Şimdi Ara

SAHİBİNDEN.COM KAPORA DOLANDIRICILIĞI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
3
Favori
40.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nightblueist

Bende irfan altay tarafından

punsier@hotmail.com tarafından dolandırıldım, 1500 tl

Mahkemeye verdim adamın üstünden bişey yok, bankada parası olsa bile önce ihtarname yollanıyor, bunu alan dolandırıcı hesabını boşaltıyor.

Devlet resmen hırsıza paranı kaçır geliyorlar diyor.

Bankayla görüştüm, birçok kişiden hesaba kapora adı altında giriş olduğunu belirttiler. Paranın iadesini talep ettik. Hesap sahibinin izni olmadan gönderemeyeceklerini söylediler. Güler misinbu duruma... Adamı arayıp izin alacaklarmış. Savcılığa başvurmaktan başka bir çare yok.

işte ben sana diyorum

başvursan bile bir faydası YOK.

ihtarname gönderme parası bile 15-20 tl

bunu aldığında adam boşaltacak hesabını // senin bundan haberin olmayacak bile.

itiraz edecek borcuna sen mahkeme için dosya oluşturucan.

üzerine taşınmaz var mı diye bakacaklar yoksa evine haciz isteyeceksin.

hacize gitsen bile yatak odası girme hakkın yok, oraya tüm eşyalarını yığıyor istesende giremiyorsun.

sen her halukarda zararınla kalacaksın.

MALESEF.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Bende irfan altay tarafından

punsier@hotmail.com tarafından dolandırıldım, 1500 tl

Mahkemeye verdim adamın üstünden bişey yok, bankada parası olsa bile önce ihtarname yollanıyor, bunu alan dolandırıcı hesabını boşaltıyor.

Devlet resmen hırsıza paranı kaçır geliyorlar diyor.

Bankayla görüştüm, birçok kişiden hesaba kapora adı altında giriş olduğunu belirttiler. Paranın iadesini talep ettik. Hesap sahibinin izni olmadan gönderemeyeceklerini söylediler. Güler misinbu duruma... Adamı arayıp izin alacaklarmış. Savcılığa başvurmaktan başka bir çare yok.

işte ben sana diyorum

başvursan bile bir faydası YOK.

ihtarname gönderme parası bile 15-20 tl

bunu aldığında adam boşaltacak hesabını // senin bundan haberin olmayacak bile.

itiraz edecek borcuna sen mahkeme için dosya oluşturucan.

üzerine taşınmaz var mı diye bakacaklar yoksa evine haciz isteyeceksin.

hacize gitsen bile yatak odası girme hakkın yok, oraya tüm eşyalarını yığıyor istesende giremiyorsun.

sen her halukarda zararınla kalacaksın.

MALESEF.

Arkadaşlar olayı çözdüm. Haberi aşağıdadır.

IBAN´ına eft yaptığım elemanın banka aracılığıyla bilgilerine ulaştım. Kendisini aradım ıspartada bir öğrenci. note 3 sattım abi ben dedi. parasını bir kısmını alan kişi eft yaptı kalanını dün elden verdi telefonu verdim dedi. Savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum sende git karakola dedim. Sonra haberlere bakarken aşağıdaki haberi gördüm;

http://www.bomba32.com/isparta/dolandirici/649/

• quote:

Konuyu tekrar gündeme alıyorum.

Cuma günü başımıza buna benzer bir olay geldi.
    Araç sahibinden´de ilana çıktı. Arkadaş almak için irtibata geçti. Şehirdışında olduğu için sistemden ben araca baktım. ( Toyota çalışanıyım forumdan tanıyanlar bilir.).
    Adamın verdiği tüm araç bilgileri bakımı trafiğe çıkış tarihi vs. herşeyi doğru. Satıcı yiğenimin aracı kendisi bana vekalet verdi hasta olduğu için ilgilenemiyor dedi.
    Bu doğrultuda güvenerek satıcıya kapora yollandı. ( <200tl ). Satıcıyla pazartesi satış almak için sözleşildi. Ctsi Pazar konuşuldu. Pazartesi telefon kapandı ve hiçbir şekilde ulaşılamıyor.

