- x
Saçları daha hızlı ne uzatır?
32 Cevap13286 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2357 Mesaj
29 Ocak 2012; 15:45:28 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Saçları hızlı uzatmak istiyorum ne sürsem hızlı uzar? Deneyen arkadaşlar yardım

Teşekkür ederim

2511 Mesaj
29 Ocak 2012; 15:46:52 

Sürekli yıka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3188 Mesaj
29 Ocak 2012; 16:05:08 

sarımsak

If you have real paradise for gangsters, see ya there

4322 Mesaj
29 Ocak 2012; 16:10:32 

bende sakallarımı cıkarmak ıstıyorum ne yapmalıyım ? ? Saçlarımı uzatıyorum zaten baya uzadılar ama sakallarım yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kyuzo ! -- 29 Ocak 2012; 16:12:15 >

LoL | Ledo

3301 Mesaj
29 Ocak 2012; 16:14:19 

Yılan yağı

αηєѕтнєѕια| คՈ૯ς੮Һ૯ςɿค | αɴeѕтнeѕια | ⓐⓝⓔⓢⓣⓗⓔⓢⓘⓐ | ΛИƐSƬĤƐSĪΛ | ąŋεşŧɧεşïą | αɳҽʂƚԋҽʂια

>> - Anesthesia` - <<

579 Mesaj
29 Ocak 2012; 16:21:27 

ayı döşü kılının dibindeki yağ damlacığı

LoL:
TR:Oguzfb
West:BynieMoser(smurf kasiyorum, ekleyin)(evet fail oldum sayın dexter fanları, aceleye getirdim malesef :D)

6 Mesaj
29 Ocak 2012; 16:21:39 

Badem yağı

81 Mesaj
29 Ocak 2012; 16:26:28 

quote:

Orijinalden alıntı: chatixx

Sürekli yıka.

En sağlıklısı sanırım. Bende uzatıyorum. 2günde bir duş alırım, hızlı uzuyor. Şampuandan mıdır nedir 2. kez uzatıyorum bu sefer aşırı hızlı uzadığını düşünüyorum. Merak edersen şampuanımın adı zigavus. Eczaneden temin edebilirsin.

5092 Mesaj
29 Ocak 2012; 17:03:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Emrah Serbes

En sağlıklısı sanırım. Bende uzatıyorum. 2günde bir duş alırım, hızlı uzuyor. Şampuandan mıdır nedir 2. kez uzatıyorum bu sefer aşırı hızlı uzadığını düşünüyorum. Merak edersen şampuanımın adı zigavus. Eczaneden temin edebilirsin.

Bu durum genetik birazda.Ben hergün duş alırım ama saçlarım hiç uzamaz.6 ayda 5cm civarı uzuyor.
Yağlı saç daha çabuk uzayabilir

"I would rather be hated for who I am,
than loved for who I am not"

59 Mesaj
29 Ocak 2012; 17:18:31 

yıka

32 Mesaj
29 Ocak 2012; 17:42:15 

Saça iyi gelen yağlar var,bunlar hızlı uzamasına yardımcı olabilir saçların.Badem yağı,çam terebentin yağı,susam yağı gibi.

6 Mesaj
29 Ocak 2012; 17:45:17 

Nil timsahının safrasındaki zehirli su iyi gelebilir

81 Mesaj
29 Ocak 2012; 17:58:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Z.K

Bu durum genetik birazda.Ben hergün duş alırım ama saçlarım hiç uzamaz.6 ayda 5cm civarı uzuyor.
Yağlı saç daha çabuk uzayabilir

Saçım oldukça kurudur. Şampuan bayağı iyi geldi. Seninki de kuruysa denmeni tavsiye ederim.

3978 Mesaj
29 Ocak 2012; 18:01:57 

Hergün yıkarsan 1 aya acayip yağlı olur o saçlar.

951 Mesaj
29 Ocak 2012; 18:04:26 

Saçların yağlanmasını sağlamak için önereceğiniz şampuan var mı?

https://8tracks.com/kosmosisy

115 Mesaj
29 Ocak 2012; 18:04:34 

kestirmezsen daha hızlı uzar

I see what you did there.

115 Mesaj
29 Ocak 2012; 18:08:54 

quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

herkes yağlansın istemez sen yağlansın istiyorsun dax dene gri kutu yağlanmaktan kastın oysa

3268 Mesaj
29 Ocak 2012; 18:08:59 

montla yıka.

"help oft shall come from the hands of the weak"

"Far over the Misty Mountains cold.."

