Konuşkan Olmak İçin Ne Yapmalı?
60 Cevap12879 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

251 Mesaj
29 Ocak 2012; 14:35:02 

15 dakikadır konu açmaya çalışıyorum hata veriyor sinir kirizi geçireceğim.Neyse...

Bazıları sürekli konuşacak bir konu buluyor,hemen sohbeti ortamı kuruyor.Hemen dost arkadaş ediniyor direk ortama giriyor.
Ben yanımda tek bi' arkadaş varken konu açmak için canım çıkıyor.Ama bazıları direk samimiyeti kuruyor.

Konuşkan olmak için ne yapmalı?

Blood lines are torched. Battle lines are drawn.

TVD S5

9865 Mesaj
29 Ocak 2012; 14:44:49 

Birisi gelecek "kitap oku" diyecek. Ne kadar işe yarar bilmem.

"Erkeklik ve dişilik cinsiyettir. Adamlık ve kadınlık ise meziyettir. Bu yüzden her erkeğe ADAM denilmediği gibi, her dişiye de KADIN denilmez. Adamlık, dişiliğin zıttı olarak erkekliğin yerine konulamıyorsa, kadınlık da erkekliğin zıttı olarak dişiliğin yerine konulamaz. Öte yandan, erkeklik hormonuna `adamlık hormonu´ denilmezken, dişilik hormonuna `kadınlık hormonu´ denilmesi kadınlığa yapılmış en büyük hakarettir." -nForcer
DH Adana Grubu | Midnight Club Serisi Hayranı...

251 Mesaj
29 Ocak 2012; 14:46:48 

quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

Birisi gelecek "kitap oku" diyecek. Ne kadar işe yarar bilmem.

Tüm konudışından daha fazla kitap okuduğumdan fazlasıyla eminim,kitapla bi' alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S. Todd -- 29 Ocak 2012; 14:47:30 >

TVD S5

204 Mesaj
29 Ocak 2012; 14:48:32 

Konuşkan olmak için Söylediklerinin anlamlı olup olmadığını düşünmeden konuşacaksın. Karşındaki acaba sıkılır mı ? düşüncesine kalıpmıycaksın.

Yvonne Strahovski

Fan Club

251 Mesaj
29 Ocak 2012; 14:52:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Luken Drew

Konuşkan olmak için Söylediklerinin anlamlı olup olmadığını düşünmeden konuşacaksın. Karşındaki acaba sıkılır mı ? düşüncesine kalıpmıycaksın.

Hayır yani gevezeliği kastedmiyorum.Adam bi' konudan giriyor,diğerinden çıkıyor,konuştuğu kişide,kendide gayet memnun hiç bi' problem yok.
Hemen bağ kuruyor sanki 40 yıllık arkadaşıymış gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S. Todd -- 29 Ocak 2012; 14:53:06 >

TVD S5

342 Mesaj
29 Ocak 2012; 14:52:53 

kitap okumak değilde. insan birşey biliyorsa konuşur . ama bu şey insanların yakından alakası olan şeyler olmalı. eğer bir üni.li çevreyse konuşmak olmak istedğin ortam popüler kitaplar ve edebiyat işe yarayabilir. eğer mahalleden insanlarsa onların ilgilendiği şeyleri bilmelisin ; mesela bir esnafla konuşmak istiyorsan ekmeği kaç liradan aldığını bilmelisin.

aslnda düşündümde esnafla konuşmak için ekmek fiyatını bilmene gerek yok . futbol bilsen yeter . çünkü Türk toplumunun büyük bir kesimi futbolseverdir. eğer iyi bir futbol muhabbetn varsa bu seni konuşkan yapar.

yani kısaca hangi insanlarla aynı şeyi seviyor , aynı şeyi biliyorsan onlarla muhabbetin olur . bana arkadaşını söyle saa kim olduğunu söyleyim sözüde burdan geliyor sanırım .

unutmadan: girişkenlikte şart tabiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mimar SaNAN -- 29 Ocak 2012; 14:55:25 >

