Şimdi Ara

D-SMART+Smile İnternet Kampanyası İle İlgili Herşey (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.133
Cevap
5
Favori
115.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cgty89

quote:

Orijinalden alıntı: Berkan_g

Beyler benide 2 gundur ariyorlar carsamba gunu yine arayacaklar.Kafam iyice yatti bu ise. Sanirim gecicem ama ay sonu hesap kesim tarihini bekliyorum.

Sormak istedigim birsey var.
    16mb'e kadar - sinirsiz(50 GB)-59tl + D-Smart FULL (SD FULL) paketmi alsam ki fiyati 69 tl yoksa
    16mb'e kadar - sinirsiz(50 GB)-59tl + D-Smart Maxi (HD Maxi) paketmi alsam.

Goruntuler arasinda bariz fark varmi. SD FULL mu HD Maxi paketmi daha mantikli olur karar veremedim. Bir yardim edin.

hd tv niz varsa kesinlikle maxi hd yi alın.ztn full pakette maxiden farklı olarak ekstradan 4 hd sinema kanalı+yetişkin kanalları var.ee zaten sd aldığınızda sadece yetişkin kanalları için almış olcaksınız.ama hd maxi pakette 20 yada 21 mi ne hd kanal var kanal d ve star hd de dahil bunlara.kanald hd süper bence normaliyle kıyasla.ayrıca belgesel kanallarının sinema kanallarının falan hd olanlarıda var maxi pakette.

Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ediyorum. Sanirim dediginiz gibi HD Maxi paket almak daha iyi.
  • quote:

Beyler benide 2 gundur ariyorlar carsamba gunu yine arayacaklar.Kafam iyice yatti bu ise. Sanirim gecicem ama ay sonu hesap kesim tarihini bekliyorum.

16mb'e kadar - sinirsiz(50 GB)-59tl + D-Smart FULL (SD FULL) paketmi alsam ki fiyati 69 tl yoksa

Goruntuler arasinda bariz fark varmi. SD FULL mu HD Maxi paketmi daha mantikli olur karar veremedim. Bir yardim edin.

50 gb AKN yokmuş atık 100 gb varmış ve o da baya pahalı. 16 mb de de fiyat değişiyor. Senin dediğin fiyata alman imkansız. Kampanyaya baktım da sen karıştırmışsın. 16mb'e kadar - (50 GB)-59tl olan tarife limitsiz değil limitli tarife. yani oradaki 50 Gb AKN değil toplam limitin. 50 GB aşınca ekstra fatura ödersin. Böyle birşey olsa bende alacaktım. 16 mbit sınırsız tarife 139 TL.

Şuan en uygunu 8MB'e kadar Limitsiz (25 AKN) olan HD yayınlarda var ve 65 TL. Ben bunu aldım. +2 tl aktivasyon mudur nedir bir ücret. Ayrıca ilk faturadan sonra sabit hattı kapatık +10 tl vererek yalın ADSL olarak kullanacağım.

Yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi HD TV niz varsa HD paket almanız daha mantıklı.

Ben hala 8 mb e kadar TTnet kullanıyorum. Bu ay 100 GB civarı kullanım yapmışım. Modem de hala bağlantı hızı 8 gözüküyor. Bu gerçek midir yoksa aldatıcı mıdır? TTnet 25 Gb geçmemize rağmen 1 mbit e düşürmemişse büyük kıyak yapmış. Smile iel yaptığım görüşmede 25 gb dan sonra 1 mbite düşeceğini söylediler..

Ben digiturk webtv izliyorum. 2 mb in altına düşünce biraz sorun oluyor. Bu haftasonu deneyeceğiz bakalım nasıl bir performans ortaya çıkacağını. Hatta teefon kablosunu da değiştirmeyi düşünüyorum. Telefon hattını 3 odaya paralel bağlamışlar. paralel bağlantı hızı düşünüyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 15 Şubat 2012; 10:08:48 >
  • bu arada d-smart kumandası çok yavaş. ok tuşuna basıyorum kanal listesi gelecek nerdeyse 10 saniyede geliyor. tekrar basınca gidecek sanki ağır çekimde gidiyor. Markasını hatırlamıyorum recevirın. Ama genelde mi böyle? Kullanna var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

quote:

50 gb AKN yokmuş atık 100 gb varmış ve o da baya pahalı. 16 mb de de fiyat değişiyor. Senin dediğin fiyata alman imkansız. Kampanyaya baktım da sen karıştırmışsın. 16mb'e kadar - (50 GB)-59tl olan tarife limitsiz değil limitli tarife. yani oradaki 50 Gb AKN değil toplam limitin. 50 GB aşınca ekstra fatura ödersin. Böyle birşey olsa bende alacaktım. 16 mbit sınırsız tarife 139 TL.