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Ocak 2012; 18:09:49 

quote:

Orijinalden alıntı: elsequito

kestirmezsen daha hızlı uzar

Tam tersine kestirince daha hızlı uzar. Bahsettiğimiz uzama hızı

767 Mesaj
29 Ocak 2012; 18:11:16 

Uzunluk saçın doğal döngüsüdür ve bu yalnızca kişiye özgüdür. Saçın uzama dönemi ne kadar uzunsa saç da o kadar uzun olacaktır.

Uzama döneneminiz doğuştan uzunsa, saçlarınızı rahatça uzatabilirsiniz. Eğer doğuştan saçınızın uzama dönemi kısa ise, saçınız daha bel seviyesine gelmeden dökülecektir. Kısacası saçın uzaması kesilip, kesilmemesiyle değil, size özel uzama süresine, bu süre de kalıtıma ve beslenmeye bağlıdır.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5688 Mesaj
29 Ocak 2012; 18:12:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Illuminn

katılıyorum.
ıyı bır kuafore gıdıp ayda bır uçlarından cok ufak bır sekılde kestırırsen uzama hızı baya bır artar

115 Mesaj
29 Ocak 2012; 18:13:28 

quote:

kestirmek saç köklerine etki etmeyeceği için fark eden tek şey kestirmediği için daha hızlı uzaması olur

923 Mesaj
29 Ocak 2012; 18:16:12 

quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

Saç kremi kullan. Şampuan haricinden saç kremini banyodan çıkmadan sür hafif durula öyle çık.

LORD OF THE RINGS STORE

478 Mesaj
29 Ocak 2012; 18:30:52 

Hint yağı kullan dostum. Google'da da araştırabilirsin. Hint yağı saçı besler uzatır.

Uzaklaştırılmış
29 Ocak 2012; 18:31:06 

quote:

kestirmek saç köklerine etki etmeyeceği için fark eden tek şey kestirmediği için daha hızlı uzaması olur

Aynı olay sakal-bıyık için de geçerlidir. Hatta tüm kıllar için. Saç sadece kökten ibaret değildir, bir bütündür. Saçın kesilmesi saçın güçlenmesini sağlar. Güçlenen saç da çabuk uzar. Ayrıca saçın kesilen kısmı en uç kısım yani en eski katman olduğundan daha güzel bir görünüm elde edersiniz. Saçın da kendi içinde bir sistemi, düzeni var

228 Mesaj
29 Ocak 2012; 18:31:10 

biraz kırıkları aldırayım diye berbere gidersen, saç pek hızlı uzamaz , buna dikkat et.

1528 Mesaj
29 Ocak 2012; 18:48:11 

banyoda takla atarak yıkan yer çekiminden dolayı daha hızlı uzaaaaaaaaaaaaaaaar

Covert intelligence involves a lot of waiting around. Know what it's like being a spy? Like sitting in your dentist's reception area twenty-four hours a day. You read magazines, sip coffee, and every so often, someone tries to kill you

115 Mesaj
29 Ocak 2012; 18:57:08 

quote:

Aynı olay sakal-bıyık için de geçerlidir. Hatta tüm kıllar için. Saç sadece kökten ibaret değildir, bir bütündür. Saçın kesilmesi saçın güçlenmesini sağlar. Güçlenen saç da çabuk uzar. Ayrıca saçın kesilen kısmı en uç kısım yani en eski katman olduğundan daha güzel bir görünüm elde edersiniz. Saçın da kendi içinde bir sistemi, düzeni var

Malesef yanlış biliniyor bunu söyleyen dermatolog uzmanı bir herifti tv'ye çıktı baya uzunca tartıştılar

Aha makale bu:

Halk arasında saçı kazıtmanın saçı kalınlaştırdığı ve dökülen saçları tekrar kazandırdığına dair söylentiler dolaşıyor.
Şöyle bir soru geldi.
Saçımı kazıtmanın saçı kalınlaştırdığını ve tek bir saç çıkması gereken yerlerden birden fazla saç çıktığını farkettim. Saçlarım üstlerde zayıf ve bir ay boyunca iki günde bir saçlarımı kazıtmanın saçlarıma yardımcı olup olmayacağını merak ediyorum. Sizce bu zayıflayan saçlarımda fark yaratır mı ? Sonuçları maksimize edecek saç derisine uygulayabileceğim herhangi bir krem ya da sebze tavsiye edebilir misiniz ? Soğan ve sarımsakla ilgili bazı şeyler duydum ama çok kötü kokuyorlar.
Cevap : Eğer saçınızı kazıma konusunda uzman olmak istiyorsanız, söylediğiniz şey buna oldukça yardımcı olur. Ancak malesef saçı kazımak daha kalın çıkmasına ve bir folikülün üretebileceğinden daha fazla saç üretmesine yardımcı olmaz.
Saçınızı kazıdığınızda, ya da çok çok kısa kestiğinizde bütün saçlar aynı uzunluğa gelir ve uçlar saç kalından inceye doğru ilerlediği için kalın görünür. Çok nadir zamanlarda bu saçınızı kalın hissetmenize ve kalın görünmesine neden olur çünkü uçlar eşit bir düzlemdedir. Saçınızdaki bu farklılık bir nevi ilüzyondur.
Kafanızdaki saçlar ( ve vücudunuzdaki diğer bütün kıllar ) genetik programlarına göre büyümektedirler. Saçı devamlı olarak kazıtmak bir insana kalın saçlar verseydi dünyadaki herkes kalın saçlara sahip olurdu. Saçınızı kazıdıktan sonra bir kökten daha önce olmayan başka bir saç çıkması muhtemelen yakınındaki bir saç folikülünün tekrar büyüme evresine girmesiyle saçınızı kazıtmanızın aynı zamana denk gelmesinden kaynaklanmaktadır.
Eğer saçınızın büyüme potansiyelini gerçekten maksimize etmek istiyorsanız saç derinizi temiz ve sağlıklı tutun. Büyüyen saçlarınızı temiz tutun ve onlara iyi bakın. Protein bakımından zengin, gerekli mineral ve vitaminleri aldığınız bir diyet uygulayın.
Piyasada saçınızı kalınkaştıracak ve dolgun hissettirecek ürünler bulunuyor. Saç teli kalınlığınızı artıracak topikal serumlar kullanabilir, aynı zamanda şampuanlar ve hacimlendirici losyonlarla ekstra kalınlık sağlayabilirsiniz. Bu ürünlerin etkisi minimum 2-3 santimetre uzunluğundaki saçlarda görülebilmektedir.
Sonuç olarak eğer görüntüden memnunsanız saçlarınızı kazıtın ancak saçınızın büyümesine herhangi bir etki edeceğini ümit etmeyin lütfen

edit: makale ekledm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elsequito -- 29 Ocak 2012; 19:00:26 >

Uzaklaştırılmış
29 Ocak 2012; 19:00:35 

quote:

Malesef yanlış biliniyor diye bunu söyleyen dermatolog uzmanı bir herifti tv'ye çıktı baya uzunca tartıştılar

İşin içine uzmanlar girerse ben çekilirim o zaman. Sonuçta bunun uzmanı onlar. Ama benim saçlarım çok az çok az kesilerek çok hızlı ve güçlü bir şekilde uzamıştı bir de o var. Dünya çok karışık

Edit: Makalede saçı kazıtmaktan bahsediyor ama. Benim bahsettiğim saçın ucundan çok az almak. Bence tartışmayalım sonuçta ikimiz de sadece birer userız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Illuminn -- 29 Ocak 2012; 19:03:04 >

54 Mesaj
29 Ocak 2012; 19:02:15 

Örebiliosan ör yıkadıktan sonra küçükte olsa olur yani o uzunluktaysa tabi acayip uzatıyor

115 Mesaj
29 Ocak 2012; 19:31:08 

quote:

İşin içine uzmanlar girerse ben çekilirim o zaman. Sonuçta bunun uzmanı onlar. Ama benim saçlarım çok az çok az kesilerek çok hızlı ve güçlü bir şekilde uzamıştı bir de o var. Dünya çok karışık

Edit: Makalede saçı kazıtmaktan bahsediyor ama. Benim bahsettiğim saçın ucundan çok az almak. Bence tartışmayalım sonuçta ikimiz de sadece birer userız

Makalede saçlarda makas izi olduğu için bunun bir ilizyon olduğun bahsediyor size uzuyormuş gibi geliyor yani :D

8 Mesaj
14 Haziran 2012; 21:50:57 

Montla yıkan

3988 Mesaj
14 Haziran 2012; 21:55:12 

Kafanı ters çevir saç köklerine kan gitsin öyle uzar saçların

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

"Gözlerimizi kapayıp, yalnız yaşadığımızı varsayamayız. Ülkemizi bir çember içine alıp dünya ile ilgilenmeksizin yaşayamayız. Tersine gelişmiş, uygarlaşmış bir ulus olarak uygarlık alanının üzerinde yaşayacağız: bu yaşam ancak bilim ve fenle olur. Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve ulusun her bireyinin kafasına koyacağız. Bilim ve fen için bağ ve koşul yoktur." M. Kemal Atatürk
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Saçları daha hızlı ne uzatır?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.563