891 Mesaj
29 Ocak 2012; 14:54:37 

dostum ben çok feci gevezeyim.. 1,5 sene konuşarak para kazandım.. zaten konuşkan biriydim, kız arkadaşımla da saatlerce telefonda konuşurdum. sonra çağrı merkezinde çalıştım 1,5 sene. telefonda konuşmaya devam ettim her zaman yaptığım gibi bi de üstüne para kazandım

kitap okumak faydalı ama şu açıdan faydalıdır; saçma cümleler kurmazsın, daha düzgün konuşursun, cümlelerinin sonunu getiremediğin bir durum olmaz.
diksiyon önemlidir.. konuşurken karşındaki "ne diyo la bu?" dememeli..
konuştuğun konuda bigi sahibi olman gerek ki en azından muhabbet açabilesin ya da muhabbete ortak olasın..
çok konuştuğum gibi aynı zamanda 10 parmak bakmadan da klavyede yazabiliyorum mesela ve arkadaşlarla internette yazışırken bile karşımdaki 2 satır ben 6-7 satır yazıyorum..
genelde bana söylenen "olum bi sus da motorun soğusun lan.." oluyo

2419 Mesaj
29 Ocak 2012; 14:54:39 

Gündemi takip et ki herşeyden biraz bilgin olsun. Konu konuyu açar zaten .

| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌|
|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Ocak 2012; 14:55:07 

quote:

Orijinalden alıntı: S. Todd

Tüm konudışından daha fazla kitap okuduğumdan fazlasıyla eminim,kitapla bi' alakası yok.

Ha o zaman durum vahim, geçmiş olsun. Ömrünün sonuna kadar yalnız yaşayacaksın. Öldüğünü komşular çürüyen cesedinin kokusundan anlyacak, belediye ekiplerine sessiz sakin bir şekilde gömüleceksin.

309 Mesaj
29 Ocak 2012; 14:55:58 

Bu biraz yapı meselesi. Fakat kendisi ile çok konuşan insanlar başka insanlarla pek konuşamaz.

What if this is as good as it gets..?

251 Mesaj
29 Ocak 2012; 14:57:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

kitap okumak değilde. insan birşey biliyorsa konuşur . ama bu şey insanların yakından alakası olan şeyler olmalı. eğer bir üni.li çevreyse konuşmak olmak istedğin ortam popüler kitaplar ve edebiyat işe yarayabilir. eğer mahalleden insanlarsa onların ilgilendiği şeyleri bilmelisin ; mesela bir esnafla konuşmak istiyorsan ekmeği kaç liradan aldığını bilmelisin.

aslnda düşündümde esnafla konuşmak için ekmek fiyatını bilmene gerek yok . futbol bilsen yeter . çünkü Türk toplumunun büyük bir kesimi futbolseverdir. eğer iyi bir futbol muhabbetn varsa bu seni konuşkan yapar.

yani kısaca hangi insanlarla aynı şeyi seviyor , aynı şeyi biliyorsan onlarla muhabbetin olur . bana arkadaşını söyle saa kim olduğunu söyleyim sözüde burdan geliyor sanırım .

unutmadan: girişkenlikte şart tabiki.

Çok bilmek mesele değil misal;
Bi' kızla erkek arkadaşı(sevgilisi değil) bi' masada oturup konuşurken,kızın başka bi arkadaşı geliyor(yine sevgilisi değil) hemen masaya oturuyor adamla el sıkışıyor inanılmaz samimi bi' görünüşle birşeyler soruyor ve adama birşeyler söylüyor.Sonuç:1-2 dk. önce adını yeni öğrendiğin bi' adamla 20 yılllık dostmuş gibi rahat rahat iletişim kuruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S. Todd -- 29 Ocak 2012; 14:59:09 >

TVD S5

Uzaklaştırılmış
29 Ocak 2012; 14:58:27 

konuşmak lazım

654 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
halısakal
29 Ocak 2012; 15:04:13 

106 Mesaj
29 Ocak 2012; 15:05:33 

Konuşkan olabilmen için,o konuşacağın konularla ilgili olman lazım... Örnek:Bir spor sohbetine spordan anlamazsan katılamazsın tabikide , ama çok gezen birisindir birisi ya ben şurayı çok beğendimder ve sen bunun üzerine konuşabilirsi... Kitap okumak ile bence alakası var , farklı dünyalara açılan bir kapı sonuçta...

