Pejo alınır mı Allah aşkına?
173 Cevap11426 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1032 Mesaj
17 Mayıs 2012; 10:14:57 

en başta fransız malı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Samsun EML Motorlu Araçlar Teknolojisi
veee okul bitti......

1430 Mesaj
17 Mayıs 2012; 10:56:07 

4 sene 206 hdi xt , 1 sene 307 hdi xt sahibi oldum. 206 ile cok basit sorunlar yasadim motor konusunda devirdaim pompasi 110.000 km de degisti onun disinda rutin bakim ve alttakimda bir kac parca degisikligi disinda sikinti cikarmadi. Ama araba 18.000 km den itibaren bendeydi bununda ciddi onemi var.

kotu taraflari, sinifina ve uretim yilina gore ortalama veya biraz alti malzeme kalitesi ve kotu isciligi sebebiyle surekli gevseme, yerinden cikma vs sonucu ses yapmasi ama bu da biraz el beceriniz varsa kendi kendinize halledebileceginiz bir sorun. 206 icin zamanina gore kendi sinifinda cok kotu bir araba diyemem. Hatta dizayn ve donanim olarak ortalamanin ustu idi.

307 110 gb dizel idi. Motor hic sorun cikarmamakla birlikte araba hor kullanildigi icin alt takimlara ciddi masraf ettim. Onun disinda can sikan ama abartilmayacak cam acma tusu, kapi kilidi, silecek vs gibi sorunlar cok sik yasadim cogunu kendim cozmeme ragmen yorucu ve sikici bir is. Genel olarak inanilmaz sorunlu bir araba diyemem ama coook temiz olmadikca bir daha binmem.

Bu araclardan sonra focus 2 110 dizel kullandim kesinlikle 307 den coook ustun degildi daha az ama benzer sorunlar yasadim.

All of my life I have lived by a code and the code is simple: honor the gods, love your woman and defend your country. Troy is mother to us all. Fight for her!

3388 Mesaj
17 Mayıs 2012; 11:05:58 

@ milletin lafına bakarsan tek alıncak araba volkswagen audi diye başlarlar

malesef, cahil insan coktur yeryüzünde. Hani vw veya audiyi kötülemiyorum ama diger araclar
hakkinda olumsuz bilgilere sahipler.Resmen sözkonusu alman markalarina tapiyorlar

benim listem

1. Japon

2. Kore veya Alman

3.Fransiz/Italyan

kolay gelsin, Allah cümlemize, bütcemize laik araclar nasip eylesin

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Mayıs 2012; 12:55:33 

quote:

Orijinalden alıntı: 666

pejo bir daha mı? tövbeler tövbesii.adac madac hikaye o testlerin nasıl yapıldığını biz çok iyi biliyoruz.geçin efendim geçin.bi arkadaş 307 satarken 3-4 kişi geldi felan ademiş aynı anda valla ben 206 mı satarken göbeğim çatladı niyeyse.en sonunda 3 ay sonra felan zor bela sattım.uzak durun derim.yeni neslini bilmem 308 3008 5008 felan.

nasil yapiliyor

1398 Mesaj
17 Mayıs 2012; 13:02:12 

Kendi paramla ilk aracım Peugeot 206 idi. Temiz bir araçtı. Çok memnun kaldım hiçbir sorun da yaşamadım. 12 yaşındaki aracımın motor kondüsyonu %95 ti.

1 ay önce Peugeot 508 sahibi olduk. Yakıt tüketimiyle , malzeme kalitesiyle çok memnun eden bir araç oldu. Her binen de beğeniyor.

Kısacası Peugeot alınmayacak araç değildir. Aksine iyi fiyatlara iyi araçlar sunuyorlar. Temiz ve bakımına dikkat edilen hiçbir araç sorun çıkarmaz. Peugeot araçları spor ve göze hitap eden araçlar. Kütük gibi arabalar değil. Çizgileri eskimeyen araçlar.

Her araç sorun çıkarır. Kronik sorunların çözülememesi servislerin kalitesiz olduğunun göstergesi

8167 Mesaj
17 Mayıs 2012; 13:10:11 

quote:

Orijinalden alıntı: japanmazda626

nasil yapiliyor

parayı verince yapıyorlar.euro ncap bile hile hurda karıştırdığı söylenmişti googlea bakın araştırın olması lazım.

Intel i5 3570k + Xigmatek GAIA-MSI Z77A-GD55 -Sapphire HD 7870 2GB GHZ Edition-GSkill Ripjaws 1600Mhz 8GB-Team Xtreem 120 SSD-High Power 700W 80+ Element-Corsair Carbide 400R-ACER S235HLABII

SORUNLU ALIŞVERİŞ-SAHTEKARLIĞIN KİTABINI YAZAN ADAM
re@per nikli DOLANDIRICIDAN uzak durun.Konu için TIKLA

Uzaklaştırılmış
17 Mayıs 2012; 13:32:41 

quote:

parayı verince yapıyorlar.euro ncap bile hile hurda karıştırdığı söylenmişti googlea bakın araştırın olması lazım.

