kanal geçişleri ve görüntü kalitesi gayet tatmin edici. Bizim plazma çok eski olduğundan hd almak istemedik zaten ailem kullanacak d-smart'ı onlarda istemedi gerek yok dediler. Fakat bence alınacaksa hd alınmalı fazla bir fiyat farkı yok.

İnternette şimdilik bir sıkıntı yok umarım ilerde de olmaz...

773 Mesaj
6 Şubat 2012; 18:26:58 

quote:

Hocam kanal geçişleri ve görüntü kalitesi gayet tatmin edici. Bizim plazma çok eski olduğundan hd almak istemedik zaten ailem kullanacak d-smart'ı onlarda istemedi gerek yok dediler. Fakat bence alınacaksa hd alınmalı fazla bir fiyat farkı yok.

İnternette şimdilik bir sıkıntı yok umarım ilerde de olmaz...

Saol dostum.Bize bugün gelceklerdi aksilik oldu.Yarın geliyolar maxi paket yapmak için.İnternetimde gelir dediler 3 iş gününe kadar.Son olarak bişi sorcam d-smarttan once ttnet falan kullanıyormuydun ? otomatik iptal oluyo dedi kadın bana telefonda,diğer adamda sizin yapmanız lazım bir işlem dedi kafam karıştı

211 Mesaj
6 Şubat 2012; 18:35:44 

quote:

Saol dostum.Bize bugün gelceklerdi aksilik oldu.Yarın geliyolar maxi paket yapmak için.İnternetimde gelir dediler 3 iş gününe kadar.Son olarak bişi sorcam d-smarttan once ttnet falan kullanıyormuydun ? otomatik iptal oluyo dedi kadın bana telefonda,diğer adamda sizin yapmanız lazım bir işlem dedi kafam karıştı

Evet ttnet vardı evde. 8 mbit'e kadar olan paketi kullanıyorduk. Biz hiçbir şey yapmadık, d-smart'ı takmaya gelen kişi size sözleşmeleri imzalatacak o sözleşmeler genel merkeze yollanacak ve smile adsl'e geçmiş olacaksın.D-smart kurulduktan sonraki 2 iş günü içerisinde oluyor bunlar. Telefonuna mesaj geliyor hattınız 1 saat içerisinde smile adsl olacaktır diye. Smile adsl olduğu zaman ttnet kullanıcı adı hatası veriyor, smile adsl arayıp modem ayarlarını yaptıktan sonra yeni hattın hayırlı olsun. Hız konusunda bir problem yaşamadım aynı hızı ve kaliteyi smile adslde de alıyorum.

Fakat aklıma takılan ttnet'in faturası da gelecek değil mi, smile geçsek bile sonuçta ttnet bize bu ayın faturasınıda kesecektir. Eğer 15'inden 15'ine kesiyorsa sorun fakat 1'inden 1'ine kesiyorsa fazladan 55 TL daha ödeyeceğiz...

773 Mesaj
6 Şubat 2012; 18:40:04 

quote:

Evet ttnet vardı evde. 8 mbit'e kadar olan paketi kullanıyorduk. Biz hiçbir şey yapmadık, d-smart'ı takmaya gelen kişi size sözleşmeleri imzalatacak o sözleşmeler genel merkeze yollanacak ve smile adsl'e geçmiş olacaksın.D-smart kurulduktan sonraki 2 iş günü içerisinde oluyor bunlar. Telefonuna mesaj geliyor hattınız 1 saat içerisinde smile adsl olacaktır diye. Smile adsl olduğu zaman ttnet kullanıcı adı hatası veriyor, smile adsl arayıp modem ayarlarını yaptıktan sonra yeni hattın hayırlı olsun. Hız konusunda bir problem yaşamadım aynı hızı ve kaliteyi smile adslde de alıyorum.

Fakat aklıma takılan ttnet'in faturası da gelecek değil mi, smile geçsek bile sonuçta ttnet bize bu ayın faturasınıda kesecektir. Eğer 15'inden 15'ine kesiyorsa sorun fakat 1'inden 1'ine kesiyorsa fazladan 55 TL daha ödeyeceğiz...

