Şimdi Ara

BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
2
Favori
38.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

hp nin 250 gram parlak fotoğraf kağıtlarından aldım 10x15cm. Canon easy photo print programıyla bastım.Bilmiyorum kalite ayarı yapacak mıydım windowstan basarken çıkıyodu ama bu programda bulamadım.Güzel çıktı gibi ama renkler gerçek fotoğrafa göre daha koyu çıkıyor.Bunun çözümü bulunamadı mı hala? Tarayıcıyla tarayıp atacaktım ama tarayınca iğrenç gözüküyor nedense fotoğraf.

ben şahsen canon epson easy photo print proğramını sevmiyorum. dediğiniz gibi renklerde tam cıkmama gibi sorunlar olabiliyor.

direkt fotografı windows fotoğraf görüntüleyicisinden acın ve bastır seçeneğine basarak en kaliteli modu seçin ve basın.hiç bir sorun olmaz.

Ama siz bana canonun progamıyla yazdırın demiştiniz windows7 den direk yazdırınca daha mı iyi çıkıyo?

canonun arayüzü daha iyi demişimdir. yoksa bu konuyu biraz inceleyin zaten her arkadaşa windows fotoğraf görüntüleyicisinden yazdırın diyorum.

evet bu şekilde daha kaliteli yazıyor

Bu şekilde çıkardığımda kağıtta beyaz bir çerçeve oluştu.Resmi çerçeveye sığdır yeri de aktifti ama başka ayar göremedim.Tam çıkıyodu canonun programıyla.

• resmi açıp ctrl+p deyin sonra gelen pencereden en alt sol kısımdaki yazıcı özelliklerine tıklayın oradan kenarlıksız baskı özellliğini seçin.
  • Kısa ve Net bir soru:
    CANON PIXMA MP495 yazıcıya Bitmeyen Kartuş sistemi kaç para arkadaşlar? Sitesinde 50 tane bişey yazıyor anlamadım...
    Ya da en uygun office için ( Çok fazla çıktı alınmayacak) yazıcı+kartuş sistemi ne ve nerden alabiliriz?
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .: mds :. -- 2 Nisan 2012; 14:52:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .: mds :.

Kısa ve Net bir soru:
    CANON PIXMA MP495 yazıcıya Bitmeyen Kartuş sistemi kaç para arkadaşlar? Sitesinde 50 tane bişey yazıyor anlamadım...

aldığınız yere göre değişir

bursa kartuşta
    39 tank
    35 mürekkepler
  • yazıcının üzerindeki scan tuşuna basınca tarama yapmıyor E 1 3 hatası çıkıyor.Ama pc den tara diyince tarıyor
  • quote:

yazıcının üzerindeki scan tuşuna basınca tarama yapmıyor E 1 3 hatası çıkıyor.Ama pc den tara diyince tarıyor

Evet Kablosuz Bağlantıda Bu Sorun Çıkıyor.
    Cihazı Pc'ye Kablolu Olarak Bağladığınızda Bu Sorunun Olmadığını Göreceksiniz.
  • windows7 fotoğraf görüntüleyici ile eskiden bi foto çıkarmıştım iyi çıkmıştı sanki ama şimdi canonun çıkardığıyla kıyas için aynı fotoyu çıkardım windows7 çok kötü çıkarıyor.Daha karanlık ve daha solgun.Resimler arasında çok fark yokmuş gibi duruyor ama gerçekte öyle değil tarayıcıda daha canlı çıkmış alttaki.Üstteki canonun progamıyla çıkarıldı alttaki windows7 fotoğraf görüntüleyicisi.

BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ

• Bir arka sayfadaki win 7 renk ayarlarını yaptım bundan önce lacivert çok açık çıkıyordu düzeldi ama sarı renk hala hiç çıkmıyor. Sizce nedendir?

EDIT: Aşağıdaki 2 resime bakarsanız renk farkı belli oluyor. Sarı hiç çıkmıyor, kırmızının alakası yok. Bu sorunu nasıl çözerim? Derin temizleme yaptım 50 kere falan :)

http://imageshack.us/photo/my-images/25/load22010qq2.jpg/sr=1
    http://e1204.hizliresim.com/w/b/492lb.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi üç f -- 10 Nisan 2012; 15:11:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ヤシン

Bir arka sayfadaki win 7 renk ayarlarını yaptım bundan önce lacivert çok açık çıkıyordu düzeldi ama sarı renk hala hiç çıkmıyor. Sizce nedendir?

EDIT: Aşağıdaki 2 resime bakarsanız renk farkı belli oluyor. Sarı hiç çıkmıyor, kırmızının alakası yok. Bu sorunu nasıl çözerim? Derin temizleme yaptım 50 kere falan :)

sarı renk için olan hortumdan kartuşa mürekkep gitmiyordur belki.Benim sarı hortumda 15cm lik boşluk var ama hala yazıyor.Yazmazsa yoğun temizleme yapıcam.

