- x
Pejo alınır mı Allah aşkına?
173 Cevap11759 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

842 Mesaj
2 Şubat 2012; 21:22:44 

Aklımdaki arabayı söylediğimde ilk aldığım tepkiyi bu başlığa girerken okudunuz.

"Pejo alınır mı Allah aşkına?"

Araba için ayırabileceğim bütçe max 33.000TL ve bunun üstüne çıkmak istemiyorum. İstanbul'da yaşıyorum ve az yakıt yakmak istiyorum. Ayrıca arabayı eşim de kullanacağı için otomatik olsun istiyorum. E hayırlısıyla bir de minik yolcumuz olacak nasipse biraz da bagaj lazım derken...

Karşıma çıkan arabalar içinde en mantıklısı ve yüksek yıllısı Peugeot 308 HDI auto6r...

tabi daha düşük yıllı corolla, focus bulabiliyorum ancak yüksek yıllı da olsun istiyorum.

Peugeot'a karşı neden böyle bir ön yargı var? Neden alınmaz? Bu fiyata alınması mantıklı olan nedir peki?

Yön gösterebilecek olan var mı? Kafam karma karışık oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrin -- 2 Şubat 2012; 21:25:11 >

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

4692 Mesaj
2 Şubat 2012; 21:27:12 

pejo alınmaz hocam 30 ona verecegine 60 vw ye veirrsin millet enayi der... Enayi denmesi cok özel bi durum bence sakın pejo alma yoksa sana enayi denmez...

248 Mesaj
2 Şubat 2012; 21:35:48 

quote:

Orijinalden alıntı: atrin

Aklımdaki arabayı söylediğimde ilk aldığım tepkiyi bu başlığa girerken okudunuz.

Araba için ayırabileceğim bütçe max 33.000TL ve bunun üstüne çıkmak istemiyorum. İstanbul'da yaşıyorum ve az yakıt yakmak istiyorum. Ayrıca arabayı eşim de kullanacağı için otomatik olsun istiyorum. E hayırlısıyla bir de minik yolcumuz olacak nasipse biraz da bagaj lazım derken...

Karşıma çıkan arabalar içinde en mantıklısı ve yüksek yıllısı Peugeot 308 HDI auto6r...

tabi daha düşük yıllı corolla, focus bulabiliyorum ancak yüksek yıllı da olsun istiyorum.

Peugeot'a karşı neden böyle bir ön yargı var? Neden alınmaz? Bu fiyata alınması mantıklı olan nedir peki?

Eğer içinize sindiyse alınır, gayet güzelde binilir. Peugeot'nunda diğer Avrupalı markalardan bir farkı yok. Her markada olduğu gibi sorunlu araçlar denk gelebilir, e onuda ekspertiz yaptırıp anlayacağınız için ekstra korkmanıza gerekde yok.

2012 PEUGEOT 308 HDi

7209 Mesaj
2 Şubat 2012; 21:38:08 

ben de opel astra , 308 , hyundai i30 arasında kalmıştım i30 aldım , geri kalır bi yanı da yok 1.6 crdi düşünebilirsin koltuk ısıtma , sunroof , soğutmalı torpido , ön arka kol dayamalar , 10 havayastığı falan 308'den üstün yanları var donanım olarak

643 Mesaj
2 Şubat 2012; 21:40:41 

milletin lafına bakarsan tek alıncak araba volkswagen audi diye başlarlar pejo iyidir 2003 den sonra hiç bir pejoda sorun duymadım kullanan adamlar memnun kullanmayanlara göre hep dandiktir hdı motoru volvo pejo ford cıtroen kullanıyor volvoda 500.000 rahat gider diyen adam pejoda 100.000de biter diyor bilmiyorki aynı motor. 308 in hiçbir sorunu yok araştırmama göre temizse ezilmemiş yıpranmamışsa alınır güzelce binilir.

//2006 Peugeot 307 110 Hp Çelik Gri //

1685 Mesaj
2 Şubat 2012; 21:46:19 

quote:

Orijinalden alıntı: sissil

pejo alınmaz hocam 30 ona verecegine 60 vw ye veirrsin millet enayi der... Enayi denmesi cok özel bi durum bence sakın pejo alma yoksa sana enayi denmez...

neyini gördün arabanın.?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1159 Mesaj
2 Şubat 2012; 21:50:40 

Yeni birşey değil sözde soykırım inkar yasasından öncede fransız araçlarına karşı bir önyargı vardı. 94 model citroen aracımızı satıyorum ilgilenen pm ile iletişime geçebilir.