şike şike diyosun yani.

honda bunu en cok yapanmis. gugil oyle diyor.

8167 Mesaj
17 Mayıs 2012; 13:38:12 

quote:

Orijinalden alıntı: japanmazda626

şike şike diyosun yani.

honda bunu en cok yapanmis. gugil oyle diyor.

hangi aracında yapmış söyle bakayım bi merak ettim zaten ben honda yapmaz demedim hepsi yapabilir.niye yapmasın ki? öyle değil mi?

Intel i5 3570k + Xigmatek GAIA-MSI Z77A-GD55 -Sapphire HD 7870 2GB GHZ Edition-GSkill Ripjaws 1600Mhz 8GB-Team Xtreem 120 SSD-High Power 700W 80+ Element-Corsair Carbide 400R-ACER S235HLABII

4849 Mesaj
17 Mayıs 2012; 13:42:09 

ilk kez peugeot kullanıyorum..bundan önce bir kere alman bir kerede japon otomobili kullandım..ww çok üzdü beni..hondanın yakıt hariç şikayetim yoktu..5 aydır 5008 kullanıyorum..nasıl derler 5008"siz geçen günlerime yanıyorum.. bugüne kadar neden bu arabanın farkına varmamışım diye düşünüyorum..

2012 Peugeot 5008 Premium Pack- 1.6 e-hdi 112 hp Stop&Start - Xenon Far - auto6R Sedefli beyaz

Uzaklaştırılmış
17 Mayıs 2012; 13:47:48 

quote:

hangi aracında yapmış söyle bakayım bi merak ettim zaten ben honda yapmaz demedim hepsi yapabilir.niye yapmasın ki? öyle değil mi?

hepsinde yapmis.

741 Mesaj
17 Mayıs 2012; 14:09:43 

Diğer rakiplerine bakınca pejodan kötü olanlar yaptıkları yeniliklerle ya pejoyu yakaladı yada geçti, Pejo hala yerinde sayıyor iç malzeme kalitesi ve ön konsol çok kötü...Çok çirkin olupta makyaj yapınca çok güzel gözüken kadınlara benziyor...5008 ve 508 hariç tabiki...Kia,hyundai,fiat,citroen,reno yaptıkları yeniliklerle daha ön plana çıktılar...Mesela daha önce bu markalarıda hiç sevmezdim ama artık fikrim degişti...Piyasaya ayak uydurmak istiyorsan gelişeceksin...

1374 Mesaj
17 Mayıs 2012; 15:28:12 

İktisatta alınmaz diye bir şey yoktur, her malın bir eder fiyatı vardır.

Bu fiyatın içinde elbette kullanım ömrü boyunca olan bakım masrafları da var. Mitsubishi, kendi segmentinin, kampanyalar haricindeki en ucuz arabalarını satıyor ama bakım masrafıyla yine aynı fiyata geliyor. Bu açıdan, 44 bin liralık Mitsubishi, 52 bin liralık Toyota'dan daha ucuz değildir.

Sadece ürüne odaklanmayın, fiyata da bakın. Eğer fiyatı gözardı edeceksek, alınabilecek tek bir araba vardır, o da Rolls-Royce. Diğer tüm araçlar yollarda dökülür, bu el yapımı marka uzun yıllar aynı kondüsyonda kalır.

Bu araç alınmamalı diyen biri, mutlaka aynı faydayı sağlayıp daha az maliyetli olan veya aynı paraya daha fazla fayda sağlayan bir başka aracı biliyordur ve söylemesi gerekir. Yok bilmiyorsa, o zaman boş boş konuşan salaklardan biridir.

1228 Mesaj
17 Mayıs 2012; 15:31:12 

alan nasıl alıyor böyle saçma sapan tabulara takılmayın lütfen.

içinize sindiyse bütçeniz dahilinde beğendiğiniz arabayı almakta özgürsünüz.

308 gayet yakışıklı bir araç bence

7810 Mesaj
17 Mayıs 2012; 18:54:20 

O fiyatlara Chevrolet Cruze, Opel Corsa gibi daha yüksek model araçlar bulabilirsiniz aslında.

Copyright © 2010/2011/2012/2013/2014 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.

915 Mesaj
17 Mayıs 2012; 19:42:26 

ben de alınmaz diye biliyordum fakat yanılmışım 5008 i görünce bu araç alınır dedim.5008 olarak peugeot alınır astra,polo,megane ve şimdi peugeot 5008

pejo alınmaz mı Allah aşkına?