Tabi keser.Bugün ayın 6sı diyelim.6sında smile adsl olduk ttnet iptal oldu ama illaki şubatın faturasını alcak 1 gun kullansak bile.Smile'ın ise martta gelcek.Ama ttnetin kesme işini bilmiyorum.Benim bildiğim abonelere göre değişiyor.

24 Mesaj
6 Şubat 2012; 23:20:40 

evet arkadaşlar bugün dsmart bağlandı benim televizyonum eski olduğu için sd olan maxi paket bağlandı cihaz çok iyi kanal geçişleri çok hızlı kanallar kaliteli internette 3 iş günü içinde bağlanacakmış internetin sonucunu buraya yazacağım

edit:imla

773 Mesaj
7 Şubat 2012; 2:00:05 

quote:

Orijinalden alıntı: seemon38

evet arkadaşlar bugün dsmart bağlandı benim televizyonum eski olduğu için sd olan maxi paket bağlandı cihaz çok iyi kanal geçişleri çok hızlı kanallar kaliteli internette 3 iş günü içinde bağlanacakmış internetin sonucunu buraya yazacağım

hayırlı olsun dostum güle güle kullan sıra bizde bugün geliyolar

773 Mesaj
7 Şubat 2012; 13:14:29 

kurulum gerçekleşti arkadaşlar.Gelen adam ince ayar yapamıcanı sadece teslimatçı oldunu soyledıi

Cnn Türk izlememi,1 saat içinde tüm hd ve d-smart kanalların acılcanı soledı.Açıldı gibiler ama NBA göremedim daha.

Arkadaşlar bu HDMI kablosu bunları sıyah bişi demi altın sarısı rengi uçlu değildi ?

1390 Mesaj
7 Şubat 2012; 13:58:29 

http://a1202.hizliresim.com/u/7/2hsnu.png

aradım sordum...

maxi ile full arasındaki fark yetişkin kanalları imiş.

sormadım ama hd+ da sinemalar falandır tahminim...

kullanana arkadaşların yorumlarını bekliyoruz.

memnun kalınan ve de kalınmayan yönler neler_?

saygılarımla.

773 Mesaj
7 Şubat 2012; 14:19:15 

quote:

Orijinalden alıntı: trkkrsy

aradım sordum...

saygılarımla.

Dostum hd+sinema kanalları değil.hd +'nın tek farkı dvd club die bişi var bide sadece ıstedığın şeyi kaydediyon çok bi artısı yok.

dediğin bütün sinema kanalları full'de zaten.yetişkin kanallarıda

1390 Mesaj
7 Şubat 2012; 14:45:53 

hmm... pvr cihaz diye bi muhabbet vardı. o zaman hd+ çift tunerli bi cihaz olabilir_?

iç kurulum 40 tl. hoş geldin diyolar yani_!

kişi kendi kurulumunu yapamazmı_? yada bu ücreti ödememenin imkanı varmı ki_?

başka kampanyasında ücretsiz demişler kampanyaya katmışlar güya.

onda nerden çıkarıyolar bilemiyorum ama...

bu ayın 15 inde ttnet üyeliğim bitiyor... o zamana kadar kullanan arkadaşların değerli

yorumları önemli olur. saygılarımla.

2306 Mesaj
7 Şubat 2012; 17:38:25 

quote:

Dostum hd+sinema kanalları değil.hd +'nın tek farkı dvd club die bişi var bide sadece ıstedığın şeyi kaydediyon çok bi artısı yok.

dediğin bütün sinema kanalları full'de zaten.yetişkin kanallarıda

ben internet sitesinden baktığım ve anladığım kadarıyla full de olup maxide olmayan 4 hd sinema kanalı ve 4 adet yetişkin kanala var fark olarak.diğer kanlların hepsi maxide de var.maxi de sinema kanalı var ama full de olanların 4 ü hariç hepsi var.sitesindeki paketlerden anladığım bu

186 Mesaj
7 Şubat 2012; 19:11:57 

Bugün annemi de aramışlar.Ttnet kullanıyorum ve özellikle şu aralar hızından hiç memnun değilim.Farkı olur mu acaba?Şehir Çorum.Kablosuz modemle ilgili değişiklik yapmak gerekmiyor sanırım.Airties var şuan kullandığım.