METU-NCC Bilgisayar Mühendisliği Bölümü (2012)

447 Mesaj
29 Ocak 2012; 15:08:38 

Eger icine kapanik asosyal biriysen durum cok normal disari cik gez dolas farkli bilgiler edin ki konusacak 1 konun olsun ve karsindakini etkilemek istiyorsan empati yapmayi dene yani kendini karsindaki insanin yerine koy ona gore cumleler kur hareket et ise yarar.

251 Mesaj
29 Ocak 2012; 15:09:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Ad1g3

Konuşkan olabilmen için,o konuşacağın konularla ilgili olman lazım... Örnek:Bir spor sohbetine spordan anlamazsan katılamazsın tabikide , ama çok gezen birisindir birisi ya ben şurayı çok beğendimder ve sen bunun üzerine konuşabilirsi... Kitap okumak ile bence alakası var , farklı dünyalara açılan bir kapı sonuçta...

Hayır yani anlatamıyorum,bazıları hiç tanımadıklarıyla bile 2 dakika içinde 20 yıllık arkadaşmış gibi oluyor.Bense pek sessizim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

TVD S5

891 Mesaj
29 Ocak 2012; 15:11:29 

quote:

Hayır yani anlatamıyorum,bazıları hiç tanımadıklarıyla bile 2 dakika içinde 20 yıllık arkadaşmış gibi oluyor.Bense pek sessizim.

ölelerine denk gelmiş.. sen de ona şahit olmuşsun sadece.

yoksa despot birine denk gelsin de konuşsun bakim 20 yıllık arkadaşı gibi " bu ne laubalilik, bu ne samimiyet hayırdır? " cevabını alsın.. mal gibi kalır öle..

1664 Mesaj
29 Ocak 2012; 15:11:39 

quote:

Orijinalden alıntı: andruil

dostum ben çok feci gevezeyim.. 1,5 sene konuşarak para kazandım.. zaten konuşkan biriydim, kız arkadaşımla da saatlerce telefonda konuşurdum. sonra çağrı merkezinde çalıştım 1,5 sene. telefonda konuşmaya devam ettim her zaman yaptığım gibi bi de üstüne para kazandım

kitap okumak faydalı ama şu açıdan faydalıdır; saçma cümleler kurmazsın, daha düzgün konuşursun, cümlelerinin sonunu getiremediğin bir durum olmaz.
diksiyon önemlidir.. konuşurken karşındaki "ne diyo la bu?" dememeli..
konuştuğun konuda bigi sahibi olman gerek ki en azından muhabbet açabilesin ya da muhabbete ortak olasın..
çok konuştuğum gibi aynı zamanda 10 parmak bakmadan da klavyede yazabiliyorum mesela ve arkadaşlarla internette yazışırken bile karşımdaki 2 satır ben 6-7 satır yazıyorum..
genelde bana söylenen "olum bi sus da motorun soğusun lan.." oluyo

Mesaj-Içerik

2581 Mesaj
29 Ocak 2012; 15:13:58 

kardeş senin anlatmaya çalıştığın konuşkanlık değil girişkenlik. sen konuşkan dedin mi onun ucu gevezeliğe dokunur.

