Kombi Su Basıncı
24 Cevap5563 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

630 Mesaj
31 Ocak 2012; 18:23:34 

Arakdaşlar Kombi 55 derece vu yukarısında bar 2.6 oluyor ve bar işareti yanıp sönüyor ardından tekrar düzeliyor ara ara bu oluyor bundan su falanmı eksiklmek lazım yoksa başka birşey mi nasıl su eksiltiyor birde
0

0

Yaz Modundaykenki Bar Seviyesi

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MadTR -- 3 Şubat 2012; 14:59:46 >

124 Mesaj
31 Ocak 2012; 18:45:37 

cihazınız arkasındaki genleşme deposunun havası aralmıs en yakın zamanda yetkili servisi arayın

790 Mesaj
31 Ocak 2012; 18:48:10 

Aynı durum benimde başıma geldi odalardaki peteğin biri altları hiç ısınmıyor idi gideyim kombiye bir bakayım dedim bir baktım ki su basıncı 3 bar'a çıkmış yanıp yanıp sönüyor ufak bir araştırmadan sonra, ben üç dört gün önce tüm peteklerin havasını almıştım sıra ile çok su alınca basınç düşmüş ve arıza vermişti hemen su basma vanası var altta oradan açıp su basmıştım ve ben kapattığımı sanmıştım velevki üstündeki çevirdiğim düğme meğer yalama olmuş kapnmamış hep açık kalmış iki üç gündür bugün farkettim ve pense ile artık kapattım ve biraz suyunu alınca basınç normale döndü şimdi 1.2 ile1.5 arasında geziniyor. Bilginize.

630 Mesaj
1 Şubat 2012; 0:17:05 

quote:

Orijinalden alıntı: baya1994

cihazınız arkasındaki genleşme deposunun havası aralmıs en yakın zamanda yetkili servisi arayın

eve yeni tasindik 3 ay once tasinir tasinmaz bakim yaptirdik gene bu olay olmusti adami aradim mavi bir vana var onu cevir dedi cevirdim su akti kapattim dedim sen gel ben evde diilken gelmis yapmis illaki yetkiki servis mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
2 Şubat 2012; 16:53:31 

E.C.A. Proteus Kombim var 2 günde bir su basıncı 1'e düşüyor kontrol ettim herhangi bir su kaçağı yoktur bunun başka ne sebebi olabilirmi ??? teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tncyertnc -- 2 Şubat 2012; 16:54:45 >

124 Mesaj
2 Şubat 2012; 18:37:15 

peki bakım yapılırken arkaya hava bastılarmı fark ettinizmi eğer yapmadılarsa genleşme deposu ile ilgili sorunu söyle yapar siz 1.5 su basarsınız ve çalısrıken cihaz hemen 2.5 3.0 yükselir su banyo yaparken bir anda su biter soğur o arkadaki hava kalmayınca tank su dolar cihaz içinde su yok sanar ve sizi yanıltır sizde su basarsınız siz en yakın zmanda yetkili servis cağırın ve onlara genleşme tankının havası bitmiş diyin onlar anlar

2271 Mesaj
2 Şubat 2012; 18:46:28 

uğraşmaya gerek yok tankın havası bir kere kaçmışsa içindeki şamyel delinmiştir yani tank deyişecek 150 zilmet orj 120 yerli
0

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY ATAŞEHİR BÖLGESİ

124 Mesaj
2 Şubat 2012; 18:54:48 

yetkili servis geldiğinde tankın delik olduğunu anlar hava bosa gider ve ses çıkarır siz genede hazırlıklı bulunun delinmiş olabilir

2271 Mesaj
2 Şubat 2012; 18:56:29 

quote:

Orijinalden alıntı: tncyertnc

E.C.A. Proteus Kombim var 2 günde bir su basıncı 1'e düşüyor kontrol ettim herhangi bir su kaçağı yoktur bunun başka ne sebebi olabilirmi ??? teşekkürler..

kaçakkkkkkkkkkkkkkkkkkk

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY ATAŞEHİR BÖLGESİ

124 Mesaj
2 Şubat 2012; 18:59:58 

quote:

Orijinalden alıntı: abd1984

kaçakkkkkkkkkkkkkkkkkkk

kaçak değil 2 günde diyor yani durmadan su basıyor ve tank su ile dolu havası yok çihazın kaçak olsa delinmiş olsa arkadas su verir yada damlar

