Şimdi Ara

Peugeot'dan Aldığımız Sıfır Aracın Arıza Rekoru Hikayesi. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
1
Favori
16.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kesinlikle marka takıntım yok..gider bakar araştırır beklentilerimi karşılıyorsa her ülkenin arabasına binerim..açıkcası siyasi olaylar umurumda bile değil..yok ermeni tasarısıymış yok arap baharıymış çokta tınnn....siyasetçilerin yaptıklarının ceremesini niye ben yada arabam çeksin..bunca yıl güzel ülkemi yönetip adam gibi bir dünya devi araba markası üretememiş olan bizi avrupa,amerika yada uzak doğu ülkelerinin kucağına atan benim ülkemin devlet adamlarının cezasını niye ben çekeyim..fransızlar kuyumuzu kazıyorlarda almanlar dostumuz mu..yada ingilizler italyanlar değil mi 80 sene önce anadoluyu işgal edenler..ne değişti 80 yılda..o zamanki ingilizle şimdiki ingiliz çok mu farklı..yada italyan.alman vede fransız..neymiş efendim fransızlar ermeni soykırımı yoktur demeyi yasaklamış..adamlar hiç değilse kıçları başları oynamıyo..fikirleri neyse onu söylüyorlar..diğer avrupa ülkeleri çok mu dürüst..kapalı kapılar ardında ne dolaplar çevirdiklerini Türkiye cumhuriyeti habersiz mi..avrupada bir tek fransa mı var arabasına binilmeyecek olan ülke..adam gibi bir Türk markası yapaydınızda bizi ele güne muhtaç etmeyeydiniz..
    neyse arkadaşlar 8 sene o çok sağlam olduğu söylenen iddea edilen halis mulis saf alman malı ww marka araca bindim..inanın son 5 senesini servislerde geçirdim...1.5 ay önce sıfır 5008 aldım..Allaha şükür koçlar gibi kullanıyorum..tık yok maşallah..bırakın isteyen istediği arabayı alsın..ben peugeotu tercih ettim..sen git alman arabası al..bir başkasıda japon alsın..ama eleştiri dozunu kaçırmadan..

• klasik peugeot fanatikleri saldırısı başlamış yine şimdi belgelerde ortada olduğu için fanatiklikten öteye gidilemiyor geçiniz

saygılar...
  • Bizde peugeot madurlarındanız benim araçta en az arkadaşınki kadar sorunlu 308..
    Birincisi araç sorunlu ikincisi araçtaki sorunu servise kabul ettirmeniz gerekiyor bak bu sorun diye hani kabul ettiler sorunu yetmezzzz.Sonra peugeot genel merkeze sorun olduğunu kabul ettireceksiniz hani bunuda çözdünüz diyelim garanti bölümü var v.s v.s adamlar kolayını bulmuşlar sorunlu yap sat gerisini de s... et..
    Hadi onları anladık adam ticari yapıp satacak para kazanacakda forumda ki bazı sivrileri ne yapacaz??
    Israrla tüketiciyi kazıklama odaklı firmayı altın yapacaklar nerdeyse kendi akıllarınca..
    Tabi haklı yönü şahin dışında araç kullanmadıysa napsın bunu nimetten sayıyor..
  • Hakkatten siz sorun araç görmemişiniz Bunu anladım ufak detaylara ses cut sorun derseniz işimiz var, bir alman araçında öyle ucuz bir arac değil motorda blok catladı, ve o da bekledi öyle bu işler kolay değil garanti olayını siz ne sanıyorsunuz anlamıyorum, biliyorsunuz ki üstündeki parçalar ne kadar pahalı yani adamlara tam suç bulamazsınız her firma o parçayı sorguluyor Zaten garanti sözleşmesinde yazanları okusanız belkide her seyi kolayca yazmazdınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftk44

Bizde peugeot madurlarındanız benim araçta en az arkadaşınki kadar sorunlu 308..
    Birincisi araç sorunlu ikincisi araçtaki sorunu servise kabul ettirmeniz gerekiyor bak bu sorun diye hani kabul ettiler sorunu yetmezzzz.Sonra peugeot genel merkeze sorun olduğunu kabul ettireceksiniz hani bunuda çözdünüz diyelim garanti bölümü var v.s v.s adamlar kolayını bulmuşlar sorunlu yap sat gerisini de s... et..
    Hadi onları anladık adam ticari yapıp satacak para kazanacakda forumda ki bazı sivrileri ne yapacaz??
    Israrla tüketiciyi kazıklama odaklı firmayı altın yapacaklar nerdeyse kendi akıllarınca..

hocam forum zaten bölünmüş durumda,

kore,japon fanatikleri
    vw grup fanatikleri
    fransız fanatikleri
    birde bu üçünden ayrı, bmw mecedesçiler var.