Bu durum sonucu bugün Aracın ilk çıkışının yapıldığı bayii arayıp aracın sahibinin telefon numarasına ulaştım. Adam aracını satmadığını 1 yıl önce ilana koyup satmaktan vazgeçerek ilandan kaldırdığını belirtti. Ben de kendisine durumu izah ettim. Bizim dışımızda size ulaşamazlar belki ama savcılıktan ararlarsa haberiniz olsun dedim.

Bu arada aracı ilana koyan kişinin sahibinden üyeliği 2013 yılına ait. Verdiği banka hesabı ziraat bankası.. Verdiği tüm araç bilgileri doğru.
    Sanırım bu adamlar ilanlardaki araçları arayıp kredi çekicem bahanesiyle ruhsat fotokopisi istiyor. Sonra kredimiz çıkmadı siz satın aracı diyor. Elinde kalan ruhsat fotokopisi ve ilandan aldığı resimlerle bir süre sonra yeni ilan girişi yapıyor.

Elimizde ilan yayın fotoları, eft dekontu, adamın ziraat bankası hesap numarası, adı soyadı var.
    Polis karakolunu aradık, biz bir şey yapamayız bilişim suçlarına başvurun dediler.
    Bilişim Suçlarını aradık, biz bir şey yapamayız savcılığa başvurun dediler.
    Giden 100-200tl para için değil sadece bu duruma düştüğümüz için savcılığa başvuruda bulunacağız. ( Her ne kadar bu ülkede adalet bir kadın ismi olsa da)

Sizlerinde bilgisi olsun, ne yazıkki memleket bu hallere gelmiş..

iyi olmuş birader sana müstehak.
    burda milleti bi arkadaşımın arabası diye kandırarak dolandırırsan birgün de seni dolandırırlar. dava aç birde mahkeme avukat masrafı öde sana iyi bir ders olur

• Benimde başıma böyle bir olay geldi. Sahibindende lg g2 ilanım vardı adamın teki alacam diye iban no istedi parayı hesabında gör sonra ya arkadaşa ya da kargoya verirsin diye bende ibanımı verdim. Meğer bu adam sahibinde vw caddy ilanı açmış benimde hesabıma 3 parça halinde para yatıyor xxx plakalı aracın kaporası şeklinde toplamda 700 750 civarı sanırım. Neyse bende kıllandığım için m.h aracılığı ile geldikleri hesaba yolladım. Sonra beni arayan ...... adam seni uğraştırdım arkadaşlar yanlış yollamış o parayı 50 tl kendine alacak şekilde bana yolla dedi tabi ben parayı hesaplara iade ettim . 1 yıl geçti halen uğraşıyorum şimdi çorum adliyesinden kamu davası açılmıştır diye gerekçeli karar şeklinde kağıt geldi..

Anlayacağınız kimseyle ibanınızı paylaşmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akgolo

Benimde başıma böyle bir olay geldi. Sahibindende lg g2 ilanım vardı adamın teki alacam diye iban no istedi parayı hesabında gör sonra ya arkadaşa ya da kargoya verirsin diye bende ibanımı verdim. Meğer bu adam sahibinde vw caddy ilanı açmış benimde hesabıma 3 parça halinde para yatıyor xxx plakalı aracın kaporası şeklinde toplamda 700 750 civarı sanırım. Neyse bende kıllandığım için m.h aracılığı ile geldikleri hesaba yolladım. Sonra beni arayan ...... adam seni uğraştırdım arkadaşlar yanlış yollamış o parayı 50 tl kendine alacak şekilde bana yolla dedi tabi ben parayı hesaplara iade ettim . 1 yıl geçti halen uğraşıyorum şimdi çorum adliyesinden kamu davası açılmıştır diye gerekçeli karar şeklinde kağıt geldi..

Yok artık.
    Geri iade ettiysen paraları, neyin davasiymis bu. Ayrıca İban çok özel bir bilgi değil ki, her alışverişte kullanmak zorundayız...

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Benimde başıma böyle bir olay geldi. Sahibindende lg g2 ilanım vardı adamın teki alacam diye iban no istedi parayı hesabında gör sonra ya arkadaşa ya da kargoya verirsin diye bende ibanımı verdim. Meğer bu adam sahibinde vw caddy ilanı açmış benimde hesabıma 3 parça halinde para yatıyor xxx plakalı aracın kaporası şeklinde toplamda 700 750 civarı sanırım. Neyse bende kıllandığım için m.h aracılığı ile geldikleri hesaba yolladım. Sonra beni arayan ...... adam seni uğraştırdım arkadaşlar yanlış yollamış o parayı 50 tl kendine alacak şekilde bana yolla dedi tabi ben parayı hesaplara iade ettim . 1 yıl geçti halen uğraşıyorum şimdi çorum adliyesinden kamu davası açılmıştır diye gerekçeli karar şeklinde kağıt geldi..