Galatasaray
Iphone 5S 32GB Uzay Grisi Ios 7.0.4
Macbook Air/i5 4250U Haswell/intel 5000hd/4gb Ram/128GB SSD
Seat Leon Mk3 (5F) TDI DSG/Style plus 1 paket/Sunroof 17" dynamic/5.8"Media Color Emocion Kırmızı

117 Mesaj
29 Ocak 2012; 15:18:52 

övünmek gibi olmasın ama o konuda hiç sıkıntım olmaz anında gevezeliğimle arkadaş bulurum muhabbetim tatlıdır

örneğin biriyle tanıştıysan onun hakkında bir fikir sahibi değilsen karşındakinin sıkılacağı tipten sorular sorma öğrenciysen okulla alakalı sorular futbolla alakalı konulardan bahset yani karşıdakinin muhabbeti benimseyeceği uzun cevaplayacağı sorular olsun zaten konuşa konuşa sende oda alışırsınız o hangi yöne çekerse sende o yönle alakalı muhabbeti ilerlet

laf lafı konu konuyu açar ama yinede fazla arkadaşın olmasın mesela yurt üniversite gibi mekanlarda çok fazla arkadaşın olması bazen dezavantaj oluyor adam 1. kattan tee 5. kata yanıma muhabbet için geliyor ders çalışamıyosun uyumak istiyon zor gönderiyon valla ciddende eksi yönü fazlalaşıyo

Karanlığın İçinde Bir Işık..

601 Mesaj
29 Ocak 2012; 15:25:55 

sonradan kazanılabilecek bi olay değil.içinden geliyo olur.bi konu açmak için kendini kasıyosan veya kendini konuşmak zorunda hissediyosan zaten kaybetmişsin demektir.sadece suyu akışına bırak , o yolunu bulur.

bir yaşam biçimidir !

1132 Mesaj
29 Ocak 2012; 15:31:01 

Gelistirebilecegin birsey degil bence. Yapin geregi sessiz ya da konuskansindir.

.

3466 Mesaj
29 Ocak 2012; 15:40:42 

Konu açayım diye kasma kendini, aklına gelen şeyleri söyle etrafına bakın ondan bundan konuş konu konuyu getirir

Ibanez Prestige RG1451 + Marshall Amfi

Lenovo Y500 SLI

553 Mesaj
29 Ocak 2012; 15:49:37 

quote:

Bi' kızla erkek arkadaşı(sevgilisi değil) bi' masada oturup konuşurken,kızın başka bi arkadaşı geliyor(yine sevgilisi değil) hemen masaya oturuyor adamla el sıkışıyor inanılmaz samimi bi' görünüşle birşeyler soruyor ve adama birşeyler söylüyor.Sonuç:1-2 dk. önce adını yeni öğrendiğin bi' adamla 20 yılllık dostmuş gibi rahat rahat iletişim kuruyor.

Bu kişilik meselesi, ben de böyleyimdir mesela. Bir ortama girerken kendini kasma, acaba sıkılır mı diye düşünme, sadece konuş. Eğer sıkılır mı? falan diye düşünürsen konuşamazsın, sıkılırsa gider de konuşmaya devam et. Araya kimseyle mesafe koyma, direkt kanka n'aber diyebil.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

471 Mesaj
29 Ocak 2012; 15:58:18 

bilgi sahbi oldugun konulardan bahset.

Fenerbahçe S.K

342 Mesaj
29 Ocak 2012; 16:42:27 

quote:

ben herşeyi bil demiyorumki . sadece o kişi ile ortak bir bilgin olsun. o kişinin sevdiği ve bildiği bir şeyi sende bil .

3826 Mesaj
29 Ocak 2012; 16:55:47 

quote:

Orijinalden alıntı: baris68

bilgi sahbi oldugun konulardan bahset.

Hocam aynı dertten bende muzdaribim.

