Şimdi Ara

OWC, SATA-III destekli yeni SSD sürücülerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Ağırlıklı olarak Apple'ın Mac sistemlerine yönelik ürünler sunan OWC (Other World Computing) firması, üst segmente konumlandırdığı Mercury Enterprise Pro 6G isimli yeni SSD ailesini duyurdu. Kritik görevlerin işlendiği sistemlerde kullanılmak üzere geliştirilen 2.5-inç boyutundaki yeni sürücüler, SandForce'un SF-2582 kodlu NAND Flash kontrolcüsünden güç alıyorlar. 

Toshiba tarafından üretilen eMLC tipi NAND Flash bellek yongalarının kullanıldığı SATA-III destekli sürücülere, OWC firmasının Paratus Power isimli güç kesilmelerinde veri kaybının önlenmesine yönelik yazılımı eşlik ediyor. Veri güvenliği için 256-bit şifreleme özelliğine sahip olan sürücüler, 550MB/ saniye okuma ve 525MB/saniye yazma hızlarını destekliyor. 4K rastgele okuma/yazma performansı modeline göre 60,000 IOPS'a kadar çıkabilen sürücülerin 50GB'lık versiyonu 629$, 100GB'lık versiyonu 799$, 200GB'lık versiyonu 1349$, 400GB'lık versiyonu da 2199$'dan sunuluyor.

• OCZ Vertex serisinde 256 GB 289$, 512 GB 654$, satabikmek için marka ismini OCZ'ye benzet OWC yap çakma, fiyatları benzetme.. :) , turşuluk bunlar.
  • Merhabalar...

bilip bilmeden yorum yapmakta neyin nesi, OWC veri güvenliğini esas alan bir ürün yapmış, kontrolcünün hangi sektöre özel SSD'lere yönelik olduğunu bir araştırırsan göreceksin, fiyatlarınında masaüstü sistemlerki SSD'lerle aynı olması beklenemez...
  • Adamın biri 2012 de 1GB/$ dediydi o adamı çağırın bana.
  • Misafir, misafirliğini bil, değmez diyorum, anlayıp anlamadan yorum yapmakta neyin nesi. Araştırırsan göreceksin, çok pahalı. Daha ucuz olmasını bekliyorum, anla. Yorma beni, senle uğraşamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaraKanarya

OCZ Vertex serisinde 256 GB 289$, 512 GB 654$, satabikmek için marka ismini OCZye benzet OWC yap çakma, fiyatları benzetme.. :) , turşuluk bunlar.

marka ismini ocz ye benzetmekmi,sen google dan biraz araştırma yap bakalım ocz mi daha eski owc mi?araştırmadan laf salatası olsun diye yazıyorsun.
  • ÇOK İYİ OLDU AMA FİYATLARIN DAHA DÜŞMESİ LAZIM
  • Bencede çok iyi olmuş hızlar çok iyi önlemler de güzel ancak fiyat çok fazla.:)BU SSD ile birlikte 100 mbit'internet ile tabi SSD kapasitesi 3-5 Terabyte olucak arşiv yaparım valla..:)
  • Şu anda Türkiyede gidecek bi ürün deyil fiat konusunda tabikide.performans olarak normal bir sistem kurmak isteyen kullanıcılar vertex kullanabılır.bu urun bıraz agır kalır.
  • kendini bilmem ama fiyatı tam müzelik
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsaid_ak

Adamın biri 2012 de 1GB/$ dediydi o adamı çağırın bana.

OCZ Technology 128 GB Petrol Series 2.5-Inch $147.89 147,89/128=1,15 usd GB
    Üstelik 2012 başındayız fena değil bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mokinto

quote:

SATA2 ler 2TL/GB,SATA3 ler 3TL/GB olsun razıyım.
    60GB SATA2>120TL
    60GB SATA3>180TL
  • quote:

quote:

quote:

60GB SATA2>120TL
    60GB SATA3>180TL

120 GB f/p oranı en iyi gruplar. Tabi Tr fiyatları haliyle yüksek ama zamanla düşecektir . Söylenen fiyatlar tabiki Amerika pazarı içindir.

• Okuma/Yazma hız iyi. Iops düşük. Fiyat fazla.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

60GB SATA2>120TL
    60GB SATA3>180TL

120 GB f/p oranı en iyi gruplar. Tabi Tr fiyatları haliyle yüksek ama zamanla düşecektir . Söylenen fiyatlar tabiki Amerika pazarı içindir.

Sistem için bana 40GB bile yetiyor bana.
    Fakat 40GB SATA3 olmadığı için 60GB almayı düşünüyorum.
    SSD için 250 liradan fazla vermeye gerek yok diye düşünüyorum.
    Tabi bazıları için 60GB sistem yetersiz gelebilir o zaman 90-120 düşünülebilir.
    Hem 60GB ilerde yetersiz gelirse Raid yapmayı düşünüyorum.

1GB/S çok güzel olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaraKanarya

OCZ Vertex serisinde 256 GB 289$, 512 GB 654$, satabikmek için marka ismini OCZye benzet OWC yap çakma, fiyatları benzetme.. :) , turşuluk bunlar.

talihsiz aciklama olmus,bilmeden yorum yapmamak gerek.
    OWC,ozellikle amerikada butun mac kullanicilarinin bildigi ve en guvenilir aksesuar markalarindan biridir.Macsales.com internet adresidir.mac icin bir suru parca satar.Haberde konu olan urunun Pro olmayanini OWC mercury 6G 120gb SSD kullaniyorum yazdan beri.sektorun en hizli SSD sidir.
  • ssd ler baya ucuzladı artık 2000 lira ve üstü pc ler için en az 60 gb ssd şart...
  • aman hepsi ayni ozellik fiyat ayni birisi 50 tl daha ucuz olsa fiyatlar duser ama hepsi sabit fiyat.firmalar anlasmislar el birligi yapiyorlar.
  • buna da bir göz atın fiyatı çok uygun

http://www.incehesap.com/memoright_120_gb_ftm-882-21468.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.