Şimdi Ara

Canon PowerShot A3000 IS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
47
Cevap
1
Favori
2.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 hafta önce bu cihazı aldım media marktan 188TL'ye baya ıyı cıhaz çektikce resimlerinden de ekleyeceğim kullananlar cıhaz hakkında yorum yaparsa sevınırım
    Not:resımler alıntıdır.

Canon PowerShot A3000 IS

Canon PowerShot A3000 IS

Canon PowerShot A3000 IS

Canon PowerShot A3000 IS

Canon PowerShot A3000 IS

Canon PowerShot A3000 IS

Canon PowerShot A3000 IS

Canon PowerShot A3000 IS

Canon PowerShot A3000 IS

Canon PowerShot A3000 IS

• makro denemelerim
     Canon PowerShot A3000 IS

Canon PowerShot A3000 IS
  • manzara denemelerim yalnız güneş ışığı olmayınca dolayısıyla noise artıyor..

Canon PowerShot A3000 IS

Canon PowerShot A3000 IS
  • Güzel makine seçimi. Bol bol çekmeye devam.

Yalnız kadraj bilgisini geliştirmeniz lazım, kadrajlarınız zayıf. Bir de makroda mümkünse MF (manuel odaklama) kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arandur -- 2 Şubat 2012; 11:20:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

Güzel makine seçimi. Bol bol çekmeye devam.

Yalnız kadraj bilgisini geliştirmeniz lazım, kadrajlarınız zayıf. Bir de makroda mümkünse MF (manuel odaklama) kullanın.

malesef makınede MF yok ilerde d550 alacagım bu sadece elımde makıne olsun bı tane ıdarelık hesabı bu arada manzara resımlerınde resmın koselerınde kararma yapıyor garantıye gonderecegım sanırım
  • Kararma olan bir fotoğrafı tam boyutta buraya yükleyebilir misin? Belki de senin kararma dediğin her makinede olan şu doğal kararmadır.
  • quote:

Kararma olan bir fotoğrafı tam boyutta buraya yükleyebilir misin? Belki de senin kararma dediğin her makinede olan şu doğal kararmadır.

tabi ki birazdan yükleyeyim yardımların için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Kararma olan bir fotoğrafı tam boyutta buraya yükleyebilir misin? Belki de senin kararma dediğin her makinede olan şu doğal kararmadır.

resimde 4 köşeye bakarsan kararma var lensmı leke diye baktım tertemiz
     Canon PowerShot A3000 IS

Buda iki ayrı resimin ps cs5 ile birleştirilmiş hali bunda da hem koselerde hemde panaroma oldugu için ortalardada yapıyor

Canon PowerShot A3000 IS

• Panoramada zaten düzgün sonuç kolay kolay çıkmaz ama sende köşe kararması biraz fazla boyutta. Tüm fotoğraflarda yapıyorsa bir sıkıntı olmalı. Tavsiyem en açık diyafram değerinden (f2.7) kaçınman. ISO'yu çok düşük tutuyor olabilirsin.
  • quote:

Panoramada zaten düzgün sonuç kolay kolay çıkmaz ama sende köşe kararması biraz fazla boyutta. Tüm fotoğraflarda yapıyorsa bir sıkıntı olmalı. Tavsiyem en açık diyafram değerinden (f2.7) kaçınman. ISO'yu çok düşük tutuyor olabilirsin.

bu manzara resmını cekene kadar farketmemiştim dogrusu bu resımlerdede heryer bembeyaz oldugu ıcın cok belırgın yapıyor merak ettıgım bu fotograf makınesınde bı arıza mı yoksa normaldede bu makınelerın hepsı mı boyle
  • yazılım yukleyım dedım bunun yazılımını ogrenemedım normalde FUNK. SET e basılı tutup DISP tuşuna basmak gerekıyormus basıyorum ogrenemıyorum sımdıkı yazılımı ne
  • Makinanız hayırlı olsun izlenimlerinizi sunarsanız sevinirim bende bu makinadan düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyener07

Makinanız hayırlı olsun izlenimlerinizi sunarsanız sevinirim bende bu makinadan düşünüyorum.