109 Mesaj
17 Mayıs 2012; 23:28:25 

quote:

al kardeş sallamıyoruz.araba tüpe bile uyumlu değil napiym ben öyle arabayı?

http://resim.donanimhab..._/key_//tm.htm#57710158

Sorun peugeotta mı yoksa ona uyumlu sistem üreteyende mi sağdan soldan başlık bulmuş atıyorsun ben 3 yıl atiker lpg sistemli 307 kullandım 2 yıldan sonra atikerin sistemi sorunlar çıkarmaya başladı önce tecrübe sonra yorum diyorum

2012 Peugeot 3008 Active - 1.6 e-HDi Stop&Start Auto6R 112 hp (Sedef Beyaz)

109 Mesaj
17 Mayıs 2012; 23:37:34 

quote:

Orijinalden alıntı: faith_388

Diğer rakiplerine bakınca pejodan kötü olanlar yaptıkları yeniliklerle ya pejoyu yakaladı yada geçti, Pejo hala yerinde sayıyor iç malzeme kalitesi ve ön konsol çok kötü...Çok çirkin olupta makyaj yapınca çok güzel gözüken kadınlara benziyor...5008 ve 508 hariç tabiki...Kia,hyundai,fiat,citroen,reno yaptıkları yeniliklerle daha ön plana çıktılar...Mesela daha önce bu markalarıda hiç sevmezdim ama artık fikrim degişti...Piyasaya ayak uydurmak istiyorsan gelişeceksin...

Çok doğru diyorsun WV motor konusunda yerinde sayıyor hala 10 yıllık 102ps yakıt canavarı ve performans yoksunu motorları satıyor ve bizlerde balıklama atlıyoruz yada paramız çoksa bir çok markanın standard sunduğu güçteki motorlara fazladan para vererek alıyoruz siz söyleyin kim yerinde sayıyor????

3507 Mesaj
17 Mayıs 2012; 23:46:25 

Peugeot fobisi Türkiye'de çok. Ben markaya karşı nötürüm. Yani ne severim nede sevmem ancak araç bakarken babamın "Ölürümde kapının önüne Peugeot koymam." demesi çok garibime gitmişti. Aynı tepkiyi Citroen içinde vermişti.

Bence Fransızlardan tek işe yarar markalar Citroen ve Renault. Özellikle Citroen zamanında çok iyi teknolojiler geliştirmiş.

Ege Üniversitesi
Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Çalgı Yapım Bölümü

774 Mesaj
18 Mayıs 2012; 1:44:11 

quote:

Orijinalden alıntı: uurll

Baslik soylemek istedigim her seyi ozetlemis. Guvenlik yok. Nedense sadece peugeot alanlar "peugeot alinir pasa pasa binilir" diyorlar. Kendilerini avutmaktan baska bir sey degil. Ayni paraya 2. el bir polo-golf-focus-corolla falan alin basiniz agrimasin.

1 seneden fazla süredir 307 kullanıyordum. Ufak tefek hataları dışında hiç bir sorunla karşılaşmadım. Ayrıca içinde kendimi gayet güvende hissediyordum. Güvenlik yok derken neye göre yok kime göre yok? ABS+EBD+6 hava yastığı vardı, bazı versiyonlarında ESP de var.Yolda gidişi, yere basması gayet güvenli. Çamurluklarının plastik olması güvenliğinin zayıf olduğu anlamına mı gelir? Kaza anında hayatta kalmanızı sağlayan kaporta aksamı mıdır?

Ben Peugeot alınır diyorum. İsteyen alır istemeyen almaz, herkesin keyfi bilir. Nedense genelde de Peugeot hakkında kulaktan dolma bilgisi olanlar 5 para etmez olarak nitelendiriyor. Tabi bir de otomatik şanzımanlı Peugeot dan ağzı yananlar. Ama ne hikmetse kafamızı çevirdiğimiz heryerde bir Peugeot görebiliyoruz.

Ayrıca neden kendimi avutmaya çalışayım ki? Elimdeki parayla gidip E39' da alabilirdim, B5.5 Passat da. Fiesta da bulabilirdim, Polo da. Nikahıma almadım ki, alt tarafı otomobil, satar başka bir model alırım.

Herkes ister BMW ye Mercedes e binmeyi. Elinde sınırlı paran varsa önceliklerine göre tercih yapıyorsun.

207 HDI

3314 Mesaj
18 Mayıs 2012; 2:46:33 

Kendi kişisel deneyimim ve görüşüm pejo lar çok zevkli araçlar geniş ferah ama maalesef teknik aksamları pek zevkli değil... Nazikler. Ben zevk yapıcam sanayi ve masraftan korkmam diyilebiliyosa alınabilir...

