Amd mi İntel mi ?
99 Cevap22337 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

97 Mesaj
3 Şubat 2012; 0:40:47 

Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar.Bir kaç gün içinde gamer pc toplıcam fakat çok kararsızım ve sizin yardımcı olabiliceğinizi düşündüm.Kararsız kaldığım nokta şu Amd mi Yoksa İntel işlemcili bir bilgisayarmı toplamalıyım ? Ben bilgisayarımı dediğim gibi gamer pc toplıcam fakat bunun yanı sıra diğer bütün işlemlerimi hızlı yapmak istiyorum.

İntelde i7 2600 k ve yanınada ona uygun bir anakart kullanıcam(Sabertooth,formula vs.)

Amd de ise amd nin yeni çıkan Fx X8 8 Çekirdekli işlemcisini kullanıp yanına uygun bir anakart kullanıcam.

Şimdi amd 16 mb cache belleğe sahipken intel 8mb amd 8 çekirdeğe sahip intelde 4 çekirdeğe ama performansta kararsızım intelin kalitesinemi güvenmeliyim yoksa amdnin yeni teknolojisinemi bi yardımcı olun çok kararsızım hangisinde genel olarak oyunlarda daha çok performans alırım ve oyun dışındaki işlerimi hızlı yaparım? Şimdiden teşekkür ediyorum umarım yardımcı olursunuz

Arkadaşlar bütçem 2300 2500 lira monitör falan herşey dahil içine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadowmourne -- 3 Şubat 2012; 13:36:13 >

It will be a new world...A world of truth,not lies.

3967 Mesaj
3 Şubat 2012; 0:43:14 

Kiskirtici baslikla bir yere varamazsin dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Asus Rampage IV Extreme-Intel 3930K-Asus GTX 690-Corsair Vengeance 32 Gb 1600 Mhz -Ocz Vertex 4 256 Gb-Corsair HX850-Corsair H100-Corsair Obsidian 800D-Seagate Barracuda 1.5 Tb-Western Digital Green Point 2 Tb*2-Asus VG278H 3D/Acer GD245HQ 3D Surround-Creative SB Recon 3D Fatal1ty Champion-Logitech G19-Razer Ouroboros-Creative Fatal1ty MKII-Creative T40-Asus G750JH

97 Mesaj
3 Şubat 2012; 0:45:09 

quote:

Orijinalden alıntı: inuh

Önceliklle beklediğim tarzda bir yorum olmasada teşekkürler amacım insanları kışkırtmak değil bu konuya bu başlığın uygun olucağını düşündüm bi tavsiyen varsa iyi olur

3967 Mesaj
3 Şubat 2012; 0:46:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Shadowmourne

Önceliklle beklediğim tarzda bir yorum olmasada teşekkürler amacım insanları kışkırtmak değil bu konuya bu başlığın uygun olucağını düşündüm bi tavsiyen varsa iyi olur

Ilimli tavrin icin ben de sana tesekkur ederim konuya/basliga yardim etmek isterdim ama gec oldu ben kaciyorum sana iyi aksamlar

Asus Rampage IV Extreme-Intel 3930K-Asus GTX 690-Corsair Vengeance 32 Gb 1600 Mhz -Ocz Vertex 4 256 Gb-Corsair HX850-Corsair H100-Corsair Obsidian 800D-Seagate Barracuda 1.5 Tb-Western Digital Green Point 2 Tb*2-Asus VG278H 3D/Acer GD245HQ 3D Surround-Creative SB Recon 3D Fatal1ty Champion-Logitech G19-Razer Ouroboros-Creative Fatal1ty MKII-Creative T40-Asus G750JH

97 Mesaj
3 Şubat 2012; 0:48:45 

quote:

Ilimli tavrin icin ben de sana tesekkur ederim konuya/basliga yardim etmek isterdim ama gec oldu ben kaciyorum sana iyi aksamlar

Rica ederim konu başlığı artık geçtide intel mi amd mi kararsızlığıma bi yardımcı olsan iyi olurdu neyse iyi akşamlar