Her fırsatta konunun içeriğine bakmadan. Veya konunun içeriğindeki madde madde unsurlara bakmadan fanatikçe, kendini ULU OTOMOTİV YORUMCUSU olarak görenler var.

• quote:

Bizde peugeot madurlarındanız benim araçta en az arkadaşınki kadar sorunlu 308..

ağzınıza sağlık hocam bu numunelik peugeot kullanan fanatikleri anlamak mümkün değil belgeler ve araç ortada bunlar arızadan sayılmazmış kimse sebepsiz yere peugeot kötülemiyor işte sebepleri konunun ilk mesajında sıralı sıfır aracın sürekli ön takım bozması arızadan sorundan sayılmıyorsa daha ne sayılacak bilemiyorum bu fanatiklerin işleri güçleride alman markaları ve özelliklede vw ile duyuyorlar bir iki istisna arıza onlarda bozuluyorlar diye kendilerini avutuyorlar sorun mantığı kavrayamamak japon araçlarına göre alman araçlarınında tabiki arıza çıkarma olasılığı yüksek bunu kabul zaten herkes ediyor japon araçlarına hep ayrı bir saygı duymuşumdur bu fanatiklere sormak lazım japon veya alman araçlarından sıfırından bu kadar ön takım arızası veren bir araç görüp duymuşlarmı? motor veya elektronik arıza olabilir teknolojiye bağlarım ama ön takıma iş gelince orada duracaksınız ön takım tamamen mekanik ve eski bir aksam eğer ön takımın hatalıysa aracında mühendislik hatası vardır bu işten anlamıyorsun demektir durumu daha iyi anlamak isteyenlere tavsiyem peugeot 308 modelini imkanınız olursa ön takım ve süspansiyon sistemini lifte kaldırtıp bir inceleyin 307'de yapılan hatalar aynen bu araçtada devam etmiş herhangi bir düzeltme falan yok öyle bir mekanik aksama sahip araç bizim yollarımızda bozulmaya mahkumdur peugeot bunu görüp ya durumu düzeltmelidir yada Türkiye'ye araç satmamalıdır ama peugeot Türk Tüketicisini ne zaman adam yerine koymuşki şimdiden sonra koyacak.

saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: BL@DE

quote:

ağzınıza sağlık hocam bu numunelik peugeot kullanan fanatikleri anlamak mümkün değil belgeler ve araç ortada bunlar arızadan sayılmazmış kimse sebepsiz yere peugeot kötülemiyor işte sebepleri konunun ilk mesajında sıralı sıfır aracın sürekli ön takım bozması arızadan sorundan sayılmıyorsa daha ne sayılacak bilemiyorum bu fanatiklerin işleri güçleride alman markaları ve özelliklede vw ile duyuyorlar bir iki istisna arıza onlarda bozuluyorlar diye kendilerini avutuyorlar sorun mantığı kavrayamamak japon araçlarına göre alman araçlarınında tabiki arıza çıkarma olasılığı yüksek bunu kabul zaten herkes ediyor japon araçlarına hep ayrı bir saygı duymuşumdur bu fanatiklere sormak lazım japon veya alman araçlarından sıfırından bu kadar ön takım arızası veren bir araç görüp duymuşlarmı? motor veya elektronik arıza olabilir teknolojiye bağlarım ama ön takıma iş gelince orada duracaksınız ön takım tamamen mekanik ve eski bir aksam eğer ön takımın hatalıysa aracında mühendislik hatası vardır bu işten anlamıyorsun demektir durumu daha iyi anlamak isteyenlere tavsiyem peugeot 308 modelini imkanınız olursa ön takım ve süspansiyon sistemini lifte kaldırtıp bir inceleyin 307'de yapılan hatalar aynen bu araçtada devam etmiş herhangi bir düzeltme falan yok öyle bir mekanik aksama sahip araç bizim yollarımızda bozulmaya mahkumdur peugeot bunu görüp ya durumu düzeltmelidir yada Türkiye'ye araç satmamalıdır ama peugeot Türk Tüketicisini ne zaman adam yerine koymuşki şimdiden sonra koyacak.

saygılar...

