Şimdi Ara

ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
138.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR BUZLUK KISMI ÇOK İYİ SOĞUTUYOR AMA ALT HİÇ SOĞUMUYOR DOLAP OTAMATİK DE YAPIYOR FANLAR DA CALISIYOR ARIZA NEREDE ACABA ŞİMDİDEN YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLARA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM .....

• kanal yolları tıkanmıstır nofrost dolablarda olan bir soundur buzluguna bıraktıgınız su alttaki hava kanallarına sızıp orada buz oluyor dolayısıyla alt bölüme soguk havanın geçmesini engelliyor çözümü ise dolabın fişini cekip hava kanallarındaki buzların çözülmesini beklemek tamamı cozuldugunden emin olduktan sonra dolabınızı bos olarak 3 4 saat çalıstırın sonrada urunlerinizi yerlestirip normal kullanıma devam edin....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol

Bu mesaj silindi.
    Ariston un yan markası İndesit buzdolabımın en altta sebzeliğinin hemen üzerindeki arka duvarda buz yapıyor.Eridiği kısmı dolabın altından akma yapıyor.Soğutma termostı hem dolap hemde dondurucu kısmı için iyice kısmama rağmen soğutma yapıyor.Buzları koparıp alıyorum yine buz yapıyor.Nedenini anlayamadım.Gerek ortadaki hava kanalında gerekse buzluk ile dolap arasında hava perdesinde sadece köpükler var buz göremiyorum.Ayrıca motoroda 7-8 saat boyunca hiç su damlamadı.Bazıyerlerde buzdolabında bir delik olduğu onu şiş gibi bir şey ile açmak gerektiği yazıyor.Ben sebzeliğin üzerinde veya altlarda bir yerlerde hiç delik felan göremedim.Yardımlar için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HasDasOto

Ariston un yan markası İndesit buzdolabımın en altta sebzeliğinin hemen üzerindeki arka duvarda buz yapıyor.Eridiği kısmı dolabın altından akma yapıyor.Soğutma termostı hem dolap hemde dondurucu kısmı için iyice kısmama rağmen soğutma yapıyor.Buzları koparıp alıyorum yine buz yapıyor.Nedenini anlayamadım.Gerek ortadaki hava kanalında gerekse buzluk ile dolap arasında hava perdesinde sadece köpükler var buz göremiyorum.Ayrıca motoroda 7-8 saat boyunca hiç su damlamadı.Bazıyerlerde buzdolabında bir delik olduğu onu şiş gibi bir şey ile açmak gerektiği yazıyor.Ben sebzeliğin üzerinde veya altlarda bir yerlerde hiç delik felan göremedim.Yardımlar için teşekkürler.

dolabınız derin dondurucumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aggressor19

quote:

Alıntıları Göster
    Benimde başıma aynı sorun gelmişti zamanında. Çözüm dolabı tamamen boşaltın ve kapıları açık kalacak şekilde fişini çekin 1 2 saat sonra sorun ortadan kalkacaktır ta ki bir sonraki buzlanmaya kadar. Ayrıca bu tür makinalarda ara ara bu işlemi yapmak makinanın ömrünü uzatıp enerji sarfiyatınızı düşürür...

• quote:

quote:

Kusura bakmayın ilginize geç döndüm.Ben nofrost diye biliyorum ama.Bazı yazılarda nofrost diye satılanların bir kısmının derin dondurucu olduğunu okudum.

• quote:

Orijinalden alıntı: redgreenblue

Benimde başıma aynı sorun gelmişti zamanında. Çözüm dolabı tamamen boşaltın ve kapıları açık kalacak şekilde fişini çekin 1 2 saat sonra sorun ortadan kalkacaktır ta ki bir sonraki buzlanmaya kadar. Ayrıca bu tür makinalarda ara ara bu işlemi yapmak makinanın ömrünü uzatıp enerji sarfiyatınızı düşürür...

Teşekkürler.Bunu hafta sonu hemen deneyeceğim.Bunun nedeni yukarıda aggressor19 arkadaşın bahsettiği gibi buzdolabının aslında noofrost değilde derindondurucu olması olabilir mi?Sonucuda burada yazacağım ki iyi bir örnek olsun.
  • quote:

quote:

Teşekkürler.Bunu hafta sonu hemen deneyeceğim.Bunun nedeni yukarıda aggressor19 arkadaşın bahsettiği gibi buzdolabının aslında noofrost değilde derindondurucu olması olabilir mi?Sonucuda burada yazacağım ki iyi bir örnek olsun.

hotpoint ariston buzdolaplarında no frostlardan bahsediyorum mesela fan çalışmıyor diyelim 1 yada 2 gün içi boş fişi çekilmiş ve buzdolabının kapakları açık bırakınca sorun geçici olarak düzeliyor bunu servis kendisi söylüyor saat olarak değilde gün olarak açıkta bırakın

• quote:

quote:

No frost ve derin dondurucu aynı şeyler. Temelinde buz tutmadan soğutma anlamında. Farklı olan eskiden buzla kaplanan statik dolaplar vardı ki onlar konumuzun dışında kalıyor. Dinlendirme olayını yapın. Aynı sorun 1 ay içerisinde tekrarlanırsa daha büyük sorunlarla karşılaşmamak için servis çağırın. Umarım sorun en kısa sürede düzelir...

