Şimdi Ara

Hp yazıcım belge yazdırmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
42.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar HP Deskjet 3920 yazıcımın sürücülerini vs. hepsini yükledim, güncelledim. Fakat belge yazdırmak istediğimde yazdırılıyor.. diyor fakat yazıcıda tık yok. Sorunum acaba neden kaynaklanıyor olabilir ? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BrainDamaged

Merhaba arkadaşlar HP Deskjet 3920 yazıcımın sürücülerini vs. hepsini yükledim, güncelledim. Fakat belge yazdırmak istediğimde yazdırılıyor.. diyor fakat yazıcıda tık yok. Sorunum acaba neden kaynaklanıyor olabilir ? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

denetim masasına girip aygıtlar bölümünden yazıcınızı görüp yazıcınınzın durumu için HAZIR yazısını gördünüz mü?

bu yazı görükmüydor ise yazıcınızı tam olarak kurmamışsıınz anlamına geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Merhaba arkadaşlar HP Deskjet 3920 yazıcımın sürücülerini vs. hepsini yükledim, güncelledim. Fakat belge yazdırmak istediğimde yazdırılıyor.. diyor fakat yazıcıda tık yok. Sorunum acaba neden kaynaklanıyor olabilir ? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

denetim masasına girip aygıtlar bölümünden yazıcınızı görüp yazıcınınzın durumu için HAZIR yazısını gördünüz mü?

Evet, hazır yazıyor fakat yazıcıda tık yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Evet, hazır yazıyor fakat yazıcıda tık yok.

O zaman en iyi sonucu teknik servisi arayarak alacağınızı unutmayın.veya sürücüleri tamamen kaldırıp yeniden yüklemeyi bir deneyin.

• Merhaba BrainDamaged,

Dediklerimi harfiyen uygularsan çıktı alırsın. Öncelikle yazıcının güç düğmesi yeşil olarak sürekli yanıyor mu? Yanıyorsa yazıcında sorun yok, yanıp sönüyorsa sorun var demektir(kartuş vs.)

Sürekli yandığı durumda;

1 - 2m den kısa bir usb kablosu kullanmalısın.

2 - Başlat menüsüne bas ve orda
    Windows XP için; çalıştır
    Windows 7 için arama yapılan beyaz alan.

services.msc ye gireceksin. Ordan "yazdırma biriktiricisi" veya "print spooler" u açacaksın. Başlangıç tipi ya da başlangıç türünce otomatik yazısını göreceksin. Servisi durdur ve sonra yeniden başlat.

3 - Yazıcının usb kablosunu yazıcıdan veya bilgisayardan çıkarıp tekrar tak.

4 - Aygıt Yöneticisini aç ve "evrensel seri yolu denetleyicisi" başlığı altından "usb yazdırma desteği" ni kaldır.

5 - Bilgisayarı kapat komutunu ver ve komple elektriği kes.

6 - Bilgisayarın kapanınca yazıcının usb kablosunu, bilgisayardaki farklı bir usb portuna tak.

7 - Bilgisayarı aç. Bilgisayarın açılınca yeni donanım bulundu yazacak ve kendi kendine yükleyecek. (hata vermemesi lazım)

8 - Aygıtlar ve yazıcılar bölümüne bak ve orda yazıcını gör. 1 tane HP gözüküosa ona sınama sayfası gönder. Eğer 2 tane aynı yazıcıdan gözüküosa, senin asıl yazıcın kopya1 olandır.

Daha fazla bilgi için;
    vkekezoglu@gmail.com
    Teşekkürler..

• Deneyeceğim....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amsterdamm A kullanıcısına yanıt
    Kardeş kapatmaya gerek kalmadan oldu. Allah razı olsun. Allah önünü açık etsin inşallah.
  • ficiars F kullanıcısına yanıt

İNŞÂALLAH

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.