Harley Davidson Botlar 89,90 TL (Limango'da)
59 Cevap16680 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2 Mesaj
3 Şubat 2012; 9:14:32 

Harley Davidson Botlar 89,90 TL (Limango'da)

458 Mesaj
3 Şubat 2012; 9:18:12 

Bu hardley davidson botlarda kalıplar nasıl.

134 Mesaj
3 Şubat 2012; 9:29:00 

43 numara giyiyorum. Alalı 2 ay falan oluyo nerdeyse. Özellikle büyük küçük numarasını denedim ama ne numara giyiyosanız onu alın. İlk başta biraz garip gelebiliyo ama zamanla alışıyosunuz.

Sıkıntı BÜYÜK

458 Mesaj
3 Şubat 2012; 9:30:37 

Cevap beklerken, sepetimdeki ürün süre bitmeden uçtu nasıl oldu anlamadım. Alamadan kaçırdık.

5183 Mesaj
3 Şubat 2012; 9:31:01 

Bugüne kadar iki tane kullandım. Oldukça dayanıklılar.
Yürüme kolaylığı için daha hafifleri (farklı markalar) tercih edilebilir.

2192 Mesaj
3 Şubat 2012; 9:33:32 

valla çok iyi fiyat. ama dandik modelleri koumuşlar hep. baba modeller yok. ama yine de alınabilecek bir iki model var. almayı düşünen hiç kaçırmasın bu fiyata imkanı yok bulnunmaz. buraya ilanı açıldı birazdsan tüm modeller biter benden söylemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedikeresekiz -- 3 Şubat 2012; 9:35:39 >

458 Mesaj
3 Şubat 2012; 10:10:17 

Aldık bakalım umarım memnun kalırız. İnternetten almanın bu güzel yanı var eğer beğenmezsen yada olmazsa geri göndebiliyorsun. Mağazadan alda geri gönderde görelim.

237 Mesaj
3 Şubat 2012; 10:21:00 

Biri bütün modelleri sepete atmış

[image][/image]

2268 Mesaj
3 Şubat 2012; 10:24:27 

Arkadaşlar rica etsem ben secure cod ile sipariş verdim ancak siparişlerimde bir şey görünmüyor.

yapı kredinin şifresiyle ben siparişi onayladım ancak siparişlerimde görünmüyor.İşlemi tekrarlamalımıyım.

Yardım ederseniz sevinirim.

merhaba

252 Mesaj
3 Şubat 2012; 10:29:05 

limangonun herhangi bir aylık ya da yıllık ücreti var mı?
yurt dışında bçyle bir uygulama varmış heralde

ken#2873

2268 Mesaj
3 Şubat 2012; 10:32:13 

Aldım arkadaşlar inşallah sorun çıkmaz,haber evrene teşekkürler.

merhaba

458 Mesaj
3 Şubat 2012; 10:39:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurkendir

limangonun herhangi bir aylık ya da yıllık ücreti var mı?
yurt dışında bçyle bir uygulama varmış heralde

Herhangi bir ücreti yok, burada çeklerle onlara fatura kesiliyor. Ama artık eskisi gibi değil, yardımlaşma konusuna bakabilirsiniz.

697 Mesaj
3 Şubat 2012; 10:52:42 

Çakma neyin olmasın arkiler..?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ɠƱʋȜɲ

458 Mesaj
3 Şubat 2012; 10:59:41 

quote:

Orijinalden alıntı: dj.trust.06

Onu nasıl anlayacağız.

764 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:02:43 

Valla paylaşım için teşekkür. Fakat yetişemedim benim modeller gitmiş uçmuşş

Kılıcın Keskin, Ömrün Kısa Olsun....