571 Mesaj
3 Şubat 2012; 10:44:04 

Gamer PC toplıyacaksan AMD al yanına Asus Crosshair V Formula al tamamdır

Excision | Datsik | Rusko | KDrew | xKore | Modestep | Far Too Loud | Bassnectar | Bar 9 | Burial | Space Laces | Downlink | Steve Aoki | Hardwell | Krewella | Knife Party | Deadmau5

DUBSTEP IS MY LIFE

186 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:33:58 

Sanırım sorunun cevabı olur:

http://www.donanimhaber...isi-video-inceleme.htm#

3907 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:36:53 

Amd mi, Intel mi? yerine bütçem şu ne önerirsiniz diye yazsaydın daha iyi olurdu ucu açık bir soru. 2500 TL ve üstü bütçeye Intel daha düşük bütçeye Amd desem seni tatmin eder mi? Gördüğün gibi yine bir şey önerilemiyor, öneri için rakam gerekli. Forumda @Chris Brown arkadaşımız şöyle bir konu hazırlamış bak. http://forum.donanimhab...540/mpage_1/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 3 Şubat 2012; 11:43:05 >

Lütfen tanımadığınız kişilere hitaben yazdıgınız mesajlarınızda, Dostum, Dayı, Hacı, Reis gibi hitaplar kullanmayınız, Teşekkürler.

2740 Mesaj
3 Şubat 2012; 11:50:29 

Arkadaşa katılıyorum bütçe göre sistem tavsiyesi daha uygun olur.Aslında şöyle basit bir yöntem daha var.Ekran kartını,ramlerini,kasanı,işlemci soğutucunu,güç kaynağını,sabit diskini seç sonra bunlarının fiyatlarının toplamını bütçenden çıkar geriye kalan miktarla anakart ve işlemci tavsiyesi iste

Xigmatek Pantheon

1840 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:02:50 

quote:

Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar.Bir kaç gün içinde gamer pc toplıcam fakat çok kararsızım ve sizin yardımcı olabiliceğinizi düşündüm.Kararsız kaldığım nokta şu Amd mi Yoksa İntel işlemcili bir bilgisayarmı toplamalıyım ? Ben bilgisayarımı dediğim gibi gamer pc toplıcam fakat bunun yanı sıra diğer bütün işlemlerimi hızlı yapmak istiyorum.

İntelde i7 2600 k ve yanınada ona uygun bir anakart kullanıcam(Sabertooth,formula vs.)

Amd de ise amd nin yeni çıkan Fx X8 8 Çekirdekli işlemcisini kullanıp yanına uygun bir anakart kullanıcam.

Şimdi amd 16 mb cache belleğe sahipken intel 8mb amd 8 çekirdeğe sahip intelde 4 çekirdeğe ama performansta kararsızım intelin kalitesinemi güvenmeliyim yoksa amdnin yeni teknolojisinemi bi yardımcı olun çok kararsızım hangisinde genel olarak oyunlarda daha çok performans alırım ve oyun dışındaki işlerimi hızlı yaparım? Şimdiden teşekkür ediyorum umarım yardımcı olursunuz

Şunu biliyoruz ki AMD'nin stokfanı işlemciyi soğutmada yetersiz kalıyor. O yüzden AMD işlemci alanlar ayriyeten birde işlemci fanına para veriyorlar. Eğer ileriye dönük bir sistem kuracaksan yani kuracağım sistem beni 3-4 yıl daha götürsün diyorsan Intel Core serisinden i5 ve üzerini tavsiye ederim. Bende Intel Core i5 2410M kullanıyorum. Gayet memnunum. ;)

Bütçeni söyleseydin daha iyi ve kolay yardımcı olabiliriz :)

Intel® Core™ i5-2410M CPU @ 2.30 GHz, 4 GB Ram, Nvidia GeForce GT 520M 1 GB.