Bilgisayar (Sohbet etmek içi evine format atmaya bile gitmiştim.)
Elektrik - Elektronik (Oturup birlikte pcb çizdiğim arkadaşım var)
Gündemi takip ediyorum (Ne zaman konuşmaya kalkışsak tartışma çıkıyor birbirimizi döveceğiz nerdeyse.)
El becerisi gerektiren şeyler
Bisikletle gezerim
Eskiden deli gibi kitap okurdum bilgisayar ile ne zaman tanıştım o anda kitap okuma alışkanlığım bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_baris -- 29 Ocak 2012; 16:56:51 >

6 Mesaj
29 Ocak 2012; 16:58:10 

Özel bir çaba sarfetmiyorum , doğal bir özellik Konuşmadan durmak çok zor ya

342 Mesaj
29 Ocak 2012; 17:05:06 

quote:

Orijinalden alıntı: yok kişi

Özel bir çaba sarfetmiyorum , doğal bir özellik Konuşmadan durmak çok zor ya

bayanların genetiği bu erkekler için aynı şey geçerli değil. sizin DNA'nızda susmak yok

3539 Mesaj
29 Ocak 2012; 17:09:47 

tam tersi bende şu çenemi kapatabilsem diyorum bazen. en iyisi orta halli takılmak ne az ne çok.
bilgisayarın başından kalkarsan sorun çözülür ve tabi ki özgüvende gerekiyor.

ESOGU-Comparative Literature
STEAM ID: 5oomsn
hâlâ cahiliz.

251 Mesaj
29 Ocak 2012; 19:07:24 

quote:

Orijinalden alıntı: andruil

ölelerine denk gelmiş.. sen de ona şahit olmuşsun sadece.

yoksa despot birine denk gelsin de konuşsun bakim 20 yıllık arkadaşı gibi " bu ne laubalilik, bu ne samimiyet hayırdır? " cevabını alsın.. mal gibi kalır öle..

Hayır işte benim kasteddiğim laubalilik değil,adam çok rahat doğru düzgün muhabbet kuruyor.Öyle "naber kanka" ayakları değil gayet düzgün adam gibi konuşuyor.Ama çevreye sanki 20 yıllık tanıdıklarmış havası veriyor.
Yoksa zerre laubalilik yok.Kıza birşey söyleyecek,adamla 2-3 dakika konşuyor,sonra kızı masadan kaldırıyor.

Ve bir kaç kişide özgüven demiş ama özgüvenim gayet yerinde sadece şu konşkanlık meselesi canımı sıkıyor.

TVD S5

2196 Mesaj
29 Ocak 2012; 19:19:32 

Git karşı cinsiyetten biriyle konuş. Aklına ne gelirse söyle. İlk başlarda saçmalayacaksın hatta karşındaki konuşmak istemeyecek seninle. Sonra başka biriyle konuşmayı dene. Denemelerin boyunca nasıl konuşman gerektiğini zaten farkında olmadan anlayacaksın. Bir süre sonra o bahsettiğin kişiden bir farkın olmayacak.

Uzaklaştırılmış
1 Şubat 2012; 16:01:57 

Bende de aynı sorun var. Kimseyle konuşamıyorum aklıma konuşacak hiçbir şey gelmiyor. İnsanlar benle konuşmaya çalışıyor ben ya konuşamıyorum yada sesim çok kısık çıkıyor. En çok bilgili olduğum konuda bile konuşamazken aynı konuda hiçbir şey bilmeyen insanlar bile benden daha iyi konuşuyor. Birisiye 5 dakka konuşunca fenalık basmaya başlıyor çünkü konuşamıyorum. Eve akraba misafir falan gelince saklanacak yer arıyorum. Eskiden böyle sorunlarım yoktu. Bilgili biri varsa yardım lütfen!

261 Mesaj
1 Şubat 2012; 16:12:36 

dostum senin sorunun içine kapanıklık onunda tek çözümü karaköy zürafa sokaktaki ablalarımza gidip muamele çektirmektir bak gör nasıl kabak çiçeği gibi açılıyosun

seviyorsan git konuş bence

734 Mesaj
1 Şubat 2012; 16:19:22 

rahat olmaya çalış

Uzaklaştırılmış
1 Şubat 2012; 16:31:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Nikopoll

dostum senin sorunun içine kapanıklık onunda tek çözümü karaköy zürafa sokaktaki ablalarımza gidip muamele çektirmektir bak gör nasıl kabak çiçeği gibi açılıyosun