262 Mesaj
2 Şubat 2012; 22:08:31 

Üstat araç hoşuna gidiyorsa, aradığını bulabiliyorsan fiyatıda rakiplerine göre uygunsa alınır. Fransızmış Almanmış çokta fark etmiyor.

2007 BMW 3.20i
2013 Volkswagen Jetta (Şirket aracı)

Bilişim Sistemleri Mühendisliği İ.T.Ü
Mesajları Silen Yönetime SELAM OLSUN!

3523 Mesaj
2 Şubat 2012; 22:10:02 

sadece 3008'i alınır

Kanûnî Sultân Süleyman Han
"Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah'ın bir lütfudur."

3093 Mesaj
2 Şubat 2012; 22:14:22 

O önyargı sayesinde ucuza alıyorsunuz. "Pejo alınır mı Allah aşkına?" diyenler olmasaydı corolla fiyatına almak zorunda kalacaktınız.

Gigabyte p55m-ud2 - i5 750 2.66 - Ocz 4 gb ddr3 1600 mhz cl7 - Wd 1 tb black - Powercolor hd 4770 - Corsair 350D - High Power 600w

353 Mesaj
2 Şubat 2012; 23:04:18 

206 plus 1.4 HDI kullanıyorum 2010 model
0km fiyatı diğerlerinden 5-6 bin lira daha ucuz,yakıt tüketimi çok iyi,performansı o motora göre harika,yol tutuş 10 numara,iç dış tasarım diğer B sınıfı arabalardan daha sportif tabii kişiye göre değişir.
Bunların dışında donanım,malzeme kalitesi vasat, bagaj aydınlatması yok ,tavan kolçakları yok!?!! gibi sinir bozucu detaylar mevcut
Ama bence peugeot düşmanları birazda zamanında gençlik hayalleri olup alamadıkları için içten içe kin duyuyor olmasınlar bu markaya

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Şubat 2012; 23:09:47 

ayni tepkiyi bende veriyorum malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1379 Mesaj
2 Şubat 2012; 23:22:45 

bende hep alman ve italyan kullanmış biri olarak fransız alınırmı peugeot citroen renault alınırmı gibi ön yargılarım vardı.. ama büyük konuşmuşum..

nasıl olduysa denk geldi 306 aldım. araçtan çok zevk aldım. 6 ay kullandıktan sonra aracım çok temiz olduğu için güzel bir müşteri çıktı sattım.

yarın Düzce'de bir 307 buldum onu almaya gideceğim. ki forumda sık sık 307 lerin ne kadar sorunlu araçlar olduğunu dile getirdiğim halde.

evet sorunlu bir araç sanayide bol miktarda görüyorum ama sunduğu donanım + içinin genişliği + tasarımı + dizel motoru beni cezbediyor. bu paraya bana bu kadar çok

donanımı konforu sunan başka marka yok.. illaki başımın ağrıdığı anlar olacak ama bu saydığım artılar benim araca almama yeter.. içinizden geldiği gibi davranın.

BMW E46

774 Mesaj
2 Şubat 2012; 23:40:37 

307 de bazı hatalar var ama 308 de hatta 307 nin makyajlısında büyük oranda giderildi. Bu kadar donanımı bu kadar düşük fiyata başka araçta bulamadım. Hatta buna bile, çok vermişsin 307 o kadar etmez diyenler oldu. 2003 model 307 XT aldığım fiyata ancak 2000-2001 daha düşük donanımlı Focus-Astra-Golf falan alınabiliyordu.

12.000 Km dir 10 aydır kullanıyorum. Dünyadaki en sorunlu araçlardan biri olarak insanların aklında yer etmiş olan 307 ye arızadan ötürü harcadığım para 60 TL.

Bazı hataları var bütün kullanıcıları bilir ama durduk yere arıza çıkarmıyor.

Arabamı kimseye karşı savunmuyorum, hiçbir arabayla karşılaştırıp üstün göstermeye çalışmıyorum. Muhabbeti olursa, Fransız işte Pejo dandik araba deyip geçiyorum

207 HDI

3777 Mesaj
3 Şubat 2012; 0:10:32 

pejo alınmaz, reno alınmaz, vw alınmaz, x alınmaz, y alınmaz...

peki biz ne alıp, neye binecez? yada alanlar enayi mi?

ortaya bir araba koysan, 10 kişiye sorsan, emin ol 8 kişi farklı yorum getirir. boşver sen kafana göre takıl en iyisi

geçme namert köprüsünden alırsa sel alsın seni,yatma çakal gölgesinde yerse aslan yesin seni...