110 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:07:01 

quote:

Orijinalden alıntı: dj.trust.06

daha önce catmi harleymi diye elime alıp incelemiştim tabi ben cat aldım ama ikiside gerçekten güzel botlar demin sitede inceledim yapısı üzerindeki demirlere kadar aynı . orginalmi değilmi bişey diyemem ama cat almasaydım alırdım , bu fiyat iyi çünki ben cat 150 tl almıstım harley 10 tl fazlaydı bu arada botlar eşşek ölüsü gibi ağır ama yıllarca dayanır

365 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:14:49 

botlar agir gibi yorar insani

BAY VURAL

14 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:17:47 

quote:

Orijinalden alıntı: elfen_lied

daha önce catmi harleymi diye elime alıp incelemiştim tabi ben cat aldım ama ikiside gerçekten güzel botlar demin sitede inceledim yapısı üzerindeki demirlere kadar aynı . orginalmi değilmi bişey diyemem ama cat almasaydım alırdım , bu fiyat iyi çünki ben cat 150 tl almıstım harley 10 tl fazlaydı bu arada botlar eşşek ölüsü gibi ağır ama yıllarca dayanır

üstad cat'lerin ağırlığı nasıl? bende almayı düşünüyorum ama, rahatlığı konusunda yorumlar gayet iyi fakat ağırlığı konusunda bilgi bulamadım.

Herkes hazineler elde edecek bir baht arar, eziyetlere eziyet katan aşk yeter bize...

697 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:19:57 

daha öncesinde yeşil ayakkabıdan almış olduğum(kendileri tr dist.dür) harley kullanıcısı olarak gerçektende ağır diyebilirim, süet modelini kullanmama rağmen ancak aşırı şekilde dayanıklı ve sorunsuz bir kullanımı var...Benim ayak yapım biraz spor ayakkabılara alıştığı için bu bot kültürünü biraz yadırgayıp 1-2 hafta arkadan vursada sonrasında ayak işte ya hemen uyum sağlamıştı...Ek bilgi olsun diye vermek istedim..!

ɠƱʋȜɲ

2635 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:25:53 

Bende bir harley kullanıcısı olarak yorum yapayım,çok kaliteli ve sağlamdır.fakat oldukça ağır sürekli yürüyüş yapacakların işine gelmez ...

Ancak 5-6 sene giyersiniz...o derece sağlamdır.

Suzuki Burgman AN 650 Executive Abs
Kia Sportage R 2012

134 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:27:51 

quote:

Orijinalden alıntı: storm

Onu nasıl anlayacağız.

Çakmasını ne gördüm ne duydum. Her varsada kesinlikle dikiş yerlerinden vs. kendini belli eder.

Sıkıntı BÜYÜK

146 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:30:30 

75TL üzeri olduğu için limango 10TL money veriyormuş moneyclub kartı olanlara... hesaba ne zaman yüklenir acaba?

I LoVe ThiS GaMe

359 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:32:09 

Haber veren arkadas'a tesekkür ederim hemen kardesime kaptım birtane bende de var bu botlardan inanın 2002 de aldım ve hala giyiyorum 10 sene olmus :)) hala sapa sağlam :D

Gigabyte Z68P DS3 / İntel Core i5 2500K / Asus GTX560 DC II / Gskill 16GB RipjawsX DDR3 1600MHz/ Coolermaster RC 690II 80+ GX 650w / Hdd: Corsair FORCE GT 120 GB SSD - Seagete 320 gb sata 3.0 barracuda

110 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:34:06 

quote:

Orijinalden alıntı: SaintFaithless

üstad cat'lerin ağırlığı nasıl? bende almayı düşünüyorum ama, rahatlığı konusunda yorumlar gayet iyi fakat ağırlığı konusunda bilgi bulamadım.

cat ağırdır hacu ben zaten zorlu ankara kosulları için aldım -15 derece ankara ona rağmen sıcak tutuyor havalar düzelsin direk adidaslarıma geçicem ama cok sağlam bir bot rahatlığıda iyi gencliğimizin botu o zaman millete vardı vay cat giyiyor felan geyik olurdu sana önerim sadece zorlu kosullarda bot giyen biriysen al yok ben yazın bile bot giyerim trekingciyim dersem hafif ve termal bot bakıcaksın onlarında fiyatı pahallıdır bu arada gitti gidiyorda dün 129 tl catler vardı orayada bakın derim

