Şimdi Ara

HTC Wildfire S Ekran Donma sorunu çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
10.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, telefonum da tuş kilidini açtıktan sonra ekranın sol kısmı bi süreliğine çalışmıyordu, çalışması için ya 5-10 sn beklemem gerekiyordu, ya da ekranın çalışan kısmı olan sağ tarafa dokunmam gerekiyordu, aynı problem telefonla konuşurken de oluyordu ve baya can sıkıcı bir problemdi. Biraz araştırma sonucu sorunumun çözümünü buldum ve uyguladım o günden beri hiç sıkıntı yaşamadım. Konuyu ilk xdadevelopers da açtım oradan da olumlu geridönüşler aldım, hatta Danimarka'daki bir telefon servisinden mail bile aldım sorunlarını benim yöntemimle çözdüklerine dair. Bu yöntemle sorunun çözüldüğünü bildiğim 10 dan fazla telefon var. Lafı fazla uzatmadan çözüme geçeyim :)

Öncelikle bunları uygularken telefonunuzda oluşabilecek herhangi bi sorundan veri kaybından kesinlikle sorumlu değilim bunu belirteyim, sizin telefonunuzda işe yarayacağının garantisini de veremem.
    Bunları uygularken telefonunuzun ve sd cardınızın içeriği silineceğinden hafıza kartınızın ve telefonunuzdaki program, rehber vs. yedek almayı unutmayın.

1. Önce goldcard oluşturun. Forumda bununla ilgili gerekli mesajlar var. zamanım olunca mesajın altına yazacağım nasıl yapılacağını da.
    2. Aşağıdaki dosyayı indirin ve goldcardınızın içine açın winrar veya benzeri programla. Dosyayı carda açtıktan sonra cardınızda "HTC-ANDROID-GOLD_CARD" ve "PG76DIAG.nbh" adında iki dosya olduğundan emin olun.
    3. Telefonu kapatın bataryayı çıkarıp 5-10 saniye bekledikten sonra takın ve ses kısma tuşuyla beraber açın telefonu.
    4. Biraz bekleyin sdcard taki dosyaları arayacktır.
    5. Sonrasında şuna benzer bi ekran gelecek:
    Power => Reflash
    Vol-Dn => DIAG
    6. Bu ekran gelince ses kısma tuşuna basın
    7. Telefonu düz bir yüzeye koymanızı söyleyen bir yazı belirecek, ingilizcesini tam hatırlamıyorum ama "Put phone to a flat surface" gibi bişey olması lazım
    8. Bu ekranı görünce telefonu düz olduğundan emin olduğunuz bi yere koyun. Bu adım önemli eğer düz biyere koymazsanız ekranı yanlış kalibre edecektir.
    9. Sonra Clear S58 Data diye bi ekran gelecek bu ekranı boşverin hiç bişeye basmadan bataryayı çıkartın.
    10. Bataryayı takıp telefonu tekrar başlatın, sorunun çözülmüş olması lazım :)

Sorunu çözmemde bana yardımcı olan xda'dan senaia'ya teşekkürler. Her nekadar burayı okumayacak olsada yazayım :D

İndirilecek DIAG dosyası:
    http://www.mediafire.com/download.php?ud6w8sdfcelf5gk

* Bu çözümün telefonunuzda işe yarayacağına dair garantisi yoktur ama büyük ihtimalle çözecektir.
    * Bu çözüm sadece HTC Wildfire S telefon içindir, başka telefonlarda denemeyin büyük sorunlar çıkarabilir.
    * Verileriniz yedeğini almayı unutmayın telefon ve sd carddaki herşey silinecek, telefon sıfırlanacaktır.
    * Tekrar belirteyim bunu uygularken telefonuza gelebilecek herhangi bi sorundan mesul değilimç
    * 2. mesaja daha sonra gold card yapmını ayrıntılı olarak yazacağım ama forumda bununla ilgili konu ve mesajlar var onlarda işe yarayacaktır.