2367 Mesaj
3 Şubat 2012; 0:20:04 

Valla 307 için elektirk sorunu en çok gördüğüm. Arkadaşın araca dokununca çarpıyorrdu ya da kapıları açınca falan xenon'lar falan çakıyordu. Bunun yanı sıra, dizeldi onunki ve 2 defa turbo değişti onun dışında dediğiniz gibi süspansiyonları falan oldukça iyi. rahatlığı da cabası.Ve özellikle de agresif kullanmazsan yakışı gerçekten çok iyi. Denk getirsem alır mıyım? Herhalde kenara bi 2000 lira ayırıp alırdım.

2519 Mesaj
3 Şubat 2012; 0:23:01 

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jjuuddaass -- 13 Mayıs 2012; 19:04:29 >

vitesi çat diye 4"e taktım debriyajı kontrollüce bırakmaya başladım. direksiyonu çok hafif sola kırdım bu araba düşen motor devrini kompanze edebilmek için gaza çok kontrollü ufak dokunuşlarda bulundum.vitesi çat diye 4"e taktım araba birden ok gibi uzadı bi sağ şeride geçtim bir anda 210 gibi bi süratle önüne geçtim 5 e attımçvitesi çat diye 4"e taktım hızım 100"e ya düştü ya düşmedi derken sağ ön tekerlek bir çukura düştü aman yarabbim araba en küçük civatasına kadar sallandı

1519 Mesaj
3 Şubat 2012; 0:26:10 

308 hdi alın paşa paşa binin.tavsiye ederim.teneke diyenlere yok bilmem ne sorunu var diyenlere aldırma ha 60 milyar para vereceksen o zaman vw derdim.

386 Mesaj
3 Şubat 2012; 0:28:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

ben de opel astra , 308 , hyundai i30 arasında kalmıştım i30 aldım , geri kalır bi yanı da yok 1.6 crdi düşünebilirsin koltuk ısıtma , sunroof , soğutmalı torpido , ön arka kol dayamalar , 10 havayastığı falan 308'den üstün yanları var donanım olarak

774 Mesaj
3 Şubat 2012; 0:41:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn

Valla 307 için elektirk sorunu en çok gördüğüm. Arkadaşın araca dokununca çarpıyorrdu ya da kapıları açınca falan xenon'lar falan çakıyordu. Bunun yanı sıra, dizeldi onunki ve 2 defa turbo değişti onun dışında dediğiniz gibi süspansiyonları falan oldukça iyi. rahatlığı da cabası.Ve özellikle de agresif kullanmazsan yakışı gerçekten çok iyi. Denk getirsem alır mıyım? Herhalde kenara bi 2000 lira ayırıp alırdım.

Hocam yapma Allah aşkına süspansiyonları iyi deme ben kullanıyorum. Babamın Doblo sundan bir nebze daha iyi. 6 sene babamın Doblo sunu kullandım. Binek araç alınca yoldaki girinti çıkıntıları çok fazla hissetmem zannetmiştim ama 307 hayallerimi boşa çıkardı. Ama uzun yol konforu 10 numara

207 HDI

11702 Mesaj
3 Şubat 2012; 0:50:49 

308 Focus'tan da, Corolla'dan da daha başarılı bir araç.

Daha ucuza daha iyisi.. Bence kaçırmayın.

2367 Mesaj
3 Şubat 2012; 0:54:48 

quote:

Orijinalden alıntı: IGBT

Hocam yapma Allah aşkına süspansiyonları iyi deme ben kullanıyorum. Babamın Doblo sundan bir nebze daha iyi. 6 sene babamın Doblo sunu kullandım. Binek araç alınca yoldaki girinti çıkıntıları çok fazla hissetmem zannetmiştim ama 307 hayallerimi boşa çıkardı. Ama uzun yol konforu 10 numara

süspansiyonları iyi derken aslında yanlış anlatmışım sert süspansiyonları ile yol tutuşu ile güven veriyor demek istemiştim :) sanırım şimdi oldu

2367 Mesaj
3 Şubat 2012; 0:56:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Utku

308 Focus'tan da, Corolla'dan da daha başarılı bir araç.

Daha ucuza daha iyisi.. Bence kaçırmayın.

focusu bilmem mkII için konuşuyorum ama kesinlikle corolladan iyi bir araç ve dediğin gibi daha ucuz... focusu bilmem dedim çünkü motorları aynı.. Ve focusun yol tutuşu ile olan başarısını göz önüne aldığımda durum değişebilir demekteyim...