Fiyat / preformans olarak iyi bi makıne bu yonunden almanızı onerırım yok benım gıbı profesyonelsınızde para olmadıgından ıdarelık makıne alıyım dersenız pişman olursunuz menuel kullanım olmaması benim hoşuma gitmedi aklımda satmakda var biraz daha bekleyıp üst düzey makıne alacagım

+ olarak videsu vga fakat gercekten memmun etti beni fakat hafıza kartı cıkmıyor ıcınden mınımum 4gb kart alın ben evde 1gb var yeter dedım en fazla 8 dk video sıgıyor 1gb'a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yhackup -- 4 Şubat 2012; 23:15:25 >
  • quote:

Fiyat / preformans olarak iyi bi makıne bu yonunden almanızı onerırım yok benım gıbı profesyonelsınızde para olmadıgından ıdarelık makıne alıyım dersenız pişman olursunuz menuel kullanım olmaması benim hoşuma gitmedi aklımda satmakda var biraz daha bekleyıp üst düzey makıne alacagım

+ olarak videsu vga fakat gercekten memmun etti beni fakat hafıza kartı cıkmıyor ıcınden mınımum 4gb kart alın ben evde 1gb var yeter dedım en fazla 8 dk video sıgıyor 1gb'a

bende çok kararsız kaldım. Birde şöyle bir düşüncem var yazın Almanya'ya gideceğim orada hada ucuza dslr makina alabilirmiyimki. Şimdi orda daha ucuz daha kalitelisini bulursak çok üzülürüm.

• quote:

quote:

bende çok kararsız kaldım. Birde şöyle bir düşüncem var yazın Almanya'ya gideceğim orada hada ucuza dslr makina alabilirmiyimki. Şimdi orda daha ucuz daha kalitelisini bulursak çok üzülürüm.

daha ucuza dslr mi abartma abi ya iyi bi dslr için minimum 2000TL ayırmalısın canon eos lardan bu fıyata bu makıne cok ıyı ama benı tatmın etmedı bana manuel fokus lazımdı asıl o yokmus idare etcez artık

• quote:

daha ucuza dslr mi abartma abi ya iyi bi dslr için minimum 2000TL ayırmalısın canon eos lardan bu fıyata bu makıne cok ıyı ama benı tatmın etmedı bana manuel fokus lazımdı asıl o yokmus idare etcez artık

Şimdi bende professionelliğin &20 si ancak var yani yeni başlıyacağım. Çektiğim fotoraflar kimi manzara olur kimi yakın kimi aile fotoğrafı ama bilgisayarda yeterince net çıkmasını isterim sizce benim ihtiyacımı karşılarmı. Bu arada 600 tl yede dslr gördüm darty'de küçüktü çok hoş duruyordu işe yarar gibiydi. bilmem artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyener07 -- 4 Şubat 2012; 23:41:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhackup

quote:

Makinanız hayırlı olsun izlenimlerinizi sunarsanız sevinirim bende bu makinadan düşünüyorum.

Hocam sende ayıp ediyorsun. 200 liraya makine alıyorsun sonra manuel ayarları yok diyorsun Profesyonel adam A3000 alıp kullanır mı hiç? Kullanmak zorunda kalırsa bile sonucun zayıf kalacağını bilir. 200 liralık makineden bahsediyoruz. 2. el alınmadığı sürece bu fiyata kaliteli makine zaten olmaz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yhackup

quote:

Hocam sende ayıp ediyorsun. 200 liraya makine alıyorsun sonra manuel ayarları yok diyorsun Profesyonel adam A3000 alıp kullanır mı hiç? Kullanmak zorunda kalırsa bile sonucun zayıf kalacağını bilir. 200 liralık makineden bahsediyoruz. 2. el alınmadığı sürece bu fiyata kaliteli makine zaten olmaz.

kodak c875 incele istersen

• O makine çıkalı bir hayli oluyor ve çıktığı zaman çok daha yüksek fiyatlara satılmıştı. A3000 IS ile kıyaslamak doğru olmaz. Şu anda 200 liraya kadar olan makinelerin kralı spot piyasadaki Fuji F50FD'dir.
  • Arkadaşlar merhaba canon A3000 IS yimi tavsiye edersiniz yoksa casio zs5 modelinimi?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.