şikayetvar.com gir ondan sonra hangi markanın hataları ne kadarmış ona bak.Sonra buraya gel yaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: BL@DE

2011 ağustos ayında sıfır alınmış olan yeni peugeot 308 1.6hdi active araç daha ilk km'lerde arızalara başladı arızalar sırasıyla frende direksiyon titremesi sonucu salıncak burçları değişimi hemen ardından direksiyonda sesle birlikte vuruntu ve sağa sola çekme nedeniyle üç kez direksiyon kolonu değişimi son olarakta direksiyon kutusu değişimi ve bütün bunların araç sıfır alındıktan sonra 3 ay içinde gerçekleşmesi ne peugeot genel merkezi nede servisi aracına hiçbir zaman sahip çıkmamıştır hem sattıkları araç berbat hemde satış sonrası hizmetleri berbat olan bir firma çözüm yolu olarak müşteriye sadece mahkemeye verme yolunu gösteriyorlar ve her türlü terbiyesizliği her arıza başına müşteriye sus payı olarak hediye vermek gibi alçalmaları sergiliyorlar biz bu aracı ikinci elde elden satmaya utandık ve zararla galeriye verdik ama peugeot bu aracı sıfır olarak satmaya hiç utanmadı ve aracın problemi tamamen hiçbir zaman çözülemedi müşteri bu katlanılamaz aracı yıllarca kullanıp mahkemelerde sürünmek zorunda değildir forumun ve toplumun büyük kesimini kapsayan peugeot önermeyen bu marka hakkında kötü düşünen insanlar bu markayı çekemediklerinden değil zamanında canları çok yandığından ve yananları gördüklerinden böyle tutum sergiliyorlar biz yandık başkaları yanmasın diye bu forum aracılığı ile bu markayı almayı düşünenleri uyarıyorum peugeot adeta müşterilerini parasıyla rezil edip soygun yapmaktadır forumda peugeot bünyesi altında çalışan bazı fanatikler var bunlara sakın ola kulak asmayalım ....

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Benim amcam da 2001'de Peugeot 406 2.0 benzinli almıştı. İlk yıl buji sistemlerinden arıza yaptı; kullanıcı hatası dediler ve o zamanlar 2 bin TL masraf yapmıştı. Aracı aldığı fiyat zaten o zamanın parasıyla 23-24 bin TL falandı. Sana bundan sonraki hayatında Japon ve Kore malı araçları tavsiye ederim. Özellikle de Mazda...

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=53233012

• pejo mu?1 kere daha düşün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: postal58

pejo 307 gibi bir araç kesinlikle hayır diyorum, ben aracı zor sattım 17000 TL ye nereye gitsm kronik şanzuman sorunlu cevabını aldım, gerçektende şanzumanı o kadar çok sorun çıkartıyoruki sıfırını taksam yine sorun yine sorun bu kadar kötü bir araç olamaz idi, sattım kurtuldum bir daha fransız arabası da almam

Peugeot 307 nin muhtemelen otomatik modelinden yakinmaya baslayip bunu komple Fransiz araci almam cumlesiyle bitirerek yaptiginiz genelleme kirazdan kurt cikti bundan sonra sebze, meyve yemem demekten farksiz. Bunun bir sonraki adimi sizi arabadan komple tovbe ettirir, dikkat edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carretera

quote:

pejo 307 gibi bir araç kesinlikle hayır diyorum, ben aracı zor sattım 17000 TL ye nereye gitsm kronik şanzuman sorunlu cevabını aldım, gerçektende şanzumanı o kadar çok sorun çıkartıyoruki sıfırını taksam yine sorun yine sorun bu kadar kötü bir araç olamaz idi, sattım kurtuldum bir daha fransız arabası da almam

Peugeot 307 nin muhtemelen otomatik modelinden yakinmaya baslayip bunu komple Fransiz araci almam cumlesiyle bitirerek yaptiginiz genelleme kirazdan kurt cikti bundan sonra sebze, meyve yemem demekten farksiz. Bunun bir sonraki adimi sizi arabadan komple tovbe ettirir, dikkat edin.

iyi git pejo 307 al paran çok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: carretera

quote:

iyi git pejo 307 al paran çok

Param çok olsa Peugeot almam. Peugeot'u ucuz ve donanımı çok diye aldım.
    50 bin km içinde bir kere silecek suyu pompası bir kere de egzoz değiştirdim. Diğer araçlarda da 4 senede egzoz çürüyorsa aslında onu da saymam ama emin olamadım. Hondamda 2 senede bir çürürdü mesela. Şimdi Peugeot düşünmüyorum, değişiklik olsun diye ya Golf ya da C4 alacağım. Yine de ilgi ve alakanıza teşekkürler.