Yok artık.
    Geri iade ettiysen paraları, neyin davasiymis bu. Ayrıca İban çok özel bir bilgi değil ki, her alışverişte kullanmak zorundayız...

Hocam bende anlamadım ya sonuçta defalarca savcılığa iade makbuzlarını gönderdim ve aynı gün para iadesi yapmıştım zaten . O .... adamla yaptığımız konuşma kayıtları var neden uzuyor anlamadım

Korkmuyor da değilim açıkcası:)

• akgolo kullanıcısına yanıt
    Dediğin gibiyse iyi niyetinizi savcı görür, sizlik bir durum olmaz. Sadece olayda sizin hesabınız kullanıldığı için dava sonuçlanana kadar şüpheli sıfatında olursunuz. Süreç can sıkıcı evet. Ama yapacak birşey yok. Geçmiş olsun hocam.

• @mr.big

Bildiğin suçlu konumundayım:)

Sağol hocam bakalım ne olacak

• sahibinden .com da bile altta yazıyor sakın kapora göndermeyin diye ve hala siz gönderiyosanız hiç kusura bakmayın ama haketmişsiniz bu kadar güvenmeyin insanlara yüzyüze görüşmeden emin olmadan 1 lira bile vermeyin 2000 tl ye sıfır ip6 satılsa bunu alırmıydınız ?
    Alan çok var bu tip linklerden sonra vay efendim salatalık çıktı vay efendim patlıcan çıktı . geçmiş olsun .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Squares

sahibinden .com da bile altta yazıyor sakın kapora göndermeyin diye ve hala siz gönderiyosanız hiç kusura bakmayın ama haketmişsiniz bu kadar güvenmeyin insanlara yüzyüze görüşmeden emin olmadan 1 lira bile vermeyin 2000 tl ye sıfır ip6 satılsa bunu alırmıydınız ?
    Alan çok var bu tip linklerden sonra vay efendim salatalık çıktı vay efendim patlıcan çıktı . geçmiş olsun .

Hocam ben kapora göndermedim sadece kapora gönderilen iban benim ibanım adamları öyle kandırmış . Küfür edecem bide dengesiz herif diyorki arkadaşlar yanlış yollamış uğraştırdım seni 50 kendine al kalanı bana yolla . Dövermisin yoksa neyse ya bakalım inşallah sorunsuz hallolur çünkü benlik hiçbir durum yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Squares

sahibinden .com da bile altta yazıyor sakın kapora göndermeyin diye ve hala siz gönderiyosanız hiç kusura bakmayın ama haketmişsiniz bu kadar güvenmeyin insanlara yüzyüze görüşmeden emin olmadan 1 lira bile vermeyin 2000 tl ye sıfır ip6 satılsa bunu alırmıydınız ?

Hocam ben kapora göndermedim sadece kapora gönderilen iban benim ibanım adamları öyle kandırmış . Küfür edecem bide dengesiz herif diyorki arkadaşlar yanlış yollamış uğraştırdım seni 50 kendine al kalanı bana yolla . Dövermisin yoksa neyse ya bakalım inşallah sorunsuz hallolur çünkü benlik hiçbir durum yok

Hocam kesinlikle hükümetin suçu böyle yasanında polisinde hakimiminde savcısınında hepsinin .....

