Şimdi Ara

Amd mi İntel mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
2
Favori
33.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar.Bir kaç gün içinde gamer pc toplıcam fakat çok kararsızım ve sizin yardımcı olabiliceğinizi düşündüm.Kararsız kaldığım nokta şu Amd mi Yoksa İntel işlemcili bir bilgisayarmı toplamalıyım ? Ben bilgisayarımı dediğim gibi gamer pc toplıcam fakat bunun yanı sıra diğer bütün işlemlerimi hızlı yapmak istiyorum.

İntelde i7 2600 k ve yanınada ona uygun bir anakart kullanıcam(Sabertooth,formula vs.)

Amd de ise amd nin yeni çıkan Fx X8 8 Çekirdekli işlemcisini kullanıp yanına uygun bir anakart kullanıcam.

Şimdi amd 16 mb cache belleğe sahipken intel 8mb amd 8 çekirdeğe sahip intelde 4 çekirdeğe ama performansta kararsızım intelin kalitesinemi güvenmeliyim yoksa amdnin yeni teknolojisinemi bi yardımcı olun çok kararsızım hangisinde genel olarak oyunlarda daha çok performans alırım ve oyun dışındaki işlerimi hızlı yaparım? Şimdiden teşekkür ediyorum umarım yardımcı olursunuz

Arkadaşlar bütçem 2300 2500 lira monitör falan herşey dahil içine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doruthemighty -- 3 Şubat 2012; 13:36:13 >

• Kiskirtici baslikla bir yere varamazsin dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inuh

Kiskirtici baslikla bir yere varamazsin dostum

Önceliklle beklediğim tarzda bir yorum olmasada teşekkürler amacım insanları kışkırtmak değil bu konuya bu başlığın uygun olucağını düşündüm bi tavsiyen varsa iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadowmourne

quote:

Önceliklle beklediğim tarzda bir yorum olmasada teşekkürler amacım insanları kışkırtmak değil bu konuya bu başlığın uygun olucağını düşündüm bi tavsiyen varsa iyi olur

Ilimli tavrin icin ben de sana tesekkur ederim konuya/basliga yardim etmek isterdim ama gec oldu ben kaciyorum sana iyi aksamlar

• quote:

quote:

quote:

Ilimli tavrin icin ben de sana tesekkur ederim konuya/basliga yardim etmek isterdim ama gec oldu ben kaciyorum sana iyi aksamlar

Rica ederim konu başlığı artık geçtide intel mi amd mi kararsızlığıma bi yardımcı olsan iyi olurdu neyse iyi akşamlar
  • Gamer PC toplıyacaksan AMD al yanına Asus Crosshair V Formula al tamamdır
  • Amd mi, Intel mi? yerine bütçem şu ne önerirsiniz diye yazsaydın daha iyi olurdu ucu açık bir soru. 2500 TL ve üstü bütçeye Intel daha düşük bütçeye Amd desem seni tatmin eder mi? Gördüğün gibi yine bir şey önerilemiyor, öneri için rakam gerekli. Forumda @Chris Brown arkadaşımız şöyle bir konu hazırlamış bak. http://forum.donanimhaber.com/m_26268540/mpage_1/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 3 Şubat 2012; 11:43:05 >
  • Arkadaşa katılıyorum bütçe göre sistem tavsiyesi daha uygun olur.Aslında şöyle basit bir yöntem daha var.Ekran kartını,ramlerini,kasanı,işlemci soğutucunu,güç kaynağını,sabit diskini seç sonra bunlarının fiyatlarının toplamını bütçenden çıkar geriye kalan miktarla anakart ve işlemci tavsiyesi iste
  • quote:

Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar.Bir kaç gün içinde gamer pc toplıcam fakat çok kararsızım ve sizin yardımcı olabiliceğinizi düşündüm.Kararsız kaldığım nokta şu Amd mi Yoksa İntel işlemcili bir bilgisayarmı toplamalıyım ? Ben bilgisayarımı dediğim gibi gamer pc toplıcam fakat bunun yanı sıra diğer bütün işlemlerimi hızlı yapmak istiyorum.

İntelde i7 2600 k ve yanınada ona uygun bir anakart kullanıcam(Sabertooth,formula vs.)

Amd de ise amd nin yeni çıkan Fx X8 8 Çekirdekli işlemcisini kullanıp yanına uygun bir anakart kullanıcam.

