Şimdi Ara

Intel Core i5-2550K'nın resmi fiyatı netleşti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
5.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Intel'in çarpan kilidi açık yeni işlemci modeli Core i5-2550K resmi fiyat etiketine kavuştu. Serinin diğer üyelerinden farklı olarak entegre grafik birimine sahip olmayan dört çekirdekli yeni işlemci, standart olarak 3.4GHz'de görev yapıyor ve Turbo Boost 2.0 teknolojisi ile çekirdek çalışma frekansını 3.8GHz'e kadar otomatik olarak arttırabiliyor.  Seviye 3 bellek kapasitesi 6MB olan LGA1155 formundaki yeni işlemci çarpan kilidi açık olduğu için donanımından daha fazlasını bekleyenlere hız aşırtma olanağı da sağlıyor.

Core i5-2550K, Intel'in resmi fiyat listesine 225 dolar seviyesinden giriş yapmış durumda. Fiyat anlamında 100MHz daha yüksek çalışma frekansına sahip olduğu ancak farklı olarak entegre grafik birimine sahip olmayışıyla ayrıldığı Core i5-2500K'nın 216 dolar olan fiyatı ile kıyaslandığında yeni modelin 9 dolar daha yüksek fiyat etiketine sahip olduğunu görüyoruz. AMD çözümleriyle kıyaslandığında ise Core i5-2550K'nın, 8 çekirdekli FX-8120 ile FX-8150 arasına konumlandırıldığını söyleyebiliriz zira şu an için AMD'nin en hızlı işlemcisi olan FX-8150 245$, FX-8120 modeli ise 205$ seviyesindeki etiket fiyatları ile sunuluyor. 

• GPU'yu çıkartacaklar ama daha pahalıya satacaklar?
    Yeter azcık insaf!
    100MHz arttırıyorsun, senin yaptığını biz çarpanı yükseltip veya bclk ile oynayıp yapamıyorduk değilmi? yüzsüz intel iş başında.
    Forza amd
  • Bu kadarda bariz kazıklamayın bari.yada şöyle diyebiliriz : grafik entegrenin beş para etmediğini mi anlatmaya çalışıyosun intel ? merak etme biz zaten biliyoruz
  • diemcizone
    Tamam.
  • Bildiğimiz 2500k'yı 100 mhz hızlandır,

İçindeki dahili gpu'yu çıkarıp maliyetini düşür

Ve 2500k'dan pahalıya sat...

................(Sessizlik)................................
  • o kadar bekledik fiyata bak...Intel vurdukca vuruyor nasil olsa tek kale oynuyorum hesabi...Insanin inadina amd alasi geliyor...
  • Intel'in de AMD'nin de frekans arttırım paralelindeki fiyat arttırımına göre normal, gpu olmaması Intelin pek umrunda değil, en azından bu işlemci için olmasa bile 2500k fiyatı için iyidir, hem gpu hem cpu hemde 9 dolar ucuz, beğenmeyen için Fx serisi mevcut, şu işlemcileri 100 dolar fazladan satsa gene hakkını veren işlemciler.
  • İçindeki GPU yu gerçekten çıkardıysalar(yani kapatmadılarsa) daha iyi oc olacaktır.
  • Olaya baska yönüyle yaklasmak lazim aslinda 2550k islemcisi cogumuz icin gereksiz olsada büyük firmalar icin hicte olay öyle degil bunuda düsünmek gerekiyor. Hazir bilgisayar üreticileri bu islemcileri oyun bilgisayarlarinda kullanabilirler. Toplu alim yaptiklarinida düsünürsek onlar icin bir avantaj oluyor. Birde söyle bir olay var cogu kisi 2500k, 2600k ve 2700k gibi islemcilerde gpu olmasini gereksiz görüyor. Sahsen bende gereksiz görüyorum. 2500k alacaksin birde ise yaramayan gpu kullanacaksin nerde kaldi extreme mantigi anlayamadim. Belki overclockta gpu olmadigi icin biraz daha fazla skor elde edebilir yada daha iyi stabil kalabilir böyle artilarida olabilir.

İsin gercek yüzünde hepimizin bildigi gibi intelin fiyat politikasi var. Aslinda bu fiyat politikasini dünyada herkez kullaniyor. Elindeki ürün degerini kaybetmesin diye ya bir alt modelini üretiyorlar yada bir üst modelini üretiyorlar. O zaman herkez gücü neye yeterse o ürünü satin aliyor. Ne yazikki bu tip ürünlerde pazarlik yapma hakkimiz yada payimiz yok. Malesef bu böylede devam edecek gibi görünüyor.

