Şimdi Ara

İcewind Dale™ Enhanced Edition™ & İcewind Dale II™ ( ÇIKTI ) Türkçe Yama Çıktı! (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
7
Favori
18.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet Türkçe yamayı gog.com'dan satın aldığım Icewinda Dale Complete üzerine yapıyorum. Bu sürümü satın alıp bilgisayarınıza yüklemeniz ve üstüne Türkçe yamayı kurmanız yeterli olacak. Elinizde disk sürümü varsa önce Icewind Dale, ardından Heart of Winter eklentisini ve en son da eklentinin eklentisi olan Trials of Luremaster'ı kurmanız gerekecek. Tüm eklenti paketleri çevrilmiş olduğundan iki ek paketin kurulmadığı durumda yama sorun çıkartabilir, benden söylemesi.

Bir de yazı fontları olarak Türkçe karakterleri oyunun orjinal fontları üzerine ekledim. Bu fontlar günümüz monitörlerinde bir miktar küçük durabiliyor (özellikle eşya, büyü tanımları ve haritadaki açıklamalar - ekran görüntülerinde görebilirsiniz). Belki yamayı çıkarttıktan sonra istek olursa HD modlar için ayrı fontlar hazırlayabilirim.

• Beklemedeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokyabgu

Evet Türkçe yamayı gog.com'dan satın aldığım Icewinda Dale Complete üzerine yapıyorum. Bu sürümü satın alıp bilgisayarınıza yüklemeniz ve üstüne Türkçe yamayı kurmanız yeterli olacak. Elinizde disk sürümü varsa önce Icewind Dale, ardından Heart of Winter eklentisini ve en son da eklentinin eklentisi olan Trials of Luremaster'ı kurmanız gerekecek. Tüm eklenti paketleri çevrilmiş olduğundan iki ek paketin kurulmadığı durumda yama sorun çıkartabilir, benden söylemesi.

Bir de yazı fontları olarak Türkçe karakterleri oyunun orjinal fontları üzerine ekledim. Bu fontlar günümüz monitörlerinde bir miktar küçük durabiliyor (özellikle eşya, büyü tanımları ve haritadaki açıklamalar - ekran görüntülerinde görebilirsiniz). Belki yamayı çıkarttıktan sonra istek olursa HD modlar için ayrı fontlar hazırlayabilirim.

hemen yukarı taşıyalım; belki ileride Enchantin Edition'ı çıkar ona göre tekrar ayarlanabilir.

kolay gelsin.

• Süper haber merakla bekliyoruz.
  • Bg den sonra merak ettiğim oyunlardan birisi Gökhan abi sayesinde oynayabileceğiz şimdiden tşkler.
  • 2 yıldan beri takip ettiğim bir projeydi. gökhan düzgün'ün daha önceden yer aldığı rpg çeviri projelerin tamamını hakkıyla verdiğini göz önüne alarak mükemmel bir iş çıkartacağından şüphem yok. kendisine bu müthiş çabalarından dolayı şimdiden teşekkürler.

ayrıca fallout 1-2 halen devam etmekte, bg 1 türkçe oldu, icewind dale türkçe olacak. sanırım geriye eski black isle rpglerinden nwn1 ve torment kalacak :D
  • quote:

Evet Türkçe yamayı gog.com'dan satın aldığım Icewinda Dale Complete üzerine yapıyorum. Bu sürümü satın alıp bilgisayarınıza yüklemeniz ve üstüne Türkçe yamayı kurmanız yeterli olacak. Elinizde disk sürümü varsa önce Icewind Dale, ardından Heart of Winter eklentisini ve en son da eklentinin eklentisi olan Trials of Luremaster'ı kurmanız gerekecek. Tüm eklenti paketleri çevrilmiş olduğundan iki ek paketin kurulmadığı durumda yama sorun çıkartabilir, benden söylemesi.

Gökyabgu kardeşim. Yüzsüzlük olmazsa bir şey soracağım. Icewind Dale 2 ve genişleme paketlerini de çevirmeyi düşünüyor musun?

• Ne oyundu bu... Duergar/Drow takımıyla terör estirdiğim, Paladin/Cleric/Monk karışımı ile iyilik uğruna aç kalıp oyunu zar zor bitirdiğim iki ayrı takımım vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ogz

quote:

Gökyabgu kardeşim. Yüzsüzlük olmazsa bir şey soracağım. Icewind Dale 2 ve genişleme paketlerini de çevirmeyi düşünüyor musun?

Enchantion Edition'ı çıkar belki :) o zaman çevirilir.

• Hocam çevirilerde yardım lazım olursa seve seve ederim.
  • Arkadaşlar selam,

Gökhan (Gokyabgu) artık Türkçe yamanın son rötuşları üzerinde çalışıyor ardından test için ben de yamayı deneyeceğim. Kendisi yamanın durumlara göre güncellenebileceğini söyledi. Yama çıktıktan sonra da gözünüze çarpanlar olursa Gokyabgu'ya yazabilirsiniz ama çok kaliteli bir dil yaması ile karşılaşacağımızı zannediyorum. Kısacası biraz daha işi var sonra yama sizinle, bu ay içinde bir sorun çıkmazsa geleceğini sanıyorum, bilginize. Oyununuzu hazırlayın.
  • Sabırsızlıkla bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: liero

Sabırsızlıkla bekliyoruz

• Mart başında tekrar yüklerim heralde artık Baldur's Gate EE II'de indirime girmedi, alamadım.

Türkçe yama ile oynayacağım.
  • Sayfayı düzeltiyorum hemen beyler partileri alayım :)
  • Hocam içim içimi yiyor bir soramadım.

Skyrim ya da Dragon Age gibi resmi çevirisini yaptığınız Rpg oyunu varmı?

Böyle olupta canı gönülden beklemek çok hoş oluyor.
  • Klasik partimi hazırladım, aksiyona hazırım

İnsan Paladin
    Cüce Savaşçı
    Elf Korucu
    Buçukluk Hırsız/Savaşçı
    İnsan Ruhban
    Elf Büyücü
  • Oyunda Enteresan buglar var.Ölmemesi gereken,quest itemi vericek olan veya queste devam ettirecek npcler ölüyor.Bu sebepten dolayı her görevde mutlaka yedek save alın.Benim başıma geldi ta oyunu başdan başladım :P
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.