2192 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:41:02 

çakması oluyor bunların. ama bunların çakma olma ihtimali zor. zaten çakmayla gerçeği çok kolay ayırdedilir. çakmanın malzemesi ince hafif. gerçeği acaip kalın ve sert inanılmaz. ben zizigodan grupfoni çekleriyle almıştım bi tane hanıma bi tane de kendime. gerçekten çok ağır bir bot ama bu kalitesini gösteriyor. içi ayağınızı giydiğinizde inanılmaz yumuşak rahat. benim aldığım şuydu 219 du çekle 119 a mal olmuştu
0

2135 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:45:09 

sadece bayan botları kalmıs . bitmiş..

Neyi hep erken yaşadıysam hep ona GEÇ KALIYORUM...

489 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:51:08 

Limango uyeligim vardi sifresini unuttum sayfasinds sifre gonderme linkide yok garip oldu

It's better if you don't know...

237 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:52:18 

Hamallık yapamam ben derseniz, Merrell Chameleon Trek Gore-Tex öneririm, 150 civarına almıştım geçen sene yeşilden, artık bot giymiyorum Ankara soğunda
0

[image][/image]

20066 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:55:24 

quote:

Orijinalden alıntı: mkflow

Hamallık yapamam ben derseniz, Merrell Chameleon Trek Gore-Tex öneririm, 150 civarına almıştım geçen sene yeşilden, artık bot giymiyorum Ankara soğunda
0

Çok ciks bişeye benziyor. Görünüşünde bile kalite var.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

1541 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:56:56 

hemen hemen bütün botlar bitmiş. Kaç tane getiriyor bunlar, bir iki tane mi?

PSN: Oz_Oz35
Diablo Battletag: ariaven#1944

Philips 46PFL9705 - Sony BDV-N790W-Sony Playstation 3 - Atlanta HD Box - Egreat M34A - Samsung S2 - Ipad 4 Retina Display 16GB - Honda Civic 2012

4041 Mesaj
3 Şubat 2012; 12:00:26 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Çok ciks bişeye benziyor. Görünüşünde bile kalite var.

MERRELLi zorlamadığım koşul yok oyle boyle değil bu botlar bunun bi snowmotion 8i wardır bulsam buldugum yere kapacam türkiyeye pek fazla getirilmiyor tek sıkıntısı resmş görüşmelere mulakatlara takım elbise altına giyilmesinin zor olması....hatta uymaması...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

32 Mesaj
3 Şubat 2012; 12:23:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Feel_it

Haber veren arkadas'a tesekkür ederim hemen kardesime kaptım birtane bende de var bu botlardan inanın 2002 de aldım ve hala giyiyorum 10 sene olmus :)) hala sapa sağlam :D

inanırım, ben de 2001 de almıştım :) yeşil kundura dan 60 liraya almıştım, o zaman iyi paraydı tabi 60 :) istanbul da olduğum için çok fazla giydiğim söylenemez ama hala taş gibi duruyor.. bir tek bağcıkları biraz kötü olmuştu, onu değiştirmiştim.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metrikk -- 3 Şubat 2012; 12:29:15 >

189 Mesaj
3 Şubat 2012; 12:51:42 

quote:

Orijinalden alıntı: mkflow

0

MERRELL BOT AYAKKABI SNOWMOTION 6 BLACK
bende geçen kış sezonunun bitmesine yakın bu botu 160 liraya almıştım, o zamanlar yeşil kundurada 300 lira fiyatı vardı.
kesinlikle karda kaymaz su geçirmez ve ayağınız hiç bir şekilde soğuk almaz.
Karaköy iskelesine yakın Colombia nın mağazası var ordan aldım. Sezonun bitmesine yakın çok uygun fiyatlarda kaliteli marka botlar var.