274 Mesaj
3 Şubat 2012; 1:00:59 

benim arkadaşımda 206 vardı 75 bg x-line idii.Beş sene boyunca anasını ağlattı lakin bakımlarını erken yapardı örn; 18000 küsürde aldı normalde 90000 de değişmesi gereken triger vb leri 60000 de yaptı, araçta 17 jant vardı ön takım yollardan dolayı ses yaptı full orj parçalarla yeniletti sorunsuz oalrak 86000 de sattı ve şu anda araç yakın bir arkadaşımızda o da sorunsuz biniyor....

Saadete geliyim bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur..Bu sadece pejo için değil diğer firmalar içinde geçerlidir..

643 Mesaj
3 Şubat 2012; 1:01:55 

quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

http://img103.imageshac...103/1711/pejo2077hc.jpg

işte bir tane içine oturmayıp laf eden lafta etmeyen resim paylaşan bir kişi resmi paylaşan 3 milyonuncu kişisiniz tebrikler. noldu bunu koyunca bana söylermisin. böyle resimleri caddy,insignia,megane,passat hepsinde gördük hepsimi dandik mesaj artsın diye boş şey koymayın 6 yıldır biniyom akü lastik yağı tuzu vs zorunlu şeyler hariç masraf etmedim

//2006 Peugeot 307 110 Hp Çelik Gri //

274 Mesaj
3 Şubat 2012; 1:05:27 

quote:

Orijinalden alıntı: speed_ylc

işte bir tane içine oturmayıp laf eden lafta etmeyen resim paylaşan bir kişi resmi paylaşan 3 milyonuncu kişisiniz tebrikler. noldu bunu koyunca bana söylermisin. böyle resimleri caddy,insignia,megane,passat hepsinde gördük hepsimi dandik mesaj artsın diye boş şey koymayın 6 yıldır biniyom akü lastik yağı tuzu vs zorunlu şeyler hariç masraf etmedim

sana destek veriyorum dostum, bizim burda (İzmir/Dikili'de) fotoğrafçı bir gençde var sıfır aldı daha hala sorunsuz biniyor...

11702 Mesaj
3 Şubat 2012; 1:06:09 

quote:

focusu bilmem mkII için konuşuyorum ama kesinlikle corolladan iyi bir araç ve dediğin gibi daha ucuz... focusu bilmem dedim çünkü motorları aynı.. Ve focusun yol tutuşu ile olan başarısını göz önüne aldığımda durum değişebilir demekteyim...

Ben de konfor, ferahlık ve sessizlik konularını dikkate alarak 308'i Focus'un önüne koydum.

2519 Mesaj
3 Şubat 2012; 1:11:34 

quote:

karşı komşumuzda var 307 sürekli sıkıntı içinde araba hararet sorunları elektriksel sorunları, abim aldı dayanamadı sattı beyindi gaz kelebegiydi ön takımdı neyse yaptırdı bindi sonra tekrar beyinde problem oldu bitmeyen elektrik problemleri vs. vs. ,,, sanayide ustam şu pejolar citroenler olmasa biz nerden ekmek yicez diyolar. ben gördügümü söylerim kardeş. belki sen iyisine denk gelmişsindir, çok ta bindim çok ta gezdim o araçla,bana hiç çok güzel araba diyen denk gelmedi.
sen binmedigimi nerden biliyon içine oturmadıgımı nerden biliyon sen kahinmisin kardeş??

vitesi çat diye 4"e taktım debriyajı kontrollüce bırakmaya başladım. direksiyonu çok hafif sola kırdım bu araba düşen motor devrini kompanze edebilmek için gaza çok kontrollü ufak dokunuşlarda bulundum.vitesi çat diye 4"e taktım araba birden ok gibi uzadı bi sağ şeride geçtim bir anda 210 gibi bi süratle önüne geçtim 5 e attımçvitesi çat diye 4"e taktım hızım 100"e ya düştü ya düşmedi derken sağ ön tekerlek bir çukura düştü aman yarabbim araba en küçük civatasına kadar sallandı

274 Mesaj
3 Şubat 2012; 1:17:10 

valla şu an için yaza girerken racing motor planım var, bunuda çok şükür sıfır olarak alıcağım..lakin alamazsamda (ailevi nedenlerden) şu an kullandığım aracımı satıp Pejo Rcz 200 hp olanını alacağım....