• Ben anlamıyorum işe yaramayacak da olsa ağzınıza geleni söyleyip duracağınıza neyini mazur gösterir gibi yazıyorsunuz. Büyük firma dediğiniz ne alıp ofis bilgisayarı mı yapıcak, render farm için 100mhz hızlı aletimiz oldu ne güzel mi diyecek? i5 lerin ben hiçde müşteri kitlesinin kurumsal olduğunu sanmıyorum, kaldı ki kurumsal alımlarda hep farklı kriter güdülür ki 2550k gibi gpusuz yerine 2500k alırlar zaten alacakları varsa.

100 dolar pahalı olsa 2500 neye benzeyecek ne tuaf yorumlar var. Hadi kardeşim dükkanın önünü kapatma der gibi, babanızın dükkanı mı nedir anlamadık ki. 100$ pahalı satsa i7 gibi 325$ 700TL eder, o fiyata neresine değer tuhaf falla.

Hadi ironi varsa bu kafayla ben annamıyorsam benim kabahatim.

Farklı bi lithografi zımbırtısı yerine orj i5 kullanıp gpu devre dışıdır yada sorunlu olan i5 leri biriktirip böyle satmayı planlamışlardır belki gibi teoriler üretmiyorsanız da sizin kabahatiniz.

• İntelin böyle geriye yönelik yani orta düzey kullanıcılar için düşünülmüş bu işlemci tam yerinde ve güzel olmuş hız çok iyi fiyat tam ortaya oturmuş.:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

Ben anlamıyorum işe yaramayacak da olsa ağzınıza geleni söyleyip duracağınıza neyini mazur gösterir gibi yazıyorsunuz. Büyük firma dediğiniz ne alıp ofis bilgisayarı mı yapıcak, render farm için 100mhz hızlı aletimiz oldu ne güzel mi diyecek? i5 lerin ben hiçde müşteri kitlesinin kurumsal olduğunu sanmıyorum, kaldı ki kurumsal alımlarda hep farklı kriter güdülür ki 2550k gibi gpusuz yerine 2500k alırlar zaten alacakları varsa.

100 dolar pahalı olsa 2500 neye benzeyecek ne tuaf yorumlar var. Hadi kardeşim dükkanın önünü kapatma der gibi, babanızın dükkanı mı nedir anlamadık ki. 100$ pahalı satsa i7 gibi 325$ 700TL eder, o fiyata neresine değer tuhaf falla.

Hadi ironi varsa bu kafayla ben annamıyorsam benim kabahatim.

Farklı bi lithografi zımbırtısı yerine orj i5 kullanıp gpu devre dışıdır yada sorunlu olan i5 leri biriktirip böyle satmayı planlamışlardır belki gibi teoriler üretmiyorsanız da sizin kabahatiniz.

http://www.acer.de/ac/de/DE/content/models/predatorg5
    http://www.otto.de/Multimedia/Desktop-PCs/Einzel-PCs/shop-de_bc_sh9997401/?ls=&CategoryName=sh9997401&OrderBy=salesbyquantityboosted&OrderDirection=descending&filter_filter_g_computer_prozessor=intel#content
    http://www.neckermann.de/PC-Komplettsets/189772000,de_DE,sc.html
    Bu ve bunun gibi benzeri sayfalari sürekli takip edersen ne demek istedigimi cok iyi anlarsin. Dünyadaki masaüstü bilgisayar kullanicilarinin hepsi donanimhabere girenler kadar daha tecrübeli ve bilgili degiller. Benim yasadigim yerde (almanya) bilgisayar satin alan kisilerin bir cogu sadece fiyatina bakiyorlar.

İntel ve amd islemcileri toplu alim yapan baslica firmalar.
    http://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategoryFilters/3020.html#Hersteller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 31 Ocak 2012; 2:03:41 >

• quote:

büyük firmalar icin hicte olay öyle degil bunuda düsünmek gerekiyor. Hazir bilgisayar üreticileri bu islemcileri oyun bilgisayarlarinda kullanabilirler.

Ben burdan, i5 2500k seçeneği yanında, bundan daha hızlı i5 içeren bir hazır PC verebilmeyi firma canıgönülden ister. 2550k, 100mhz daha hızlı, fiyatı da az daha çok, böylece hem aynı türde daha fazla seçeneğim olur hemde onu alacakken bunu alayım diyecekler için daha güzel seçenek verip kar payımı arttırırım, doğrumudur? Hayır ise başka bişey düşünmeyecem bu gece ://

PS1: Ben nedense koyu yerdeki oyun'u görmeden atlamışım.

PS2:Dünyada insanların elbette herşeyiyle detaylıca araştırmayacağını biliyorum o kadar empati kurabiliyorum. Niyeyse belirtmek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rubisco -- 31 Ocak 2012; 3:01:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

quote:

büyük firmalar icin hicte olay öyle degil bunuda düsünmek gerekiyor. Hazir bilgisayar üreticileri bu islemcileri oyun bilgisayarlarinda kullanabilirler.