Mutluluğu Tüketimde Arayanlar, Birgün Mutluluğu da Tükettiklerinde Çaresiz Kalırlar...
Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma... Anlatılanları iyi dinle, ama hepsini doğru sanma...Sessiz kalmak bir şey bilmediğin anlamına gelmez...Çok konuşmakta çok şey bildiğini göstermez... Herkesi kendine eşit gör, her kim olursa olsun... Bir insanı küçümsemek akılsızlık, çok büyük görmekte korkaklıktır... Cesaret akıldan gelirse cesarettir, bilgisizlikten gelirse cehalettir...

8167 Mesaj
18 Mayıs 2012; 8:11:39 

quote:

Orijinalden alıntı: VEDATDINC

Sorun peugeotta mı yoksa ona uyumlu sistem üreteyende mi sağdan soldan başlık bulmuş atıyorsun ben 3 yıl atiker lpg sistemli 307 kullandım 2 yıldan sonra atikerin sistemi sorunlar çıkarmaya başladı önce tecrübe sonra yorum diyorum

læ okuma yazman yok mu birader? O başlık bana ait epic oldun git bi çay koy

109 Mesaj
18 Mayıs 2012; 20:18:32 

quote:

Tüpe uyumlu değil diyorsun benim aracım özel üretimdi o zaman. boş konuşmayalım atiker sorunu yazmışsın tüpe uyum sağlamıyor diyorsun sen git kahve iç açılırsın.

741 Mesaj
18 Mayıs 2012; 21:15:50 

quote:

Çok doğru diyorsun WV motor konusunda yerinde sayıyor hala 10 yıllık 102ps yakıt canavarı ve performans yoksunu motorları satıyor ve bizlerde balıklama atlıyoruz yada paramız çoksa bir çok markanın standard sunduğu güçteki motorlara fazladan para vererek alıyoruz siz söyleyin kim yerinde sayıyor????

FSİ,TSİ,Bluemotoin ler senin için yenilik sayılmıyor heralde...Pejo ucuz diye otomatikleştirilmiş şanzuman kullanırken VW senelerdir çift kavramalı şanzıman kullanıyor...Sonra Reno,Ford ta çift kavramaya geçti...Çogu marka sürekli kasa degiştirirken arabasına yatırım yaparken Pejo ufak bir makyaj yaparak idare ediyor...VW geçtik SEAT ve SKODA'da yaptıgı değişimi görmek istemiyorsun heralde bunlar en üsttüde AUDİ oldugunuda unutmayalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faith_388 -- 18 Mayıs 2012; 23:18:11 >

144 Mesaj
18 Mayıs 2012; 23:08:23 

Trde pejo citroen sürekli düşüşte

109 Mesaj
20 Mayıs 2012; 11:18:33 

quote:

Orijinalden alıntı: ramazan50

Trde pejo citroen sürekli düşüşte

Yenilik dediğin 10 yıllık eski teknoloji motorları satmayı ısrarla sürdürmekse evet çift kavramaya gelince dsg şanzımanlarınızın sorunlu ve araçlarınızın servis köşelerinde parça beklediğini unutmayın http://forum.donanimhaber.com/m_58540706/tm.htm wv golf 102 ps skoda octavia 102 ps audi a3 1.6 102 ps vs vs doğru sizler hala sdandard motor için fazladan para ödeyin sizde bluemotion bizde E-hdi var bizde armut toplamıyoruz

741 Mesaj
20 Mayıs 2012; 13:39:28 

quote:

Yenilik dediğin 10 yıllık eski teknoloji motorları satmayı ısrarla sürdürmekse evet çift kavramaya gelince dsg şanzımanlarınızın sorunlu ve araçlarınızın servis köşelerinde parça beklediğini unutmayın http://forum.donanimhaber.com/m_58540706/tm.htm wv golf 102 ps skoda octavia 102 ps audi a3 1.6 102 ps vs vs doğru sizler hala sdandard motor için fazladan para ödeyin sizde bluemotion bizde E-hdi var bizde armut toplamıyoruz

Hala aynı şeyi söylüyorsun TSİ motor neyin nesi...VW Golfte 18 farklı seçenek var ve 2tanesi senin dedin motor diye yenilik yapılmamışmı oluyor... %90 tsi,tdi ve bluemotoin kullanılıyor...O motoru almak isteyen daha az para ödüyor görmek istemiyorsun heralde...Pejo otomatik araç kaç tane satıyor DSGli araçlar kaç tane satıyor...DSG 6ileri yağlı şanzımanda 7 ileri kuru şanzımana geçiyor ufak sorunlar yaşanması yenilik olmadıgını göstermiyor +şimdi garantisi bitsede ücretsiz sorunu çözüyorlar ve artık bu sorun yok...BMW,Mercedes gibi markalar çift kavrama kullanıyor gelişim yapılırken teknoloji takip ediliyor...Pejonun sorunlarından bahsetmeye gerek duymuyorum bu forumda yüzlerce mevcut...