Şimdi amd 16 mb cache belleğe sahipken intel 8mb amd 8 çekirdeğe sahip intelde 4 çekirdeğe ama performansta kararsızım intelin kalitesinemi güvenmeliyim yoksa amdnin yeni teknolojisinemi bi yardımcı olun çok kararsızım hangisinde genel olarak oyunlarda daha çok performans alırım ve oyun dışındaki işlerimi hızlı yaparım? Şimdiden teşekkür ediyorum umarım yardımcı olursunuz

Şunu biliyoruz ki AMD'nin stokfanı işlemciyi soğutmada yetersiz kalıyor. O yüzden AMD işlemci alanlar ayriyeten birde işlemci fanına para veriyorlar. Eğer ileriye dönük bir sistem kuracaksan yani kuracağım sistem beni 3-4 yıl daha götürsün diyorsan Intel Core serisinden i5 ve üzerini tavsiye ederim. Bende Intel Core i5 2410M kullanıyorum. Gayet memnunum. ;)

Bütçeni söyleseydin daha iyi ve kolay yardımcı olabiliriz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

Arkadaşa katılıyorum bütçe göre sistem tavsiyesi daha uygun olur.Aslında şöyle basit bir yöntem daha var.Ekran kartını,ramlerini,kasanı,işlemci soğutucunu,güç kaynağını,sabit diskini seç sonra bunlarının fiyatlarının toplamını bütçenden çıkar geriye kalan miktarla anakart ve işlemci tavsiyesi iste

Anakarta 550-560 lira işlemciyede 750 ye kadar verebiliyorum :)
  • quote:

quote:

Arkadaşa katılıyorum bütçe göre sistem tavsiyesi daha uygun olur.Aslında şöyle basit bir yöntem daha var.Ekran kartını,ramlerini,kasanı,işlemci soğutucunu,güç kaynağını,sabit diskini seç sonra bunlarının fiyatlarının toplamını bütçenden çıkar geriye kalan miktarla anakart ve işlemci tavsiyesi iste

O zaman sana tavsiyem şimdi 550 TL anakarta 750 işlemciye vereceğine bekle nisanda ivy bridge al.
  • quote:

quote:

quote:

O zaman sana tavsiyem şimdi 550 TL anakarta 750 işlemciye vereceğine bekle nisanda ivy bridge al.

Sistemi intel tabanlı kurmaya karar verdim nisana kadar beklicek sabrımda kalmadı İvy bridgelerin fiyatı düşünce bende umarım alırım bir tane ağustos gibi falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: orenen

Sanırım sorunun cevabı olur:

http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/AMDnin-8-cekirdekli-FX8150-islemcisi-video-inceleme.htm#

Teşekkürler video cidden çok yardımcı oldu
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sistemi intel tabanlı kurmaya karar verdim nisana kadar beklicek sabrımda kalmadı İvy bridgelerin fiyatı düşünce bende umarım alırım bir tane ağustos gibi falan

Sen bilirsin nisanda ivy bridge i5-3570k çıktığında şuanki i7-2600k ayarında olacak ve ondan daha ucuz olacak.
  • eğer bütçen yeterse ( i5 2500 K İNTEL ) yetmezse ( x4 955/960/4100 , x6 1055/6100 AMD ) almanı tavsiye ederim param varken amd almazdım yerinde olsaydım.
  • Bütçem iyi bir elim yağda bir elim balda diyorsan AMD al derim tabiki yanında güzel bir CPU soğutucu ile bu melet çok ısınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 55delikanli55

Bütçem iyi bir elim yağda bir elim balda diyorsan AMD al derim tabiki yanında güzel bir CPU soğutucu ile bu melet çok ısınır.

teknoloji haberlerini 2001den beri takip etmeyen biri...
    Amd ısınıyormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: furki06

quote:

Bütçem iyi bir elim yağda bir elim balda diyorsan AMD al derim tabiki yanında güzel bir CPU soğutucu ile bu melet çok ısınır.

Amd ısınıyormuş

Kardeşim elbette amd nin ısı ile mücadelesinde büyük gelişme var fakat ben intel e karşı konuşuyorum bana böle hitap etmesen sevinirim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: furki06

quote:

Amd ısınıyormuş

Kardeşim elbette amd nin ısı ile mücadelesinde büyük gelişme var fakat ben intel e karşı konuşuyorum bana böle hitap etmesen sevinirim

Dostum amd ısınıyor cümlesi 2001 senesinde kullanılırdı. Şuanda amd ısınıyor diye birşey yok bunu belirtmek istedim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.