Şuan en uygunu 8MB'e kadar Limitsiz (25 AKN) olan HD yayınlarda var ve 65 TL. Ben bunu aldım. +2 tl aktivasyon mudur nedir bir ücret. Ayrıca ilk faturadan sonra sabit hattı kapatık +10 tl vererek yalın ADSL olarak kullanacağım.

Yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi HD TV niz varsa HD paket almanız daha mantıklı.

Ben hala 8 mb e kadar TTnet kullanıyorum. Bu ay 100 GB civarı kullanım yapmışım. Modem de hala bağlantı hızı 8 gözüküyor. Bu gerçek midir yoksa aldatıcı mıdır? TTnet 25 Gb geçmemize rağmen 1 mbit e düşürmemişse büyük kıyak yapmış. Smile iel yaptığım görüşmede 25 gb dan sonra 1 mbite düşeceğini söylediler..

Ben digiturk webtv izliyorum. 2 mb in altına düşünce biraz sorun oluyor. Bu haftasonu deneyeceğiz bakalım nasıl bir performans ortaya çıkacağını. Hatta teefon kablosunu da değiştirmeyi düşünüyorum. Telefon hattını 3 odaya paralel bağlamışlar. paralel bağlantı hızı düşünüyormuş.

Dostum verdigin cevap icin oncelikle tesekkurler.Gercekten bilgilenmemi sagladin.

Ben bu paketi TTNETte de kullaniyorum ve aylik sabit 59 tl oduyorum. Bunun bir kotasi yok. Tek sinirlama aylik 50 gb upload hakkin oluyor. 50 gb gecince hizin 1mbe dusuyor. Ancak ben henuz 1 mbe dustugunu gormedim. 12mb baglanti hiziyla cok rahat baglaniyorum.

Smile de bunun limitsiz olacagini saniyordum. Beni bilgilendirdigin icin cok sagol. Gercekten buyuk bir yanlistan kurtuldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BERKAN_G -- 15 Şubat 2012; 16:09:28 >
  • quote:

quote:

quote:

Dostum verdigin cevap icin oncelikle tesekkurler.Gercekten bilgilenmemi sagladin.

Ben bu paketi TTNETte de kullaniyorum ve aylik sabit 59 tl oduyorum. Bunun bir kotasi yok. Tek sinirlama aylik 50 gb upload hakkin oluyor. 50 gb gecince hizin 1mbe dusuyor. Ancak ben henuz 1 mbe dustugunu gormedim. 12mb baglanti hiziyla cok rahat baglaniyorum.

Smile de bunun limitsiz olacagini saniyordum. Beni bilgilendirdigin icin cok sagol. Gercekten buyuk bir yanlistan kurtuldum.

Bu kampanyanın getirisi d-smastın bedava veya cüzzi bir paraya gelmesi. Müşteri temsilcisi bana da senin dediğin fiyattan satacaktı nerdeyse. Yani 16 mb 50 GB adil kullanım kotalı sınırsız internete 59 TL dedi. Ben Konuştuklarımızın tahahüt olacağını ve net bilgi vermesini ve tahahüt etmesini istedim. 10 dakika sonra sizi arayalım dediler. O şekilde ocak ayından önce uygulanıyormuş. O tarife yürürlükte değil dediler. AKN olarak 25 gb ve 100 GB uygulamasına geçtiklerini söylediler.

Her neyse bu tarifede karar kıldık. Cuma günü başvuru yapmış olmama rağmen TTnetten, smile e geçemedim daha. Aynı numara taşıma gibi servis sağlayıcısı taşıması olacak. Smile in bağlantı hızını gerçekten merak ediyorum.

Daha smile kullanmaya başlamadan müşteri hizmetlerinden rahatsız olmaya başladım. Arıyorlar telefonu açıyorum kapanıyor. Geri arıyorum 10 dakika kadar bekledim müşteri temsilcisi ile görüşemedim. Birisi cep telefonundan aramıştı onun numarasını kaydettim bir sorun olunca onu arıyorum artık.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bu kampanyanın getirisi d-smastın bedava veya cüzzi bir paraya gelmesi. Müşteri temsilcisi bana da senin dediğin fiyattan satacaktı nerdeyse. Yani 16 mb 50 GB adil kullanım kotalı sınırsız internete 59 TL dedi. Ben Konuştuklarımızın tahahüt olacağını ve net bilgi vermesini ve tahahüt etmesini istedim. 10 dakika sonra sizi arayalım dediler. O şekilde ocak ayından önce uygulanıyormuş. O tarife yürürlükte değil dediler. AKN olarak 25 gb ve 100 GB uygulamasına geçtiklerini söylediler.