Az önce Ttneti aradım ve 9.aya kadar taahhütümüz varmış :(((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhandincel1 -- 7 Şubat 2012; 19:35:10 >

Peugeot 406 St 2000 model Otomatik-Gök Mavisi.

http://www.peugeotteam.com/forum/showthread.php?t=2890

2306 Mesaj
7 Şubat 2012; 20:07:41 

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhandincel1

Bugün annemi de aramışlar.Ttnet kullanıyorum ve özellikle şu aralar hızından hiç memnun değilim.Farkı olur mu acaba?Şehir Çorum.Kablosuz modemle ilgili değişiklik yapmak gerekmiyor sanırım.Airties var şuan kullandığım.

Az önce Ttneti aradım ve 9.aya kadar taahhütümüz varmış :(((

taahütün tam olarak ne zaman bittiği nerden nasıl öğrendiniz?benimde 2010 martında başlamış olması gerekn bir taahütümüz varda tam olarak marttamı yoksa nisandamı biticek tam bir öğrenmem lazım yoksa malum ttnet taahütü bozdun diye kalkıp 100tl geçirmeye kalkar.

modem ve hız konusunda bir değişiklik olcağı zannetmem.en iyi yapılacak şey sürekli müşteri hizmetlerini arayıp hızın çok düşük olduğundan şikayetçi olmak.zamanla düzeltiliyor.tabi hız 3-4 mbitlerdeyse normaldir de diyebilirler.sonuçta 8mbite kadar deniliyor pakette

24 Mesaj
7 Şubat 2012; 20:44:40 

quote:

aradım sordum...

saygılarımla.

arkadaşım eski bi digitürk kullanıcısı olarak dsmartın verdiği receiver (markası goldmaster) süper diyebilirim kanal geçişleri çok iyi hiç bir şekilde sorun çıkartmıyor.Kanallara gelcek olursak kanallar gayet yeterli birçok sinema ,dizi,belgesel,spor kanalları var.Spor kanalllarında nba maçlarını,italya ligi,uefa avrupa ligi,şampiyonlar ligi maçlarını maxi paket içinde izleyebiliyorsunuz :D.şimdilik bu kadar denedikce + larını ve - lerini yazarım.

1390 Mesaj
7 Şubat 2012; 21:03:19 

anladım üstadım verdiğin bilgiler için teşekkürler...

modem olayına gelelim... kullandığım modem ttnetin

modemi sordum kabul ederse kullanırsınız yok

sisteme uyuşmaz ise modemde almalısınız dediler...

modemin marka modeli nedir bilen varmı_?

(kablosuz)

----------------------------------------------------------

bir diğer sorum... binada merkezi sistem hotbird ve turksat var... multifeed ile e7 yide ayarladım...

bu hd cihaz ile dsmart hariç hotbird ve e7 kanallarımıda izleyebilirmiyim_?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trkkrsy -- 7 Şubat 2012; 21:06:27 >

186 Mesaj
7 Şubat 2012; 21:47:30 

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

taahütün tam olarak ne zaman bittiği nerden nasıl öğrendiniz?benimde 2010 martında başlamış olması gerekn bir taahütümüz varda tam olarak marttamı yoksa nisandamı biticek tam bir öğrenmem lazım yoksa malum ttnet taahütü bozdun diye kalkıp 100tl geçirmeye kalkar.

modem ve hız konusunda bir değişiklik olcağı zannetmem.en iyi yapılacak şey sürekli müşteri hizmetlerini arayıp hızın çok düşük olduğundan şikayetçi olmak.zamanla düzeltiliyor.tabi hız 3-4 mbitlerdeyse normaldir de diyebilirler.sonuçta 8mbite kadar deniliyor pakette

Müşteri hizmetlerinden öğrendim.Bizimkide 02.09.2010'da başlamış 02.09.2012'de bitiyor.7 ay daha var :( Telefonda güvenlik için hat sahibinin kimlik bilgilerini soruyorlar bilginiz olsun.Hız konusunda da telefonda onuda söyledim.Hattı güncellediler ve şu an daha iyi oldu.Telefondaki bayan değerleriniz gayet iyi dedi.Yine sorun olursa arıza kaydı alırız telefona arıyıp bildirirseniz dedi.