Ben burdan, i5 2500k seçeneği yanında, bundan daha hızlı i5 içeren bir hazır PC verebilmeyi firma canıgönülden ister. 2550k, 100mhz daha hızlı, fiyatı da az daha çok, böylece hem aynı türde daha fazla seçeneğim olur hemde onu alacakken bunu alayım diyecekler için daha güzel seçenek verip kar payımı arttırırım, doğrumudur? Hayır ise başka bişey düşünmeyecem bu gece ://

PS1: Ben nedense koyu yerdeki oyun'u görmeden atlamışım.

PS2:Dünyada insanların elbette herşeyiyle detaylıca araştırmayacağını biliyorum o kadar empati kurabiliyorum. Niyeyse belirtmek istedim.

http://www.medion.com/de/electronics/cat/Aktuelle+PCs+mit+Intel%C2%AE+Core%E2%84%A2+i7/pc_intel_i7?pAction=2829411826615616192&wt_mc=2150741953_12616328233&seaicp=1&wt_kw=298366061_mediom&gclid=COzRva-J-a0CFUG9zAodu1i7ug
    Bak bu sayfaya ta milattan kalma islemciler bile var. Ama yinede satiliyor.

• Kırpılmış bir işlemcinin sadece 100mhz saat hızı arttırıldı diye aslından daha pahalı satılmasını mantıklı bulanlara inanamıyorum.

Intel 2500k'nın gpu'sunu çıkarıp +100mhz eklese, 10 dolar ucuza da i5-2450k diye piyasaya sürse anlarım ama bu resmen tüketiciyi aldatmaktır.

AMD, Fusion A8'in gpu'suz modelinin frekansını 100 mhz arttırıp A9 diye 10 dolar fazlaya piyasaya sürse forumda kıyametler kopar ama ne hikmetse Intel aynısını yapınca "Dahiyane" bir fikir oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Foxbat

Kırpılmış bir işlemcinin sadece 100mhz saat hızı arttırıldı diye aslından daha pahalı satılmasını mantıklı bulanlara inanamıyorum.

Intel 2500k'nın gpu'sunu çıkarıp +100mhz eklese, 10 dolar ucuza da i5-2450k diye piyasaya sürse anlarım ama bu resmen tüketiciyi aldatmaktır.

AMD, Fusion A8'in gpu'suz modelinin frekansını 100 mhz arttırıp A9 diye 10 dolar fazlaya piyasaya sürse forumda kıyametler kopar ama ne hikmetse Intel aynısını yapınca "Dahiyane" bir fikir oluyor

Kardes bana bu sene amd demede ne dersen de. Amd fx bulldozer alacaktim. Bekledim, bekledim bulldozeri ama sonu hüsran simdi mecburen 2600kya gectik. Daha dur intel fiyatlarda arttirima gidecek. Suan burda 369http://www.neckermann.de/Intel%20Box%20Core%20i7%20Processor%20i7-2600K/0000001_M10183135,de_DE,pd.html?topcgid=189771597&start=0&cgid=189771605&simi=&origPos=&psz=&sz=1 euroya 2600k satilmaya basladi. Ben 289 euroya aldim ama aldigim yerdeki cocuk fiyatlarin yükselecegini söyledi. Sebeb olarakta amd fx bulldozerlerin inteli gecemedigini söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiri -- 31 Ocak 2012; 2:17:55 >

• eger begenmediyseniz her zaman I5 2500K alabilirsiniz, yani uretimi diurdurmuyorlar.

En iyisi test sonuclarini beklemek.
  • quote:

Kırpılmış bir işlemcinin sadece 100mhz saat hızı arttırıldı diye aslından daha pahalı satılmasını mantıklı bulanlara inanamıyorum.

AMD zaten 135$ fiyat, 2.9 GHZ, A8-3850'nin GPU'sız versiyonunu olan Athlon II x4 651 modelini 100 MHZ daha hızlı yani 3.0 GHZ, 92$ fiyattan satıyor :P:P Intelinkine göre ne kadar tezat aslında dimi :P Intel'in yolundan gitse 140$ dan satmalıydı oysa :P

• quote:

Bildiğimiz 2500k'yı 100 mhz hızlandır,

İçindeki dahili gpu'yu çıkarıp maliyetini düşür

Ve 2500k'dan pahalıya sat...

................(Sessizlik)................................

+1 (sessizlik içinde)
  • Diğer arkadaşlara katılıyorum resmen saçmalık.
    2500K nın çarpanını 1 arttırmakla aynı şey ki bunu zaten biostan da yapabilirsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.