Crysis - Crysis 2 - Crysis 3

97 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:36:48 

quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

Arkadaşa katılıyorum bütçe göre sistem tavsiyesi daha uygun olur.Aslında şöyle basit bir yöntem daha var.Ekran kartını,ramlerini,kasanı,işlemci soğutucunu,güç kaynağını,sabit diskini seç sonra bunlarının fiyatlarının toplamını bütçenden çıkar geriye kalan miktarla anakart ve işlemci tavsiyesi iste

Anakarta 550-560 lira işlemciyede 750 ye kadar verebiliyorum :)

2740 Mesaj
3 Şubat 2012; 14:22:36 

quote:

Anakarta 550-560 lira işlemciyede 750 ye kadar verebiliyorum :)

O zaman sana tavsiyem şimdi 550 TL anakarta 750 işlemciye vereceğine bekle nisanda ivy bridge al.

Xigmatek Pantheon

97 Mesaj
3 Şubat 2012; 14:32:29 

quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

O zaman sana tavsiyem şimdi 550 TL anakarta 750 işlemciye vereceğine bekle nisanda ivy bridge al.

Sistemi intel tabanlı kurmaya karar verdim nisana kadar beklicek sabrımda kalmadı İvy bridgelerin fiyatı düşünce bende umarım alırım bir tane ağustos gibi falan

97 Mesaj
3 Şubat 2012; 14:33:49 

quote:

Orijinalden alıntı: orenen

Sanırım sorunun cevabı olur:

http://www.donanimhaber...isi-video-inceleme.htm#

Teşekkürler video cidden çok yardımcı oldu

2740 Mesaj
3 Şubat 2012; 14:38:57 

quote:

Sistemi intel tabanlı kurmaya karar verdim nisana kadar beklicek sabrımda kalmadı İvy bridgelerin fiyatı düşünce bende umarım alırım bir tane ağustos gibi falan

Sen bilirsin nisanda ivy bridge i5-3570k çıktığında şuanki i7-2600k ayarında olacak ve ondan daha ucuz olacak.

Xigmatek Pantheon

288 Mesaj
3 Şubat 2012; 23:02:56 

eğer bütçen yeterse ( i5 2500 K İNTEL ) yetmezse ( x4 955/960/4100 , x6 1055/6100 AMD ) almanı tavsiye ederim param varken amd almazdım yerinde olsaydım.

56 Mesaj
3 Şubat 2012; 23:11:50 

Bütçem iyi bir elim yağda bir elim balda diyorsan AMD al derim tabiki yanında güzel bir CPU soğutucu ile bu melet çok ısınır.

*** Amd Phenom(tm) II X4 955 Processor 3.20 GHz *** Gigabyte 770T-D3L AM3 *** 2x2 Gb Kingston Ram *** Nvidia ASUS GeForce GTX 550 Ti Direct CU 1 GB 192 Bit DDR5 975 MHz *** XIGMATEK 450 Watt PowerSupply *** Samsung 500 Gb 7200 Rpm *** A4Tech X7 G700 Gaming Keyboard *** Logitech Gaming Mouse G500 ***

918 Mesaj
3 Şubat 2012; 23:34:41 

quote:

Orijinalden alıntı: 55delikanli55

Bütçem iyi bir elim yağda bir elim balda diyorsan AMD al derim tabiki yanında güzel bir CPU soğutucu ile bu melet çok ısınır.

teknoloji haberlerini 2001den beri takip etmeyen biri...
Amd ısınıyormuş

56 Mesaj
4 Şubat 2012; 11:46:45 

quote:

Orijinalden alıntı: furki06

teknoloji haberlerini 2001den beri takip etmeyen biri...
Amd ısınıyormuş

Kardeşim elbette amd nin ısı ile mücadelesinde büyük gelişme var fakat ben intel e karşı konuşuyorum bana böle hitap etmesen sevinirim