0

128 Mesaj
3 Şubat 2012; 12:59:04 

Abimden kalan 7 senelik harley bot var. Hala sapasağlam duruyor. Bot çok kaliteli ama oldukça ağır

332 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:02:26 

harley almak isteyenler ağırlığını göz ardı etmesin. Sağlam bot ama ağırlığıda sağlam yani.

JUSTICE IS WHAT I SEEK KEMOSABE

2192 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:09:04 

quote:

Orijinalden alıntı: ariaven

hemen hemen bütün botlar bitmiş. Kaç tane getiriyor bunlar, bir iki tane mi?

normal hocam bu fiyatı gören saldırmış bitirmiş

359 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:09:06 

quote:

Orijinalden alıntı: metrikk

inanırım, ben de 2001 de almıştım :) yeşil kundura dan 60 liraya almıştım, o zaman iyi paraydı tabi 60 :) istanbul da olduğum için çok fazla giydiğim söylenemez ama hala taş gibi duruyor.. bir tek bağcıkları biraz kötü olmuştu, onu değiştirmiştim.

0

bende bu botu aldım aynısı neredeyse seninkinin ^^ http://www.limango.com..../index.php?show=1022352

Gigabyte Z68P DS3 / İntel Core i5 2500K / Asus GTX560 DC II / Gskill 16GB RipjawsX DDR3 1600MHz/ Coolermaster RC 690II 80+ GX 650w / Hdd: Corsair FORCE GT 120 GB SSD - Seagete 320 gb sata 3.0 barracuda

138 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:17:33 

Sıcak gibi bence tavsiyem büyük almayın gezdiremessiniz :)

Ben bağcıklarla ugrasamam diye büyük aaldım ama bı kere ugrasıyorsun (:

Trabzonspor

32 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:27:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Feel_it

bende bu botu aldım aynısı neredeyse seninkinin ^^ http://www.limango.com..../index.php?show=1022352

evet aynısının kahve rengi. zaten benimki de birebir bunun aynısı değil, o zaman bu yoktu. gerçi sadece kartal yok yan tarafında, tek fark o. kullanacak olan güle güle giysin :)

138 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:55:03 

Abi barbour botlar 50 liraymış hepsi bitmiş. lan ://

Trabzonspor

4041 Mesaj
3 Şubat 2012; 14:05:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Ts_Cihan

Sıcak gibi bence tavsiyem büyük almayın gezdiremessiniz :)

Ben bağcıklarla ugrasamam diye büyük aaldım ama bı kere ugrasıyorsun (:

ben 1 numara büyük aldım şal çorapla vs anca olur diye ağırlık konusuna gelince kilo veririz bacak kası olur işte :D :D

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

138 Mesaj
3 Şubat 2012; 14:28:06 

quote:

Orijinalden alıntı: GOLDFALCON

ben 1 numara büyük aldım şal çorapla vs anca olur diye ağırlık konusuna gelince kilo veririz bacak kası olur işte :D :D

Bacak kası evet bu oluyo zayıflamıyorsun (:

Trabzonspor

4041 Mesaj
3 Şubat 2012; 14:35:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Ts_Cihan

Bacak kası evet bu oluyo zayıflamıyorsun (:

ya altı üstü staj boyunca giyicem takım elbise altına giyicek botum yoktu madem fırsat açtım tek kalan 44dü e 43giyiyorum madem oyle neden olmasın dedim kasda olur ya azcık bile kilo werdirse kardır :D :D

2268 Mesaj
3 Şubat 2012; 16:54:53 

Arkadaşlar 10 numara almışım botu ancak eski bir cat buldum kullandığım fakat o 9 idi .Acaba siparişi değiştirebilirmiyim .10----44 ,9----43.

43 no da ellerinde var şu an.

merhaba

458 Mesaj
3 Şubat 2012; 17:09:15 

quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Arkadaşlar 10 numara almışım botu ancak eski bir cat buldum kullandığım fakat o 9 idi .Acaba siparişi değiştirebilirmiyim .10----44 ,9----43.