3589 Mesaj
20 Mayıs 2012; 14:56:20 

hocam milleti hiç dinleme alınır ve binilir sen beğendiysen gerisi hikaye. ben c4'ü alırken o alınır mı diyen ortağım şimdi üç dört uzun yolculuktan sonra ds4 almak için beni yokluyor. gitti şirkete ticari alacağız diye berlingo denedi, o esnada ds4'ü de beğenmiş. c4 almadan önce alınır mı o fransız, kapısı bile düzgün kapanmıyor cart curt eden adam şimdi abi koltuk masaj yapıyor yok böyle bir araç diyor.

burada tek bir mantıklı tavsiye var yalnız kia ceed yeni kasasını çıkarıyor eski kasada sağlam kampanya var dolayısı ile ikinci el fiyatları da düşmüş. makyajlı kasası bayaa güzel araç, istediğiniz her şey var. üstelik garantisi uzun biraz daha fazla yakar ama ikinci elde bence de daha mantıklı. çocuğunuz da oluyormuş bir bakın onada.

3589 Mesaj
20 Mayıs 2012; 15:01:33 

alla alla citroen tarihinin satış rekorunu kırdı ve düşüşte ha:) hey allahım nasıl kulaktan dolma yaşıyorsunuz ya.

109 Mesaj
20 Mayıs 2012; 15:11:56 

quote:

Hala aynı şeyi söylüyorsun TSİ motor neyin nesi...VW Golfte 18 farklı seçenek var ve 2tanesi senin dedin motor diye yenilik yapılmamışmı oluyor... %90 tsi,tdi ve bluemotoin kullanılıyor...O motoru almak isteyen daha az para ödüyor görmek istemiyorsun heralde...Pejo otomatik araç kaç tane satıyor DSGli araçlar kaç tane satıyor...DSG 6ileri yağlı şanzımanda 7 ileri kuru şanzımana geçiyor ufak sorunlar yaşanması yenilik olmadıgını göstermiyor +şimdi garantisi bitsede ücretsiz sorunu çözüyorlar ve artık bu sorun yok...BMW,Mercedes gibi markalar çift kavrama kullanıyor gelişim yapılırken teknoloji takip ediliyor...Pejonun sorunlarından bahsetmeye gerek duymuyorum bu forumda yüzlerce mevcut...

Anlamıyorsun arkadaşım VTİ 120 bg standard diyorum sen hala 37000 tl para verip 102 ps 41000 tl verip 122 ps alıyorsun ben 37500 verip 120 ps motorlu araç alıyorum ve yakıt tüketimleri çok yakın hala tsi ve fsi diyorsun

741 Mesaj
20 Mayıs 2012; 15:39:53 

quote:

Anlamıyorsun arkadaşım VTİ 120 bg standard diyorum sen hala 37000 tl para verip 102 ps 41000 tl verip 122 ps alıyorsun ben 37500 verip 120 ps motorlu araç alıyorum ve yakıt tüketimleri çok yakın hala tsi ve fsi diyorsun

Ben genel olarak pejo kendini yenilemiyor dedim sen 102 ps lik motora taktın çok az sayıda kullanılan bu motoru gördün FSİ,TSİ diyince başka şeye geçtin...Kendini gelişirmek sadece motorlamı oluyor şanzıman deyince yok sorun çıkarıyor dedin sonra ondada iş çıkmadı şimdide fiyatına geldin...Motoru geçtik iç ve dış malzeme kalitesi motordan ait diğer aksanlardın hiç önemi yokmu? Pejo'nun bundada VW'in gerisinde...Diğer firmalar kasa degiştiriyor Pejo neden makyajla idare ediyor buda bir yatırım degilmi? Arasındaki fiyat farkında bunların etkisi yokmu?VW ikinci elinin ne kadar kuvvetli oldugunuda düşünmek gerekiyor...

109 Mesaj
20 Mayıs 2012; 16:01:30 

quote:

Ben genel olarak pejo kendini yenilemiyor dedim sen 102 ps lik motora taktın çok az sayıda kullanılan bu motoru gördün FSİ,TSİ diyince başka şeye geçtin...Kendini gelişirmek sadece motorlamı oluyor şanzıman deyince yok sorun çıkarıyor dedin sonra ondada iş çıkmadı şimdide fiyatına geldin...Motoru geçtik iç ve dış malzeme kalitesi motordan ait diğer aksanlardın hiç önemi yokmu? Pejo'nun bundada VW'in gerisinde...Diğer firmalar kasa degiştiriyor Pejo neden makyajla idare ediyor buda bir yatırım degilmi? Arasındaki fiyat farkında bunların etkisi yokmu?VW ikinci elinin ne kadar kuvvetli oldugunuda düşünmek gerekiyor...