Her arabamda olduğu gibi Peugeot' a da güveniyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi areena34 -- 3 Şubat 2012; 1:19:15 >

563 Mesaj
3 Şubat 2012; 1:20:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

O önyargı sayesinde ucuza alıyorsunuz. "Pejo alınır mı Allah aşkına?" diyenler olmasaydı corolla fiyatına almak zorunda kalacaktınız.

+42

Hangi Kur'an? Cehaletin elinde teberrük edilip kutsanan bir nesne olan Kur'an mı? Cinayetin mızraklarının ucundaki Kur'an mı? Yoksa çeyrek yüzyıldan daha az bir sürede, çölün dağınık ve düşman kabilelerini birleştirerek, dünyanın egemen güçlerini -Bizans, Sasani- çökerten, insanlığın kaderini ele geçiren, devrimci yapısıyla insanlık tarihinde yepyeni bir medeniyet ve kültür meydana getiren bir kitap olarak mı Kur'an?

1191 Mesaj
3 Şubat 2012; 1:24:40 

''Peco uçak yapsa binmem abi'' gibi bi önyargı var milletimizde.

Ama olsun onlar sayesinde ucuza güzel araçlar alınıyor

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2367 Mesaj
3 Şubat 2012; 1:25:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Ben de konfor, ferahlık ve sessizlik konularını dikkate alarak 308'i Focus'un önüne koydum.

O zaman özetle yol tutus isteyen focus digerleri icin 308? Ve 308 bnm de bgndgm bi arac.

579 Mesaj
3 Şubat 2012; 1:33:21 

Bak arkadaşım samimi yazmışsın bir bilen olarak samimi yazayım.

Aslında çok iyi bir marka olmasa da kötü bir marka değildir peugeot. Mekanik ve malzeme kalitesi ve ve genel şase burkulmaları (burası önemli) TÜRKİYE YOLLARINA göre zayıftır. Araba malesef çabuk dağılır. Bizim ülkemizin % 80 inde stabilizeden bozma asfalt denmeyecek yollar vardır. Peugeot sahipleri sürekli alt takım yaptırmaktan ve başka mekanik sorunlardan bıktıkları için arabanın adını haklı olarak çıkarmışlardır. Haksız oldukları nokta ise bu durumdan birazda yollarımız ve yola göre araba kullanmayan kullanıcılar suçludur.

Şahsen tiplerini çok beğensem de büyük konuşmayayım ama peugeot almam. Çünkü biz orta gelirli insanlarız. Sıkıldım mı satma veya bırak servise kaç liraysa yapın deme lüksümüz yok.

Şimdi yazacağım ise subjektif bir yorumdur. Ne zaman bir peugeotun bir modelini kullansam bir ford, bir toyota, bir honda gibi sağlam ve güvenilir gelmedi bana...

308 alırsan pişman olmazsın bence ama ben olsam madem eşinde kullanacak kia ceed motion 1.6 tam otomatik 2010 dizel (bu model yılı önemli makyaj gördü çünkü ) alırım. Araç alırken birazda kalbinin sesini dinlemelisin. Araçtan ve ona sahip olmaktan haz almalısın. Bu durumda kişiden kişiye değişeceği için yüzde yüz tavsiye olmaz. Kalbinin sesini dinle ama hanımın sesini dinleme :) Çünkü kadınlar her nedense peugeoyu çok sever. Fransız romantizmi var galiba araçta.

308 alınca pişman olmayan kia ceed den hiç pişman olmaz.

Eğer toyota da alırsan mmt şanzıman asla alma. Neyse daha çok fikir verilebilir de önce sen düşünceleirni bir netleştir.

