Şimdi Ara

BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
2
Favori
38.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: meco

quote:

Orijinalden alıntı: semih37

iş yerindeki canon mp495 im siyahları gri yazıyor sinirlerim bozuldu yahu
    ne yapsam worlden -illustrator den photoshop tan resimden siyahlar gri win7 ayarını defalarca yaptım
    çözemedim gitti yokmu çare bulan

mürekkepten olsa gerek ama yinede akla pek yatmıyor.. simdiye kadar siyah cıkan mürekkep ton mu degistirdi acaba?
    yazıcının sürücüsünü silip tekrar kurabilirsiniz.. olmadı ayarlardan kartus secimi var renk ile mi yazılsın yoksa siyah kartus ile mi diye oradan renkliyi iptal edip siyah kartusa alın ve yeniden yazdırın.. sonra siyahı iptal edip renkli kartus ile bir sayfa yazı yazdırın. aradaki farkı karsılastırın.
    ayarlarda siyahlık ayarı var oraya bakın.. baskada birsey gelmiyor insanın aklına..

meco zamanla kimyasal türevini değiştiriyor olabilir.buda kalitesiz mürekkep kullanıldığı anlamına gelir.ancak arkadaşımızın çesitli yöntemleri deneyerek yazıcıdan yazıcının son nefesine kadar istifade etmesinde fayda var.

• quote:

quote:

ne yapsam worlden -illustrator den photoshop tan resimden siyahlar gri win7 ayarını defalarca yaptım

mürekkepten olsa gerek ama yinede akla pek yatmıyor.. simdiye kadar siyah cıkan mürekkep ton mu degistirdi acaba?
    yazıcının sürücüsünü silip tekrar kurabilirsiniz.. olmadı ayarlardan kartus secimi var renk ile mi yazılsın yoksa siyah kartus ile mi diye oradan renkliyi iptal edip siyah kartusa alın ve yeniden yazdırın.. sonra siyahı iptal edip renkli kartus ile bir sayfa yazı yazdırın. aradaki farkı karsılastırın.
    ayarlarda siyahlık ayarı var oraya bakın.. baskada birsey gelmiyor insanın aklına..

hımm teşekkürler şimdi şu kartuş seçimi işni yapmaya çalışayım aslında taratıp koyacağım ama tarayınca ne hikmetse siyah çıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

quote:

meco zamanla kimyasal türevini değiştiriyor olabilir.buda kalitesiz mürekkep kullanıldığı anlamına gelir.ancak arkadaşımızın çesitli yöntemleri deneyerek yazıcıdan yazıcının son nefesine kadar istifade etmesinde fayda var.

4 tane çıktı aldım 3 yalnız siyah 1 sadece renkli değişen birşey yok siyahta
    renkli çıktı daha koyu ama oda zeytuni yeşil gibi
    sonuç: ocp 100ml canon uyumlu mürekkeplerden 4 tüp sipariş verdim
    siyahı hemen değiştireceğim diğerlerini azalınca değiştireceğim çıkrdığım mürekkebi isteyen olursa kargo ödemesi karşılığında yollayabilirim

• quote:

çıkrdığım mürekkebi isteyen olursa kargo ödemesi karşılığında yollayabilirim

ben talibim.pm attım bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpress34 -- 15 Şubat 2012; 10:37:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

quote:

çıkrdığım mürekkebi isteyen olursa kargo ödemesi karşılığında yollayabilirim

ben talibim.pm attım bilginize.

ok pm
  • evet arkadaşlar ocp mürekkebim geldi set olarak teknopi-siyah mürekkebi çıkarttım ocp ile doldurdum hazneyi ve yazıcıyı my printer den sadece siyah kartuşa ayarlayıp açık öğretimde okuyan arkadaşlara lazım olan sınav sorularını başladım çıkarmaya önceleri gri olan siyah renk yavaş yavaş başladı tonuna dönmeye sonunda istediğim siyahı verdi
    takıntımdan kurtuldum
    çıkan teknopi mürekkebi yolladığım dostum kullandığında sonucu paylaşabilir
    netice olarak gri yazma sorunu mürekkepten kaynaklı sürücü kartuş ayar vb şeylerden değil ocp in diğerlerini kullananlar bilir ben sadece iki çeşit kullandım

• quote:

evet arkadaşlar ocp mürekkebim geldi set olarak teknopi-siyah mürekkebi çıkarttım ocp ile doldurdum hazneyi ve yazıcıyı my printer den sadece siyah kartuşa ayarlayıp açık öğretimde okuyan arkadaşlara lazım olan sınav sorularını başladım çıkarmaya önceleri gri olan siyah renk yavaş yavaş başladı tonuna dönmeye sonunda istediğim siyahı verdi
    takıntımdan kurtuldum
    netice olarak gri yazma sorunu mürekkepten kaynaklı sürücü kartuş ayar vb şeylerden değil ocp in diğerlerini kullananlar bilir ben sadece iki çeşit kullandım

mürekkepler tarafımdan alınmıştır.henüz teslim almadım ama yoldalar.bu gün içinde elimde olacak.test sonuçlarını buraya yazarım.