• quote:

quote:

ben buzdolabında ariston alıp riske girmeyi düşünmem arçelik bosch başka markaya yönelip altı soğutmadı üstü buzlandı dertleri bitmez

• quote:

Orijinalden alıntı: bilirer

quote:

quote:

ben buzdolabında ariston alıp riske girmeyi düşünmem arçelik bosch başka markaya yönelip altı soğutmadı üstü buzlandı dertleri bitmez

Bu yüzden çok ucuz. İnsanlar neden 2 kat fazla para veriyorlar...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bilirer

quote:

quote:

Bu yüzden çok ucuz. İnsanlar neden 2 kat fazla para veriyorlar...

Alıntıları Göster
    redgreenblue teşekkürler...Tahlilin tam isabet.Buzdolabının fişini çekip 24 saat kapaklar açık beklettim sonra tekrar çalıştırdım ve sorun halloldu.Şimdi eskisinden çok daha iyi soğutuyor,üstelik dolap buz yaptığı için bir aydır minimumda çalışıyordu ve yeniden çalıştırmaya öyle başladım ve hala minimumda.Müthiş kuru ve soğuk var.kapağı açınca hemen hissediyorsunuz.Artı elk faturam son iki yılın en düşük faturası 55 tl geldi.Benim faturalarım yaz aylarında klima çalıştırdığım zamanlar haricinde. hep 70-80 tl gelirdi.Ayrıca buzdolabının ön ayaklarını biraz açtımki arkaya doğru biraz yatık çalışarak eriyen buzlar rahatlıkla motora doğru akabilsin.Diğer ilgili arkadaşlara ve tabiiki donanım haberede teşekkürler.Önümüzdeki ayki elk faturasınıda yazacağım ki bir mukayese yapılabilsin.

• quote:

redgreenblue teşekkürler...Tahlilin tam isabet.Buzdolabının fişini çekip 24 saat kapaklar açık beklettim sonra tekrar çalıştırdım ve sorun halloldu.Şimdi eskisinden çok daha iyi soğutuyor,üstelik dolap buz yaptığı için bir aydır minimumda çalışıyordu ve yeniden çalıştırmaya öyle başladım ve hala minimumda.Müthiş kuru ve soğuk var.kapağı açınca hemen hissediyorsunuz.Artı elk faturam son iki yılın en düşük faturası 55 tl geldi.Benim faturalarım yaz aylarında klima çalıştırdığım zamanlar haricinde. hep 70-80 tl gelirdi.Ayrıca buzdolabının ön ayaklarını biraz açtımki arkaya doğru biraz yatık çalışarak eriyen buzlar rahatlıkla motora doğru akabilsin.Diğer ilgili arkadaşlara ve tabiiki donanım haberede teşekkürler.Önümüzdeki ayki elk faturasınıda yazacağım ki bir mukayese yapılabilsin.

Alıntıları Göster
    Evet bu ayki faturada 65tl geldi.Yine son iki senenin en düşük faturalarından biri.Demekki sadece enerji tasarruflu ampuller ile uğraşmamalı.Bu tür teknik bilgilerde çok önemli.Buzdolablarının hane elk sarfiyatı içerisinde en önemli kalem olduğuna göre:Ya bu tür teknik uyanıklık yada gerçekten enerji sarfiyetı müdahalesiz düşük olabilen buzdolabı üretimi satımı alımının teşviki gerekir.

• arkadaşalar benim ariston no frost 3 gün çalışıp ısınıyodu üst tarafta sıkıntı yok .sorunu uzun uğraşlarım neticesinde buldum alt rezistans gümlemiş parlak kağıt şeklindedir .zor oldu ama başardım isteyen arkadaşlara resimleri döndericem .2 adet rezistan var biri peteğin üzerinde no frost kısmında .kağıt ise alt kısımda
     ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR....

