Şimdi Ara

Swiftech, AMD Radeon HD 7970 için su soğutma bloğu hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
2.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Komponent üreticisi Swiftec, AMD'nin tek GPU'lu en hızlı ekran kartı olan Radeon HD 7970 için hazırladığı yeni su soğutma bloğunu kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bilgisayar çizimleri yayınlanan ve üretime çok yakın olduğu belirtilen Komodo HD 7970 isimli yeni blok, baskılı devre kartının tamamını kapsayan yapısı ile GPU ve bellek yongaları gibi kritik parçalara ek olarak kartın genelindeki pek çok komponenti serinletilmesine olanak tanıyor.

Siyah renkli monolitik yapıya sahip olan blok, tek slot tasarımı ile dörtlü Crossfire kurulumunu kolaylaştırmakta. Ana yapısı bakırdan oluşan ve üzerinde nikel kullanılan blok, modern su soğutma sistemleriyle uyumlu bir şekilde kullanılabiliyor. Ekran kartının en çok ısınan kesimlerinden biri olan VRM için özel soğutkan hazneye sahip olan blok ile Swiftec, hava soğutma ile 1.2GHz'in üzerine çıkabilen Radeon HD 7970'den daha fazlasını bekleyen performans tutkunu kullanıcıları hedefliyor. Yakında piyasaya çıkması beklenen bloğun satış fiyatı ise açıklanmadı. 

• işte tam benim ihtiyacım olan bir blok :) teşşekürler
  • overclock canavarı bi kart için olmazsa olmaz bi ürün güzel fantezi yapılır bununla
  • Güzel Blok ;)
  • rekor kırmak için alınabilir
  • 7970 almak icin bir neden daha.
  • 10000 kişi HD 7970 alsa en fazla 100'ü su soğutma kullanır.
  • Biri bana acaba su soğutma nasıl oluyor anlatabilirmi, rica etsem?Genelde hep duyuyorumda mantığını anlayamadım..
  • Çok güzel görünüyor gerçekten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

Biri bana acaba su soğutma nasıl oluyor anlatabilirmi, rica etsem?Genelde hep duyuyorumda mantığını anlayamadım..

donanım bileşenlerini (işlemci ve ekran kartını) fanla değil suyla soğutuyrsun hem daha az ses hemde yüksek overclock imkanı olr
  • Buna birde DirectCU II'lardaki fanları taksak.Kim bilir neler olur.Artık 7990'dan %20 filan hızlı olur:D.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tkbykfnr

quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

Biri bana acaba su soğutma nasıl oluyor anlatabilirmi, rica etsem?Genelde hep duyuyorumda mantığını anlayamadım..

donanım bileşenlerini (işlemci ve ekran kartını) fanla değil suyla soğutuyrsun hem daha az ses hemde yüksek overclock imkanı olr

Verdiğin bilgi için çok sağol ama onu demek istemedim yani mantığı nasıl oluyor su donanımın içindemi dışındamı onu anlayamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: tkbykfnr

quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre Biri bana acaba su soğutma nasıl oluyor anlatabilirmi, rica etsem?Genelde hep duyuyorumda mantığını anlayamadım..

Suyla soğutuyorsun dedi arkadaş.Gidipte su dökme sakın :D
  • kovaya su doldurup koysak pc yi içine olur mu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedo20

kovaya su doldurup koysak pc yi içine olur mu acaba

Saf su dolu olursa olur saf su elektriği iletmez , nette videolarını falan bulabilirsin
  • saf su öle ucuza satılan bişe değil okulda bi makine vardı bunu yapan ama tam olarak gerçekleştiremiyordu deneylerde falan kullanabiliyorduk yaptığını elektriği iletiyordur büyük ihtimal denemedik gidip bi yerden alıp sonra kasaya boca etmeyin aman :D
  • Güzel görünüyor.
  • gercekten güzel bir ürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsanlukk

saf su öle ucuza satılan bişe değil okulda bi makine vardı bunu yapan ama tam olarak gerçekleştiremiyordu deneylerde falan kullanabiliyorduk yaptığını elektriği iletiyordur büyük ihtimal denemedik gidip bi yerden alıp sonra kasaya boca etmeyin aman :D

Litresi 3TL filan, tüm oto malzemeleri satan yerlerde bulabilirsin

Sosyal Mesaj: Sakın alıp denemeyin ...
  • Tek Slot Kaplaması Mükemmel Bir Gelişme Denilebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [KING]ByNostra -- 4 Şubat 2012; 14:02:48 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.