Her neyse bu tarifede karar kıldık. Cuma günü başvuru yapmış olmama rağmen TTnetten, smile e geçemedim daha. Aynı numara taşıma gibi servis sağlayıcısı taşıması olacak. Smile in bağlantı hızını gerçekten merak ediyorum.

Daha smile kullanmaya başlamadan müşteri hizmetlerinden rahatsız olmaya başladım. Arıyorlar telefonu açıyorum kapanıyor. Geri arıyorum 10 dakika kadar bekledim müşteri temsilcisi ile görüşemedim. Birisi cep telefonundan aramıştı onun numarasını kaydettim bir sorun olunca onu arıyorum artık.

Ben bu ay sonunu bekliyorum fatura kesim tarihini. Bu ay sonu gecis yapicam.
    Size simdiden hayirli olsun diyorum. Kullandiktan sonra izlenimlerinizi yazarsaniz cok makbule gecer. Ozellikle internetin hizini cok merak ediyorum.
  • arkadaşlar bende ttnet uyesiyim yıllardır bu kampanya mantıklı gibi geldi yanlız bir iki sorum var yardımcı olursanız sevinirim..

1-altyapıyı ttnet sunduguna gore internet hızım degişmez diye bekliyorum dogrumu?

2-ev telefonunu kapattırıp yada bu kampanyaya katıldıktan sonra ev telefonunu kapattırırsam sorun olurmu?

3-faturam vergiler dahil 55-60 arası gelecek dogrumu?

4-smile internetin bağlantısı bölgeye göre değişiyormu (ben yozgat-saraykentteyim)

ev telefonuna her ay fuzuli 20 tl odüyorum, ADSL 55 tl bu kampanyada bi üçkagıtcılık çıkartmayacaklarsa daha sonradan mantıklı geliyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaqwes

arkadaşlar bende ttnet uyesiyim yıllardır bu kampanya mantıklı gibi geldi yanlız bir iki sorum var yardımcı olursanız sevinirim..

1-altyapıyı ttnet sunduguna gore internet hızım degişmez diye bekliyorum dogrumu?

2-ev telefonunu kapattırıp yada bu kampanyaya katıldıktan sonra ev telefonunu kapattırırsam sorun olurmu?

4-smile internetin bağlantısı bölgeye göre değişiyormu (ben yozgat-saraykentteyim)

ev telefonuna her ay fuzuli 20 tl odüyorum, ADSL 55 tl bu kampanyada bi üçkagıtcılık çıkartmayacaklarsa daha sonradan mantıklı geliyor....

telefon yine kalmalı ama yalın internet oalyı smile da da var sanırım 10 tlmi ne onun için ücret ödüyorsunuz.20 tl yerine 10 tl lik bu şekilde kullanbilirsiniz.alt yapıda sorun olmaz dediğiniz gibi tamamen aynı.sadece ttnetle değil smile muhattap olcaksınız.bölgede hızda sorun varsa sürekli ve ısrarcı şekilde şikayetinizi dile getirdiğinizde zaten zamanla iyileştirme yapıyorlar.

sd pakette internetlet beraber 55tl aylık ücret 24 ay taahütlü.40 tl lik iç kurulum ücreti veriyorsunuz ekstradan.
  • Alan arkadaşlar speedtest sonucunuzu lütfen konuda paylaşırmısınız...
  • quote:

arkadaşlar bende ttnet uyesiyim yıllardır bu kampanya mantıklı gibi geldi yanlız bir iki sorum var yardımcı olursanız sevinirim..

Cevap verilmiş ama bende vereyim.

altyapıyı ttnet değil Turktelekom sunuyor. ttnet de turktelekom altyapısını kullanıyor. Değişim olmaz diye bekliyoruz.

smile e geçtikten sonra ilk faturan kesildikten sonra yalın adsl istiyorum diyorsun geçişini yaptırdıktan sonra sabit telefonunu kapattırıyorsun. 10 tl hat kullanım ücreti faturana yansıyor.

d-smart normal alırsan 55, HD alırsan 65, telefonu da kapattırırsan 75 TL ayda 2 TL kurulum ücreti: 77 TL. Tek fatura.

yani bölgeye göre elbette değişiklik gösterir ama ttnetten de smile den de aynı santral üzerinden hizmet alacağınız için bir değişme olmaz.

Benim internetim bağlansın ben bağlantı durumunu paylaşırım.

Bu arada sabit hat için bana 13.75 fatura geliyor. size 20 mi geliyor. Kullanmıyorsanız neden en ucuz hattı seçmediniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 15 Şubat 2012; 20:40:30 >
  • 2 yıl taahhüt anlaşması imzalamanız gerekiyor. Bu süre zarfında çıkınca (indirim bedeli+kapatma bedeli(99TL)+ödenmemiş borçlar) faturaya yansıtılır dediler.Müşteri hizmetlerini arayıp sordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdor

2 yıl taahhüt anlaşması imzalamanız gerekiyor. Bu süre zarfında çıkınca (indirim bedeli+kapatma bedeli(99TL)+ödenmemiş borçlar) faturaya yansıtılır dediler.Müşteri hizmetlerini arayıp sordum.