• quote:

Orijinalden alıntı: melihoksay

arkadaşalar benim ariston no frost 3 gün çalışıp ısınıyodu üst tarafta sıkıntı yok .sorunu uzun uğraşlarım neticesinde buldum alt rezistans gümlemiş parlak kağıt şeklindedir .zor oldu ama başardım isteyen arkadaşlara resimleri döndericem .2 adet rezistan var biri peteğin üzerinde no frost kısmında .kağıt ise alt kısımda
     ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR....
    arkadaslar değiştirmeniz gereken parcalardan biride peteğin üzerindeki termostat işlem ok şimdilik deneme yapıyorum .sonuçları paylaşacağım

• melihoksay M kullanıcısına yanıt
    buzdolabı sıemens no frost resimlerdeki gibi karlanma oluyor.fişini çekip karlanma eridikten sonra tekrar 1 hafta çalışıp aynı hale geliyor.üst tarafında soğutmada problem yok ama alt taraf soğutmuyor.karlanan yerden aşağıya üfleme yapamaz hale geliyor.servis 200 ile 300 tl masrafı çıkar dedi ucuzahttps://store.donanimhaber.com/da/5e/22/da5e22d2ffa9e8ec19e4606fe37682de.JPG ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR....https://store.donanimhaber.com/3e/21/87/3e21879c865487de875a50bdbe10844d.JPGhttps://store.donanimhaber.com/3b/fe/f4/3bfef44a7af393d9d0629a15f23325ee.JPG yapılabilme şansı varmı.
     ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR....

• quote:

Orijinalden alıntı: anto0707

buzdolabı sıemens no frost resimlerdeki gibi karlanma oluyor.fişini çekip karlanma eridikten sonra tekrar 1 hafta çalışıp aynı hale geliyor.üst tarafında soğutmada problem yok ama alt taraf soğutmuyor.karlanan yerden aşağıya üfleme yapamaz hale geliyor.servis 200 ile 300 tl masrafı çıkar dedi ucuzahttps://store.donanimhaber.com/da/5e/22/da5e22d2ffa9e8ec19e4606fe37682de.JPG ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR....https://store.donanimhaber.com/3e/21/87/3e21879c865487de875a50bdbe10844d.JPGhttps://store.donanimhaber.com/3b/fe/f4/3bfef44a7af393d9d0629a15f23325ee.JPG yapılabilme şansı varmı.
     ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR....
    arkadaşlar dolap tamam rezistansı değiştirmeye gerek kalmadı sadece peteğin üzerindeki termostadı değiştirdim sorun yok 15 gündür çalışıyor

• quote:

arkadaşlar dolap tamam rezistansı değiştirmeye gerek kalmadı sadece peteğin üzerindeki termostadı değiştirdim sorun yok 15 gündür çalışıyor

Alıntıları Göster
    anto arkadasım buzdan bişi görünmüyor buzlar eriyince fotoları çekersen daha iyi olur
  • quote:

anto arkadasım buzdan bişi görünmüyor buzlar eriyince fotoları çekersen daha iyi olur

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar. benimde ariston hotpoint marka quadrio model buzdolabım var. buzluk kısmı canavar gibi çalışırken normal soğutma kısmı düzgün soğutmamaya başladı. tavsiyelerinize paralel olarak bende bir gün dolabın fişini çekerek dinlendirdim makinayı. tekrar çalıştırdım gayet güzel soğutuyor. ama 2 hafta sonra tekrar soğutmamaya başladı. bu durum neden kaynaklanıyor önerisi yada fikri olanlar yardımcı olabilirse sevinirim. yoksa 2 haftada bir bu işlemi tekrarlamak zorunda kalacağım.

• matt_wayne kullanıcısına yanıt
    öncelikle merhaba. bizde de hotpoint-ariston mtb 4511 tf tk modeli mevcut.yaklaşık 8-10 yıldır kullanmaktaydık.sesli çalışmasından başka problem çıkarmıyordu.15 gün öncesine kadar. üst kısım çok iyi soğutuyo.alt kısım da hiç hareket yok .servisi geldi 48 saat fişini çek sonra bizi çağır dediler,dediklerini yaptım.gider tıkanmış açtık dediler 40 tl ücreti verdim.makina o akşam çok iyisoğutuyor.ertesi gün baktım yine aynı şekilde alt kısım soğutmuyot.servisi tekrar aradım ( uzun uğraşlar sonucu 3.gün getirtmeyi başardım. neyse.) eleman üst kısmı söktü sizin resimlerdeki gibi komple buz. bu arada buzdolabı 24 saat nonstop çalışıyor.hiç dinlenmeye geçmiyor. kendim elektrikçiyim ustanın bana dediğini aktarıyorum ; sigortası değişecek.sizin gibi 2 kişi daha bekliyor. parçanın ne zaman geliceğini sordum yarın dedi . 1 haftadır gelecekler kısmetse gelecekler bekliyoruz bakalım sonucu burada paylaşırım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.