Şimdi Ara

immobilizer sorunu bilgisi olan arkadaş varmı. herkez okusun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
25.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar araba bu gün çalışmadı sanayiye çektik immobilizer dedi usta şuan araba sanayide, daha önce başına gelen var mı, nedir tamiri tamir edilirse düzelir mi, tekrarlayabilir mi?

Arkadaşlar beyin soğuktan yanmış, önerimi mutlaka dikkate alın, arabanızı soğuktan en az etkilenecek yere park edin, yada kılıf falan kullanın, beyin soğuktan donmasın. Ben şimdi parça almaya gidiyorum.

NOT: Arkadaşlar konuyu sonuna bağlama gereği duydum. Öncelikle zamanında bana usta soğuktan demiş beyin immobilizer için alakası yok. Beyin immobilizer ile anahtar uzaktan kumandasının da alakası yok, hatta beyin sökülüp araçtan ayrılsa dahi kumanda çalıştı.
    Arkadaşlar o gün immobilizer iptali yapıldı bazı kablolar kesilerek 350 TL araba çalıştı, gittim aldım arabayı. Bu seferde araba saçma sapan elektrik arızaları vermeye başladı, aynı ustaya bıraktım. Sorunun sigorta kutusunda olduğunu bu arızaları saçma sapan arızaların nedeninin sigorta kutusu olduğunu söyledi. Bana sigorta kutusu al gel takalım dedi, dedim para pul yok çıkma bak dedi. Adama sök temizle lehim soket kontrol et dedim, söktü sigorta kutusunu temizledi soket bağlantı ve bazı lehimleri yenileyip geri taktı arabada tüm sorunlar çözüldü. Bir tek anahtar kumandaları çalışmıyordu.
    Durumu sanayideki kendi ustama anlattım ve tekrar immobilizer devreye girer mi diye beni iki ustaya gönderdi. İlk usta elektrikçi daha ben anlatmaya başlar başlamaz immobilizer değil sigorta sorunu dedi. İkinci usta aynı şekilde ve hemen anahtarlarımı kodladı ve yeniden anahtar uzaktan kumandaları çalıştı. Dedim neden önceki usta böyle yaptı onda yeterli donanım yok bu makinalardan dedi ve benden 150 tl immobilizer yeniden aktif etmek için para istedi, yaptırmadım. Özetle immobilizer sorunu yüksek olasılık sigorta kutusu sorunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 25 Şubat 2015; 20:40:16 >

• BMW 1.16da başıma geldi, birgün hiçbirşey yokken aracı açamadık bile, servis aldı 1 ay bekletti 500 euro'ya çözdü.Sorun içinde olabilir dedi o kadar
  • Bir ay mı, bana usta öğlen yada en geç akşama tamam dedi, yedek anahtarıda aldı.
  • Şirketteki Reno Master'ların immobisi arada bir bozulur, alarmcı ya da anahtarcı hallediyor, maliyeti maksimum 100-150 lira.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _eRay

Şirketteki Reno Master'ların immobisi arada bir bozulur, alarmcı ya da anahtarcı hallediyor, maliyeti maksimum 100-150 lira.

Hocam bende asıl onu merak ediyorum sık sık bozulacakmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baranel

quote:

Orijinalden alıntı: _eRay

Şirketteki Reno Master'ların immobisi arada bir bozulur, alarmcı ya da anahtarcı hallediyor, maliyeti maksimum 100-150 lira.

Hocam bende asıl onu merak ediyorum sık sık bozulacakmı.

Renoların ki nanemolla hocam. Diğer marka araçlarda şimdiye kadar böyle bir sıkıntı yaşamadık.
  • Renault megane 1 hocam benim araç
  • quote:

Renault megane 1 hocam benim araç

arkadaşım megan 1 2000cc aracında defalarca aynı sorunu yaşadı , aracı çalışır halde bırakıyor ve birdaha çalışmıyor servisi arayıp teknisyen mudahalesi ile çalışıyordu,2 ayda 1 defa mutlaka yapardı bunu, en sonunda immobilizer iptal etirdi de rahat etti
  • İptal ettirince sıkıntı falan yaratırmı. Hocam arabada ustalar baktı sadece ateşleme yapmıyor. Bi çok parça takıp denediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 1 Şubat 2012; 21:13:52 >
  • quote:

İptal ettirince sıkıntı falan yaratırmı. Hocam arabada ustalar baktı sadece ateşleme yapmıyor. Bi çok parça takıp denediler.

immobilizer iptalinden sonra bu sorunu henüz yaşamadı
  • yukarı.
  • Arkadaşlar usta tamir yapalım yazılım atalım immobilizer iptal edelim dedi, yaptı araba çalıştı ama bu seferde anahtar üzerinden merkezi kilit iptaloldu. İptal ettiren arkadaşlar böyle sıkıntılarla karşılaştımı.
  • Babamın meganında da aynı sorun var ayda 1 kere bu arızayı yapmaya başladı...
    araç şimdi sanayi de arabadan bildiğiniz artık soğuduk...
    araba 2000 1.6 sw megane arabyı severek aldık ve biniyorduk
    nerede ne zaman bu arızanın çıkacağı hiç belli olmuyor.
    bomba gibi nezaman patlayacğı belli olmuyor...
    artık araba stamaya karar verdik o derece yani....
    14-15 bine vereceğim ....
    adam arabayı çekiciyle sanayiye götürmekten renault servislerin çözüm yerine sürekli geçici çözüm üretir mi?
    bu arabalarda bu sorunun olduğunu renault afferdersiniz ama eşek gibi biliyor ama çözüm odaklı olmuyor...

immo iptalinde ise araba baska sorunlar çıkarıyor...
    bence gecici çözümden sonra aracı bir an önce elden çıkarın derim....
    lanet olsun böyle işe böyle arabaya...

• baranel B kullanıcısına yanıt
    www.manisaotoanahtar.com detaylı bilgi için siteye bakın

@baranel
  • Arabayı düzelmişler ama içine ederek
    klima devre dışıkalmış(çalışmıyor)
    yol bilgisayarı offline
    merkezi kilit offline

Ama sorarsanız abi araba çalışıyor diyor.....
    bilmiyorsan yada yapmayacaksan girme bu işe ...
    sonuç babamın çok bilmişliği sonu araba renault 12'ye dönmüş ama yürüyor ya o yeter....

beyni tamir edilmez düzelmez demişler zaten bu modelin beyni sıfır olarak dahi temin edilmesi minimum 2 ay imiş onunda fiyatı yüksek .....
    düzegün yere gitmemenin cezasını çekiyor...

• Megane I faz 1 ise immosu kızılötesi olmalı belalı bir sistemdir.
  • Alphace A kullanıcısına yanıt
    kızılotesi değil rf çalışan anahtarlı sistem....
  • 7 yillik konuyu hortlattigim icin ozur dilerim fakat
    Megane 1 2000 model 1.6 16 v aracim immobilizer hatasindan dolayi calismiyor. Ayni sorun 3 yil once olmus ve sifir enjeksiyon beyni almistim. Her seferinde yeni beyin almak ve halihazirda immoyu iptal ettirmek istemiyorum. Bununla beraber elimde (daha onceki arizada yolda kalip almaya mecbur kaldigim) cikma immosu iptal edilmis beyin var ve bu beyinle klima calismiyor. Bulundugum ilcede kime sorduysam immoyu iptal edelim diyorlar.
    Forum ahalisinden beklentim; bana elimdeki orijinal beyni immoyu iptal etmeden eski haline getirmenin bir yolunu tarif etmesidir.
    Tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Merhaba;

Maalesef sıfır beyin alacaksınız net aracın şasesinden orjinal beyni bulmanız gerekiyor.

aynı sorundan bende 2018 yılında 2000 model gümüş gri sw meganı satmak zorunda kaldık .

ankara'da beyni düzeltecek bir firmaya denk gelemedik.

sıkınıtılı bir durum .

aracı kliması çalışmıyor abs iptal immo iptal olarak sattım çünkü bunlar beyin sorunu ile kaynaklanan sorundu.

maisten sıfır beyin getirecektim ama ozaman 4.500 TL Gibi bir fiyat çekilmişti.

arabayı takasta verdim uğraşmamak .

saatli bomba gibi beyinde sürekli bir sorun çıkıyordu..

olay kanser gibi sürekli başka yere yayılıyor...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.