Peugeot 406 St 2000 model Otomatik-Gök Mavisi.

http://www.peugeotteam.com/forum/showthread.php?t=2890

178 Mesaj
7 Şubat 2012; 21:59:41 

şimdi smile olupda 25 aknden sonra hızı düşen varmı beyler ?

24 Mesaj
8 Şubat 2012; 1:08:23 

quote:

anladım üstadım verdiğin bilgiler için teşekkürler...

modem olayına gelelim... kullandığım modem ttnetin

modemi sordum kabul ederse kullanırsınız yok

sisteme uyuşmaz ise modemde almalısınız dediler...

modemin marka modeli nedir bilen varmı_?

(kablosuz)

----------------------------------------------------------

bir diğer sorum... binada merkezi sistem hotbird ve turksat var... multifeed ile e7 yide ayarladım...

bu hd cihaz ile dsmart hariç hotbird ve e7 kanallarımıda izleyebilirmiyim_?

modem le ilgili şöyle bişey diyebilirim eğer modeminiz ttnetin verdiği modemse smile de sorun çıkabiliyor ama çözümü var modem markanıza göre güncel firewire dosyası bulup yüklerseniz sorun çözlüyür.

receiver e gelince verdikleri reciver a artı olarak sizde kanal ekliebiliyorsunuz hotbird bağlantısı yaparsanız onu da izleyebilirsiniz diye düşünüyorum çünkü ben dsmartta olmayan birkaç türksat kanalını aratarak buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seemon38 -- 8 Şubat 2012; 1:08:50 >

1390 Mesaj
8 Şubat 2012; 20:03:05 

peki bir soru daha receiverin tam marka modeli nedir_? usb/divx vs. olayı_?

557 Mesaj
10 Şubat 2012; 8:39:15 

aslında bu kampanya hoşuma gitti ama bazı teredütlerim var şu an hızım 6 mbitte tanımlı acaba smile adsl geçiş yapınca telekom gıcıklığına hızı düşürür diye korkularım var.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

950 Mesaj
10 Şubat 2012; 9:46:01 

Bağlı bulunduğum Türk Telekom Santralini aradım smile ile ttnetin aynı altyapıyı kullandığından emin olduktan sonra bende geçmeye karar verdim.

TTNET e 55 TL vereceğime SMİLE+D-SMARTA 65 verir HD yayın izlerim. Bulunduğum santral normalde 16 mb kadar destek veriyormuş. Ancak şuan 8 civarı gözüküyormuş. Telefon paralel bağlıysa ondan kaynaklanır dendi.

Bugün başvurumu yapmayı düşünüyorum.

Öğretmenin Kral olduğu zaman öğrenciydik, Öğrencinin kral olduğu zaman Öğretmeniz.

773 Mesaj
10 Şubat 2012; 15:56:10 

Dediğim gibi memnunum ben arkadaşlar internet hızım 8mbitin altına hiç inmiyor daha hiç bi kopmada olmadı.Kanallar ve uyduylada bı sorunum yok sadece son guncelllemeden sonra kumanda kendı kendıne kilitleniyo hızlı ınıyo yavas acılıyo falan okadar

102 Mesaj
10 Şubat 2012; 16:44:21 

quote:

Orijinalden alıntı: vampiries1

şimdi smile olupda 25 aknden sonra hızı düşen varmı beyler ?

Bende bu sorunun cevabini bekliyorum beyler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

.

950 Mesaj
10 Şubat 2012; 22:39:15 

Geçtik bakalım iyi mi ettik kötü mü ettik zamanla anlaşılacak. İnternet taşıması 3-4 gün sürecek gibi.

d-smart akşam üzeri kuruldu. İlk etapta yayın kalitesi kötü gibi geldi. ATV,AHABER ve yabancı HD ler gayet güzeldi de star, kanald gibi hd kanallar çok iyi gibi gelmedi bana. SD yayından farkı yok gibiydi. akşam baktım biraz daha iyi gibi geldi.

Cihaz ile yayın kalitesi arasında bir ilişki var mıdır? Aldığım HD kutu. Birkaç gün bakacağım tatmin etmezse servis çağıracağım.

Smile noktasında ise; Smile müşteri temsilcisi bizim bağlantı hızımız TTnete göre daha iyi olacağını göreceksiniz dedi. Gerekçesi aynı altyapıyı kullanıyoruz ancak TTNET in daha çok müşteri olduğu için hat yoğunluğu fazla oluyor bizde böyle bir sorun yok. Kesinlikle bağlantı sorunu yaşamayacaksınız dedi. Ben de mantıklı buldum.

8mbit 25AK li sınırsız adsl+Maxi-HD Dsmart=67 TL 1 ay sonra sabit hattı da kapatıp 10 TL santral kullanıp ücretiyle beraber 77 TL ödeyeceğim.

Öğretmenin Kral olduğu zaman öğrenciydik, Öğrencinin kral olduğu zaman Öğretmeniz.

773 Mesaj
10 Şubat 2012; 23:00:08 

quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Geçtik bakalım iyi mi ettik kötü mü ettik zamanla anlaşılacak. İnternet taşıması 3-4 gün sürecek gibi.

d-smart akşam üzeri kuruldu. İlk etapta yayın kalitesi kötü gibi geldi. ATV,AHABER ve yabancı HD ler gayet güzeldi de star, kanald gibi hd kanallar çok iyi gibi gelmedi bana. SD yayından farkı yok gibiydi. akşam baktım biraz daha iyi gibi geldi.

Cihaz ile yayın kalitesi arasında bir ilişki var mıdır? Aldığım HD kutu. Birkaç gün bakacağım tatmin etmezse servis çağıracağım.

Smile noktasında ise; Smile müşteri temsilcisi bizim bağlantı hızımız TTnete göre daha iyi olacağını göreceksiniz dedi. Gerekçesi aynı altyapıyı kullanıyoruz ancak TTNET in daha çok müşteri olduğu için hat yoğunluğu fazla oluyor bizde böyle bir sorun yok. Kesinlikle bağlantı sorunu yaşamayacaksınız dedi. Ben de mantıklı buldum.

8mbit 25AK li sınırsız adsl+Maxi-HD Dsmart=67 TL 1 ay sonra sabit hattı da kapatıp 10 TL santral kullanıp ücretiyle beraber 77 TL ödeyeceğim.

Alt yapı olayını bende konuştum dostum net için.Sana dedıklerının aynısını dedıler ve şuan ttnet'in bana verdığınden daha hızlı kullanıyorm :)

950 Mesaj
10 Şubat 2012; 23:41:18 

quote:

Alt yapı olayını bende konuştum dostum net için.Sana dedıklerının aynısını dedıler ve şuan ttnet'in bana verdığınden daha hızlı kullanıyorm :)

Ben doğru olduğuna inandım zaten. Direkt Türk telekom santrali ilede görüştüm hattın hızına baktırdım. 16 mbite kadar desteklemesine rağme 8 mbit civarı gözküyor. Telefon 3 odaya paralel bağlı adam ondan kaynaklanabilir dedi. Onları düzelt iyileşmezse bakalım dedi.

Sana başka bir soru sorayım. Ben smile dan modem istemedim. elimde 3 yıl önce ttnettin verdiği RT-206 var. Bunu sorunsuz kullanabilecek miyiz? firmware güncellemesi yapmak lazımmış ama ben baktım seçeneklerde sadece TTNET çıkıyor. Hat hala TTNETTEN hizmet aldığı için mi öyle çıkıyor acaba? sen nasıl yaptın?

Ayrıca d-smartta aldın sanırım. hd kanallar 1080i gözüküyor. bunu nasıl 1080P yapabiliriz?