*** Amd Phenom(tm) II X4 955 Processor 3.20 GHz *** Gigabyte 770T-D3L AM3 *** 2x2 Gb Kingston Ram *** Nvidia ASUS GeForce GTX 550 Ti Direct CU 1 GB 192 Bit DDR5 975 MHz *** XIGMATEK 450 Watt PowerSupply *** Samsung 500 Gb 7200 Rpm *** A4Tech X7 G700 Gaming Keyboard *** Logitech Gaming Mouse G500 ***

918 Mesaj
4 Şubat 2012; 12:01:50 

quote:

Kardeşim elbette amd nin ısı ile mücadelesinde büyük gelişme var fakat ben intel e karşı konuşuyorum bana böle hitap etmesen sevinirim

[font="Arial"]Dostum amd ısınıyor cümlesi 2001 senesinde kullanılırdı. Şuanda amd ısınıyor diye birşey yok bunu belirtmek istedim. [/font]

903 Mesaj
4 Şubat 2012; 12:03:04 

Performans konusunda kesinlikle İntel.
Sadece oyun oynayacaksan 2600k fazla gelir.
Tabi para sorun değil diyorsan kesinlikle 2600k al.Hatta biraz daha bekleyip İvy Bridge işlemcilerede bakabilirsin.

56 Mesaj
4 Şubat 2012; 12:03:55 

quote:

Orijinalden alıntı: furki06

[font="Arial"]Dostum amd ısınıyor cümlesi 2001 senesinde kullanılırdı. Şuanda amd ısınıyor diye birşey yok bunu belirtmek istedim. [/font]

bana karşı terbiyeli olduğun için teşekkür ederim fakat asıl sormak istediğim şu intel ile amd yi karşılaştırırsak hangisi daha çok ısınır

918 Mesaj
4 Şubat 2012; 12:15:02 

quote:

bana karşı terbiyeli olduğun için teşekkür ederim fakat asıl sormak istediğim şu intel ile amd yi karşılaştırırsak hangisi daha çok ısınır

Bu konuda tam bir karşılaştırma yapılamaz. Bir athlon x4 70 dereceye kadar dayanabilirken Bir core i7 ise 90 dereceye kadar dayanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furki06 -- 4 Şubat 2012; 12:16:42 >

455 Mesaj
4 Şubat 2012; 14:03:39 

kan çıkarır bu konu :D

.:OeMisT LorD:.

621 Mesaj
4 Şubat 2012; 16:41:49 

Bu konuya girmeye hiç gerek yok :)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

773 Mesaj
4 Şubat 2012; 23:05:39 

quote:

merhaba kardeşim.alacağın sistem için şimdiden hayırlı olsun. biraz uzun yazabilirim ama sonuna kadar da okumanı dilerim. pcler hakkında teknik bilgim yani ekran kartı,işlemci vs. bir arkadaşım sayesinde gelişti. ve onun sayesinde ilgilendim diyebilirim. onun yanında bir şeyler öğrendim ama forum donanım haber gibi yerlerde bilgimi daha da artırdım. şimdi o arkadaşıma sorsan sence amd mi almalıyım intel mi almalıyım diye o amd der. çünkü bana hep dediği amcam çok iyi bilgisayardan anlıyo o bana amd işlemcili topladı. bir de her forumda yazan aynı özellikli amd intelden daha ucuz var. kimisine göre amd kimisine göre intel. doğrudur olabilir görüşlere saygılıyız. fakat tam bilemiyorum ama şuan intel işlemcili casper marka bilgisyarım var. işlemci hızım 3,10 ghz yahut 3,30 ghz. tabiki caspera göre değerlendirmemek lazım ama ben böyle işlemciden iyi bir performans bekliyorum.belki de iyidir benim dikkatimi çekmiştir ama her neyse. öncelikle aynı arkadaşımın işyerindeki intel işlemcili bilgisayarların sorun yapması ve dayısının bilgisayarının sorun yapmasını bana çok söylemişti. bir de geçen aylarda intel türkiye sayfasında geziyordum. 5-10 tane yorumda adamlar yazmışlarki soğutmanız zayıf falan filan. tabi ki karar senin ama ben amd al derim. bir de tamam intel işlemci de iyi de biraz da sanki adı varmış gibi geliyor bana. bir de şu husus var bir regal reklamı vardı hatırlayan olur mu adam soruyordu işte ikiside aynı özellikli sağ taraftaki regal sol taraftaki çok iyi bilinen bir marka. ama markalı olan daha pahalı hangisini seçersiniz diye. kadın yada adam tam hatırlamıyorum markalı olanı seçiyodu ve tokatı yiyordu bu konularda çok tecrübem yok ama bence intele fazladan 100 kağıt 50 kağıt işte her neyse vereceğine aynı özellikli bir amd den al ekran kartını daha iyi özellikli alırsın ne bileyim rami daha özellikli alırsın. şimdiden hayırlı olsun

