Şimdi Ara

Pioneer 6x yazma hızına sahip yeni Blu-ray XL yazıcısını duyurdu. BDR-S07

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Özellikle taşınabilir sabit disklerin yaygınlaşması ile birlikte bir çok kişi için tarihin tozlu sayfalarında yerini alan optik medya yazıcıları yüksek kapasiteli Blu-ray medyalar sayesinde en azından büyük verileri arşivleme ihtiyacı içinde olanlar için ilgi çekiciliklerini korumaya devam ediyor.

Pioneer 6x yazma hızına sahip yeni Blu-ray XL yazıcısını duyurdu. BDR-S07

Pioneer duyurusunu yaptığı BDR-S07 model isimli yeni Blu-ray XL yazısıcı ile BDXL medya üzerine 128GB büyüklüğünde verinin 6x hızında (25MB/sn) aktarılabilmesine olanak veriyor. Yani ortalama 1,5 saat gibi bir sürede yazma işleminin biteceği söylenebilir.

BDXL dışında diğer optik medyalara da bilgi yazabilen BDR-S07, standart Blu-ray disklere 12x'e kadar, DVD'lere 16x'e kadar ve CD'lere 40x'e kadar hızlarda bilgi aktarımı yapabiliyor. Japonya'da yaklaşık 350$ fiyat etiketiyle piyasaya sürülen yazıcının Amerika ve Avrupa'ya ne zaman ayakbasacağı ile ilgili bir bilgi bulunmuyor.

• Bir kaç seneye 2K filmler piyasada olur 2048 veya 2560x1440p
    BDXL cihazlar bunun altyapısı bakalım Avatar'da ve Lord of the Rings'te BD-50 Diskler yetmemişti.
    2 Diske sığdırmışlardı.
    BDXL olarak tekrar piyasaya çıkar büyük ihtimal.
    Ayrıca 3D için çift katman videolarda özellikle gerekliydi bit hızı düşürmeden 40-50mbps ortalama ile 3D filmler daha kaliteli gözükecektir.
  • Biz 79$ olan modelden devam edelim, düne kadar 2 liranın altına BD bulamıyorduk, şimdi Verbatim bile ucuz Allah'a şükür, fiyatlar böyle şeker devam etsin, bunlara da sıra gelir.
  • Etkileyici performans ama ben hayır diyorum, tasarım konusundada LG 'nin BP40NS20 eline su dökemez tabi o harici ama yinede daha hoş olabilirdi..
  • Türkiye'de çoğu bilgisayarda kullanılmayan marka neler yapıyor.Türkiye böyle markaların tanıtımını yapsa milletten daha az küfür duyabilir :D
  • blueray çıkalı çok oldu. yaygınlaşsa idi şimdiye kadar herkesin evinde olurdu. acaba kaç kişi blueray film alıp izliyor. internetten bedava HD film indirip 100TL lık mediaplayerlarla izlemek varken bunlara iş düşmez. Ama yapılması gerekli mi gerekli.
  • Önce CD-ROM sonra DVD-ROM çıkardılar. Her biri 2X'den bailayıp 50X'e kadar çıktı!
    Maksat "yeni model daha hızlı" deyip satabilmek.

Şimdi de Blu-Ray için aynı teraneyi deniyorlar ama yemedi. Paylaşım platformları sağolsun.

En son ne zaman optik sürücü kullandığımı hatırlamıyorum bile. Windows'u bile USB Flash Diskten kuruyorum artık!
  • quote:

Orijinalden alıntı: algorian

Önce CD-ROM sonra DVD-ROM çıkardılar. Her biri 2X'den bailayıp 50X'e kadar çıktı!
    Maksat "yeni model daha hızlı" deyip satabilmek.

Şimdi de Blu-Ray için aynı teraneyi deniyorlar ama yemedi. Paylaşım platformları sağolsun.

En son ne zaman optik sürücü kullandığımı hatırlamıyorum bile. Windows'u bile USB Flash Diskten kuruyorum artık!

mevzu yememesi değil, blu-ray disklerin veokuyucu-yazıcıların pahalı olması, bence halen yeterli ucuzlukta değiller, bir diğer önemli unsur da orijinaline 60-50-40 tl gibi uçuk fiyatlar korsanına da tahminen 10 15 tl gibi fiyatlarla sahip olunacağına internetten beleşe HD film riplerinin indirmek daha mantıklı geliyor herkese hatta en önemli sebep budur.
  • daha blu-ray alamadık blu-ray XL çıktı iyimi sss: :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intruder

Bir kaç seneye 2K filmler piyasada olur 2048 veya 2560x1440p
    BDXL cihazlar bunun altyapısı bakalım Avatar'da ve Lord of the Rings'te BD-50 Diskler yetmemişti.
    2 Diske sığdırmışlardı.
    BDXL olarak tekrar piyasaya çıkar büyük ihtimal.
    Ayrıca 3D için çift katman videolarda özellikle gerekliydi bit hızı düşürmeden 40-50mbps ortalama ile 3D filmler daha kaliteli gözükecektir.

2k diye bir standart olacağını sanmıyorum. Asıl standart 4k ve 8k olacak. BD-TL ve BD- QL, 3D filmlerde yeterli gelmeyen BD-DL yerine geçecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlu Dal

2-3 yıl sonra yaygınlaşır bluraylarda...

O 2-3 yıl bir türlü geçmeyi bilmedi. 2006'dan beri herkes 2-3 yıl sonra yaygınlaşır diyor Blu-ray için.
  • istedikleri w/r yi çıkarsınlar hikaye!!! blu daha tr de halka ulaşmış bir format değil!!! orjin dvd yi bile kimse ALAMAZKEN kaldıki blu haa dvd gibi ülkemizde conjöktör sahibi olur ozaman başka onun dışında mkv v.s devam eder gider
  • Boş çift katmanlı bluraylerde ucuzlasa artık, ondan sonra bluray yazıcı alalım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.