43 no da ellerinde var şu an.

Eğer limandan aldıysanız sipariş değiştirme diye birşey yok. Mesaj atıyorsunuz eskisini iptal ediyorlar yeniden sipariş veriyorsunuz.

489 Mesaj
3 Şubat 2012; 17:10:03 

Masallah 45 Numara hicbirsey kalmamis
:)

It's better if you don't know...

288 Mesaj
4 Şubat 2012; 0:39:52 

quote:

Orijinalden alıntı: wallace_son

MERRELL BOT AYAKKABI SNOWMOTION 6 BLACK
bende geçen kış sezonunun bitmesine yakın bu botu 160 liraya almıştım, o zamanlar yeşil kundurada 300 lira fiyatı vardı.
kesinlikle karda kaymaz su geçirmez ve ayağınız hiç bir şekilde soğuk almaz.
Karaköy iskelesine yakın Colombia nın mağazası var ordan aldım. Sezonun bitmesine yakın çok uygun fiyatlarda kaliteli marka botlar var.

0

arkadaşlar bu gore tex ürünler ortopedik açıdan nasıllar???

764 Mesaj
4 Şubat 2012; 9:30:36 

Gitti botlar gitti

Kılıcın Keskin, Ömrün Kısa Olsun....

189 Mesaj
4 Şubat 2012; 11:41:40 

[/quote]
arkadaşlar bu gore tex ürünler ortopedik açıdan nasıllar???
[/quote]
Gore-Tex waterproof nedir?
Gore-Tex, santimetrekaresinde 1,4 milyar adet gözenek içeren çok ince bir kumaştır.
Bu delikler o kadar ufaktır ki sıvı haldeki su zerreciği geçemez ama buhar molekülü rahatlıkla geçebilir.
Gore-Tex malzemenin çalışma mantığı işte bu kadar basittir.
Ayakkabı içi hava alır fakat su geçirmez.

Timberland, Merrell gibi firmalar bu kumaşı kullanarak ürünlerini sunarlar,
dolayısıyla ortopedik olması firmaların ürettiği ayakkabılarla alakalıdır.

4915 Mesaj
4 Şubat 2012; 11:43:32 

Geçen haftasonu eşime İstanbul Forumdaki Yeşil kunduradan CAT aldım. Hem CAT hem Harley'ler indirimde idi.
İhtiyacımız CAT gibi yarı bot türü birşeydi , biz ondan aldık.
Harleylere bakmadık bile.
Tavsiyem kalmışsa ki pek umutlu değilim,istanbuldaki arkadaşlar Yeşil kunduralara baksınlar...

2013 Chevrolet Cruze Sedan 1.4 LTZ Siyah.

9503 Mesaj
4 Şubat 2012; 11:47:05 

49 numarası var mı?

Deneme Bakalım İmza Düzeldi Mi

20066 Mesaj
4 Şubat 2012; 11:47:35 

Bahsettiğin indirim bu mu

0

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

62 Mesaj
4 Şubat 2012; 11:57:08 

süpürmüşler ne varsa

1865 Mesaj
4 Şubat 2012; 12:02:20 

Sanki dünyada kışlık ayakkabı yokmuş gibi habire Harley, Cat, Timberland vs indirimi oluyor.. Kamyon gibi, şekilsiz şemalsiz ayakkabıları koyuyorlar. Bendede var bir tane, 10 yıldır giyiyorum eyvallah sağlam ayakkabılar ama insan giydiği şeyinde yakışmasını istiyor.

Bed Stü falanda bulamıyoruz TR'de, yokki adam gibi şık bot alalım..

Chuck Norris has already been to Mars; that's why there are no signs of life..