k.bakma çok uzun oldu eğer sonuna kadar okuduysan ve okuyanlar varsa teşekkürler

97 Mesaj
5 Şubat 2012; 18:09:36 

quote:

Orijinalden alıntı: tugrul6733

merhaba kardeşim.alacağın sistem için şimdiden hayırlı olsun. biraz uzun yazabilirim ama sonuna kadar da okumanı dilerim. pcler hakkında teknik bilgim yani ekran kartı,işlemci vs. bir arkadaşım sayesinde gelişti. ve onun sayesinde ilgilendim diyebilirim. onun yanında bir şeyler öğrendim ama forum donanım haber gibi yerlerde bilgimi daha da artırdım. şimdi o arkadaşıma sorsan sence amd mi almalıyım intel mi almalıyım diye o amd der. çünkü bana hep dediği amcam çok iyi bilgisayardan anlıyo o bana amd işlemcili topladı. bir de her forumda yazan aynı özellikli amd intelden daha ucuz var. kimisine göre amd kimisine göre intel. doğrudur olabilir görüşlere saygılıyız. fakat tam bilemiyorum ama şuan intel işlemcili casper marka bilgisyarım var. işlemci hızım 3,10 ghz yahut 3,30 ghz. tabiki caspera göre değerlendirmemek lazım ama ben böyle işlemciden iyi bir performans bekliyorum.belki de iyidir benim dikkatimi çekmiştir ama her neyse. öncelikle aynı arkadaşımın işyerindeki intel işlemcili bilgisayarların sorun yapması ve dayısının bilgisayarının sorun yapmasını bana çok söylemişti. bir de geçen aylarda intel türkiye sayfasında geziyordum. 5-10 tane yorumda adamlar yazmışlarki soğutmanız zayıf falan filan. tabi ki karar senin ama ben amd al derim. bir de tamam intel işlemci de iyi de biraz da sanki adı varmış gibi geliyor bana. bir de şu husus var bir regal reklamı vardı hatırlayan olur mu adam soruyordu işte ikiside aynı özellikli sağ taraftaki regal sol taraftaki çok iyi bilinen bir marka. ama markalı olan daha pahalı hangisini seçersiniz diye. kadın yada adam tam hatırlamıyorum markalı olanı seçiyodu ve tokatı yiyordu bu konularda çok tecrübem yok ama bence intele fazladan 100 kağıt 50 kağıt işte her neyse vereceğine aynı özellikli bir amd den al ekran kartını daha iyi özellikli alırsın ne bileyim rami daha özellikli alırsın. şimdiden hayırlı olsun

k.bakma çok uzun oldu eğer sonuna kadar okuduysan ve okuyanlar varsa teşekkürler

Öncelikle yazdıklarının hepsini okudum teşekkür ederim sistemi intel kurdum yazdıklarının bazılarınada hak verdim intel işlemcilerin sorun çıkarabilir bunu amd'de yapabilir önemli olan ısınma veya yeteri kadar performans alma mevzusu oda uzun hikaye ama umarım bir sorun yaşamam

1377 Mesaj
5 Şubat 2012; 18:11:53 

quote:

Katılıyorum.