2271 Mesaj
2 Şubat 2012; 19:09:13 

dostum bu kombi proteus yeni bu cihaz 2 ayda tankmı delinir ayrıca senin mantığına göre dolan su nereye gidiyor adam yazmış su falan damlatmıyor diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abd1984 -- 2 Şubat 2012; 19:10:49 >

124 Mesaj
2 Şubat 2012; 19:14:27 

su gitmez dolunca tankın içine dolar doldukça tank şişer mebranın arasında su neyse yetkili servis gelince ortaya cıkar zaten

2271 Mesaj
2 Şubat 2012; 19:20:11 

öğreneceksin dostum işi ama çok sabırsızsın o kombide bir sorun yok olsa zaten garantili adam servis çağırırdı %100 tesisatta kaçak var radyatör bağlantıları veya tesisatta

630 Mesaj
2 Şubat 2012; 20:01:13 

resim eklendi

2271 Mesaj
2 Şubat 2012; 20:07:06 

şimdi oldu söylüyorum sıkıdur kombinin tankı uçmuş protherm leopard klasik sorunu tankı 6lt fiyatı 150 tl zilmet 120 tl can conta 2 yıl garantili işçilik dahil

630 Mesaj
2 Şubat 2012; 20:13:26 

quote:

şimdi oldu söylüyorum sıkıdur kombinin tankı uçmuş protherm leopard klasik sorunu tankı 6lt fiyatı 150 tl zilmet 120 tl can conta 2 yıl garantili işçilik dahil

senin meslek ne hocam

2271 Mesaj
2 Şubat 2012; 20:29:13 

GAZ YAKICI CİHAZLAR TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTİMCİSİ

630 Mesaj
2 Şubat 2012; 21:18:16 

quote:

GAZ YAKICI CİHAZLAR TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTİMCİSİ

hocam adam bakimi yaparken canavar gibi bunu duzgun kullanirsaniz omur boyu gider dedi zaten 55 derece ve yukarida calisirken arada sirada oluyor

14 Mesaj
2 Şubat 2012; 21:43:22 

SLM,eğer bar devamlı düşüyors,ya peteklerden yada tesisattan bi yerden sızma vardır,

630 Mesaj
3 Şubat 2012; 14:33:38 

quote:

Orijinalden alıntı: uyanik174

SLM,eğer bar devamlı düşüyors,ya peteklerden yada tesisattan bi yerden sızma vardır,

Düşmüyor Hocam şuanda normal 2.2 de ama 55 derece ve yukarıda çalışınca bazen 2.6 yanıyor ve uyarı veriyor ardından gene normal oluyor

630 Mesaj
3 Şubat 2012; 15:01:07 

Gene Böyle olduğunda teknisyen su aldırmıştı bana daha doğrusu kap tutmamıştım yerlere akmıştı su :D sonra o gelip su aldı tankla bi ilgisi yok sanırım su alıncak

124 Mesaj
3 Şubat 2012; 19:48:25 

bar 2.2 se çok fazla peteklerin yanında hava alma yeri var ordan su bosaltacan bir torna vida ile acıp 1.5 yapacan senin su vazla olduğu için 3 bar emniyen ventilinden kaçırma yapıyor

14 Mesaj
5 Şubat 2012; 6:48:19 

ustalar merhaba

bende nitron HKF224 var.Sıcaklığı 10-15 derece arttırdığımda yada azalttığımda basınç yükselip düşme problemi var.Genleşme tankını kontrol ettim hiç hava yoktu.0,8bar kadar hava bastım.3 gün oldu basalı kontrol ettim hala hava var.ama yine sıcaklık değişimlerinde 1 bara yakın basınç değişimi oluyor.Tüm tesisatı kontrol ettim kaçak yok.Kombi altından yada içinden bir kaçak göremedim.yardımlarınızı bekliyorum

14 Mesaj
12 Aralık 2012; 11:41:18 

kalorifer tesisatında eğer bir su kaçağı varsa bunu kimyasal uygulama yöntemi ile hiçbir yer kırılmadan borunun tamirini yaptırabilirsiniz. Bunun için makeleyi tamamen okuyup yararlanabilirsiniz. Kombilerdeki su eksilmesinin 2 sebebi vardır bunlardan birincisi kombinin genleşme tankının içindeki havanın eksilip içine su almasıdır. Bu problemi bisiklet pompası ile genleşme tankına hava basarak çözebilirsiniz. Bu kolay ve basit bir çözüm bir diğer problem kalorifer tesisatlarında yaşanan su kaçakları bu gibi sıkıntılarda başınız dertte demektir. Kalorifer tesisatındaki kaçaklar iki yolla tamir edilir. Birincisi sisteminiz su kaçağı tespit eden makineler sayesinde bulunur ve kaçağın üstü kırılıp boruya ek kaynak yapılarak çözülür. Diğer yöntem hiçbir yer kırılmadan tesisatınızın içerisine bir kimyasal atılarak kalorifer kaçağının onarımı yapılması. kombi kaçağının makine ile tespit etmek için önce kombinizi 2 bar seviyesine ayarlayın eğer 3 saate kadar sıfıra iniyorsa cihazla kalorifer kaçağının yeri tespit edilebilir. Detaylı bilgi almak için kombi su kaçağı sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu yöntemleri denemeden önce kombideki denge tankının havasını mutlaka kontrol edin. Bu tür problemlerin sebeplerinin çoğu hava problemidir.