Sn.Semih37 Bey teşekkürler.

• quote:

quote:

evet arkadaşlar ocp mürekkebim geldi set olarak teknopi-siyah mürekkebi çıkarttım ocp ile doldurdum hazneyi ve yazıcıyı my printer den sadece siyah kartuşa ayarlayıp açık öğretimde okuyan arkadaşlara lazım olan sınav sorularını başladım çıkarmaya önceleri gri olan siyah renk yavaş yavaş başladı tonuna dönmeye sonunda istediğim siyahı verdi
    takıntımdan kurtuldum

mürekkepler tarafımdan alınmıştır.henüz teslim almadım ama yoldalar.bu gün içinde elimde olacak.test sonuçlarını buraya yazarım.

günlük çıktılarda kullanılabilir aslında ben daha çok grafik çizim vb gibi işlerde kullandığım için siyahın tonunun önemi var
    işinize yarar umarım sayın express34
    bu gün bursa bitmeyen kartuştan 4 renk mürekkep ve tank takımu siparişi verdim elimde bulunan kartuşları bitmemiş az kullanılmış amerikadan alınma ıp2702 yazıcıya monte etme amacıyla
    biraz videolarını seyrettim yaparım ben bu işi dedim ve siparişi geçtim yapamazsamda destek var nasıl olsa yaşar bey sağolsun

• quote:

quote:

quote:

takıntımdan kurtuldum

günlük çıktılarda kullanılabilir aslında ben daha çok grafik çizim vb gibi işlerde kullandığım için siyahın tonunun önemi var
    işinize yarar umarım sayın express34
    bu gün bursa bitmeyen kartuştan 4 renk mürekkep ve tank takımu siparişi verdim elimde bulunan kartuşları bitmemiş az kullanılmış amerikadan alınma ıp2702 yazıcıya monte etme amacıyla
    biraz videolarını seyrettim yaparım ben bu işi dedim ve siparişi geçtim yapamazsamda destek var nasıl olsa yaşar bey sağolsun

bende mantıgıma uygun bir yazıcı bulana dek kullanmak icin ip2700 almıstım.. bitmis kartuslara kendim monte ettim tankı ve sorunsuz kullanıyorum.. eminim ki sizde kolayca yapabilirsiniz..

• quote:

işinize yarar umarım sayın xpress34

Sn. semih37 mürekkep dün geldi.tekrar teşekkür ederim.

montaj işlemini kolayca yapacağınızdan eminim.çünkü bu iş öyle abartıldığı gibi bir şey değil.sadece biraz dikkat istiyor.özellikle silikon kısımların montajında yırtılmaması için özen göstermek lazım.aksi taktirde hava yapma problemi ortaya çıkmakta.birde kartuşları yerine taktıktan sonra dörtlü hortumu yazıcıya tutturma aşamasında kartuş ile yazıcıya tutturulan hortum mesafesinin gereken boşluğun iyi ayarlanması yeterli aksi halde yazıcı hata uyarısı verir zaten.ne çok bol nede çok gergin olmalı.yazıcı hata verirse deneme yanılma ile sorun çözülüyor zaten.birde kartuşları delmek için yanında matkap ucu göndermemişlerse bu iş için bir adet 3.5 mm lik matkap ucu gerekli.3 mm lik delik çok sıkı oluyor ve silikon başlıklar deliklere girmiyor.4 mm lik deliklerde ise silikonlar bol geldiğinden hava yapabiliyor.sistemin mantığı devrenin hava almaması gerekiyor.en önemli konu bu.

• quote:

quote:

işinize yarar umarım sayın xpress34

Sn. semih37 mürekkep dün geldi.tekrar teşekkür ederim.

montaj işlemini kolayca yapacağınızdan eminim.çünkü bu iş öyle abartıldığı gibi bir şey değil.sadece biraz dikkat istiyor.özellikle silikon kısımların montajında yırtılmaması için özen göstermek lazım.aksi taktirde hava yapma problemi ortaya çıkmakta.birde kartuşları yerine taktıktan sonra dörtlü hortumu yazıcıya tutturma aşamasında kartuş ile yazıcıya tutturulan hortum mesafesinin gereken boşluğun iyi ayarlanması yeterli aksi halde yazıcı hata uyarısı verir zaten.ne çok bol nede çok gergin olmalı.yazıcı hata verirse deneme yanılma ile sorun çözülüyor zaten.birde kartuşları delmek için yanında matkap ucu göndermemişlerse bu iş için bir adet 3.5 mm lik matkap ucu gerekli.3 mm lik delik çok sıkı oluyor ve silikon başlıklar deliklere girmiyor.4 mm lik deliklerde ise silikonlar bol geldiğinden hava yapabiliyor.sistemin mantığı devrenin hava almaması gerekiyor.en önemli konu bu.

rica ederim 3.5 matkap ucu mevcut elimde hassas tezgahlarda var cnc tel erezyon torna taşlama freze
    ama 3.5mm öğrendiğim iyi oldu
    youtube de çeşitli şekillerde uygulamalar mevcut hangisini uygulayayım diye düşünüyorum
    http://www.youtube.com/watch?v=DERV1qcdK8M&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=GUQupPsEhDs