773 Mesaj
5 Şubat 2012; 18:51:38 

quote:

Öncelikle yazdıklarının hepsini okudum teşekkür ederim sistemi intel kurdum yazdıklarının bazılarınada hak verdim intel işlemcilerin sorun çıkarabilir bunu amd'de yapabilir önemli olan ısınma veya yeteri kadar performans alma mevzusu oda uzun hikaye ama umarım bir sorun yaşamam

inşallah yaşamazsın :D hayırlı olsun teşekkürler.

921 Mesaj
3 Aralık 2012; 20:49:06 

bu konu devam ederse millet birbirine girer

Cooler Master Cmp-350 500W - Msi 970A G-43 - Amd FX 6300 3.5 Ghz - Sapphire HD 7850 2 GB 256 Bit O.C - Kingston 4 GB DDR3 - Toshiba 500 GB 7200 Rpm - Asus Vs197N 18.5"

437 Mesaj
3 Aralık 2012; 20:51:25 

özelliklemi hortlattın ya.

Asus MA88TD-MEVOUSB3AMDPhenomII 965 3.4 Black EditionZotac GTXTX 470 AMP !Xigmate 1283 redscorpion soğutucuKingstonHyprex1.600Mhz2x4gbSeasonic M12II 620watt modulerDark Hotswap 3.0 kasa

50 Mesaj
18 Aralık 2012; 7:28:09 

amd çok yol katetti.bence şu an aynılar

695 Mesaj
18 Aralık 2012; 23:38:32 

tabiki amd.sebebi amd=performans+ekonomi intel=(amdyegöre + %5performan) + (2 x ekonomi)

eğer maddı konuda rahatsan intele yönele bilirsin

gıgabyte ma780g-ud3h... amd phenom ıı x4 940
[3,00 ghz]... sapphıre hd3870... kıngston 2 gb 800 mhz... psu hıghpower 620 watt...thermaltake armor+mx kasa

3388 Mesaj
18 Aralık 2012; 23:55:02 

@karakan_78 ve @seco_74'e teşekkür ediyoruz konuyu hotrlattığı için.

Lütfen alıntı yaparak veya haberdar ederek cevaplayın!

387 Mesaj
24 Aralık 2012; 21:30:28 

hort

1602 Mesaj
24 Aralık 2012; 22:20:31 

yav markaya aldanmayın boşverin Teknolojiye bakın hangisinin Teknolojisi daha yeni ise onu alın

BATAKLIKTA BOGULANIN NEYE TUTUNDUGUNU ARASTIRMAYA GEREK YOK..

29 Mesaj
26 Aralık 2012; 14:18:37 

İntel ile Amd arasinda abartıldıgı kadar fiyat farkı yok o yüzden intel almani önenirim

4104 Mesaj
26 Aralık 2012; 16:10:33 

quote:

Orijinalden alıntı: tayfunyilmaz

İntel ile Amd arasinda abartıldıgı kadar fiyat farkı yok o yüzden intel almani önenirim

hadi ya? çok fark yok sadece %100 fark var 200TL karşılığında FX 6100 varken 450TL fiyata core i5 alıyorsun... kazık kol gibi... intel fanboyları kendilerini kandırmak için masal yazmaya başlamış...

010001110101001001000101010110100100100101001101010011110100111001001011
BLOGU YEMEDIK YEDIRMEYIZ!

DH KIMSEYI BLOKLAMAYANLAR TOPLULUGU

146 Mesaj
3 Şubat 2013; 12:20:21 

quote:

ekran katına göre belirle derim ama amd de intele göre çok uygun fiyatlara çok güzel parçalar veriyor ben yeni intel le topladım amma halen kafamda soru var keske amd denesemiydim die

acaba amd işlemci ile nvidia nasıl bir çalışma performası gösteriyo kullanan var mı acaba ??

Benim ayağımın altıda müsait, başımın üstüde...Nerede olacağını sen belirle….