• teşekkürler fırsatını bulduğumda eşimin problemli telefonunda denemeyi düşünüyorum. bu işlemler için root ve s-off olmak gerekiyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat5555

teşekkürler fırsatını bulduğumda eşimin problemli telefonunda denemeyi düşünüyorum. bu işlemler için root ve s-off olmak gerekiyor mu ?

root a gerek yok ama s-off konusunda bilgim yok deneyip görebilirsiniz, en fazla hata verir kalibre ekranına gelmez diye düşünüyorum, cihazım s-off olduğu için de s-on lu bi cihaz test edemedim ama sorunun çözüldüğünü söyleyenler arasında s-on olanlar vardı sanırım.
  • fırsat bulunca yapılmalı
  • Çoook teşekkür ediyorum bu harika bilgi ve çözüm için...
    Arkadaşıma sattığım wildfire s'in dokunmatik problemini tamamen düzeltti.
  • 5. adıma kadar herşey iyi fakat 5. adımda o dediğin ekran yerine başka bir ekran geliyor
  • nasıl bi ekran geliyor?
  • 2.3.5'de de çalışıyor mu? ve bu işlemden sonra atıyorum root olsak rom atsak veya telefonu fabika ayarlarına çevirsek bu işlemi yeniden yapmamız gerekecek mi yoksa her şekilde bir defaya mahsus mudur?
  • beyaz font üzerinde renkli seçenekler var hboot gibi bişeylerdi tam hatırlamıyorum. orda fabrika ayarlarına dön gibi bir seçenek vardı onu seçtim şu an için bu ekran donma sorunu hallettim gibi fakat ilerleyen zamanlarda tekrar bu sorun çıkarsa bu adımları tekrar yaparım.
    bu arada sdcard ı goldcard yaptım sanıyorum ama tam emin değilim. kartı goldcard a çevirdiğimi öğrenebileceğim bir bölüm varmı telefonda? burda bir eksiklik olabilir.
    bu sorun yüzünden telefondan baya soğumuştum yardımın için teşekkürler.
  • eşimin telefonuna talimatlara göre gerekenleri yaptım ve inanılır gibi değil eşim şu an test ediyor ama bence bir değişiklik var, Wildfire s te ekran donma problemi yaşayanlar kesinlikle denemeli. deneyeceklerin fikri olsun diye yazıyorum;

2.3.5 FW
    hiç root edilmedi, s-on s-off olayları hiç yapılmayan alındığı gibi duran bir telefondu. sadece gold card oluşturarak işlemlere başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atek34

beyaz font üzerinde renkli seçenekler var hboot gibi bişeylerdi tam hatırlamıyorum. orda fabrika ayarlarına dön gibi bir seçenek vardı onu seçtim şu an için bu ekran donma sorunu hallettim gibi fakat ilerleyen zamanlarda tekrar bu sorun çıkarsa bu adımları tekrar yaparım.
    bu arada sdcard ı goldcard yaptım sanıyorum ama tam emin değilim. kartı goldcard a çevirdiğimi öğrenebileceğim bir bölüm varmı telefonda? burda bir eksiklik olabilir.
    bu sorun yüzünden telefondan baya soğumuştum yardımın için teşekkürler.

o ekranda sdcarda attigin dosyayi tarayıp bulması lazimdi, gold card olup olmadigini öğrenebileceginiz bi metod bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eau Rouge aan Raidillon

2.3.5'de de çalışıyor mu? ve bu işlemden sonra atıyorum root olsak rom atsak veya telefonu fabika ayarlarına çevirsek bu işlemi yeniden yapmamız gerekecek mi yoksa her şekilde bir defaya mahsus mudur?

anlattığım bu islem rom ve root tan bagimsizdir, bu işlemi bi kere yapmaniz yeterlidir
  • ya acaba yapılanın tam olarak ne olduğunu açıklayabilirmisiniz merak ettim, yaptığımız işlem telefonu sıfırladı mesela bunu hangi dosya sağladı, böyle bir şey custom bir yama ile mi çözüldü, htc yazılım mühendisleri neden bu sorun için herhangi bir güncelleme çıkarmıyorlar.

uygulama il ilgili bir soru ?