.rospularla beraber olmak işime yaramaz. Sorunumu çözecek başka birşey öner.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 22 sa. 7 dk. kadarı kaldı.
1 Şubat 2012; 16:39:04 

ise gir, calis, sorumluluk al.
isini iyi yapmaya calis boylece kendine guven kazanacaksin. cevrendekilerle hep iletisim kurmak zorunda kalacaksin.
boylece alisacaksin.
kari kiz meselelerini cok kafana takma yoksa icine kapanmaya devam edersin

4283 Mesaj
1 Şubat 2012; 16:42:28 

Bende çevremdekilerden sıkıldım hep aynı şeyler içinde konuşup duruyorlar, bu yüzden fazla konuşmamayı seçtim.
İnsan kendini kasmamalı içinden geldiği gibi hareket et, aslında birde şuna bağlı insan sevdiği hoşlandığı kişilerle daha çok konuşabiliyor sevmediği kişilerle konuşamıyor

1029 Mesaj
1 Şubat 2012; 16:49:13 

böyle tipler damdan düşer gibi dün başından geçen şeyleri anlatmaya başlar
birazda kendi kendine konuşur havasında söyler
sen de düşünürsünki bu adam niye bunları anlatıyor
ben anlatsam bunları millet bana ne bundan der diye düşünürsün ama
işin aslı öyle değil, sohbetler böyle başlar kimi zaman

Uzaklaştırılmış
1 Şubat 2012; 17:03:33 

quote:

Orijinalden alıntı: adam haklı beyler

ise gir, calis, sorumluluk al.
isini iyi yapmaya calis boylece kendine guven kazanacaksin. cevrendekilerle hep iletisim kurmak zorunda kalacaksin.
boylece alisacaksin.
kari kiz meselelerini cok kafana takma yoksa icine kapanmaya devam edersin

Karı kız meselelerinden hiç anlamam, uğraşmam, takmam. İhtiyacım olan şey konuşabilmek.

239 Mesaj
1 Şubat 2012; 18:48:19 

Konuşkanlık=girişkenlik
Girişgenlik=sosyallik

Demekkikonuşkan olsan DH konu dışında takılmazdın.

Forumda küfür edince 4 gün yanlış yere konu açınca 15 gün ceza veren adminlere selam olsun.

12 Mesaj
1 Şubat 2012; 18:50:05 

quote:

15 dakikadır konu açmaya çalışıyorum hata veriyor sinir kirizi geçireceğim.Neyse...

Bazıları sürekli konuşacak bir konu buluyor,hemen sohbeti ortamı kuruyor.Hemen dost arkadaş ediniyor direk ortama giriyor.
Ben yanımda tek bi' arkadaş varken konu açmak için canım çıkıyor.Ama bazıları direk samimiyeti kuruyor.

Konuşkan olmak için ne yapmalı?

en iyisi çok kitap oku zaten sonra o kadar doluyosunki mecbur anlatıyosun doğanın kanunu

alone wolf

5042 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Arch Enemy`
1 Şubat 2012; 18:52:37 

Açıkçası bir asosyalim ama insan içinde son 4-5 yıldır kendi kendimi açtım.Belki gündemi takip ettiğim içinde olabilir istersem çenem hiç susmuyor,hatta bazen çekiniyorum çok konuşunca insanları sıkıyorum.Kısacası müzik,film,bilgisayar bilirsen sıradan liseli bir arkadaşınla veya kızla rahat konuşabilirsin.

153 Mesaj
16 Mart 2012; 22:32:14 

.

124 Mesaj
16 Mart 2012; 22:39:33 

Arkadas ortamında gevezeyim fakat bi tanımadığım bi kızla konusmaya gelince

270 Mesaj
16 Mart 2012; 22:44:47 

Hortlamış konu Size söyleyeceğim içinizden kendi kendinizle konuşmayı bırakın ve konuşurken ne konuşsam diye düşünmeyin beyniniz bulacaktır elbet

Uzaklaştırılmış
16 Mart 2012; 22:47:31 

Konuşkan falan olma yav,söylediğin sözün bir değeri kalmaz sonra...

