Şimdi Ara

Transcend, SSD720 serisi yeni SSD sürücülerini kullanıma sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Son günlerde kablosuz veri aktarımı yapabilen harici depolama sürücüsüyle gündeme gelen Transcend, SSD720 serisi altında hazırladığı yeni SSD sürücülerini duyurdu. 2.5-inç boyutunda olan ve modeline göre 64GB ile 256GB arası farklı kapasite seçenekleri sunan yeni sürücüler, SandForce firması tarafından geliştirilen SF-2281 kodlu NAND Flash bellek kontrolcüsünü kullanıyorlar. 

SATA-III arabirimine destek sunan yeni sürücülerin okuma-yazma performansları ise sırasıyla 550MB/saniye ve 500MB/saniye olarak açıklandı. En yüksek 4K rastgele yazma performansı 85,000 IOPS olan sürücülerden 64GB ve 128GB kapasiteli versiyonların, kontrolcünün sahip olduğu 8x NAND Flash kanalının tamamını kullanmadığı ifade edilirken, farklı kullanım ihtiyaçları için DuraClass ve DuraWrite teknolojileri ile donatılan sürücüler aynı zamanda uzun vadede optimal yazma performansını koruyabilmek için TRIM desteği de içeriyorlar. 

Transcend SSD720 serisi SSD'ler, 149$ ile 449$ arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu.

• SF2281 ile 128 - 256MB kapasite ilk kez görüyorum. :)

Acaba yeni bir firmware falan mı çıktı. Sandforce kontrolcülü ürünler 60-12-240-480 diye gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: capucino

SF2281 ile 128 - 256MB kapasite ilk kez görüyorum. :) Acaba yeni bir firmware falan mı çıktı. Sandforce kontrolcülü ürünler 60-12-240-480 diye gidiyor.

o zaman biraz daha bak.
  • Artık ssd haberleri ufakta olsa sevindirmediği kesin kulanıcıları hergün yenibir üretici dahil olmasına rağmen fiyatar alınabilir seviyelerde değil.Donanimhaber olarak ssd markaları,kontrolcüleri ve hız testlerini bizlere bir video incelemeyle sunmanızı bekliyoruz :) ayrıca yine söylüyorum şu smart response video anlatım gelmeli artık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Orijinalden alıntı: capucino

SF2281 ile 128 - 256MB kapasite ilk kez görüyorum. :) Acaba yeni bir firmware falan mı çıktı. Sandforce kontrolcülü ürünler 60-12-240-480 diye gidiyor.

o zaman biraz daha bak.

Vallahi bilmediğimden soruyorum. İlk kez gördüm.

Genelde J-Micro kontrolcüsünde var idi bu kapasiteler. SSD işi büyüyor yetişemiyoruz hızına :)
  • 128 lik 256 lık ilk ürünler değil piyasdad bir çok marka bu kapasitelerde ürünler üretti zaten. bence piyasaya uak kalmışsınız
  • HIzlı ve ucuz
  • para yok ssd yok huzur yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

para yok ssd yok huzur yok

Aynen...
  • transcand kaliteli ürünleri uygun satardı ama bu fiyatlar yinede pahalı geldi ,ssd olmasından heralde
  • Yurtdışı fiyatı 256 GB 279$'a OCZ'ler var, lira hesabı 488 lira, dışardan gelen olduğunda düşünmedim değil ama epey düşmesi gerektiği çok açık. Hızlı bir fiyat düşüşü olsa HDD lerin şu anda fiyatları insafsız olduğundan SSD'ler bayrağı kapabilirdi.
  • fiyatlar çok düştü yaa 550 lira verdik 120 gb sata 3 ssd ye, geçen 350 lira 120gb sata 3(550ms/s-500mb/s) ssd gördüm deli oldum :) 6 ayda 200 lira ucuzlamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: xlmnt13

fiyatlar çok düştü yaa 550 lira verdik 120 gb sata 3 ssd ye, geçen 350 lira 120gb sata 3(550ms/s-500mb/s) ssd gördüm deli oldum :) 6 ayda 200 lira ucuzlamış

Nerede
  • fiyatlar da hic bir degisiklik yok.bir suru marka var ama fiyat ayni acaba bizim ulkedeki firmalarmi sabit tutuyor fiyati.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.