Bu konu anlamsız hal almaya başladı daha fazla tartışmak istemiyorum. sende şimdi ikinci eline geçtin ben ikinci elini sorduğumu hatırlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEDATDINC -- 20 Mayıs 2012; 16:04:46 >

235 Mesaj
20 Mayıs 2012; 17:44:20 

zaten sana istesende vermezler peugeotu pejo yaptıgından dolayı :)

Eğil ! Kulak ver ceddine,Türk'e kefen giydirmek hangi itin haddine!

3208 Mesaj
20 Mayıs 2012; 18:08:56 

bende 6 senedir 206 var.yıllık bakımlarını zamanında servise yaptırırım.şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım.bence insanların soğuk bakmasının neden b ve c sınıfında 307 nin problemler çıkarması ve 207 nin tipini insanların sevmemesi.207 kendini 206 kadar sevdiremedi.ama burada olan bence 308 e oldu.oldukça güzel bir araç.fiyatıda muadillerine göre yüksek değil.böylesi bir araç kesinlikle çok daha iyi bir satışı hakediyor.yakında 208 çıkacak.aracın görünümü ve özellikleri çok iyi.peugeot bu modeli piyasaya güzel bir şekilde sunarsa o imajı silebilir,eski günlerine dönebilir.zira son çıkan modellerini herkes çok beğeniyor.508,5008,3008

1754 Mesaj
20 Mayıs 2012; 22:06:17 

Artık peugeot eskisi gibi değil, sağlam ortakları var, aynı renaulttun olduğu gibi ve onların ticarilerdeki düşük dizel perfomansı almanlarıda çekiyor, Bir seneye kadar peugeot imajı tamamen yenilemiş olucak kanaitindeyim 208 ve 301'den sonra fiyat olarak daha yükseklerde olacağını söylüyorlar, hafiften zaten yükselme var.
örn:Euro 6 motorlar için BMW ve PSA işbirliği

109 Mesaj
22 Mayıs 2012; 18:53:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

Artık peugeot eskisi gibi değil, sağlam ortakları var, aynı renaulttun olduğu gibi ve onların ticarilerdeki düşük dizel perfomansı almanlarıda çekiyor, Bir seneye kadar peugeot imajı tamamen yenilemiş olucak kanaitindeyim 208 ve 301'den sonra fiyat olarak daha yükseklerde olacağını söylüyorlar, hafiften zaten yükselme var.
örn:Euro 6 motorlar için BMW ve PSA işbirliği

Öyle demeyin neden?? çünkü pejo alınmaz tek alınacak araba audi wv seat skoda çünkü sadece onlar araba üretebilir bizim ucuz ve kaliteli arabaya binmemiz yasak ben burada böyle bi önyargı görüyorum pahalı araba iyi arabadır unutmayın

1085 Mesaj
22 Mayıs 2012; 19:02:08 

bu sene 3008 aldım geniş,ferah ve rahattı.
yakıt tüketimi ortalama idi ancak motorun sesi ve çekişi çekilmezdi.
4 kişi+200kg civarı yükle %5 eğimi 2.viteste zor tırmanıyorum.halbuki dizel!
270nm tork üretiyormuş ancak hiç hissedemedim o torku.
kimseye önermem pişman oldum satana kadar yırtıldı.
58 küsüre aldım 50 e sattım 4,5 ayda bana 8 milyara mal oldu.

LG G2 16Gb Eur-10g-Open 4.2.2
2005 Clio Symbol 1.4 75hp Auth.
2010 Seat Ibıza Bocanegra 1.4 TSI 180hp DSG
Gemi mak. Gemi İnş. Müh.

1066 Mesaj
22 Mayıs 2012; 19:18:53 

quote:

Tsi vosvos almak icin kirk takla atarsin eminim. Peki onlara tup takiliyo mu. Bir arabanin kalitesini tup takilabilirligine gore olcen tek varliksin kanimca

Aerocool VS-9 Window Edition / AMD Athlon II X4 640 3.0 GHz / Asus M4A78LT / ATI Radeon HD4670 512MB GDDR3 / Samsung HD502HJ / Corsair 4GB DDR3 1333MHz /High Power 500W 80+ / Xigmatek Red Scorpion / Samsung P2270

8167 Mesaj
22 Mayıs 2012; 20:27:18 

quote:

Orijinalden alıntı: SezerEkrem

Tsi vosvos almak icin kirk takla atarsin eminim. Peki onlara tup takiliyo mu. Bir arabanin kalitesini tup takilabilirligine gore olcen tek varliksin kanimca

ne alaka vosvosla? iyice saçmalamışın..kullanmasak 206 yı bizi kekliycen.