357 Mesaj
3 Şubat 2013; 12:57:26 

tabikide amd neden derseniz amd bir kere fiyat performans olarak önde bir firma intel isim yapmış ve belli bir fiyatın altından parça satmıyor o yüzden parçaları pağlı şindiden testlerden bakabilirsiniz o kadar aralarında uçurum yok ben bir amd kullanıcısı olarak söylüyorum intelde kullandım ama amd hem ucuza aldım hem'de beklentilerimi karşıladı sadece amd biraz dağa stok fanların üstüne düşse iyi olacak Kendim yaşadığım sorunlarım:Çok küçük stok fan veriyorlar ses yapıyor v.b...... . . h.o iyi forumlar.

20 Mesaj
4 Şubat 2013; 16:54:15 

hayatımda 4 dönem pc topladım ve her iki işlemciden de kullandım. Amd nin ilk pazara çıktığı yıllardı ve amd çok ısınıyordu. Amd olsun Intel olsun iki türlü topladığım sistemlerle epey zaman oyalandım. En son E8400 işlemci kullanıyorum ve çok memnunum nerden baksan 5 - 6 yıl olmuştur anımsamıyorum. Wireless Electric transfer resarch&development a sahip intel için teknolojiyi geriden takip ediyor demenize şaşırdım. İşlemci konusunda belki de geriden takip ediyor. Hem zaten artık milyon tane transistörü yanyana koymaktansa farklı bir teknolojiye yönelmenin vakti gelmedi mi. Ne dersiniz. Canlı hücrelerle veri aktarımı... hepinize iyi günler. oyunsuz kalmayın. (dragon age origins 2 neydi öyle yahu ne hale getirmişler :P ) Tartışma devam edecekse sizden ricam benchmark + fiyat değerleriyle daha somut bir tartışma ortamı sağlanırsa daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

1405 Mesaj
4 Şubat 2013; 17:05:00 

quote:

Orijinalden alıntı: tayfunyilmaz

intel i5 3570 -K fiyat vatan indirimsiz 579 TL
amd fx 8350 vatan indirimsiz 504 TL

tek çekirdek uygulamalarında intel %10 önde
çokul çekirdek uygulamalarında amd %20 -30 önde.

render işinde kıyas tablosu karışıyor

3dsmax ve vray renderlerinde fx8350 3770k ile aynı performansı veren işlemciler ancak bu noktada 3770k vatan indirimsiz 887 TL indirimsiz halleri ile 383 TL fiyat fark var. buna göre

oyun oynuyorsanız i5 ucuz
video v.s. uğraşıyorsanız amd ucuz
render alıyorsanız amd aşırı ucuz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnTEC -- 4 Şubat 2013; 17:05:50 >

AMD FX 8350 - ASUS M5A97 R2.0 - Nikon D3100 - LG Optimus 4x hd - Minix Neo X7

209 Mesaj
4 Şubat 2013; 18:27:01 

quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Amd mi, Intel mi? yerine bütçem şu ne önerirsiniz diye yazsaydın daha iyi olurdu ucu açık bir soru. 2500 TL ve üstü bütçeye Intel daha düşük bütçeye Amd desem seni tatmin eder mi? Gördüğün gibi yine bir şey önerilemiyor, öneri için rakam gerekli. Forumda @Chris Brown arkadaşımız şöyle bir konu hazırlamış bak. http://forum.donanimhab...540/mpage_1/key_/tm.htm

kesinlikle çok doğru fazla anlamam bu konulardan ama forumları takip ettiğim kadarıyla genellikle uçuk olan sistemler intelin bence oyun amaçlı kullanımlar için amd yeterli bir sistem

1938 Mesaj
4 Şubat 2013; 19:12:31 

Amd fx 8350 bence

877 Mesaj
4 Şubat 2013; 21:48:15 

paran varsa intel gereksiz çokk AMA Amd 8350 al rahat et hız aşıtırma yapıcaksan çok idael bence ben stok fanla 5ghz gördüm sıcaklık bosta 23 derece resme bak
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr123456 -- 4 Şubat 2013; 21:49:02 >

|CPU: Amd® FX™ 8350@5Ghz | |Ekran Karty:SAPPHIRE 3GB HD 7950 OC VAPOR-X GDDR5 384 BIT | | Anakart:ASUS CROSSHAIR V FORMULA-Z| | HDD:SEAGATE2TB Barracuda 64MB 7200Rpm | | SSD:Samsung 120gb 840 Evo | | RAM:GSKILL 16GB (2X8GB) DDR3 2000 Mhz | |Power Supply:FSP AURUM Pro Gold 1200w | |Cpu Soğutucu:Corsair H110 | | Kasa:Corsair 760T | | Monitör:Asus ML238H 23" 1920 x 1080 2ms Full HD| | Windows 8.1 Pro |