• Kırklarelinde biz de dolandırıldık.İstten oraya gittik.adam açmadı telefonu
  • merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım yıllardır takip ediyorum forumu başımdan geçen olayı anlatmak için belki birisine yardımcı olurum
    sahibinden .com site üzerinden hiç hazırlığım yok iken 2012 model 50000 TL FİYAT corolla ilanı dikkatimi çekti araç temiz duruyor araştırdım çalıntı değil servis bakımları düzenli yapılmış tramerde hasar yok az çok araçtanda anlıyorum km düşük ilandada dost işi yazıyor gözüm kaldı araçta araç aydın buharkentte aramızda 1260 km var ilan üyelik tarihi dikkatimi çekti yeni açılmış bir üyelik neyse aradım meşgül defalarca hop oturdum hop kalktım yerimde araç satılıyor diye neyse başka kurbanlar imiş 20 dk sonucu ulaştım araç duruyormu dedim evet diyince derin bir nefes ve ardından fiyat için pazarlık yapmaya çalıştım hiç düşmedi zaten uygun olduğunu söyledi araç piyasadan 5000 tl uygundu ısrar edince 500 tl kırdı 49500tl ye anlaştık ancak konuşmaları hoşuma gitmedi ARAÇ 38000 de bakımdan geçen hafta çıktığını söyledi bakım 30000 bakımı dedim sen 1 haftada nasıl 8000 km yaptın kitlendi dedim geçmi girdin evet dedi  kendi durumumu izah ettim hazırlıksız olduğumu borç alıp altın bozacam dedim varsa bi durum şimdi söyle ciddi sıkıntıya düşerim dedim araçta en ufak boya hata kusur altında üstünde lastiğine varana kadar orj dedi aksi bir şey olursa tüm masrafını karşılarım dedi bu arada ağzımın suyu akıyor benim aydında tanıdıklarım var onları aradım rica ettim Buharkent denizli sınırı dedi bana 1.30 saat cumartesi bakabilirim dedi tamam dedim numarayı verdim görüştü tamam dedi ancak oda çok hoşuma gitmedi dedi konuşması bende aynı düşüncede olduğumu söyledim bakarsın olmaz ise nasip dedim tekrar aradım yine meşgul……. Canım sıkılmaya başladı sürekli meşgul adam uzun konuşmalar diğerlerinden daha hızlı davranmalıydım araç gidiyor ulaştım tekrar görüştünüz değimli dedim evet dedi ancak çok arıyan car cumartesiye kadar bekleyemem dedi inceden bana anla iste beklememin bir sebebi olmalı der gibi benim sözüm senettir dedim bende sıkıntı olmaz dedimsede pek takmadı sana kaparo göndereyim tamam dedi bende ilanı kaldırırım dedi ok hesap ver dedim bankalar ile sıkıntılı olduğunu ziraat atmden yatırmamı istedi ok dedim sen hesap ver dedim git atm ye beni ara dedi başlkadık tartışmaya veririsin vermezsin araba aklıma geldikçe tamam dedim atm nin önünde aradım kendi tc mi girip hesap ver dedim dedi tc yi söylüyorum kardeş hesabı ver dedim öyle olmaz böyle olur derken dedim çok canımı sıkıyorsun kardeş derken 1 sn dedi kardeşime veriyorum dedi tlfnu bir bayan aldı o da ne bir ses tonu varki eridim bir anlatışı var haber spikeri gibi tarif etti kendisini ziraat çalışanı olarak tanıttı benim karşıma çıkan ekranı çıkmadan önce bana söyledi mest etti beni içimden bir ses vazgeç bu dolandırıcı dedi ama arabanın kmsi bana engel olamadı50 yatıracam diyince biraz bozuldu 500 yatır bari dedi hazırlıksızım 50 yi al cumartesi tamamını al dedim yalvardı ama yermiyimparayı kendilerinin verdiği tc ile yatırdım atmden para üstü dökülürken çat dedi tlf kapandı güldüm dedim tamam kesin dolandırıcı tekrar aradım meşgül 20 dk sonra aradım dedi kusura bakma elim deydi ben koptum ulan ne eli 20 dk dır meşgülsün neyse özür diledi felan ben tam kıllandım başkasına arattım aynı film araba duruyor dedi tabi ben mort sahibinden sitesinden hesabını kapattırdım emniyete bildirdim ancak profosyoneller bu konuda aracı detaylı araştırmaya başladım sevise götüren kişi Bülent k…… diye biri bankaya para yatırdığım kişi okan baharlı verdikleri tc Tuncay çakan muhtemelen gariban biri öyle bir yaptılarki desen ben yatırdım kimseyi inandıramazsın bile neyse araç sahibine ulaştım Allah rızası için adam dedi Bitlis tatvandayım aracı satıyorum 58000 tl istiyorumgülermisin ağlarmısın arabanın fotoları almışlar milleti otarıyorlar araç sahibi dedi 4 gün önce biri daha aradı 200 tl kaptırmış bu ulaşanlar uyanık olanlar birde lanet olsun diyenler var bu arada dolandıcıların telefonu açık meşgul sürekli çalıyor ama cevap vermiyor mesaj attım 50 tlyi kız kardeşinin sesi ile gece cünüp olduğumu ona saydığımı hakkı geçti helal etsim selam söyle dedim birde ulaştığım isimleri kendisine mesaj attım beni izlemeye devam et dedim her an ……… dikkat et dedim tlfnuna birdaha ulaşılmadı uzun lafın kısası alacağınız araç ile detaylı sorular sorarak anlayabilirsiniz biryerde açık verir iyi araştırın anlıyoruz diye arabanın duruşunu görünce soru bile sormadım kimseye kaparo vermeyin görmeden kesinlikle normalde bana bu yazıyı 50 tl verseler yazmam çok iyi bir klavyem yok ancak belki biri okur faydalı olur kalın sağlıcakla ELAZİZİ