Ne alırsan al güle güle kazasız belasız kullan arkadaşım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karabatak58 -- 3 Şubat 2012; 1:36:39 >

774 Mesaj
3 Şubat 2012; 1:36:40 

quote:

süspansiyonları iyi derken aslında yanlış anlatmışım sert süspansiyonları ile yol tutuşu ile güven veriyor demek istemiştim :) sanırım şimdi oldu

Aynen hocam şimdi oldu. Sert süspansşyonları sayesinde virajlarda yatmıyor, güven veriyor. Bu işi en iyi Focus yapıyor o ayrı mesele

207 HDI

842 Mesaj
3 Şubat 2012; 12:18:48 

kafamızda oluşturulan pejo imajını silmek için sanıyorum aracı kullanan arkadaşlarımızın objektif yorumlarına ihtiyacımız var. Sanıyorum 2007 2008 toyota corolla d4-d otm. sedan'a kaymak üzereyim. Tutun beni =)

933 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:13:08 

PEJO Türkiyede pek sevilmiyor bende pek ısınabilmiş değilim nedense... eğer en ucuza en modellisiini ve dolusunu almaksa maksat çin malına yönelmemiz gerekir ama işler öyle yürümüyor. bu ayn şunun gibi pazardan ayakkabı alıyorsun çok ucuza satılıyor ama gel gor ki kullanırken ona verdiğin paraya acıyorsun

Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

774 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:13:48 

quote:

kafamızda oluşturulan pejo imajını silmek için sanıyorum aracı kullanan arkadaşlarımızın objektif yorumlarına ihtiyacımız var. Sanıyorum 2007 2008 toyota corolla d4-d otm. sedan'a kaymak üzereyim. Tutun beni =)

Bence gidin bayilere, 308 HDI Auto6R ve Corolla D-4D MMT test edin. Bütçenize göre alabileceğiniz motor-şanzıman kombinasyonu da onların aynısı olcaktır. Hangisinden daha çok keyif alırsanız onu alın. Çünkü insanın arabayı kullanırken aldığı haz bir otomobilsever için en önemli şey bence.

207 HDI

2367 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:24:00 

quote:

Orijinalden alıntı: IGBT

Aynen hocam şimdi oldu. Sert süspansşyonları sayesinde virajlarda yatmıyor, güven veriyor. Bu işi en iyi Focus yapıyor o ayrı mesele

focus Mk I bu kadar başarılı mıydı onu bilmiyorum ama ikinci nesil focus bir üst sınıftaki araçların bir çoğundan bile daha iyi yol tuttuğu basbas bağırıldı her yerde... arkadaşta ince yanak lastikler falan da vardı onun da etkisi vardır muhakkak, 307'yi satıp stilo aldığında ilk aradığı şey pug'un yol tutuşu idi

774 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:37:58 

quote:

focus Mk I bu kadar başarılı mıydı onu bilmiyorum ama ikinci nesil focus bir üst sınıftaki araçların bir çoğundan bile daha iyi yol tuttuğu basbas bağırıldı her yerde... arkadaşta ince yanak lastikler falan da vardı onun da etkisi vardır muhakkak, 307'yi satıp stilo aldığında ilk aradığı şey pug'un yol tutuşu idi

Ben Focus I-II-III hepsini de kullandım. son 2 nesil zaten harika ama Focus I in yol tutuşu da yabana atılacak gibi değil, o da çok başarılı. Focus 1 virajlarda 307 den daha çok yatıyor ama ne hikmetse daha iyi tutunuyor yola, izinden hiç çıkmıyor. Ben çok başarılı buldum.

207 HDI

842 Mesaj
3 Şubat 2012; 14:43:06 

quote:

Orijinalden alıntı: karabatak58

Bak arkadaşım samimi yazmışsın bir bilen olarak samimi yazayım.

Aslında çok iyi bir marka olmasa da kötü bir marka değildir peugeot. Mekanik ve malzeme kalitesi ve ve genel şase burkulmaları (burası önemli) TÜRKİYE YOLLARINA göre zayıftır. Araba malesef çabuk dağılır. Bizim ülkemizin % 80 inde stabilizeden bozma asfalt denmeyecek yollar vardır. Peugeot sahipleri sürekli alt takım yaptırmaktan ve başka mekanik sorunlardan bıktıkları için arabanın adını haklı olarak çıkarmışlardır. Haksız oldukları nokta ise bu durumdan birazda yollarımız ve yola göre araba kullanmayan kullanıcılar suçludur.

Şahsen tiplerini çok beğensem de büyük konuşmayayım ama peugeot almam. Çünkü biz orta gelirli insanlarız. Sıkıldım mı satma veya bırak servise kaç liraysa yapın deme lüksümüz yok.

