Şimdi Ara

hdmı mı dvı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
3
Favori
13.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ekran kartını hdmı çıkışllamı yoksa dvı çıkışlamı bağlamak mantıklı (OYUNLAR İÇİN)...

• hdmi daha kaliteli bir görüntü verir. hdmi çıkışı varsa tabikide hdmi.
  • ama hdmı dan bağlayınca görüntü kötüleşiyo,renkler soluyo ve yazı kalitesi düşüyo bende neden anlamadım...
  • HDMI ile DVI baglantılarda goruntu kalitesinde hicbir farklılık olmaz. Ikisininde goruntu kodlaması tamamen aynıdır, HDMI'nın artısı ayrıca ses tasınabilmesine de imkan verebilmesidir.
  • monitörün full hd (1920x1080)destekliyosa hdmi yap
  • HDMI yerine DVI bağlantı kullanmak herhangi bir performans kaybı yaratmaz merak etmeyin. Ses aktarımı dışında DVI ile HDMI arasında hiçbir fark yoktur.
  • monitrörümün 1080p desteği var samsung T240 modeli fakat ekran kartını hdmıdan bağlayınca görüntler soluyo yazılar kalitesiz oluyo .Monitöre aynı zamanda d-smart hd bağlı onda problem yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Foxbat

HDMI yerine DVI bağlantı kullanmak herhangi bir performans kaybı yaratmaz merak etmeyin. Ses aktarımı dışında DVI ile HDMI arasında hiçbir fark yoktur.

bu bilgi doğrumu? kaynak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XLLL

ama hdmı dan bağlayınca görüntü kötüleşiyo,renkler soluyo ve yazı kalitesi düşüyo bende neden anlamadım...

Kablonun kaliteside önemlidir.
  • teorik olarak aynı olmaları lazım bi zaman bayağı araştırmıştım farkları ise hdmi da sesinde iletilebilmesi
  • Aralarında görüntü kalitesi olarak hiçbir fark yoktur. Ancak Önemli olan sizin monitörü veya televizyonu ne amaçla kullanacağınız. Televizyon alacaksanız ses aktarımının da aynı kablodan olmasını isteyebilirsiniz. Bu nedenle televizyonda HDMI girişi bulunması sizin için daha iyi olacaktır. Monitörde ise yine kişisel tercih. Monitörden ses almak istiyorsanız HDMI olsun. Fakat monitörden ses almayı düşünmüyorsanız HDMI’a fazladan 50-100$ vermeye gerek yok… (not fark gördüğünü idda edenler büyük ihtimalle ayarlardan kaynaklıdır zira fark olmaması gerektiği iki donanımın temel çalışma işlevinden kaynaklanıyor.)
  • Takarım hdmi ı keyfime bakarım ses kablosuyla falan uğraşmam.
  • Ben ne zaman hdmi baglasam ark. Dedigi gibi goruntu kalitesi dusuyor masaustunde...
  • Durum bende de aynı. HDMI tırt bir görüntü veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtracer

HDMI ile DVI baglantılarda goruntu kalitesinde hicbir farklılık olmaz. Ikisininde goruntu kodlaması tamamen aynıdır, HDMI'nın artısı ayrıca ses tasınabilmesine de imkan verebilmesidir.

bunu yazmak için girdim. eğer PC yi monitöre bağlayacaksan DVI.

not: hdmi dvi arasında görüntü bakımından hiçbir fark yoktur eğer var diyen olursada kart control panel ayarındaki oluşmuş olan bazı renk parlaklık ayarlarındandır.

bu arada Dual Link DVI-D (Digital) bağlantısını tercih ediniz, yani bunu destekleyen bir kablo ve lcd ile kart lazım. bk wikipedia.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 18 Kasım 2012; 20:32:15 >
  • bu soruya cevap ararken böyle bir video buldum;

yaptığım denemede hdmi bağlantıda siyahın daha siyah olduğunu ama yazıların daha bulanık olduğunu gördüm şimdilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

bu soruya cevap ararken böyle bir video buldum;

yaptığım denemede hdmi bağlantıda siyahın daha siyah olduğunu ama yazıların daha bulanık olduğunu gördüm şimdilik.

videoda hdmi övülmüş forumdaki arkadaşlar pcde dvi diyor kafam hepten karıştı saol

• fark yok arkadaşlar. hdmi'in tek artısı sesle görüntüyü birlikte taşıyabilmesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtracer

HDMI ile DVI baglantılarda goruntu kalitesinde hicbir farklılık olmaz. Ikisininde goruntu kodlaması tamamen aynıdır, HDMI'nın artısı ayrıca ses tasınabilmesine de imkan verebilmesidir.

+1 Çok net gerçekler bunlar
  • HDMI ile DVI arasında hiçbir fark yok... İkisi de dijital, tek farkı HDMI'da sesin de taşınabilmesi.

PC kullanımı için ise DVI daha iyi sonuç verecektir, yıllarca bunu gördüm. HDMI ne zaman denesem görüntüde hep bir bozulma olmuştur. (sadece PC için geçerli)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.