Şimdi Ara

Windows için Kinect satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
7.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Microsoft'un başarılı oyun konsolu Xbox 360 için çıkarılan ve hareket algılamaya dayalı bir sistemle çalışan Kinect cihazının kuşkusuz bu kadar büyük bir popülariteye sahip olabileceğini kimse tahmin etmiyordu. Dünyanın en hızlı satılan elektronik cihazı olmasının yanında gayri resmi pek çok 3D algılama deneylerinde de başrolü oynadı.

Sadece Xbox 360 için üretilen Kinect'in PC'ler için de büyük bir potansiyele sahip olacağını gören Microsoft, CES 2012 fuarında, uzun süredir üzerinde çalışılan Windows için Kinect modelinin 1 Şubat itibriyle satışa sunulacağını duyurmuştu.

Bugün Microsoft resmi blogunda bir açıklama yapan Windows için Kinect programı yöneticisi Craig Eisler, modelin 1.0 sürüm numaralı yazılım geliştirme kiti ile birlikte piyasaya sürüldüğünü belirtti. Microsoft bu SDK ile çok başarılı uygulamaların geliştirileceğine inanıyor.

İlk etapta Windows için Kinect, Avusturalya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, İrlanda, Japonya, Meksika, Yeni Zellanda, İspanya, İngiltere ve ABD'de satışa sunuldu. Xbox 360 için Kinect sahibi olanlar Windows 7 işletim sisteminde bunu kullanamıyorlar. Yani bilgisayarınızda kullanmak için Windows için Kinect versiyonunu satın almanız gerekiyor.

Windows için Kinect fiyatı 259$ olarak belirlendi. Belirli kriterlere sahip akademik müşteriler ise 149$ karşılığında ürüne sahip olabilecek. Ürün en az 2.66GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemci, 2GB RAM ve Windows 7 gerektiriyor. 

• Ne işey yarayacak bu windows da
  • Tahminen buna uygun oyunlarda ve el hareketleriyle windows yönetiminde kullanılır.
  • Yakında xboxta kullanılan kinectleri pc için yazılımları kırma gibi bişey çıkarsa şaşırmayın kimse sırf pc için diye 100$ vermek istemez..

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodeMachine -- 1 Şubat 2012; 23:24:09 >
  • elimde kinect olsa xbox360'da kullandığım bunu pc'de kullanamayacağım tam microsoft'a yakışır hareket olmuş
  • Mukemmel bit olay emink. yenj bit cag basliyor ps3 muve bir halta yaramiyot 100 dolar gayet uygun bit ucret kolayca isimi gorebilirim eminim pek cok oyun ve uyhulamada cok ise yarayacakyir

keske kalas ps3 e uysa kill zone kinect ile ne super oynanirdi...
  • şimdi ben bunu alsam ne işime yarayacak?oyun desen oyun yok.sdk yı ne yapayım.herkes programcı sanki.
  • Adamlar Bunun Tutulacağını düşünmemişlerdir windows'a göre bilgisayara göre üretmemişlerdir ne yapsınlar tüm kinnectleri geri çağırıp o çipi takıp yazılımıyla beraber versinlermi ? adamlar bu buluşu 259 $ satıyolar türkler olsa bin liradan aşşa satmazlardı oooo en büyük şeyi bulduk diye, türkiyeede facebook'ta sınırsız beğeni scripti bile 200 tl çok büyük birşey sanki :)

iyi örnek verdim anlamaya çalışın
  • sorun şu kopya win 7 de çalışırmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CodeMachine

Arkadaki fon "where is my mind" cover gibi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eXelanc3

quote:

Orijinalden alıntı: CodeMachine
    Arkadaki fon where is my mind cover gibi?

Bende nereden tanıdık geliyor bu müzik diyordum, iyi tespit

Kinect' in bu kadar fazla kullanım alanı olacağını hiç tahmin etmemiştim. Oyun dışında bu kadar faydalı işlerde kullanıldığını görmek çok güzel.

• Geç bile kalınmış
  • Çıksın bakalım.
  • kinect için xbox360 alma taraftarı degildim..
    çok güzel bir haber ülkemizdeki satış fiyatı nasıl olur oda malum...
    bütçesi olanlar için pc de degişik bir nefes arayanlar için alınası bi ürün..
  • Kinect kullanılarak geliştirilebilecek sistemlerin hayalini kurmak güç. En basitinden akıllı ev sistemleri yapılabilir. İşitme ve konuşma engellilerin el hareketlerini yazıya ya da sese çevirebilirsiniz.

Gerçekten kinect en az dokunmatik ekranlı telefonlar kadar büyük bir buluştur. Hatta yaygın olarak kullanıldığında ve hayatımıza getirdiği rahatlığı gördükten sonra bize yeni bir çağın başlangıcını açtığını ve bu işin oyunlarla sınırlı kalmayacağını göreceğiz.

Umarım en kısa zamanda ben de bir adet alıp yazılım geliştirebilirim :)
  • crysis 3 de kinect le oynansa süper olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spaydix -- 2 Şubat 2012; 10:45:44 >
  • akademik müşteri derken buna öğrencide dahilmi acaba
  • tutmaz bu. herşeyden önce bir pc için çok fazla oyun yelpazesi gerektirir, öyle 1-2 oyunla kimse bu cihaza itibar etmez, ayrıca fiyatı çok yüksek. büyük bir kitlenin evine gireceğini sanmam.
  • merak ediyorum haberi yaparken kendi fikirlerinizi mi yazıyorsunuz? Kinect in reklamları yayınlandığında herkes devrimsel bir cihaz olduğu konusunda hem fikirdi. Kalkmış bu akdar popüler olmasını kimse beklemiyordu diyorsunuz. Komik.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.