• İlani yayindan kaldirmadiysa birde bana verebilirmisin gidip goreyim su araci bir

• kaldırmadı sahibinden.com u aradım uyardıktan sonra 3 saat daha birilerinin canını yaktı tekrar arayıp azarlayınca 25 dk sonra mail geldi hesap kapanmıştır kardeş öyle bir araba o fiyata yok aydın buharkebt hikaye gidersin cevap vermez milleti uyandırmadan ne kopardısa gününü dün ediyorlar zaten bilsem karşıma gerçekten çıkar hatun için yine giderim @Zvezda
  • elazizi E kullanıcısına yanıt
    cerçek satan sahibi bitlis tatvan da araba.com da 2012 beyaz dizel 38000 de 58000 tl bakabilirsin
  • neo2463 N kullanıcısına yanıt
    Buna benzer bir olay başımdan geçti. Şikayetçi oldum birkaç hafta sonra takipsizlik kararı geldi.
  • 10 ay once bir yakinimizin basina geldi bu olay. Gumushanede piyasasindan 5 bin tl dusun bir meganne 2 icin kapora verdi benide aradiki gumushaneye gidiyoruz araba almaya tamam dedik ciktik yola. Bunun kapora verdiginden haberim yok. Yolda soyledi bana neyse zaten yari yoldan sonra telefonu kapaliydi karsi tarafin. Anlasilan yere gittik incin top oynuyor. Telefon surekli kapali polise gittik. Polis boyle seylerle cok karsilastiklarini genelde bilgilerin karsiliksiz ciktigini soyledi.

Arkadas cep telefonundan mobil bankaciliktan karsi tarafin telefon numarasina transfer etmis , telefon numarasini polis arastirdi bitliste 24 yasinda birine kayitliymis adresi de var bir koyde. Sikayette bilindu ama hala bir ses seda yok.

Polis sunu vurguladi bu tarz olaylarda genelde ilanlar kucuk sehir ve kucuk ilcelerden veriliyor. En dikkat cekici nokta burasiymis. Buyuk bir yer olsa alicinin ayni yerden cikma olasiligi yuksek yani ; alo nerdesin , bekleyin 1p dk.ya ordayim, gibi bir muhabbet istenmedigi icin aranma olasiliginin zayif oldugu kucuk il ve ilceleri adres gosteriyorlar.

Cok dikkat etmek lazim. Gecmis olsun tekrar ...

• Malum sitede ilana koydum aracı. Birisi aradı abi araca niyetliyiz ancak senin aracina cok benzer bir arac 3 bin lira asagisina felan ilde var.

Ulan varda ne ile karsilascagini biliyormusun falan derken adamin suratina kapatıp ilani aradim. Aynen burdaki gibi kapora falan istedi iste cok acilmis filan.. ben dedim abi arabayi ekspertize götürür sonra paranin tamamını satış esnasında veririm adam olmaz dedi.

Biz malum sitede araba satarken ya felan yerde bu kadara ilan var diye burada insallah dert yanmazsiniz. Şehirlerarası fiyatlar farkediyorsa anlayin bit Yeniği olduğunu.

• kapora ne ya satarsa satsın çakal

çok oluyor sahibinden.com da

adama dedim 32 bin den 30 bin tl düş

yok olmaz karım hasta falan feşmekan cok acil ihityacım var

tamm dedim

geçen geçmiş olsun dedim cevap yok 2 gün

sonra kardeş araba ne düşünüorsun dedi

dedim aldım ben arac

adam dior bende seni bekliyordum başka müşterilere bakayım o zaman

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.