773 Mesaj
11 Şubat 2012; 1:36:17 

quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Ben doğru olduğuna inandım zaten. Direkt Türk telekom santrali ilede görüştüm hattın hızına baktırdım. 16 mbite kadar desteklemesine rağme 8 mbit civarı gözküyor. Telefon 3 odaya paralel bağlı adam ondan kaynaklanabilir dedi. Onları düzelt iyileşmezse bakalım dedi.

Sana başka bir soru sorayım. Ben smile dan modem istemedim. elimde 3 yıl önce ttnettin verdiği RT-206 var. Bunu sorunsuz kullanabilecek miyiz? firmware güncellemesi yapmak lazımmış ama ben baktım seçeneklerde sadece TTNET çıkıyor. Hat hala TTNETTEN hizmet aldığı için mi öyle çıkıyor acaba? sen nasıl yaptın?

Ayrıca d-smartta aldın sanırım. hd kanallar 1080i gözüküyor. bunu nasıl 1080P yapabiliriz?

Dostum bız yeni laptop aldığımız ıcın gecenlerde kablosuz modeme ihtiyaç duyduk ve INCA marka aldık.O yüzden ttnetin verdiği bi modemi falan kullanmıyorum.Ayrıca 1080i gözüküyor evet 1080 p nasıl olur bılmıyorm.Aralarındakı fark ne ki dostum ?

184 Mesaj
11 Şubat 2012; 10:13:48 

Arkadaşlar bende bu kampanyadan yararlandım ama daha smıle a geçiş olmadı bugün 4. gün olmazsa bugün bir arayıp sorayım müşteri hizmetlerine.d-smart cihaz arada takılıyor yazılımsal olabilir kanallar güzel.1080p uydu yayınlarında daha yok 1080i normaldir.

950 Mesaj
11 Şubat 2012; 12:16:31 

quote:

Dostum bız yeni laptop aldığımız ıcın gecenlerde kablosuz modeme ihtiyaç duyduk ve INCA marka aldık.O yüzden ttnetin verdiği bi modemi falan kullanmıyorum.Ayrıca 1080i gözüküyor evet 1080 p nasıl olur bılmıyorm.Aralarındakı fark ne ki dostum ?

Forumun başka bir sayfasından alıntı.(Paintbox)

'Her ikisinin de çözünürlüğü 1920×1080'dir. i=interlaced (geçmeli tarama), p=progressive (ilerlemeli tarama)

720p'ler 1280×720 çözünürlüğe sahip.

Progressive, interlaced'a oranla 2 kat daha hızlı tarar. 1080p modda çalışan (progressive tarama yapan) TV'lerde pratikte bir fark yok. Yani gözle görülür bir fark olmaz. Çünkü bu TV'ler interlaced görüntüyü deinterlace ederek tam frame oluştururlar.

Bu arada Avrupa'da uydu üzerinden yayın yapan hd kanalların birçoğunun 1080i modda yayın yaptığı söyleniyor.'

Benim anladığım da i ve p nin resim tarafa hızlarında bir farklılık varmış. P daha kaliteliymiş ama pratikte farkının fark edilmeyecek kadar az olduğu söyleniyor.

773 Mesaj
11 Şubat 2012; 15:21:10 

@kaya727 anladım dostum teşekkur ederım

2306 Mesaj
11 Şubat 2012; 20:43:07 

şuan türkiyede 1080p yapan yayın yok bildiğim kadarıyla.hd kanalların hepsi 1080i.d smartın sitesinde şuanlık p kalitenin bluray disklerde falan kullanılabildiğini okumuştum.

bencede gözle görüşür bir fark yok i ile p arasında.çok merak ediyorsa bluray oynatıcı varsa bluray disk film alıp izleyip denemek lazım onada gerek yok

211 Mesaj
11 Şubat 2012; 21:36:38 

Arkadaşlar internet hızıyla ilgili bir problemim yok fakat youtube,vimeo vb sitelerden video izlemek resmen işkence halini aldı. Çok uzun süre bekliyorum videoların dolması için.TTnet'te böyle bir problemim yoktu. Acaba Smile ile ilgi olabilir mi?

773 Mesaj
11 Şubat 2012; 21:55:21