Uzaklaştırılmış
22 Mayıs 2012; 20:59:07 

Bu yilin basinda ikinci el bir araca ihtiyacim oldu ve istanbulda cok taninan bir bayide calisan bir satis temsilcisi arkadasima, kendilerine takasa verilen cok temiz bir arac gelirse haber vermesini soyledim.

İki hafta kadar sonra abi acil gel dedi. Galerinin bahcesine bir koseye araci ayirmis.

Arac 2004 model Peugeot 307 xt idi. İnanmazsiniz ama kilometresi 30 bin idi. Plaka motor ve sasi sorgulamasinda kaza kaydi yoktu. Aracin kilomtresinden suphelenmistim ama direksiyon ve pedallar o kadar temizdi ki hak verdim.

Araci yarim saat kadar inceledim ve sonra onyargilarima yenik dustum.

Almam bu araci dedim. Arkadas cok sasirdi neden dedi.

Dedim ki 7 yasinda makyajsiz full donanim bir Peugeot'a guvenmiyorum !

Sacmalama abi dedi.

Bilmiyorum ama bu arac elektrik sorunlariyla meshur. Bir ariza yapmaya baslarsa ugrasamam ben dedim. Biraz dusundu tamam o zaman dedi.

O arac 2 ay kadar sonra satildi. Ben de o ara baska bir arac aldim. Aracimdan cok memnunum ama ara sira aklima gelir acaba alsaydim ne olurdu diye.

Belki yasamak lazimdi... Ah bu onyargilar...

109 Mesaj
22 Mayıs 2012; 21:52:56 

quote:

Orijinalden alıntı: a3l4i

bu sene 3008 aldım geniş,ferah ve rahattı.
yakıt tüketimi ortalama idi ancak motorun sesi ve çekişi çekilmezdi.
4 kişi+200kg civarı yükle %5 eğimi 2.viteste zor tırmanıyorum.halbuki dizel!
270nm tork üretiyormuş ancak hiç hissedemedim o torku.
kimseye önermem pişman oldum satana kadar yırtıldı.
58 küsüre aldım 50 e sattım 4,5 ayda bana 8 milyara mal oldu.

İyi salladın ben 3008 kullanıyorum bilmesek yutturacaksın şimdi ne kullanıyorsun çok merak ettim.??

1085 Mesaj
22 Mayıs 2012; 22:01:28 

peki mumnunmusunuz?
pejoya karsı ozel bi nefretim yok hatta 206 ı severim bile ancak 3008 cok cılızdı dizel olmasına ragmen
şuan ıbıza bocanegram var. 3008 kadar geniş ve ferah deil ancak rampada 4 le cok rahat cıkıyorum.

seat 1.4 tsı motorlu+dsg 180hp - 250nm tork
pejo 1.6 hdi motorla+auto6r 112hp-270nm tork

Karar sizin

Gemi mak. Gemi İnş. Müh.

109 Mesaj
22 Mayıs 2012; 22:01:30 

quote:

ne alaka vosvosla? iyice saçmalamışın..kullanmasak 206 yı bizi kekliycen.

Benzin fiyatı yüksek olunca haliyle ya LPG taktırırsın yada arabaya hafta sonu binersin LPG takılamayan bi araca sahipsen sadece hafta sonu binersin

109 Mesaj
22 Mayıs 2012; 22:08:37 

quote:

peki mumnunmusunuz?
pejoya karsı ozel bi nefretim yok hatta 206 ı severim bile ancak 3008 cok cılızdı dizel olmasına ragmen
şuan ıbıza bocanegram var. 3008 kadar geniş ve ferah deil ancak rampada 4 le cok rahat cıkıyorum.

seat 1.4 tsı motorlu+dsg 180hp - 250nm tork
pejo 1.6 hdi motorla+auto6r 112hp-270nm tork

Karar sizin

wv gurubu 1.6 dizel otomatik üretemiyormu veya SUV crossover versiyonlara bu motoru koymaktan acizmi şimdi senin sorunun yanıtını vereyim memnunun ayrıca 3008 in 1.6 156 bg THP versiyonu var ve 112bg ile 180 bg kıyaslaman biraz garip olmuş. edit 3008 versiyonlar artık benzinli versiyonları satmıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEDATDINC -- 22 Mayıs 2012; 22:13:00 >

1085 Mesaj
22 Mayıs 2012; 22:14:33 

önemli olan beygir değil
1.4lt den 250nm tork üreten motorlar var pejonun aksine.
sence 0,2 lt hacim farkı 20nm fark eder mi?

