Şimdi Ara

Lenovo'nun IdeaPad Y470p modeli Radeon HD 7690M GPU ile geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lenovo'nun IdeaPad Y470p modeli Radeon HD 7690M GPU ile geliyor

CES fuarında birbirinden iddialı ürünlerini kamuoyu ile paylaşan Lenovo, fuarın ardından yeni ürün tanıtımlarına hız kesmeden devam ediyor. Firma 14 inçlik IdeaPad Y470 modelinin grafik açısından geliştirilmiş versiyonu olan Y470p modelini piyasaya sürdü.

Y470p modeli Sandy Bridge tabanlı 2.2GHz hızında çalışan Intel® Core™ i7-2670QM işlemci, 8GB RAM, 14 inçlik 1366 x 768 çözünürlükte HD ekran, 1GB belleğe sahip Radeon HD 7690M ekran kartı, WiFi, Bluetooth, 750GB HDD, çift katmanlı DVD yazıcı, JBL hoparlörler, USB 3.0 portu, Windows 7 Home Premium 64-bit, 6 hücreli batarya, 2.4kg ağırlık, HDMI çıkışı gibi özellikler barındırıyor.

Y470 modelinden farkı ise NVIDIA GeForce GT 520M yerine Radeon HD 7690M ekran kartını tercih etmesi. Radeon HD 7690M modeli orta seviye ekran kartı segmentine hitap ediyor ve 40nm fabrikasyon sürecine sahip.

Y470p modelinin başlangıç fiyatı 799$ olarak belirlendi. Ön siparişler başlarken sevkiyat ise 13 Şubat'ta başlıyor. Blu-ray sürücü, 1TB HDD gibi seçenekler ise fiyatı 1200$'a kadar yükseltiyor.

• Lenovo laptoplar gerçekten güzel ama şuda bir gerçek ki jbl hoparlör kaliteli kasa ve tuşların üstüne full hd ekran olsa tadından yenmezdi :)
  • Teknik özellikler çok iyi tabi ekran kartı olarak HD 7690 kullanmasıda.
    Ben bu cümleyi yanlışmı anladım yoksa gerçekten böylemi(1TB HDD gibi seçenekler ise fiyatı 1200$'a kadar yükseltiyor.) 1Tb mı arttırıyor bu kadar ohaa diyorum özür diliyerek..:) Burada biraz kaba ve ağır olması bir dejavantaj olmus sankı.
  • Lenovo bu strateji ile devam ederse notebook pazarında lider olur. Hemde çok rafat bir biçimde. Konfigürasyonu bu kadar bonkör kullanıp bu fiyata bu kalite ile satan başka marka yok!! Aynı özellikler asusta olsa fiyatı yarısı kadar daha pahalı olur. Şahsen satın aldığım modelde de öyleydi ve hala görüyorum ki öyle.. hatta kendinden düşük özellikli asus daha bile pahalı satılırken neden insanlar daha az özelliğe daha fazla para versinler? Şu an için en alınabilir marka olarak lenovoyu görüyorum.. Kesinlikle muhteşem iş çıkarıyorlar..
  • DDR5 belleklisini koyarsa şimdi kullandığı GT555M'leri bile gömer bu cihaz
  • Millettede bir Full hd çözünürlük fetişi aldı başını gidiyo , 10 " ekran görseniz full hd olsaydı iyi olurdu diyeceksiniz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Odyofilci

Millettede bir Full hd çözünürlük fetişi aldı başını gidiyo , 10 " ekran görseniz full hd olsaydı iyi olurdu diyeceksiniz :D

Hocam yanlış anlaşılma var durum şudur ; lenovonun gt555 modelli 15.6" ekranlı modellerinin ekranı(bazıları) 1080p 1.6" fark var buda çok ufak bir fark çözünürlük te ki olay renk dolgunluğundada önemli pay sahibi g570 laptop um var 1366x768 pixel arkadaşımda z570 modeli var 1080p ekran var ve görüntü kalitesi renk dolgunluğu çok farklı demek istediğim buydu saygılar :)

yada şu olur IPS ekran koyulur dolgunluk sorunu çözülür :) gerçi bu daha maliyetli bir çözüm IPS ekran dedin mi thinkpad

• nvidia'nın bi kalesi daha fethedildi !: D
  • klavyesinde numpad olmayan bir laptop asla düşünmem. diger özellikleri ne olursa olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Core2han

quote:

Orijinalden alıntı: Odyofilci

Millettede bir Full hd çözünürlük fetişi aldı başını gidiyo , 10 " ekran görseniz full hd olsaydı iyi olurdu diyeceksiniz :D

Hocam yanlış anlaşılma var durum şudur ; lenovonun gt555 modelli 15.6" ekranlı modellerinin ekranı(bazıları) 1080p 1.6" fark var buda çok ufak bir fark çözünürlük te ki olay renk dolgunluğundada önemli pay sahibi g570 laptop um var 1366x768 pixel arkadaşımda z570 modeli var 1080p ekran var ve görüntü kalitesi renk dolgunluğu çok farklı demek istediğim buydu saygılar :)

yada şu olur IPS ekran koyulur dolgunluk sorunu çözülür :) gerçi bu daha maliyetli bir çözüm IPS ekran dedin mi thinkpad

Lenovo z570te de aynı çözünürlükte ekran var.. Artı boyutta 1080p çözünürlükte ekrandaki yazıları zor görürsünüz.. simgeler minick minicik görünür. bu yüzden o boyuta bu kadar yüksek çözünürlüklü ekran hiç mantıklı olmaz..

• adamLar napti öyle ya.. :)

arkandayızz.. LENOVO
  • şu ekranı 1600x900 veya üzeri yapsınlar optik sürücüyü çıkarıp inceltmeye çalıssınlar alayım bir tane...
  • türkiye ye ne zaman gelir ki?
  • Bende y570 var ve çözünürlük 1366x768 15.6 " için yeterli bir çözünürlük laptop olarak kullanıldığını varsayarsak çünkü belli bir mesafeden kullanıyorsun dibine girmiyorsun. Ayrıca arkadaşımda monsterın bir laptopu var 1080p o bile masaüstünde 1366x768 kullanıyor gereksiz diyor , size kalmış.
  • Forever Lenovo
  • Lenovo y550 yi 2 senedir kullanıyorum ,maşallah taş gibi hala servis görmedi ,batarya hala değişmedi oda gayet iyi.tebrikler lenovo ;)
  • Lenovo y470'in daha buraya geldiğini görmedim. Bunun gelmesi epey sürer herhalde Türkiye'ye. Ben y570 aldım ama y470 gelmiş olsaydı onu almak istiyordum. Bu arada haberde y470 modelinden farkı Nvidia GT 520M olması yerine y470p'de Ati HD 7690M var deniyor ama bu hem doğru hem yanlış. y470ler ilk çııktığında sanırım GT520M le başladı ki kendi sitelerinin Y serisine göz atma kısmında dahi GT520M yazıyor ama içeri girerseniz şu anki y470'lerde GT550M kullanıldığını göreceksiniz. Lenovo çıkardığı modellere sürekli olarak upgrade yapıp kısa zaman aralığı içinde bile olsa modelinin düşük konfigürasyonda kalmaması için uğraşıyor. I7'ler 2630'den 2670'e I5'ler 2410'dan 2450'ye kadar arada ramlere de takviye yaparak konfigurasyonu artırıyor. Amerika sayfasındayken y470 veya y570'in modellerinin karşılaştırmasının olduğu sayfada sol altta xxxx Tech Specs pdfsine bakarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Örnek olarak link

Şu lenovonun kendi sitesinden alabiliyor olsak süper olurdu yahu. Hem sıklıkla weekly deal tarzı indirim yapıp en konfigursayonu yukseği bile (64SSDli, Blu-Rayli y570 şu an 1000 USD, y470p de 800 USD) baya uyguna alabiliyorsun hem de isteğine göre aleti ve almak istediğin garantiden yazılım, aksesuara kadar kişiselleştirebiliyorsun bazı şeyleri. Bir de niyeyse bizim buraya getirdiklerinde mutlaka birşeyler kırpılmış oluyor. Ya RAM'i ya HDDsi en çok da BluRay'i y570'in SSD'li modellerine bakacak olursanız Blu-Ray'sız olanı yok biz de kimi modellerde Blu-Rayi bırak 64GBlık SSD'yi bile kırpıp 32 yapmışlar sağolsunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi junmisugi -- 26 Şubat 2012; 0:43:57 >

• Tasarım Fiyat Performans Hadi bakalım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.