Evet öyle. Onlar kampanya şartlarında yazdığı için yazma gereği duymadım. İnşallah sorun yaşamam da kapatmak durumunda kalmam. Yoksa iyi bindirirler. sadece d-smarta en az 60 tl fatura çıkarırlar+99 smile de 55 çıkarsalar fatura kabarır.
  • quote:

quote:

Cevap verilmiş ama bende vereyim.

altyapıyı ttnet değil Turktelekom sunuyor. ttnet de turktelekom altyapısını kullanıyor. Değişim olmaz diye bekliyoruz.

smile e geçtikten sonra ilk faturan kesildikten sonra yalın adsl istiyorum diyorsun geçişini yaptırdıktan sonra sabit telefonunu kapattırıyorsun. 10 tl hat kullanım ücreti faturana yansıyor.

d-smart normal alırsan 55, HD alırsan 65, telefonu da kapattırırsan 75 TL ayda 2 TL kurulum ücreti: 77 TL. Tek fatura.

yani bölgeye göre elbette değişiklik gösterir ama ttnetten de smile den de aynı santral üzerinden hizmet alacağınız için bir değişme olmaz.

Benim internetim bağlansın ben bağlantı durumunu paylaşırım.

Bu arada sabit hat için bana 13.75 fatura geliyor. size 20 mi geliyor. Kullanmıyorsanız neden en ucuz hattı seçmediniz?

Alıntıları Göster
    quote:

zamanında bir tarife değişikliği yaptım bir daha da dönemedim. daha doğrusu eski tarifelere tarife geçişini kaldırmışlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaqwes -- 16 Şubat 2012; 5:53:54 >
  • bi kaç soruda benden
    1-ben arkadaşımla ortak almak istiyorum
    o interneti ben dsmartı alabilirmiyim.
    2-kutuyu taşıyabilirmiyim dsmartı kışın evde yazın yazlıkda kullanabilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabonx

bi kaç soruda benden
    1-ben arkadaşımla ortak almak istiyorum
    o interneti ben dsmartı alabilirmiyim.
    2-kutuyu taşıyabilirmiyim dsmartı kışın evde yazın yazlıkda kullanabilirmiyim

Kullanabilirsin. D-Smartı arkadaşın evine bağlarlar. Daha sonra sen receviri alır götürür kullanırsın. İhtiyacın olan tek şey Turksat yönüne bakan çanak. Kurulumu biz yapıyoruz diyorlar da amaç 40 TL kurulum ücreti almak. Benim kendim kurarım desen de kabul ederler herhalde. Bir rapor doldurup imzalatıyorlar ve tv ile kutunun bağlantısını yapıyorlar hepsi o.

Servise söylersin sıkıntı çıkarmazsa direk kendi evine de bağlatabilirsin. Sonuçta adamlar satabilmek için 1000 takla atıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 16 Şubat 2012; 10:12:25 >
  • arkadaslar 25gb adil kullanim kotasi smile adsl de uygulaniyor mu kullanan arkadaslar bilgi verirse sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: turexx

arkadaslar 25gb adil kullanim kotasi smile adsl de uygulaniyor mu kullanan arkadaslar bilgi verirse sevinirim

evet uygulanıyor. Yani şartname de yazıyor. uygulamayı nasıl yaptıklarını bilmiyorum. ben daha kullanmaya başlamadım.
  • arkadaşlar bende hd ready 32"lcd tv var hd için +10 lira vermeye değer mi? yani hd ready 32" tv de hd keyfi yaşanır mı? yoksa karın ağrısı mı olur?
  • cevrende hd kullanan recevier varsa bi denemeni tavsiye ediyorum.Bu arada dun arkadasimin evine kurulmus bu paket,yalniz internette sik sik kesilmeler oluyormus paketi almadan servis saglayicinizi arayip sinyal seviyesi ile gerekli bilgileri alip oyle gecin derim pakete....
  • Bende cok kararsiz kaldim kampanyaya,bugun arkadas gorusurken tlf alip mevcut abonelerin durumunu sordum ve iptal edip yeniden bu kampanyaya basvurmam gerektigini soylediler ve vazgectim..
    Ayrica ttney tem baglanti sirasinda modrm alanlar (2008 sonrasi) smile'a gectikleri zaman modemi degistirmek zorunda kalacsklar,hesaplamalariniza bunuda eklemeyi unutmayin..smile aylik 2,5TL ekliyor modem icin
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.