109 Mesaj
4 Şubat 2012; 12:39:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Fenerbahçe SK

Sanki dünyada kışlık ayakkabı yokmuş gibi habire Harley, Cat, Timberland vs indirimi oluyor.. Kamyon gibi, şekilsiz şemalsiz ayakkabıları koyuyorlar. Bendede var bir tane, 10 yıldır giyiyorum eyvallah sağlam ayakkabılar ama insan giydiği şeyinde yakışmasını istiyor.

Bed Stü falanda bulamıyoruz TR'de, yokki adam gibi şık bot alalım..

Arkadaşım merak edip baktım söylediğin markanın botlarına gerçekten botlarımdan soğudum, gerçekten çok güzel botları var ama amerikada bile 250 dolar civarında güzel botları Türkiye de olsa o botlara güç yetmez.

1865 Mesaj
4 Şubat 2012; 12:55:03 

quote:

Orijinalden alıntı: metiletilfenol

Arkadaşım merak edip baktım söylediğin markanın botlarına gerçekten botlarımdan soğudum, gerçekten çok güzel botları var ama amerikada bile 250 dolar civarında güzel botları Türkiye de olsa o botlara güç yetmez.

100-150 dolar arası birçok modeli var(sezon fiyatı), ki Timberland'ların Cat'lerin Amerika fiyatlarıda aşağı yukarı bu civarda yanlış bilmiyorsam. En azından arada uçurum yoktur fiyat açısından. Hiç kimsede Bed Stu'yu gördükten sonra 30-40 tl daha ucuz diye Timberland falan almaz zaten. Yeterki getirsinler buraya..

Benim anlamadığım, TR'de hiçbir firma bu tarz ayakkabılar üretmiyor. Bu konularda çok iyi, başarılı olmamıza rağmen ürettiğimiz 3-4 model ayakkabı var, tüm firmalar sanki aynı fabrikadan üretir gibi ayakkabı yapıyor.

Ben Bed Stü'nun rugan ayakkabısını indirimdeyken 60 küsür dolara almıştım, kargoyla 90 dolara gelmişti. Burda uyduruk ruganlar 100-150 tl'ye satılıyor.

Chuck Norris has already been to Mars; that's why there are no signs of life..

109 Mesaj
4 Şubat 2012; 13:01:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Fenerbahçe SK

100-150 dolar arası birçok modeli var(sezon fiyatı), ki Timberland'ların Cat'lerin Amerika fiyatlarıda aşağı yukarı bu civarda yanlış bilmiyorsam. En azından arada uçurum yoktur fiyat açısından. Hiç kimsede Bed Stu'yu gördükten sonra 30-40 tl daha ucuz diye Timberland falan almaz zaten. Yeterki getirsinler buraya..

Benim anlamadığım, TR'de hiçbir firma bu tarz ayakkabılar üretmiyor. Bu konularda çok iyi, başarılı olmamıza rağmen ürettiğimiz 3-4 model ayakkabı var, tüm firmalar sanki aynı fabrikadan üretir gibi ayakkabı yapıyor.

Ben Bed Stü'nun rugan ayakkabısını indirimdeyken 60 küsür dolara almıştım, kargoyla 90 dolara gelmişti. Burda uyduruk ruganlar 100-150 tl'ye satılıyor.

hocam ben burdan baktım ayakkabılara gerçekten model ve renk tarzları çok iyi ama fiyatlar amerikada olmasına rağmen epey tuzlu bence türkiyeye getiriliyordur ama çok uçuk takılan yerlerde satılıyordur.

http://www.bedstu.com/mens-bedstu.html?p=2

1865 Mesaj
4 Şubat 2012; 13:10:22 

Evet çok pahalı ayakkabıları var ama ordada gördüğünüz gibi 100-150 dolar arasıda çok güzel modeller var. Merak edip baktım, Timberland'ın Amerika'daki satış fiyatıda 180 dolarmış. Demek istediğim, Timberland alan adam bunuda rahatlıkla alabilir.

Tabiki 300-350 dolara satılan modellerden bahsetmiyorum, onlar aşıyor bizi (: