Şimdi Ara

Amazon.com dan Oyun Almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
404
Cevap
11
Favori
26.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merak edip soru soran arkadaşlar için bu konuyu açtım umarım faydalı olur.

Merhaba arkadaşlar uzun süredir forumda amazon.com un Türkiyeye oyun göndermediği görüşü hakimdi. Forumda skyrim konusunda canikoblivian arkadaşın skyrim collectors edition aldığını yazması ve benim merak etmem ve sormamla amazonun Türkiyeye oyun gönderdiğini öğrenmiş oldum. Ama ince bir nokta vardı söylediği. Amazon.com sitede sattığı her oyunu Türkiyeye göndermiyor sadece kendi sattığı oyunları Türkiyeye gönderiyor. Örnekler ile açıklayayım mesela skyrim ce ve mortal kombat ke gibi oyunların tr ye gönderimi var. Ama bir uncharted ce edition batman arkham city ce editionun trye gönderimi yok. Peki bunu nasıl anlıyorsunuz ürünlerin satıldığı sayfada kim tarafından satıldığı yazıyor örnek:

Skyrim CE:
    Ships from and sold by Amazon.com. Gift-wrap available.
    http://www.imagebam.com/image/dda2cf172435032

Uncharted 3 CE:
    Ships from and sold by Everest Online.
    http://www.imagebam.com/image/aee802172435040

Bu şekilde satan firmanın amazon.com olmasına dikkat ederek oyunlarınızı alabilirsiniz. Peki kargo ücreti nekadar diye sorarsanız ilk oyun için 25dolar alıyorlar daha fazla oyun siparişi vermedim ama sepete ikinci ve üçüncü oyunu eklediğimde herbir oyun için 3 dolara daha ücret aldı.

Önemli:
    Gelelim şimdi konunun önemli noktasına amazon.com dan sipariş verdiğinizde eğer ürününüz gümrüğe takılırsa tüm işlemleri Amazonun gönderim yaptığı DHL firması hallediyor ve siz hiçbir şekilde gümrük ardiye vs ücret ödemiyorsunuz tüm ücreti amazon.com ödüyor. Sadece sizden 3 belge isteniyor birini onlar gönderiyor gümrük işlemleri için yetki veriyorsunuz ikinci olarak nüfus cüzdan fotokopisi önlü arkalı üçüncü olarakta amazonun sipariş sayfanızdaki tutarın olduğu sayfanın ekran görüntüsü bunları gönderiyorsunuz ve gerekeni DHL hallediyor ürünü gümrükten çekiyor ve kapınıza kadar getiriyor.

Kaç Gün Sürüyor:
    http://www.imagebam.com/image/00b5d0172501140

Skyrim Collectors Editionı Amazon.com dan sorunsuz alanlar:
    NoDRaC
    canikoblivian
    ovarinli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoDRaC -- 31 Ocak 2012; 22:42:49 >

• Bir tek yüksek bedelliler için mantıklı, gümrüğe takılmasın diye. Kargo ücreti çok fazla çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alozz

Bir tek yüksek bedelliler için mantıklı, gümrüğe takılmasın diye. Kargo ücreti çok fazla çünkü.

2 3 oyun alınırsa kargo ücreti dahada düşüyor. Mesela 3 oyun için kargo ücreti 30 dolar oluyor. Ama tek oyun bazında düşündüğünüzde özellikle ce lar için oldukça uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoDRaC

quote:

Bir tek yüksek bedelliler için mantıklı, gümrüğe takılmasın diye. Kargo ücreti çok fazla çünkü.

2 3 oyun alınırsa kargo ücreti dahada düşüyor. Mesela 3 oyun için kargo ücreti 30 dolar oluyor. Ama tek oyun bazında düşündüğünüzde özellikle ce lar için oldukça uygun.

2-3 oyun için tronixweb filan daha iyi
  • quote:

quote:

quote:

Tronixweb ten daha önce alışveriş yapmadım araştırmak lazım peki tronixwebten yapılan alışverişlerde gümrüğe takılması durumunda gümrük ücretleri ardiye vergi vs tronixweb mi ödüyor yoksa biz mi? Skyrim siparişimde gümrüğe takıldı ve bütün masrafları(gümrük, ardiye, vs) amazon.com hiçbir ücret almadan gerçekleştirdi ve kapıma kadar ürün geldi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tronixweb ten daha önce alışveriş yapmadım araştırmak lazım peki tronixwebten yapılan alışverişlerde gümrüğe takılması durumunda gümrük ücretleri ardiye vergi vs tronixweb mi ödüyor yoksa biz mi? Skyrim siparişimde gümrüğe takıldı ve bütün masrafları(gümrük, ardiye, vs) amazon.com hiçbir ücret almadan gerçekleştirdi ve kapıma kadar ürün geldi.

tronix ödemiyor, o yüzden sadece oyun alıcaksan mantıklı

• Duzluğe cikabilirsem Soul Calibur V kistirayim diyorum subatta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki bu durum konsol alırken de geçerli mi?
  • teşekküreler bi denemek lazım
  • Elektronik urunlerde gecerli olmaz, cati catir odetirler vergileri =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: canikoblivan

Duzluğe cikabilirsem Soul Calibur V kistirayim diyorum subatta.

Bende mortal kombat ke düşünüyorum sırf şu figüru için ikisinin arasına oyunları koyarım ama almısken bir sonraki oyun icin 3 dolar kargo alıyor hani 150 200 dolarlık alısveris yapsam sıkıntı olur mu?
  • Emin degilim, deneme yanilma yontemi yapilmali =)

• quote:

Emin degilim, deneme yanilma yontemi yapilmali =)

Soul calibura baktım ama icerigi pek begenmedim batman guzel ama onuda gondermiyor gozunuze carpan güzel figürlu koleksiyonluk güzel bir oyun var mı? Duke nukemun boyutu nasıl sanırım sizde vardı:)
  • takip
  • Duke Nukem oldukca ufak ama ben nostalji amaciyla aldim, az oynamamistim zamaninda =)

Deus Ex'in, Fallout 3'un ve New Vegas'in koleksiyoner versiyonlari basarili.

• Faydalı olmuş,ellerine sağlık. Kargo da pahalı. 25 Dolar'la birlikte oyunun fiyatı Türkiye ile denk oluyor zaten. (Koleksiyon sürümleri hariç)
  • Ellerine sağlık konu için.Şimdi benım kanıma girdin Mortal Kombat K.E ve Skyrim C.E alsammı hemen
  • quote:

Duke Nukem oldukca ufak ama ben nostalji amaciyla aldim, az oynamamistim zamaninda =)

Deus Ex'in, Fallout 3'un ve New Vegas'in koleksiyoner versiyonlari basarili.

Deus ex e bende baktım ama goremedim linkini gonderebilir misin?
  • Oyun konusunda daha uygun yerler bulmak mümkün,ancak Amazon'daki konsol aksesuarları oldukça geniş.Ne yazıkki hiçbir aksesuarı Türkiye'ye göndermiyorlar,oyunları da göndermediklerini sanıyordum,açıklaman için teşekkürler.
  • Deus Ex amazon'da yok bildigim kadariyla. Ben İngiltere'den almistim ve sadece 4000 tane yapildi sanirim, toplam rakam ustunde yazili, eve gidince bakarim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.