Gemi mak. Gemi İnş. Müh.

109 Mesaj
22 Mayıs 2012; 22:38:31 

quote:

önemli olan beygir değil

Aracın karoseri vites kutusu ağırlığı gibi şeyler etken senin aracın C segment ben crossover diyorum ne alaka.?

1066 Mesaj
22 Mayıs 2012; 22:47:12 

quote:

önemli olan beygir değil

sizin arıcınız çift beslemeli aşırı yüklenilmiş bir motor keza yağ yakmasıyla meşhur. ayrıca aracınız afedersiniz kutu kadar. 3008 de 112 beygir tek turbo ekonımi amaçlı bir motor var. ayrıca o araç da sizinki gibi 3 tane kadar. nerede aerodinamik,nerede karoser nerede motor. cok alakasızlar.

Aerocool VS-9 Window Edition / AMD Athlon II X4 640 3.0 GHz / Asus M4A78LT / ATI Radeon HD4670 512MB GDDR3 / Samsung HD502HJ / Corsair 4GB DDR3 1333MHz /High Power 500W 80+ / Xigmatek Red Scorpion / Samsung P2270

1085 Mesaj
22 Mayıs 2012; 22:47:29 

arkadasım ben sadece lt basına nm den bahsediyorum.
cekiş gucunu tork belirler.benim burda anlatmaya calıstıgım pejo verimsiz motorlar üretiyor.
satma sebebimde zaten cekiş gücü eksikliği idi.ama bu kadar konustuk tmm artık sen haklısın.

Gemi mak. Gemi İnş. Müh.

34 Mesaj
22 Mayıs 2012; 23:46:09 

İlk aracim pejo 206 hdi pek oyle abartili degildi onu bir sure kullanndim sonra megane 2 aldim allahim neydi o oyle bitmek bilmeyen arizalar arac hor kullanilmisti ve benden once de arac yatmisti hic bosuna kendinize yatan araclar iyidir demeyin sonra onu sattiktan sonra 308 dizel aldim kesinlikle o paraya alinabilecek tek araba diyebilirim odullu yakit tuketimi konfor olarak tabiki bi alman arabasi olmaz ama eski pejolar ile arasinda daglar kadar fark birakmis bende alirken deli gibi formlari ve yorumlari okuyordum iyi konusanda vardi kotu konusanda ama kalbimin sesini dinledim aldim kullaniyorum iyi ki de almisi

1928 Mesaj
23 Mayıs 2012; 8:24:52 

Aslında bu tip başlıklar açarak, bilgisiz, sabit fikirli, önyargılı ve marka fanatiği üyelerin lüzumsuz mesaj atmalarına zemin hazırlıyorsunuz, hiç gerek yok böyle başlıklara... Peugeot ya da başka bir Fransız aracı başlığı gördü mü, millet ne uyduracağını şaşırıyor...

Şu tip başlıklarda kimseye cevap vermekle uğraşmıyorum ama bu kez dayanamadım... Peugeot verimsiz motorlar üretiyormuş ? Yok artık...

Saçmalamak konusunda sınır yok... 112 hp'lik dizel motorla, 180 bg'lik benzinli motorun çekişini karşılaştırıp, 112 bg'lik dizele "verimsiz" demek gerçekten dahice... Herkes PSA grubunun 85-90 ps'lik dizelleriyle yokuşları hız kesmeden tırmanırken, 112 ps'lik araçla 2. vitese kadar düşmek de yine tek bir kişiye mahsus bir durum.

Bu motorun VW grubundaki rakibi TSI değil, 1.6 105ps TDI motordur ve 112ps'lik HDI motor, bahsi geçen TDI motordan çok daha performanslıdır. Eğer verimsiz motor üreten bir marka varsa, şu durumda bu marka VW diyebiliriz. Ancak mantıklı ve makul olunca, o motorun da işini yapan iyi bir motor olduğunu söyleyebilirim.

1754 Mesaj
23 Mayıs 2012; 10:33:22 

HDİ ile TDİ arasındaki farkı anlamayanlar görüyorum, HDi ve ortakları, motor olarak 1.6 LT'nin en iyi motoru zaten avrupada üst üstte seçildi, biri hala cekmiyor diyor araç gitmiyor diyor senin motorunda birsey vardır her motor aynı olmaz tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melihdk -- 23 Mayıs 2012; 10:33:59 >

65 Mesaj
24 Mayıs 2012; 12:02:39 

Peugeotların kullanımı keyiflidir araçları hızlıdır gayet teknelojiktir, böyle peugeot düşmanları var almaya bilirsiniz fakat alınır mı derseniz etrafınıza bakmıyorsunuz derim

7825 Mesaj
24 Mayıs 2012; 13:38:24