• quote:

quote:

Bir arka sayfadaki win 7 renk ayarlarını yaptım bundan önce lacivert çok açık çıkıyordu düzeldi ama sarı renk hala hiç çıkmıyor. Sizce nedendir?

sarı renk için olan hortumdan kartuşa mürekkep gitmiyordur belki.Benim sarı hortumda 15cm lik boşluk var ama hala yazıyor.Yazmazsa yoğun temizleme yapıcam.

15cm hiç az değil sizde kaçak var kartuşlar hava alıyor kartuşlara hortumların bağlandığı yerleri iyice izole edin contaları değiştirip silikon dökün

• quote:

Orijinalden alıntı: zokur

quote:

quote:

15cm hiç az değil sizde kaçak var kartuşlar hava alıyor kartuşlara hortumların bağlandığı yerleri iyice izole edin contaları değiştirip silikon dökün

yazdırmada sorun yokken böyle bişey yapmanın gereği yok bence.Hava boşluğu yazdırdıkça kapanıyor.Zaten başlarda 5cm idi hep bu yoğun temizlemeyle uğraşınca bu kadar büyüdü.

• quote:

hocam ne yaptın sen 50 yoğun temizleme uff sarıda tıkanıklık olması kuvvetle muhtemel yazıcı uzun süre kullanılmadımı ? yeni ise aldığınız yerle görüşseydiniz keşke temizleme için solüsyon ve buhar uygulamaları yapılabilir.

• Arkadaşlar benim de bu konuda bir iki sorum olacak,yanıtlarsanız sevinirim.
    Elimde canon mx340 yazıcı var.Aldığım zaman böyle bir besleme sisteminden habersizdim.Üzerinde halen orjinal kartuşları var.Çok sık çıktı almıyorum,ama ufaklığın ödevleri için ayda ortalama 30 -40 sayfa gibi çıktı alıyorum.
    Geçen hafta mürekkepleri kontrol ettiğimde siyahın bitmeye yakın ,renklinin ise %20 gibi kaldığını gördüm.
    Bu işlere elim yatkın olduğu için,sistemi kendim kurmayı düşünüyorum.
    Bitmeyen kartuş sitesindeki videoları da izledim.Yapılabilir gözüküyor.Bu firmadan sipariş vermek istiyorum.(Gördüğüm kadarıyla firma ile çalışan herkes memnun kalmış :)
    Bu seti almayı düşünüyorum.http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/orjinal-bk-bitmeyen-kartus-tanki-dolu-52893706
    Sorularım şunlar,
    * Kartuş deliklerini delmek için tam yerini gösteren bir şablon geliyor mu,yoksa göz kararı mı deliyoruz.
    *Benim kartuşlar bitmeye yakın olduğu için öncelikle bu deliklerden bir miktar doldurmam mı gerekiyor.
    *Eğer doldurma yapacaksam kartuş içindeki orjinal mürekkebi boşaltmalı mıyım,,Evetse nasıl?
    *Ayrıca bu kartuşlar için satılan hava vakum alma aletinden almama gerek var mı?
    *Kartuş üzerindeki hangi deliğe hangi renk hortumun bağlanacağı belli mi?
    *Sipariş aşamasında canon yazıcı olduğunu ayrıca belirtmem gerekiyor mu? Malum her markanın mürekkep kalınlıkları veya renk tonları arasında fark olabilir.
    * Win 7 için baskı ayarları vermişsiniz, Win XP için de benzer ayarlar var mı?

cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    Saygılar
    Edit: İmla ve ilave soru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mars51 -- 11 Nisan 2012; 12:47:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mars51

Arkadaşlar benim de bu konuda bir iki sorum olacak,yanıtlarsanız sevinirim.
    Elimde canon mx340 yazıcı var.Aldığım zaman böyle bir besleme sisteminden habersizdim.Üzerinde halen orjinal kartuşları var.Çok sık çıktı almıyorum,ama ufaklığın ödevleri için ayda ortalama 30 -40 sayfa gibi çıktı alıyorum.
    Geçen hafta mürekkepleri kontrol ettiğimde siyahın bitmeye yakın ,renklinin ise %20 gibi kaldığını gördüm.
    Bu işlere elim yatkın olduğu için,sistemi kendim kurmayı düşünüyorum.
    Bitmeyen kartuş sitesindeki videoları da izledim.Yapılabilir gözüküyor.Bu firmadan sipariş vermek istiyorum.(Gördüğüm kadarıyla firma ile çalışan herkes memnun kalmış :)
    Bu seti almayı düşünüyorum.http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/orjinal-bk-bitmeyen-kartus-tanki-dolu-52893706
    Sorularım şunlar,
    * Kartuş deliklerini delmek için tam yerini gösteren bir şablon geliyor mu,yoksa göz kararı mı deliyoruz.
    *Benim kartuşlar bitmeye yakın olduğu için öncelikle bu deliklerden bir miktar doldurmam mı gerekiyor.
    *Eğer doldurma yapacaksam kartuş içindeki orjinal mürekkebi boşaltmalı mıyım,,Evetse nasıl?
    *Ayrıca bu kartuşlar için satılan hava vakum alma aletinden almama gerek var mı?
    *Kartuş üzerindeki hangi deliğe hangi renk hortumun bağlanacağı belli mi?
    *Sipariş aşamasında canon yazıcı olduğunu ayrıca belirtmem gerekiyor mu? Malum her markanın mürekkep kalınlıkları veya renk tonları arasında fark olabilir.
    * Win 7 için baskı ayarları vermişsiniz, Win XP için de benzer ayarlar var mı?

cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    Saygılar
    Edit: İmla ve ilave soru

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/BITMEYEN-KARTUS-SISTEMLERI,LA_152-2.html?gclid=CLTYoYPYrK8CFQhe3wodfltFoA
    linkten online destek alabilirsiniz
    enjektör yardımıyla mürekkepleri tamamlayabilirsiniz
    linkte yazıcınıza uygun olanı sipariş verebilirsinizxp için ayar yok diye biliyorum
    vakum seti var ama hiç kullanmadım 4 mp495 var burada
    mürekkepler orjinalse değiştirmeye gerek yok değilse satıcılar değişimi tavsiye ediyorlar
    delikleri delerken videolar mevcut verdiğim linkte izlemeniz yeterli şablon yok

• Orijinalden alıntı: semih37

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/BITMEYEN-KARTUS-SISTEMLERI,LA_152-2.html?gclid=CLTYoYPYrK8CFQhe3wodfltFoA
    linkten online destek alabilirsiniz
    enjektör yardımıyla mürekkepleri tamamlayabilirsiniz
    linkte yazıcınıza uygun olanı sipariş verebilirsinizxp için ayar yok diye biliyorum
    vakum seti var ama hiç kullanmadım 4 mp495 var burada
    mürekkepler orjinalse değiştirmeye gerek yok değilse satıcılar değişimi tavsiye ediyorlar
    delikleri delerken videolar mevcut verdiğim linkte izlemeniz yeterli şablon yok

Cevap için teşekkürler.Verdiğiniz linki daha önce incelemiştim.orada sorduğum, soruları cevaplayamadığım için buraya sormak istedim.Fakat sitedeki online destek kısmını görmemişim.İyi oldu.MSN den yeterli cevabı aldım.Zaten kit ile birlikte ayrı bir uygulama videosu da geliyormuş.Bakalım kısmetse yarın sipariş vereceğim.
    Saygılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mars51 -- 11 Nisan 2012; 17:23:05 >

• rica ederim hayırlı olsun zor gibi görünüyor evvela ,ama başına oturup işe başlayınca çok basitmiş demeden edemiyor insan
  • Keşke şu fotoğrafların daha koyu çıkmasına da bi çözüm bulabilsek.Bilgisayarda karanlık çıkmış fotoğrafları yazdırmıyorum bu yüzden yazdırsam iyice kararacak
  • quote:

Keşke şu fotoğrafların daha koyu çıkmasına da bi çözüm bulabilsek.Bilgisayarda karanlık çıkmış fotoğrafları yazdırmıyorum bu yüzden yazdırsam iyice kararacak

bende canon mx360 var aldığımda pc de mükemmel görünen resimleri yazdırınca resimlerin renkleri koyu ve karalık çıkıyordu 50 ye yakın kağıt ta renk ayarlarıyla oynayarak deneme yaptım sonuç sıfır tam makinayı boşa aldık diye düşünürken makinanın kendi programıyla yazdırırken ayarlardan yüz netleştiricı yi kullandım sonuç mükemmel oldu şimdi on numara foto basıyor bi dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: dostum kertenkele

quote:

Keşke şu fotoğrafların daha koyu çıkmasına da bi çözüm bulabilsek.Bilgisayarda karanlık çıkmış fotoğrafları yazdırmıyorum bu yüzden yazdırsam iyice kararacak

bende canon mx360 var aldığımda pc de mükemmel görünen resimleri yazdırınca resimlerin renkleri koyu ve karalık çıkıyordu 50 ye yakın kağıt ta renk ayarlarıyla oynayarak deneme yaptım sonuç sıfır tam makinayı boşa aldık diye düşünürken makinanın kendi programıyla yazdırırken ayarlardan yüz netleştiricı yi kullandım sonuç mükemmel oldu şimdi on numara foto basıyor bi dene

Sadece bu ayarlar var fotoğraflarla ilgili.Canonun programında da sadece gürültü azaltma ayarı var.O ayarı göremedim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dostum kertenkele

quote:

Sadece bu ayarlar var fotoğraflarla ilgili.Canonun programında da sadece gürültü azaltma ayarı var.O ayarı göremedim.

Yüz netleştirici kısmı canon easy photo print ex programında bulunuyor.

Menü -resimleri seç - kağıtları seç - yerleşim/yazdır kısmına gelince yukarıda bulunan resim paleti ikonuna basınca belirtilen yüz netleştirici ayarı çıkıyor.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.