1579 Mesaj
16 Mart 2012; 22:48:01 

patavatsız ol

585 Mesaj
16 Mart 2012; 22:51:45 

Satranç oynayın hocam ama 1 hafta boyunca düşünerek sizi zorluyan seviyelerde oynayın diksiyonu ve mantıklı cümle kurmayı felaket geliştiriyor.

14 yaşındayım her şeyin farkındayım

315 Mesaj
16 Mart 2012; 22:56:04 

Zamanla konuşursunuz pek takmayın bende eskiden konuşmazdım hep dinleyici olurdum. Su an ilgi alanıma giren bir konu veya canım konuşmak istiyorsa konuşurum saçma olsa dahi onun için takmayın sadece sosyal olun gezin dolaşın. Ha birde kendinizi 1 veya 2 arkadasa kitlemeyin onsuz yapamam felan onlar olsun yeter gibisinden. İleride yalnız kalınca demek istediğimi anlarsınız neyse çok konuştum galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revenquel -- 16 Mart 2012; 22:57:22 >

imza yok

1439 Mesaj
16 Mart 2012; 23:04:22 

Dostum fazla konuşkan olmak hiç iyi değil kendimden biliyorum fazla konuşkanımdır bence susmak en iyisi kız arkadaşlar yanıma geliyordu hep sohbet konusu açıyorum diye artık gelmiyorum tak kulaklığını yada aç kitabını oku.

Hayat dediğin küçük adamların hikayesidir. İngiltere kraliçesi’nin hayatı bir boka yaramaz.

3 Mesaj
16 Mart 2012; 23:11:17 

Dedem gibi olma da. Parkta kardeşim oynuyordu bir gün ben de dedemin yanında oturuyordum. Bir adam geldi kızıyla kızı bisiklet falan sürüyordu adam bizim yanımıza oturdu. Dedem adamın babasını tanıyor çıktı başladılar muhabbete. Ben tabi orada dumurlardan dumurlara akıyorum.

2689 Mesaj
16 Mart 2012; 23:14:54 

Kendi kendine konuş.

1581 Mesaj
16 Mart 2012; 23:15:52 

konuşkan olmakla, boş konuşmak arasında ince çizgi yok uçurum var uçurum. Gör onu.
Eğer aktif ve insan ilişkilerinde iyisen konuşkansındır, aksiyse:
kendini geliştirip yol yordam adap edep, biraz da genel kültür kırıntısı edinmek lazım.
Bunların hiçbiri yoksa zaten konuşkan falan olma kimse takmaz

2047 Mesaj
16 Mart 2012; 23:16:54 

Konuşkan biri değilimdir, bundanda rahatsız değilim. İnsanların boş muhabbetlerine pek katılmam, çok nadir görüş bildiririm.. Çoğu tanıdığım arkadaşım kafa dengim değil, onlarla da pek konuşmuyorum zaten.

Üç gözlü bir karganın üç gözü olmalı. Bunun sadece bir gözü var, o da kırmızı. Bran, meşale ışığında bir kan gölü gibi ışıldayan gözün onu izlediğini hissedebiliyordu. Lordun diğer gözünün olması gereken yerde ince ve beyaz bir kök büyümüştü. Lordun göz çukurundan çıkan kök, adamın yanağına inmiş ve boğazına girmişti.
"Sen üç gözlü karga mısın?" -Bran Stark

379 Mesaj
16 Mart 2012; 23:18:30 

Bende de aynı sorun var maalesef

2689 Mesaj
16 Mart 2012; 23:24:57 

quote:

Orijinalden alıntı: spitzer

Bu biraz yapı meselesi. Fakat kendisi ile çok konuşan insanlar başka insanlarla pek konuşamaz.

Beni tanımladın resmen yalnız o kısım biraz değil bayağı bi yalnızlıktan kaynaklanıyor gerçi söyleceklerini birinin karşısına geçip söylemek lazım sonucu o zaman görürüz dediğim gibi bahsettiğin kişilik benim.