Not: Fransızlar genellemesinden Peugeot'ya geri dönmeniz de bir ilerlemedir.

• geçmiş olsun.. Ben fanatikliğe karşıyım, donanım, ihtiyaçlarım, yakıt tüketimine bakar alırım.. Fanatik olanlar şikayet varda fanatiği olduğu araçların arızalarını, inim inim inleyen sahiplerinin yorumlarını okusunlar.. sonuçta kul yapısı, fabrikasyon hata yada kullanım hatasından arızalar oluşabilır... Fabrikasyon arızası tamamen şans işi..
  • Fransız araçlarına bende sıcak bakmıyorum,fakat buradaki durum aracın fransız menşeili olmasından çok peugeot'un müşterinin sorununu çözecek bir tavır takınmaması.
  • herkes boşuna konuşuyor bu iş şans işi bazı modellerde kronik arıza olabilir ama ben 308 i in genel olarak kronikj bir arızasını araştırmalrım sonucu duymadım. blade arkaşınki olmuştur ama bu servis le alakalı.markayı kötülemenin anlamı yok ben fanatikte değilim pejoyuda kollamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tazcan

herkes boşuna konuşuyor bu iş şans işi bazı modellerde kronik arıza olabilir ama ben 308 i in genel olarak kronikj bir arızasını araştırmalrım sonucu duymadım. blade arkaşınki olmuştur ama bu servis le alakalı.markayı kötülemenin anlamı yok ben fanatikte değilim pejoyuda kollamıyorum.

• Bu işi şansa bağlamakta bana biraz saçma geliyor. Yani ben 50000-60000 tl para verip araba alacağım birde, şansın bana yardım etsin diye mi umacağım?

Çözüm bu değil. Çözüm tüketici haklarıyla ilgili daha kapsamlı bir düzenlemedir.

Yani o şu an mevcut olan "ayıplı mal" durumunun kapsamında düzenlemeler yaparak, her iki tarafı da mağdur etmeden bu işi çözebilmek. Bu olmadığı sürece bu tip mağduriyetler devam eder gider.

Alınan her marka sıfır km araçta bu tip zincirleme arıza hikayeleri var.

Biz bu forumda baskı balata dayandırılamayan Caddy lerde gördük, Marş basmayan İnsignia larda gördük, her markada zaman zaman karşılaşılır.

Ancak, sanki fransızlarda biraz daha fazla duyuyoruz...
  • ben de 2003 peugeot 307 XT bva kulladım 30.000 de aldım 58.000 de sattım. sadece sinyal takılması, bagaj kapağı kilidinin kapanmaması ve egzoz değişimi yaşadım. peugeotlarda bazı serilerde çok fazla hata olabiliyor ancak baştan aşşağı rezalet bir marka demek zor 206 kullanan sürüyle arkadaşım var hepsi de memnun. peugeottan bir japon, bir alman sağlamlığı beklemek hata olur nazik, hatta n"e"azik asfalt arabasıdır. ülkemiz şartlarında hor kullanmaya gelmez.

kişisel fikrim opel de olsa, renault da olsa, vw de olsa hangi arabayı alırsanız alın ülkemiz yol ve akaryakıt şartlarında 100 bin olmadan satılması yönündedir. d segmentinde peugeot 407, ford mondeo, laguna gibi araçlar daha sağlam oluyor onlar 100.000 in üzerinde kullanılabilir.(benzinliyse)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savas1.6 -- 8 Mart 2012; 4:42:41 >
  •  Peugeot'dan Aldığımız Sıfır Aracın Arıza Rekoru Hikayesi.
    yazıyı iyi okuyun arkadaş aracın arka camlarını açınca ses yapıyormuş benim arabanın arka camlar ses yapıyor bende peugeotu mahkemeye vereyim komik olmayın yaaaa şaka mı bu.
  •  Peugeot'dan Aldığımız Sıfır Aracın Arıza Rekoru Hikayesi.

Peugeota kötü diyenler bu listeye baksın sonra konuşsun.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.