Şimdi yazacağım ise subjektif bir yorumdur. Ne zaman bir peugeotun bir modelini kullansam bir ford, bir toyota, bir honda gibi sağlam ve güvenilir gelmedi bana...

308 alırsan pişman olmazsın bence ama ben olsam madem eşinde kullanacak kia ceed motion 1.6 tam otomatik 2010 dizel (bu model yılı önemli makyaj gördü çünkü ) alırım. Araç alırken birazda kalbinin sesini dinlemelisin. Araçtan ve ona sahip olmaktan haz almalısın. Bu durumda kişiden kişiye değişeceği için yüzde yüz tavsiye olmaz. Kalbinin sesini dinle ama hanımın sesini dinleme :) Çünkü kadınlar her nedense peugeoyu çok sever. Fransız romantizmi var galiba araçta.

308 alınca pişman olmayan kia ceed den hiç pişman olmaz.

Eğer toyota da alırsan mmt şanzıman asla alma. Neyse daha çok fikir verilebilir de önce sen düşünceleirni bir netleştir.

Ne alırsan al güle güle kazasız belasız kullan arkadaşım.

Diğer yorum yapan arkadaşlara ve size öncelikle güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Peugeot ve hanım ilgisi konusunda çok doğru bir noktaya parmak bastınız. Evet estetik olarak çok güzel araçlar sanıyorum ondan. Ben de reklam sektöründe olduğum için sanıyorum estetik algısına biraz daha değer veriyorum. Ancak konu araba olunca estetikten daha farklı bir dünya kriter ortaya çıkıyor.

Toyota Auris'deki mmt şanzıman sıkıntısını ben de duydum ancak Corolla'larda duymadım. Acaba onlarda da var mı bu sıkıntı? bir açıklama getirebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

317 Mesaj
3 Şubat 2012; 15:36:41 

Aklına yattıysa ekspertizdede sorun cıkmazsa neden alınmasın.

Elbet bir gün güler, ŞEHRİNE İHANET ETMEYENLER !

1417 Mesaj
3 Şubat 2012; 15:48:54 

Ben almazdım sanırım. Fransız araçlarına karşı nedense bir önyargı var içimde, ve bunun kolay kolay yıkılacağını sanmıyorum. Ama siz buraya sorarak hata ediyorsunuz. Eğer kafanıza yatıyorsa alın, buradan alacağınız saçma sapan cevaplar ile kafanızın karışması muhtemel.

152 Mesaj
3 Şubat 2012; 17:09:01 

şimdi hocam ben 2003 model 307 xt premium sunfoor lu dijital klimalı 4 cam otomatik full yol bilgisayarı abs kadife döşeme kol dayama v.b. gibi özellikleri olan bi arabaya 16 bin tl verdim 103 bim km de değişen yok bana bu özelliklere daha iyi bi araba gözterin arkadaslar satıp hemen almak istiyorum kullanıyorum ve 1 yıldır hiçbir masraf çıkarmadı sadece yağ bakımı yapıyorum Allaha şükür 1 tl masraf etmedim ve masrafda yok bana secenek verinde görelim ya

ensar_m

736 Mesaj
3 Şubat 2012; 17:13:48 

eski bie pejocu olarak söylüyorum arkadaşım: alınmaz.
diğerlerinden ucuz ama var bunun nedeni bu kadar millet aptal değilmiş. ben de kullandıktan sonra anladım.
3-5 yaş düşük olsun corolla al, honda al.

2249 Mesaj
3 Şubat 2012; 17:22:06 

quote:

Bu tamamen bizim insanımızın ön yargısı hayatında Peugeot kullanmamış insanlar burda Peugeot'yu yerden yere vuruyor. Peugeot bu kadar kötü olsaydı Avrupa'da çatır çatır satılmazdı. 207 kullanıcısıyım iddia ediyorum benim aracımdaki malzeme kalitesi diğer hiç bir B segmenti araçta yok. Ayrıca düşündüğünüz araç 308 yetişkin gücenliğinde sınıfının lideri, sınıfının en geniş bagaj hacmini sunuyor ve de sınıfının en aerodinamik otomobili. HDI motordan bahsetmeye gerek yok zaten motorun başarısı ortada.