• quote:

rica ederim 3.5 matkap ucu mevcut elimde hassas tezgahlarda var cnc tel erezyon torna taşlama freze
    ama 3.5mm öğrendiğim iyi oldu
    youtube de çeşitli şekillerde uygulamalar mevcut hangisini uygulayayım diye düşünüyorum
    http://www.youtube.com/watch?v=DERV1qcdK8M&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=GUQupPsEhDs

verdiğiniz linkteki videolara baktım.ilk linkte detaylı olarak görünüyor.mantık aynı zaten.

birde önceki mesajımda yazmayı unutmuşum önemli diğer konu ise kartuşlarınız hortumları takmadan önce dolu olsun.eğer boş ise hortumları takmadan önce elinizdeki mürekkepler ile önce dolum yapın.

sonrasında hortumları kartuşlara takmadan önce tanktaki mürekkebin hortum uçlarına gelmesini sağlayın.bu işi vanalı tank ise vanayı açarak yapın.mürekkep hortum ucuna ne kadar yakın mesafeye getirirseniz o kadar iyi olur. mürekkep hortum ucuna gelince vanayı kapatıp hortumu kartuşa takın.bu işlem hortumlarda hava kalmasını veya sistemin hava yapmaması için önemli.yani hortumlar ortalama tanktan uca kadar 6-8 ml mürekkep alır.kartuş ise 10 ml mürekkep alıyor.hortumu montaj öncesi mürekkep ile doldurmazsanız mürekkep hortumdan kartuşa gelene kadar kartuş içindeki 10 ml müreekbin 6-8 ml si kağıda gidecek ve kartuş içinde 2 ml kadar mürekkep kalacak ve buda sonrasında sistemdeki fazla hava nedeniyle vakumlamada sorun oluşturabilir.bunun için kartuşların dolu olması ve hortumların kartuşa takılmadan önce hortum içinin mürekkeple dolu olması sistemin sağlıklı çalışması açısından daha iyi olacaktır.zaten ilk montaj önemli.sistem hava almazsa ilk montaj sonrası pek sorun çıkartmaz.

• bilgi için teşekkürler kartuşlar dolu idi zaten kurulumu yaparken mürekkeplerin kartuş kafalarına kadar gelmesini sağladım 10-15 resim çıktısı aldım sorun yok şimdilik
  • Bu bursa kartuş olayını ilk defa gördüm. Gerçekten hoşuma gitti. En yakın zamanda ben de kullanmayı düşünüyorum.
  • kolayca montajını yaptım

BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ

BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ

• quote:

kolayca montajını yaptım

gecmis olsun.. sıra baskıya geldi :)
    youtube'da bir video var onu izleyince bunun tam bir matbaa oldugunu görüyor insan ve gece gündüz abanıyor :) pc ekranından e-kitap okuyamıyorum o sebeple yazdırıyorum ve bir sürü kitap baskı icin bekliyor suanda :))

videoda 2bin hatta 20bin baskı hic sorun degil diyor

• baskıyı da yaptım glosy kağıda çok beğendim baskısı süper videoyu seyrettim adamlar üşenmemiş çekmiş
  • quote:

quote:

kolayca montajını yaptım

gecmis olsun.. sıra baskıya geldi :)
    youtube'da bir video var onu izleyince bunun tam bir matbaa oldugunu görüyor insan ve gece gündüz abanıyor :) pc ekranından e-kitap okuyamıyorum o sebeple yazdırıyorum ve bir sürü kitap baskı icin bekliyor suanda :))

videoda 2bin hatta 20bin baskı hic sorun degil diyor

evet makinelerin baskı ömrü cok yüksek.20.000 degi 30.0000 baskı alanda var.burada önemli olan kartuşlar.zamanla kartuşlar asınıyor...

bazı kişilerde ise sanslarına 2000-3000 baskıda kartuşlar tanınamaz hale geliyor.

• kadir bey yazıcı büyük ihtimalle çöp e gidecekti 2000-3000 baskıda alsa değerlendirilmiş oldu şansı yüksek olabilir amerikadan geldi belki kartuşları kaliteli cinstendir bursa BK dan almış olduğum set içerisinden dirsek ve silikon contalar fazla çıktı
    bozulma yırtılma ihtimaline göre fazla koymaları bence önemli bir artı
  • quote:

kadir bey yazıcı büyük ihtimalle çöp e gidecekti 2000-3000 baskıda alsa değerlendirilmiş oldu şansı yüksek olabilir amerikadan geldi belki kartuşları kaliteli cinstendir bursa BK dan almış olduğum set içerisinden dirsek ve silikon contalar fazla çıktı
    bozulma yırtılma ihtimaline göre fazla koymaları bence önemli bir artı

ne diyelim hayırlı uğurlu olsun.gerek mp495 de gerek bunda kartuşlar bozulunca sıfır veya muadil kartuş almayın.

sahibindende iki adet orjinal bitmiş kartuşu biryerlerden alıp satanlar var.25 tl hemde get veriyorlar.boş olması önemli değil.bendede iki siyah var.iki renkli alıp bende yedekleyeceğim.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.