180 Mesaj
29 Temmuz 2013; 23:14:21 

quote:

Orijinalden alıntı: istanbulsutesisat

kalorifer tesisatında eğer bir su kaçağı varsa bunu kimyasal uygulama yöntemi ile hiçbir yer kırılmadan borunun tamirini yaptırabilirsiniz. Bunun için makeleyi tamamen okuyup yararlanabilirsiniz. Kombilerdeki su eksilmesinin 2 sebebi vardır bunlardan birincisi kombinin genleşme tankının içindeki havanın eksilip içine su almasıdır. Bu problemi bisiklet pompası ile genleşme tankına hava basarak çözebilirsiniz. Bu kolay ve basit bir çözüm bir diğer problem kalorifer tesisatlarında yaşanan su kaçakları bu gibi sıkıntılarda başınız dertte demektir. Kalorifer tesisatındaki kaçaklar iki yolla tamir edilir. Birincisi sisteminiz su kaçağı tespit eden makineler sayesinde bulunur ve kaçağın üstü kırılıp boruya ek kaynak yapılarak çözülür. Diğer yöntem hiçbir yer kırılmadan tesisatınızın içerisine bir kimyasal atılarak kalorifer kaçağının onarımı yapılması. kombi kaçağının makine ile tespit etmek için önce kombinizi 2 bar seviyesine ayarlayın eğer 3 saate kadar sıfıra iniyorsa cihazla kalorifer kaçağının yeri tespit edilebilir. Detaylı bilgi almak için kombi su kaçağı sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu yöntemleri denemeden önce kombideki denge tankının havasını mutlaka kontrol edin. Bu tür problemlerin sebeplerinin çoğu hava problemidir.

hocam benimde sorunum var geçen çarşamba eve doğalgaz tesisatı çektirdim mutfaktan odalara kadar fayansı kırdırıp oda kapı altlarına kadar getirip odalara kapı pervazları altlarından odalara süpürgelip üzerinden yapıldı. kırılan yerlere yapıldıktan sonra ince kum -çakıl örtüldü bir gün sonrada eve fayansçı ve mühendisle geldik kum ve çakıl olan bir peteğin altındaki yer ıslaktı ve kombinin altı ıslaktı peteğin kör tıpası sıkıldı su damlası kesildi. kombinin iç kısmının altından dünden beri 3 dk bir damlayan su kombi alt vanalarını açıp kapattıkdan vanaları oynadıktan sonra damlamaz oldu. kombiye basılan suyu gösteren ibre bugün dikkati çekti 1.5 gün oldu çok az bir şekilde ibrede düşme oluyor aşağıya doğru petekleri kontrol ettim bir petekte büjör ve kör tapayı nemli gördüm. bir petekte bir nemlilik olayı ibreyi ibreyi düşürürmü ?? başka ne gibi sorun olabilir ??... bu kombideki su basıncı ibresinde bunun gibi değişim olabilir mi yoksa kombideki su sabit kalır mı ? ( çektirdiğim mühendise söyledim tlf yarın gelip bakacak oda tesisattan bir avuç su alınsa dahi ibrede çok büyük değişim olur dedi bende banyoya takılan tahliye vanasından 3 su bardağı su boşalttım o kadar gözle görünür bir ibre düşüşü yaşanmadı. 1.5 gündür ibrede azda olsa yavaş yavaş düşme görüyorum ) bunun sıkıntısı ne olabilir ??

not: kombi yeni takıldı gaz açılımı olmadığında kombi sadece takılı vaziyette yani hiç çalıştırılmamış , kombi ariston genus primumum evo , tesisat borusu dizayn oksi plus alüminyum folyolu boru kullanıldı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat23351 -- 29 Temmuz 2013; 23:18:20 >

Bu mesajda bahsedilenler: @istanbultesisat

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.426