938 Mesaj
3 Şubat 2012; 17:25:54 

Alinir babalar gibi de binilir. Amaaaa! Once bir deneme surusu yap. Ben 207 1.4 benzinli yari otomatik aldim (2tronic). Defi bela sttim. Arac gitmiyordu sanziman rezaletti ve cok benzin yiyordu. Ama seninki hem dizel hem 1.6 . Kissadan hisse sur. Gerekiyorsa mazot koy o araca sur. Expertizden bile onemli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2249 Mesaj
3 Şubat 2012; 17:26:47 

quote:

2007 model 207 im var ve hiç bir sorunu yok. Bugüne kadar masrafta çıkartmadı.

2249 Mesaj
3 Şubat 2012; 17:31:18 

quote:

Orijinalden alıntı: tapdk

eski bie pejocu olarak söylüyorum arkadaşım: alınmaz.
diğerlerinden ucuz ama var bunun nedeni bu kadar millet aptal değilmiş. ben de kullandıktan sonra anladım.
3-5 yaş düşük olsun corolla al, honda al.

Neye göre alınmaz?
Niye alınmaz?

200 Mesaj
3 Şubat 2012; 17:32:19 

3 senedir 206 kullanıcısıyım alıncak araclar degiller bana göre masraftan kurtulamıyorsunuz

sürüş keyfi gercekten güzel fakat yukardada sölendigi gibi turkiye yollarina uygun araclar degiller asiri narin

FAKAT 308 deneyimim olmadigi için bilgi sahibi degilim. Arkadasim 308 HDi kullanıcısı 1 senedir şikayetini duymadim ' virajlarda savuruyor ' dişinda ki sakin

kullanmiyor..

736 Mesaj
3 Şubat 2012; 17:48:51 

quote:

Orijinalden alıntı: osencag

Neye göre alınmaz?
Niye alınmaz?

sürekli masraf çıkarır.
örneğin ön takımından ses gelmeden 100 km gidemedim ben. 3 yıl kullandım araca verdiğim para kadar da servise verdim.

10426 Mesaj
3 Şubat 2012; 17:49:35 

quote:

Orijinalden alıntı: serandax

şimdi hocam ben 2003 model 307 xt premium sunfoor lu dijital klimalı 4 cam otomatik full yol bilgisayarı abs kadife döşeme kol dayama v.b. gibi özellikleri olan bi arabaya 16 bin tl verdim 103 bim km de değişen yok bana bu özelliklere daha iyi bi araba gözterin arkadaslar satıp hemen almak istiyorum kullanıyorum ve 1 yıldır hiçbir masraf çıkarmadı sadece yağ bakımı yapıyorum Allaha şükür 1 tl masraf etmedim ve masrafda yok bana secenek verinde görelim ya

Ahşap kaplamalı olan ve konsolda cd-changer içeren modellerdense helal olsun güzel seçim Ama bu 307'lerin sorunlu olduğunu duymadığım, okumadığım yer kalmadı... Işin teknik kısmına hakim değilim de ciddi olarak adı çıkmış bir araç. Bizim DSG'ler gibi

2249 Mesaj
3 Şubat 2012; 17:55:09 

quote:

Orijinalden alıntı: tapdk

sürekli masraf çıkarır.
örneğin ön takımından ses gelmeden 100 km gidemedim ben. 3 yıl kullandım araca verdiğim para kadar da servise verdim.

2007 model 207'im var hiç bir masraf çıkartmadı. Hiç bir yerinden de ses gelmiyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Şubat 2012; 18:01:17 

Niye alınmaz mis gibi arabalar. birazda şans işi sorun varsa git mercedes al yine sorun çıkartır. hea belki riskleri yüksektir ama bütçenize göre iyi bir araç. cruze düşündünüzmü acaba?

edit: birgün arkadaşın pejo 307 si arıza yaptı çalışmadı dedim itelim bari filan neyse itiyoruz arkadaş direksiyonda. arabayı çok olmasada bir ittim bagaj lak dedi göçtü. lan dedim naptım ben.. neyse arkadaşa söylüycem ertesi gün böyle oldu oldu diye. bizim arkadaş başladı kodumun enikleri arabayı göçertmişler dedim noldu filan neyse dedi vurdum düzeldi dedi. dedim fazla karıştırmıyım susuyum en iyisi kapandı gitti öyle konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CxCxCx -- 3 Şubat 2012; 18:04:58 >

579 Mesaj
3 Şubat 2012; 18:19:21