7. Telefonu düz bir yüzeye koymanızı söyleyen bir yazı belirecek, ingilizcesini tam hatırlamıyorum ama "Put phone to a flat surface" gibi bişey olması lazım
    8. Bu ekranı görünce telefonu düz olduğundan emin olduğunuz bi yere koyun. Bu adım önemli eğer düz biyere koymazsanız ekranı yanlış kalibre edecektir.
    9. Sonra Clear S58 Data diye bi ekran gelecek bu ekranı boşverin hiç bişeye basmadan bataryayı çıkartın.

9. maddede hiç bir şeye basmadan bataryayı çıkarın diyorsunuz, ama sanki power tuşuna basılarak bir şeyleri onaylamamızı istiyor gibi hatırlıyorum ama ben genede sizin talimata uyarak beyaz ekranda iken bataryayı çıkardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat5555 -- 28 Mart 2012; 23:43:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: murat5555

ya acaba yapılanın tam olarak ne olduğunu açıklayabilirmisiniz merak ettim, yaptığımız işlem telefonu sıfırladı mesela bunu hangi dosya sağladı, böyle bir şey custom bir yama ile mi çözüldü, htc yazılım mühendisleri neden bu sorun için herhangi bir güncelleme çıkarmıyorlar.

uygulama il ilgili bir soru ?

9. maddede hiç bir şeye basmadan bataryayı çıkarın diyorsunuz, ama sanki power tuşuna basılarak bir şeyleri onaylamamızı istiyor gibi hatırlıyorum ama ben genede sizin talimata uyarak beyaz ekranda iken bataryayı çıkardım.

bu işlemi yaparken kullandığımız PG76DIAG dosyası, xtc clip cihazinin S-OFF ve supercid atamasini gerceklestiren muhendislik dosyasıdir, ama S-OFF atamasini gerceklestirebilmek icin HTC nin servis SIm cardi ya da xtc clip kablosu gerektigi icin bu dosyanin yan amaci olan kalibre özelliğini kullaniyoruz, bu ozel bi yama ile cozulmedi htc muhendislerinde de buna benzer dosyalar var ve serviste bunlari kullanıyorlar, biz sadece serviste yapilmasi gereken bi islemi evde yapiyoruz.

9. adim da power tusuna basilarak S-OFF islemi gerceklestiriliyor ama yukarida da bahsettigim gibi HTC Service SIM ya da XTC clip olmadan gerceklesmiyor malesef.

• Böle bir bilgiyi bizimle paylaştınız için teşekürler eve gidince ilk işim denemek olucak. inşşallah tuşkilidini açmadaki donmayı ortadan kaldırabilirim.
  • teşekkürler bilgilendirici açıklama için
  • islem tamamdır kardeşim allah gönlüne göre versin
  • G-sensor kalibrasyonu ayarlardan da yapılıyor ordan yapıldığında çözülmüyr mu acep merak ettim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekno_trend

G-sensor kalibrasyonu ayarlardan da yapılıyor ordan yapıldığında çözülmüyr mu acep merak ettim .

g sensor kalibrasyonu ekran yonelimini ayarlar, dokunmatik ekran kalibrasyonu değildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: infrablack

quote:

Orijinalden alıntı: tekno_trend

G-sensor kalibrasyonu ayarlardan da yapılıyor ordan yapıldığında çözülmüyr mu acep merak ettim .

g sensor kalibrasyonu ekran yonelimini ayarlar, dokunmatik ekran kalibrasyonu değildir.

ok , şimdi anladım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.