877 Mesaj
4 Şubat 2013; 22:01:23 

quote:

Orijinalden alıntı: ErenOlca

orda ekran kartıda 18c balkonda çalıştırıyosun kasayı sanırım stok fan 1.456v iyiymiş..

hayır normal evde suanda duruyor balkona çıkarsam ne fayda edicekkki gerek yok balkona filan

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr123456 -- 4 Şubat 2013; 22:05:42 >

|CPU: Amd® FX™ 8350@5Ghz | |Ekran Karty:SAPPHIRE 3GB HD 7950 OC VAPOR-X GDDR5 384 BIT | | Anakart:ASUS CROSSHAIR V FORMULA-Z| | HDD:SEAGATE2TB Barracuda 64MB 7200Rpm | | SSD:Samsung 120gb 840 Evo | | RAM:GSKILL 16GB (2X8GB) DDR3 2000 Mhz | |Power Supply:FSP AURUM Pro Gold 1200w | |Cpu Soğutucu:Corsair H110 | | Kasa:Corsair 760T | | Monitör:Asus ML238H 23" 1920 x 1080 2ms Full HD| | Windows 8.1 Pro |

357 Mesaj
4 Şubat 2013; 23:12:57 

quote:

Orijinalden alıntı: tr123456

hayır normal evde suanda duruyor balkona çıkarsam ne fayda edicekkki gerek yok balkona filan

0

helal pmp aynı Amd Athlon II X3 Processor 3.4 GHz stabil şekilde 34 derecede çalışırken hava soğutma ile 3.7 ghz ye çıkarıp 36 derecede stabil çalıştırdım amd gerçekten overclock ta çok başaralı helal olsun bile dedim kendi kendime.
Not : Foto Eklicem

1795 Mesaj
5 Şubat 2013; 4:07:48 

quote:

Orijinalden alıntı: tr123456

paran varsa intel gereksiz çokk AMA Amd 8350 al rahat et hız aşıtırma yapıcaksan çok idael bence ben stok fanla 5ghz gördüm sıcaklık bosta 23 derece resme bak
0

Seni bir de Prime 95 testinde görelim :)

Sistemim: AMD FX 8350 @ 4.8GHz, Asus Sabertooth 990FX R2.0, 2x8 GB Gskill RipjawsX 1866MHz, 240GB Corsair Force 3 GT SSD, Asus HD 7970 Direct CU II Top, Corsair H100i, Corsair Carbide 400R, Corsair CX 750W 80 , 2TB Seagate Barracuda, Logitech G35 Surround 7.1 Kulaklık, G500 Mouse, Benq E2200HD 21.5" ekran (WQHD IPS 27" ekran aranıyor, fiyat konuşulur)İnternet: 5824.4 KB/sec 231.1 KB/secTelefon: LG G2 D802 16GBKulaklık: Phonak Audeo PFE 012 (uygun fiyatlı Shure SE425 veya Phonak PFE 232 alınabilir)

877 Mesaj
5 Şubat 2013; 9:41:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ookami

tabi bekle geliyorrr

150 Mesaj
5 Şubat 2013; 10:07:30 

quote:

AMD başka bişiy tanımam

Ömer Çağrı Yalçınkaya

©ÖmerÇ

877 Mesaj
5 Şubat 2013; 10:07:49 

quote:

Orijinalden alıntı: ookami

al sana cpu %100 de yüz sıcaklık bak hehe
0

0

150 Mesaj